Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: mila]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано22.01.12 10:12



Мила, обсъждано ли е лечение с Нексавар или Сутент? Това са лекарства които се изписват при метастазирал светлоклетъчен бъбречен карцином.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: danidd]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано24.01.12 19:12



Здравейте. Писах в предната тема за рак на бъбрека с метастази, но сега видях че таси е по-новата, и активна тема. Извинявам се за тези които са прочели поста ми вече.
Баща ми е приет е Александровска болница и чака операция при която ще му махнат единия бъбрек в които се е развил тумор. Лошото е че на направения му скенер се виждат разнокалибрени окръглени лезии в белия му дроб. До колкото разбрахме бавят операцията му - вече втора седмица заради метастазите в дроба. А той се влошава ден след ден:-( Диша все по-трудно, а преди месец нямаше никакви оплаквания! Направо е страшно колко бързо се влошават нещата. Чак се чудя възможно ли е при все че рака на бъбрека се води за неагресивен.
Както и да е, въпроса ми е ако му откажат операция - вече и от това почнахме да се страхуваме - какви са шансовете да го лекуват със Сутент? Или трябва задължително да се нарави хистология за да се изпише лекарството? Ако някой си го е поръчвал самостоятелно от представителството им в България, да сподели дали преди това е бил тествам за положителна реакция към лекарството - или каквото там трябва.
Също към пробвалите алтернативни методи - MMS, билки, газ, протоколи, диети, отрови и каквото там има - споделете положителен или отрицателен опит, моля! Много съм притеснена и немога да се ориентирам в морето от алтернативни методи, затова търся положителните отзиви.
danidd, ти споделяш за Инсулин Потенцирана Терапия, озон терапия, термотерапия и витамин C, всичко това в Интегративна медицина ли ви го предписаха/прилагат или вие прилагате успоредно с Инсулин Потенцираната терапия? А и озон терапията има ли нещо общо с теорията за недостика на кислород в нормалните клетки и способността на кислорода да убива раковите клетки? Тоа мисля е и заложено в ММS препарата -но не съм сигурна - вече се обърках от всичко прочетено последните две седмици :-(



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: daughter_]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано25.01.12 00:04



Здравей, daughter, баща ми също е с рак на бъбрека /точната диагноза е преходноклетъчен рак на бъбречното легенче/ . Оперира се в Токуда, където му отстраниха левия бъбрек. Поради напреднала възраст - 78 години, бъбречна недостатъчност и анемия отпадна варианта за химиотерапия. В неговия случай щеше да бъде с гемзар и цисплатина, а не със Сутент, тъй като неговия вид рак /преходноклетъчен/ не е типичния за бъбреците рак, а е сходен с рака на пикочния мехур и се лекува като такъв. Но както вече казах не прави химиотерапия, а само лъчетерапия . В момента , повече от една година след операцията се чувства много добре/ да не чуе дявола/. Креатинина му е малко висок, кръвното също, но иначе се чувства и изглежда здрав. Що се отнася до въпроса ти дали е възможно за му изпишат Сутент без да има хистологичен материал, мисля че не е възможно, тъй като не се знае още какъв е вида на рака. При баща ми стана ясно едва след операцията. Ако имаш някакви въпроси ще се радвам да ти помогна. Желая ви успех!!!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: MamaD]  
Автормuлa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.12 04:13



Привет на всички

при нас ситуацията е следната- предписаха ни VOTRIENT 200mg, което е много ново лекарство взема се орално и е с една крачка напред пред SUTENT-a. Страничните ефекти са много по-малко, четох в нета в Американсти саитове, че се предписва много по-често от SUTENT-a в Америка. Поръчахме и ММS от Щатите и ще деистваме Малко се поуспокоихме и се готвим за голяма битка, няма да се даваме, Желая здраве и късмет на всички, ще ви държа в течение



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: мuлa]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано25.01.12 11:36



Я това е нещо ново! - VOTRIENT. Супер - дано има добър ефект!

Пиши как вървят нещата при вас. Ние тъпчем на едно място за сега :-/ Успех на всички в тази борба!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: anastasiar]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано25.01.12 11:52



anastasiar, доволни ли сте от операцията в Токуда? Ние си мислехме че сме направили правилния избор с лекуващ лекар и болница, но вече много се разколебавам. Вече трета седмица от както е приет и още нямаме дата за операция. Казват че заради метастазите в белия му дроб анестезиолозите не се решават на анестезия и умуват. На мен това ми звучи много неразбираемо и не виждам каква е връзката. С майка ми и сестра ми почваме да мислим за варианти в друга болница, така че мнението ти за Токуда и лекуващ лекар е важно за нас :-) Радвам се че се чувства добре баща ти и то доста време след операцията! Пие ли някакви билки, витамини, имуностимуланти? Ние говорихме с доц. Влади Манев - той е имунолог и подкрепя теорията че рака е имунно заболяване и като такова трябва да се лекува с имуно-засилващи препарати. Трябва да направин специфични кръвни изследвания на баща ми след операцията за да му се изпишат съответните лекарства - като естествено никой не обещава че това от самосебе си ще го излекува. Уви не можем да стигнем до операция още. Подковала съм се и с различни диети, но някои от тях са доста строги и незнам как ще бъде възприето това от баща ми, но 1-во да стигнем до там!
Стискам палци баща ти да е добре и да се подобрява :-)



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: daughter_]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано25.01.12 13:58



Здравей daughter, баща ми се оперира при д - р Давидов, предполагам че добре си е свършил работата, въпреки че си пада малко темерут честно казано. Другия ни вариант беше д - р Нейков в Онкологията. И в двата случая за избор на екип таксата беше 1500 лева. Всички ни съветваха да изберем Онкологията, тъй като там са тесни специалисти в областта, но баща ми реши да се довери на Давидов, първо защото той му постави диагнозата първоначално, а освен това за операцията в Онкологията трябваше да се чака още две седмици, а той имаше доста силни болки, а Давидов беше готов за операция още на следващия ден. Също така и обстановката наклони везните в полза на Токуда. След това лъчетерапията я прави в Онкологията. Добавки и имуностимуланти не взима, опитва се да пази диета - с по малко месо и по - малко червено вино, и с повече вода, но трудно му се получава

. Желая ви да намерите по - скоро верния път, защото при нас именно чакането беше най - тягостно. Успех.
П.С. Ако имаш въпроси пиши!



Тема ТЕВА ГРАСТИМнови [re: daughter_]  
Автор mimi1313 (непознат)
Публикувано25.01.12 23:51



Здравейте, продавам 4 инжекции ТЕВА ГРАСТИМ ЗА ПО 100 ЛВ. - купили сме повече отколкото ни трябват - ако някой има нужда - 0 . Успех!


m.arnaudova13@abv.bg

Редактирано от Buba67 на 26.01.12 09:16.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: anastasiar]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 20:54



Здравейте и от мен:) Дано да има някой, който ще може да ми отговори на въпросите

Преди една седмица разбрахме, че майка ми има рак на 1-ия бъбрек, с болезнени метастази в част от костите(1-та тазобедрена става и глезена към същия крак). Около месец се лутахме по ортопеди, понеже имаше сериозна травма на въпросният крак, но накрая се оказа това. Ще й махат бъбрека в Токуда в понеделник. И имам бая въпроси.......

1) специално към anastasiar - кога оперираха баща ти, понеже на нас сега ни искат около 2200 лв........ Ох хич не ми се виждат малко, ама какво да се прави. Вярвам, че е за добро. И колко дни беше престоя там в Токуда след операцията?Колко време се чака епикриза и резултати от биопсията на бъбрека?

2) как човек трябва да се храни след тази операция и какви добавки е добре да се дават още от болницата(просто мама е отпаднала и отслабнала, а и травмите в краката и метастазите я изтощиха не малко, та за това питам)?

3)Има ли изобщо по-специален хранителен режим след като се махне единия бъбрек и колко вода се пие?

Ами това е за сега Благодаря на всеки, който ще се включи



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано03.02.12 22:36



Здравей chriss, баща ми се оперира на 11.11.2010г. Престоя в болницата след операцията беше пет дни. Първоначално ни бяха казали, че епикризата ще е готова при изписването, но беше готова две или три седмици по - късно.
Що се отнася до диетата трябва да се избягва месото, млечните продукти, солта, бананите, картофите, алкохола. Трябва да се пие много вода - между два и три литра. В началото баща ми спазваше стриктно диета и креатинина му беше паднал до 120, което си е в норма /макар и в горната граница/. След това му отпусна края и и започна са си хапва, съответно креатинина му се покачи първо на 140, после на 160. Сега уж е на диета, другата седмица ще пуска пак креатинин - дано да се е понижил. Но при всички случай от сега нататък винаги ще е бъбречна недостатъчност, макар и първа степен, но на фона на основното заболяване това са си бели кахъри

.
Желая ви късмет !!!

Редактирано от anastasiar на 03.02.12 22:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.