Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИ - 1  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 18:19



Здравей! Задължително настоявайте да се оперира първичният рак на бъбрека!Това е много важно за общата бъдеща прогноза! Платете ако трябва! Момчето е много младо за да се примирявате!!Аз ще поровя и ще ти преведа най-важното за Suten! Успех и не се отказвате от операцията - тя е особено важна за този вид тумор! Междувпрочем какъв е видът на туморът? Renal cell carcinoma ili hipernefroma......



Редактирано от *jull** на 02.06.13 09:42.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.09.07 19:01



Ж..., когато отговаряш на постинг, погледни горе в дясно имаш три иконки, едната е "отговор на мнение". Щракаш я и ти се отваря формата за отговор. Така отговора ти отива точно при този /и в темата/, на когото си писала. Сега си отворила нова тема и нещата не са много ясни. Пък ако се и регистрираш цена няма да имаш!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор123galia (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 20:27



Благодаря много, че се отзовахте. В коя болница биха извършили операцията за отстраняване на бъбрека? Кои са най-добрите специалисти в тази област и в кои болници работят? Имате ли някаква информация за програмата за лечение със SUTENT на доц. Валентина Цекова в " Царица Йоанна".
Не знам какъв точно е видът на рака и дали може да се определи преди операция. Родителите му са шокирани и объркани. Изчакват какво ще реши лекарската комисия в, но се безпокоя, че се губи ценно време. Затова събирам информация за възможните места за операция.
Ще ви бъда безкрайно благодарна за всичко, което ми пишете по случая!

Редактирано от vesela.bg на 18.09.07 12:17.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: 123galia]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 21:42



Здрасти, пак!Добри хирурзи за България не мога да кажа, защото моят проблем беше решен Канада.За България трябва да намериш много добър уролог-мисля, че Little rabbit трябва и може да помогне с мнение и препоръки , издирия на визитникът!Така, Сутент е последен писак за лечение, но само на Renal cell carcinoma(задължително трябва да има операция за да се разбере видат на ракът!)Тук в Канада провеждат лечение с него- той е на хапчета, има малко странични ефекти и казват, че е много, много по-надеждно от предишните лечения с Interlevkin i Interferon alfa.Така че трчбва да се включите в тази експериментална група ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!Но операциятя също е важна, защото съм чела точно за Renal cell cancer, че дори след изрязване на първичният тумор, метите се свиват от само себе си- това е интересното при този вид рак!Успехове и питай веднага, ако мога да помогна съм на линия!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор123galia (Нерегистриран)
Публикувано12.09.07 21:55



Здравей! Най - вероятно ще разчитаме на хирурзите в България. А ако ракът
е hipernefroma тогава какво е лечението след операция щом не се прилага в този случай SUTENT?
Благодаря отново за информацията!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 00:29



Здрасти, пак!Значи излиза, че хипернефроната и renal cell cancer са синоними!Т. е почти едно и също нещо.Макар че съм чела че има разлика и хипернефроната е уж с по-лоша прогноза....Сега като се разрових това видях....и пак пише, че операцията просто е задължителна, защото това е единственият рак, който като махнат първичният рак метите изчезват сами- спонтанна ремисия!Това е важно, Ей Богу!А и момчето е много младо така че заминавайте за Софиа и дупки ще преровите за да го оперират, няма да се отказвате, ей!!!!!!!!!!!!!!!Успехове!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор123galia (Нерегистриран)
Публикувано13.09.07 11:04



Благодаря за съпричастността! Информирах родителите на племеника ми и днес те са в София за търсене на възможност за операция. Надявам се да успеят. Като разбера нещо ще пиша веднага!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 15:13



yraaa....Пишеш че си чел много за рак на бърека може ли да ми кажеш нешто повече ако знаеш за тази диагноза -светлоклетъчен аденокарцином с обширни некрози .без разсейки .



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.07 21:12



Ако, се хване в начален стадий, т.е. до 2 стадий без разсейки само с операция може да се оправят нещата!То всъщност лошото е,че няма и друг вид лечение...Правят се някакви имунотерапий-с Интерферон, Интерлевкин, Сутен - но успеваемостта при тях е около 20-30%!Интересното при този рак е, че метастази може от само себе си да се махнат,ако се отстрани първичният тумор.Има описани случай в мед. литература.Общо взето това е рядък вид рак, казват, че е свързан с имунната система- може от там да дойде проблемът и с тютюнопушенето!Аз за това отказах цигарите, беше голям зор(даже имах нещо като абстинентни прояви!), но се справих!Да интересно ракът на бъбрекът, пикочният мехур ги поставят на една нога до ракът на белият дроб по отношение с цигарите!Обяснението е, че като пушиш вредни вещества, основно катрани влизат и в кръвта(не само ги инхалираш), а бъбреците чистят точно кръвта от гадости......Ако има още нещо питай!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 12:48



Благодаря. Става дума за моя мъж той е на 40 год.аз съм писала в този саит за целия случай.Той е много стресиран и изнервен а и неможе да откаже цигарите пуши от най слабите 0.1 никотин.Нашия тумор е с размери 25на 30см.но не е излязал от капсулата водят го стадий2 група3 Т2 N0 M0.Извадиха и далака защото се е опрял до него.В онкото го оперираха проф.Димитров на 3 етаж коремна хирургия.Пием интерферон алфа-2 и фарлутал 500мл.Отделно пием билки алое и саменто без да прекъсваме от февруари тогава беше и операцията.Пием и сок от моркови и цвекло спряхме свинското мазното солено абе всичко вредно.Влязох в ОксвордБиомедика пишат за някакв ваксина TroVax за рак на бъбрека писах им и те ми отговориха че в България нямат връзка писаха да намеря сайта им в Ромъния намерих и писах в всички клиники където имаха сайт сега чакам отговор дано да ми пишат.има много писано за тази ваксина но аз не знам английски и все търся преводач. Ти ако искаш провери .Незнам вече какво да пием за да не е после късно и живота доста ни се промени моя мъж все си мисли лошо.докторите нищо не казват По принцип имали някой които е преборил този вид ....незнам...ЧАО за сега ако нещо намеря или чуя ще ти пиша ти си единствения които ми отговаряш Благодаря ти .



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано26.09.07 17:23



За рак на бъбрека много малко сме писали, просто не е имало човек с такава диагноза тук. Затова само един човек ти отговаря и това не е "той", а "тя"

Опитай се да вдигнеш духа на мъжа ти, да мисли
по-позитивно, това е много важно! Успех и пиши!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: vesela.bg]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 20:05



Здравей Весела но наистина писах отдавна март или април само че темата беше светлоклетъчен аденокарцином на бъбрек .Чао за сега



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 22:04



Здравейте!Обикновено се включвам късно заради часовата разлика.Аз съм назад от вас с 9 часа.Сега прочетох за тази ваксина, но едно от условията е да си с авансирал, метастазирал рак, което(Слава Богу!)при вас го няма!Иначе пише, че мудават големи надежди и при метастазирал-4 ст. рак на дебелото черво, простатата, и дори са почнали изпитания и за рак на гърдата-3-4ст.Така че споко не ставате за ваксината, предвид стадият ви!Относно психиката-ох много сложно!Аз самата на моменти потъвам, а и на всичкото отгоре съм лекарско чедо и доста неща са ми ясни-което като че ли ме прави малко хипохондрик, но и Тома неверни...........такива ми ти работи!Тук ,като бях в болница за операцията миналата година, една от докторките разказваше, за хора при които всичко е ок, 10, 15 години след операцията!А пък една сестра ми каза за нейният дядо-живял 40 години след такава диагноза!Да даде Господ и ние да сме от тия!Но цигарите ги спрете, опитайте поне......Тук в Канада сварзват този рак с тях!Итова не е поза, защото имам позната с диагноза рак на дебелото черво, тя пуши, та на нея и казаха, че добре би било, ако ги спре, но ако не може-неможе..........Докато при мен бяха категорични!Аз имам нужда от ваксина за психиката, но явно трябва сама да се дръпна за косите (като барон фон Мюнхаузен)и да се извадя от депресивните състояния!!!!!!!!!Ако има нещо за питане насреща съм!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано27.09.07 11:06



здравей искам да се извиня че ти писах в мъжки род нещо съм се заблудила.ако искаш пиши ми нещо за твоя случай там с какво те лекуват имаме ли нещо общо в епикризите ако не те притеснявам разбира се .Все пак живееш в по развита страна може да са по напред с леченията .всеки казва че е чувал за хора които са дълги год. с такава диагноза но няма човек лично да ги пазнава . трябва да свършвам че децата си идват утре пак.....чао



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 20:02



защо не ми пишеш досадна ли съм с моите въпроси извинявай ако е така но даже искам да се запознаем мисля че си доста позитивна и ни вдъхваш кураж.особено на моя мъж.Тук където живея са само писимисти и много ме дразнят даже спряхме и да излизаме с тях.може би защото не са се сблъскали с това .Ние сме от Русе срещнах ме се с човек които трета година е с такава диагноза и е много добре ходи на работа пуши пийва си и не се оплаква .Но тои е управител на голяма фирма и не мога да му досаждам видях го само веднъж.ами това е за сега пак ще проверявам може и на емеил адрез да си пишем само ако ти искаш не те насилвам чао и много здраве..



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 20:34



Разбира се, нямам нищо против да си пишем, даже може да се чуем по Skipe или имейл. Много ще ми е приятно и аз така се чувствам по-добре като си говоря с брат по съдба!Имейлът ми е:zheni@abv.bg Непременно ми пишете!А, иначе се включвам по-късно заради часовата разлика, все пак това са цели 9часа.





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: 123galia]  
Авторivon (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 21:29



Трябва да ви включат в специална програма-как става не зная.нотова го има в Ц.Йоанна.Лекарството е 5000 е за 2 седмици.а цикала е 6-8 седмици.но мисля че тези лекарства са дарение/да има и такива държави/Наша позната ги пиеше.но действаха 3-4 цикала.Започнали да мутират клетките и да се образуват нови и естественно ги спряли.за да помогнат на други хора.През това време имаше мн.добри резултати-петната на белия дроб са били смалили и даже калцирали!!!Но за съжаление.....Сега търсят нещо друго.Дано съм ви помогнала с информацията!!!!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ivon]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 01:01



Здравейте!
Миналата година ми махнаха единия бъбрек заради огромна киста, която беше започнала да се изражда. Диагнозата беше- Аденом с начална малигнизация-Т1N0M0. Редовно ходя на прегледи, за сега -слава Богу- няма проблем. Много се промених от тогава. Трудна беше борбата със себе си. И сега, особено нощем, ме връхлитат страшните мисли.
Още миналото лято гледах във форума, но не открих хора като мен.
Ако мога да помогна с нещо- насреща съм!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 04:04



Аби, здрасти!Разкажи малко повече за себе си-къде живееш, на колко си години....как те диагностицираха и т. н.Ще се радвам да се запознаем и подкрепяме психически , все пак за добро или лошо сме братя по съдба!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 16:31



Случайно стана всичко- преди година и няколко месеца. Усетих тежест и подпиране в дясното подребрие- мислех, че е черен дроб. Оказа се огромна киста- около 8/10см. Веднага на скенер и от там на сцинтиграфия и всичко останало. Отначало не ми казаха, че е започнал кофти процес, постепенно разбрах. Оперирах се в Александровска болница. Кошмарни бяха седмиците в очакване на хистологията. Резултат го написах. Правих и HER 2- отрицателен. И така- сега денем съм горе-долу добре, нощем идват страшните мисли. Забраних си да плача вече, забраних си да се ядосвам, да се критикувам. Опитвам се да се обичам повече, да се радвам на всеки ден и да мисля положително (което не е лесно в България). Не обявих на всеослушание какво ми се е случило с всички подробности, за да си спестя негативни емоции. Но на всеки няколко месеца- като мине известно време от последните изследвания и ме обзема постепенно страха. И като ме заболи някъде първата ми мисъл е..знаеш каква. За съжаления тук те оставят сам на себе си. Няма психологическа помощ, няма контролни прегледи. Каквото си направиш, това е. От теб зависи дори дали ще отидеш на ТЕЛК, за да си получиш миниатюрната пенсия. И така...едва ли казвам нещо ново. Тук всички знаят как е. Борба за оцеляване- с тялото, с ума, с духа и с вярата.
А ти? Кога се случи? Как си сега? Как живееш?



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 21:43



Здрасти и от мен!При мен също се откти случайно-нямах никъде болки или някакви други симптоми-просто като че ли Господ ми прати една инфекция, но сериозна, бактериална и направих сепсис.Друсах се с много висока температура няколко дена и накрая , като видях, че не минава отидохме с мъжът ми в бързата помощ на близката болница(тук всяка болница има бърза помощ и може след като те прегледат и ти направят изследвания да те оставят на лечение-нещо като Пирогов).Там веднага ме праснаха на скенера и ....откриха 7-8 см. тумор на десният бъбрек.Отделно на другият ден видяха и бактериите в кръвта и почнаха тях да ги атакуват, защото иначе не може дасе оперира!Абе бях се подредила като куче в каруца!!!!Интересното е, че тук в Канада изобщо не се церемонат и не увъртат диагнозата ти - казват я много жестоко-право куме в очи-You have cancer on the right kidney-тия думи още звучат в ушите ми ..........А итересното беше също , че видяха, че е рак още след първият скенер, после ме гледаха и на ядр. магн.рез., което потвърди резултата, но се видя, че образованието е сякаш капсулирано и т. н. Оперираха ме веднага след като потушиха инфекцията и предпочетоха да ме оперират с лапароскопия-правят 3 дупки отпред на коремната стена и вкарват микроскоп и със специални инструменти работят.Всъщност на 3.10 .2007г. имам годишнина от операцията.Аз също бях почти умряла докато излезе хистологията.....Иначе самата хистология се оказа добра-Т1бНоМо-ракът е бил ограничен до бъбречната капсула.Бил е 8 см , което е между Т1 и Т2, до 7см ги водят Т1...........нямам последваща терапия задобро или за лошо .А психиката доста ми се поразклати оттогава, но се мъча да се боря със себе си-ту съм добре, ту съм много долу.Поревавам си чат-пат.Много гадно се чувствам от гледна точка на приатели-далече са-а имам нужда от тях........за това Господ ми помогна и намерих този клуб!Едва сега след една година намерих сили да се отпусна и разкажа историята си, което е добре все пак.Иначе все четях и не можех и думичка да напиша за себе си.Лека полека се поокопитвам ......тук има групи за взаимопомощ и си гурно този месец ще отида.....Това е моята история!Пиши ми винаги, когато можеш и искаш!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 11:45



yraa, снощи писах, но не знам защо не е излязло.
Почти всичко, което си написала важи и за мен. И аз доскоро не смеех да пиша- сякаш от страх да не се върне кошмара. Моята психика също е доста поразклатена. Въпреки, че съм в България, не искам да говоря с приятелите си за това. Усилено работя върху себе си, но сам е трудно- ти знаеш.
Моята операция беше на 03.07 миналата година. Има много какво да ти кажа. Най-вече- радвам се, че се намерихме. Представям си колко други хора също като нас таят за болестта си, сякаш са виновни за нещо или се страхуват как другите ще ги гледат ако знаят. За съжаление тук няма групи за помощ и си оставаш сам със страховете и тревогите. Но това много не ме интересува. Най-важната ми борба е да живея. Да променя мисленето си, начина си на живот и хранене, отношението към всичко заобикалящо. Страхът от смъртта си остава, но сякаш не е толкова панически, както преди. Свикнах с него и с това, че всички сме временни и няма нищо, от което да си застрахован. Много се промених. Незнам дали тук е мястото да говорим за това- ще видя как може да ти пусна е-мейла си, защото сигурно ще има още много какво да си кажем. Сега ще свършвам, че има доста задачи за вършене. Но задължително ще пиша. Надявам се и ти да пишеш- имам чувство, че си единствения човек, който може да разбере в пълнота всичко, което ми е в мислите и преживяванията.
Поздрави и една силна прегръдка от мен! Продължаваме напред!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 22:42



Здрасти, Аби!Ей, разреваме,така да знаеш!Но пък съм много, много щастлива по две причини:1.Намерих си приател със същата диагноза и преживявания!2.Помогнах ти все пак и ти да не се чувстваш сам!Всъщност не разбрах-жена или мъж си-много извинявай, ама тая информация нещо не мога да я напасна!Не се сърди!На колко си години-пак тъп въпрос-любопитно ми е -аз съм на 40г.Итака , и аз те прегръщам виртуални приателю и толкова се радвам, че те има!Имейлът ми е:zheni@abv.bg Пиши!Може да ми пишеш за каквото си поискаш-за настроения, мнения, дребните неща от живота........





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.10.07 23:05



И така като си пишете по и-мейл ние кво ще правим?



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 00:56



Веселушка, аз да не пълня темата с излишни сантименталности го казах!

Но , знаете ли хора кой всъщност най-много ми помогна да се открия за вас и да я отпуша тая моя уста, ами познайте, де!?Веселушка се казва-една страшно шармантна, чаровна, силна и както казват тук cool дама!!!!!!!!!!Добре, че като си бях в София се усмилих да и се обадя..........и се видяхме, и се разприказвах ме, и си развързах устата(винаги има първи път!)Просто , като я видях (въпросната дама, де!)се убедих, че ракът действително не е ПРИСЪДА, а ДИАГНОЗА!И че дори живеейки с него пак може да си готин, добре облечен, гримиран , с блясък в очите , голяяяяяяямо сърце и присъствие !!!!!!!!!А не занемарен, посивял , озлобен, мрънкащ човечец!Хора и едно лично мнение -хора от клубът събирайте се по-често, ами това е богатство,че ви има Използувайте го!!!!!!!!!!!!!Клубът на алкохолиците се събират, на болните от Спин -също, вие що сте се запуснали, тъй?????Мокает ли сте, лениви ли сте?Мисля всеки с тази диагноза има нужда от приателски разговор, среща с брат по съдба, дружески , съпричастен поглед дори, докосване, място където да не те е срам да си поплачеш.............Помислете върху това , ей!Прегръщам ви и съм с вас каквото и да измислите!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.10.07 01:09



Да де, та ми лепна ентероколита точно тогава


Ама ще ти дойда на крак чак в Канада да те глобявам, така да знаеш!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 20:11



Привет на всички.мисля че е време пак да се включа .Преди няколко дена написах едно голямо писмо на емаила на приятелката от Канада но не успях да го пусна малко съм на вие с интернета започнах да го ползвам след диагнозата на моя мъж.Но ще пробвам пак. Изкам да те питам дали знаеш дали големината на тумора има значение защото нашия е 25 на 30см.Но въпреки това не е излязал от капсолата.При нас махнаха и далака защото се е опрял до него.Като се ровя в интернет пише че по големите от 10см са нелечими .Но нали няма разсейки защо да са от много лошите.Все за това си мисля .Нямаме химиотерапия а имунотерапия която през месец липсва в аптеката на онкото сега пак няма -чакаме .Ходим при лекуващия той имам чувството че вече ни е отписал и не ни обръща никакво внимание.Не е заинтересован .Моя мъж понякога има някакви болки мойе да нямат нищо общо с



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 20:21



опа изненадаха ме в гръб и аз го пратих недовършено сега да продължа.Болките в стомаха може да нямат нищо общо с операцията но тои е длъжен да го прегледа .Тук докторите трябва да са ти познати за да ти обърнат внимание .засега ще свършвам че ме викат .Чао



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: vesela.bg]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 22:51



Vesela, поздрави и от мен! И една силна прегръдка също. Знаеш ли, сигурна бях, че ще се намесиш.

Межди другото, напоследък имам все по-силна интиуция... Аз също не искам да се крия, просто мислех, че няма да е интересно за всички. Освен това ние- Дай Боже- сме малко по-встрани от темата. Може би трябва да пуснем друга...
Та затова си помислих, че ще станем досадни.
Винаги съм насреща с каквото мога да помогна от опита си. Бих приела от опита на други. Знам, обаче, че нашият случай е по-рядък. Според книгата, която четох, в България са около 400 случая годишно.
ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ще се радвам да се събираме, обменяме опит и да предаваме всичко положително, което сме събрали с горчивия си опит!!! Много имаме да учим, за да се справи човечеството с това заболяване. Мисля и че много се губи от това, че гледаме на болестта с предразсъдък...Но това е дъъълга тема, ще я продължим, обещавам!
yraa, поздрав към теб!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано05.10.07 23:06



Не си права, дори твоята приятелка каза, че отдавна чете, но понеже не е имало друг с такава диагноза, затова не е писала. А този клуб се чете от хиляди хора /българи/ по света. Така някой, когато му потрябва, ще има къде да се включи. Ако вие не пишете, няма да има инфо за тази диагноза и за тези след вас, които /дай Боже да са по-малко/ се сблъскат с тази диагноза. Тук не става въпрос дали си досаден или не. Този клуб е затова, да остане информацията записана, в помощ на други хора. Ние освен, че си чешим езиците, оставяме след себе си и много ценна информация.
Затова не одобрявам, когато на лични бележки се споделят неща, които биха били в помощ на много други хора


Иначе изборът е личен, аз не мога да налагам кой, какво и къде да пише и споделя! Аз за себе си съм си избрала - пиша всичко тук!
Поздрави и целувки и на двечките - нея вече познавам. Ще се радвам да се запозная и с теб! А иначе, пишете където си искате, но когато го правите замислете се, докато си чешете езиците дали не можете да помогнете поне на още един, той на още един и т.н. и т.н.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 04:12



Здравейте и от мен!Днес тичах малко насам -натам та затова сега се вкючвам!Ruse-почвам с теб-не се притеснявай за мъжът ти!Важното е, че няма метастази и туморът е бил ограничен до бъбречната капсула!Къде чете, че тумор над 10см. е нелечим!??Може би имат предвид,че обикновено при тази големина вече има и разсейки.И наистина аз каквото съм чела по статистика над 10см. вече е метастазирало!Споко!А относно отношението на докторите в България-ами това е нещо за съжаление много , много нормално-обратното-загрижеността е изключение.......А по повод нередовното взимане на Интерферонът-Весела цяла тема е отворила-намерия и непременно пиши там!!!!!!!!!Ако ние не си помогнем за това, то КОЙ???Не се тревожи всичко ще е наред!Както казват-спокойно, ножът е дървен!

Веселушка , Аби-целувам ви и ако се видите непременно пийте по глътка и за мен!!!!Виждайте се , бе хора прекрасно е, че сте си всичките там.....така ми липсва това на мен, ако знаете!!!!!!!!!!Ако щете на български е по-при9атно да се изразяваш, обясняваш, говориш..........



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 16:19



Здравейте!
Аз често съм в София по обясними причини, затова не е невъзможно да се срещна с теб, Весела!


ruse, кога е била операцията? Не ходите ли на изследвания периодично? Моята хистология посочи- аденом с начална малигнизация. Струва ми се, че е близко до вашето. Аз когато мина поредните изследвания дишам известно време спокойно. Така поне ще сте сигурни има ли нещо ново на фронта. Аз не разчитам на лекарите за инициатива. Тя трябва да е в нас, защото естествено нас най-много ни касае...Направете си допълнителни изследвания, ако нещо ви тревожи. И друго- за мен истината е в София. Дано да се лъжа, но ми се струва, че провинцията е доста по-назад, дори и само, защото лекарите нямат толкова опит.
yraa, сега имаш ли болки някъде? На колко време те изследват и какво точно?
Аз първата година ходех на 3 месеца- кръв, урина, рентген бял дроб, ехография на коремните органи. По мое настояване и една костна сцинтиграфия. Сега казаха на 6 месеца, но аз не знам дали ще издържа толкова. А, минах и една компютърна томография. Само ме притеснява честото облъчване...Как е при вас?
Поздрави на всички!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 17:56



здравеи АБИ операцията ни беше тази год. 13 февруари .Преди 2 месеца минахме изследвания правиха ни и скенер.Тъи като операцията я правихме в София в онкологията и там ходихме да видят изследванията доц.Куртев ги гледа каза че всичко е наред понякога има болки в стомаха казаха че е нормално до год,след операцията още да има леки болки .Сега пък има шум в ушите ходихме на доктор кръвното е наред .незнам сигорно и това е нормлно.Искахме да си направим косна сцинтиграфия но тук в Русе не дават казват само ако доктора назначи а той не дава нямало нужда.Ако знаеш как и какво да направим за да минем кажи ни.Утре мислим пак да минем ефограв за по голямо успокоение защото нещо под стомаха към слабините малко стои надуто то може и от напълняване да е но ний да проверим.Тои сега не му давам да работи и малко напълня.Пием билки от книгата на Петър Димков -Българска Народна Медицина том 3 стр.629.още веднага след операцията.Добре му се отразяват Тази книга ми я даде един 55год,мъж които преди 3 год. му правят операция на рак на дебелото черво с разсеики в стомаха доста са отстанили от дебелото тънкото черво и от стомаха. Сега 3 год по късно тои е много добре ходи на работа и то тежка на ден през рацете му минават от 3 до5 т желязо.Той е голям оптимис и само с билки се лекува не е ходил на никакви контролни прегледи.Казва нямам пари да ходя по доктори.Живее сам но има много приятели.Като ти поприказва ти дава голям кораж.много е начетен няма пари за хляб но за книга всичко дава.Абе много мога да говоря за него......../ако можеш пиши за сцинтиграфията...ЧАО до утре като се докопам за компютара....



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано10.10.07 10:41



Здравей, ruse! Аз също съм от Русе и преди три седмици майка си прави сцинтиграфия на кости в Онкото в Русе. Вие защо искате да правите това изследване, изисква ли се такава контрола при рак на бъбрека?
Извинявай, но не съм запозната с вашата история и ако ти задавам глупави въпроси да ми простиш...



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 14:10



Здравей, Русе!
Аз сцинтиграфията я правих в София, но си я платих. Не разчитайте само на направления. За съжаление е така. Ако имате някакви сериозни основания, настоявайте или се спасявайте сами. Не може да няма начин, ако искаш да си платиш. Питайте колко струва и така ще се ориентирате в обстановката. А щом не срещате разбиране в личния лекар, го сменете. Тук става въпрос за живот и не бива такива неща да се изпречват на пътя. Аз поне така мисля. Ще погледна да видя какви билки пиете-ако искаш ги сподели тук.
Колкото до неходенето по лекари- не съм толкова съгласна. Абсолютно е важно да имаш висок дух и желание за живот, но не бива да се пренебрегват постиженията на медицината- колкото и да ни се иска да е стигнала по-далеч. Виж, на какъв лекар ще попаднеш също е изключително важно. Моят съвет е- търсете добри лекари, не се предавайте пред по-посредствените им представители.
За сцинтиграфията...какво още. Вкарват ти малко радиоактивно вещество в тялото и после на специален апарат се наблюдава как се разпределя то в организма. Явно има начин по това да се съди за изменения някъде. Ако си от Русе наистина...съм леко скептична за там. Разбира се, мнението ми е субективно. Питай какво още те интересува- ще се радвам да помогна!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано10.10.07 14:14



Русе, погледни в темата "СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИ", за да не се повтарям...
/Съжалявам, че не мога да направя темата активна.../



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: llina]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 16:20



Сцинтиграфия ми казаха че се прави за да се видят костие дали има нещо тъй като при рак на бъбрека метастази биха се получили имено в костите- лимфите - бял и черен дроб .този вид рак на бъбрека дава късни симптоми затова е хубаво да се правят изследвания .Ходих в Русе там където се прави сцинт.а жената ми каза че така не ставало без направление аз исках да си платим а тя каза че не може било много опасно.Самото изследване било рисковано и доктора трябва да прецени .Сега наистина ще сменя уролога защото той вече 3 месеца е в отпуск и го няма в онкото.Итака и така ще трябва да ходя в часния му кабинет по добре да видя друг по заинтересован нали пак ще си плащам.В книгата за кояо писах ние пием билки които се отнасят за бъбрек.Но има и за почти всички други кажи ми за какво искаш да пиеш и аз ще ти ги напиша.За бъбрек:алое арборесценс.Това е200гр.листа от алое махат се бодлите смилат се на каша и се смесват с по 50гр.от корени от ранилист -магарешки трън и полски базуняк ситно нарязани /прибавят се 2л.и половина чисто натурално червено вино и 2 кг.чист пчелен мед .На водна баня на тих огън се варят 1 час. като изтине се прецежда и се държи на студено.Сутрин обяд и вечер по 1 с.л.30мин.преди храна.Двадесет мин по късно се пие по 100гр. от следната отвара;смесват се по 50гр.от всяка-акация цвят волски език магарешки трън/корени/ жълт кантарион кървав здравец лайка ранилист/цвят и листа/мащерка.От всички смесени заедно се вземат 4 с.л. и се варят в закрит съд 30 мин.остава наполовина прецежда се и се пие както казах по100гр. Има още много други неща за бъбреци но ние пием това .Ако искаш пиши за какво да ти напиша. ЧАО за сега.....



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано10.10.07 17:21



Русе, върви в хирургичен кабинет /мисля, че беше №5/ в Онкото в Русе. Кажи, че трябва да се прави контролен преглед на татко ти и искаш да направите и сцинтиграфия на кости. Бъди настоятелна, но не нахална...Когато майка трябваше да направи това изследване, попаднахме на д-р Начев. Много е разбран! Ако трябва му обясни всичко. Без проблеми ни написа на едно направление "Сцинтиграфия на кости" и ни изпрати в радио-изотопната лаборатория. Там записахме час за изследването за след една седмица...Никакви проблеми никой не ни е правил. Опитайте...



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: llina]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 19:33



бБлагодаря ще пробвам да взема направление.Малка поправка моят мъж е с този проблем не майками.Днес ходихме на ехограф сега пък камъни в жлъчката 5-6мм. трябвало да се оперират защото били опасни да не затулят каналите .Незнам какво да правим моя мъж неще и да чуе за болница.Той къде е стресиран още от операцията направо му се плаче ама се държи пред мен.Незнам може да видя в справочника ако няма тема ще я пусна може да има някой да даде съвет .чао.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Авторmamma (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 15:20



Здравейте,
преди около 2 месеца откриха на баща ми тумор в бъбрека. Преди 2 седмици го оперираха, отстраниха десния бъбрек и левия надбъбрек. Скенера (а и след операцията го потвърдиха), показва метастази в черния дроб и тазовите кости. Току що излезе хистологията - carcinoma hipernefroidis hipernefroma renis, pielonefritis hronica. Все още не сме започнали никакви терапии. Четох в тази тема за ваксината и за терапията със Сутент, но не мога да се ориентирам, дали е подходяща точно за този вид тумор. Ще ви бъда много благодарна за всякаква информация, която ще ни помогне за по-нататъшното лечение.
Благодаря ви!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: mamma]  
Авторruse (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 19:22



Да ви кажа чесно нищо не разбирам от диагнози даже за нашия нищо не знам .Докторите имат навика да не казват нищо.Не мога да ви дам никаква поезна информация но вижте за това лекарство сутен знам че е много скъпо интересувайте се дали и тук не го пускат .Успех и пишете за всичко което разберете.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: mamma]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 10:16



Здравей, мамма!
yra е писала доста по този въпрос по-горе. Жалко, че напоследък се изгуби и не пише. За това лекарство нищо не съм чувала. Но смятам до месец да ходя на профилактичен преглед и да попитам лекарите. Ако науча нещо, обезателно ще пиша. Съжалявам за баща ти. Къде го оперираха?Доколкото знам хипернефромата е най-разпространения тумор на бъбрека. Трябва да питате лекаря дали тази ваксина е подходяща за него. Сега трябва да се пази другия бъбрек.
Желая ви успех!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 11:20



Аби, Русе-чета ви почти всеки ден..........Как сте?Днес нещо не мога да заспя и реших да напиша 2-3 реда!Незнам защо . но в последните няколко дена заспивам в 3-4 часът!Иначе как е настроението при вас, вярвам всичко е наред!Прегръщам ви!Пишете по-често!!!!!!!!!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 13:05



Аааа, четеш, а не пишеш...ама, че си дявол!

Даже малко се притесних за теб! Изчезна и толкоз...
На мен ми е коронния номер това. Вечер заспивам бързо. После се будя към 3-4 часа и ме хващат черните мисли... Много е гадно. Понякога отива до 6 часа докато съня ме надвие. Чакам с нетърпение да се зазори, сякаш тогава страшното ще отмине...Когато почна да мисля логично, си казвам- страшно няма. Но когато емоциите вземат връх...ела ме виж. И ми стана кофти като спря да пишеш. Все поглеждам, а те няма. Кажи ти как си? Разкажи как е при вас след операцията- прегледи, изследвания, профилактика. Какви препоръки ти дадоха? Сигурна съм, че там е по-напред медицината. Всичко ще ни е от полза. Аз тук останах с впечатлението, че излезеш ли от болницата, оставаш сам. В смисъл- личния вече си му извън компетенциите, диспансеризиран си по местоживеене, но само толкова, този, който те е оперирал пък си е свършил работата и толкова- до там, ходиш където искаш за изследвания, но кой ще ти ги разтълкува...не е ясно. Поне така е при мен. На практика няма един лекар, който да следи всичко по твоето заболяване и който да е заинтересован. За мен това не е добра организация, ако изобщо може да се нарече организация. По-скоро е хаос- всеки за себе си. Затова ще е от полза да кажеш как е при вас и евентуално да извлечем полза за по-пълноценно лечение и профилактика.
Радвам се, че се появи!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: aби]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 22:16



Здравейте, пак от Калгари!Значи тук след като ме оперираха , хирургът прецени, че нвмам нужда от допълнителна терапия-на базата на хистологията-и определи в рамките на 2 години на всеки 6 месеца пълни кръвни изследвания, и то основно да се види функция1та на другият бъбрек, знаеш за нашият случай няма тум. маркери., рентген на бял дроб и това е-на 5тата година скенер и после край!Хирургът прати тези препоръки по компют. на мойто GP и той е длъжен да ги следи!Но тук това, което ме дразни, че много някакси преекспонират тази диагноза-пролетта, мойта лекарка ме разнищи от ненужни изследвания-дори колоноскопия, анализ на фекалия, мамография и т. н Значи може да ви се струва, че говоря глупости, но квот ние писано това става- мобе да разчекнеш от изследвания-нищо да не открият и след1-2 месеца рецидивче.....или метичка...Аз все повече се осланям на Господ(мога да бъда анатемосана за това, но пък така го чувствам!!!!!!!!)Скоро четох за президентът на Словения-той(не му помня името)е бил опериран от бъбречен рак може би 5-6 години назад има разсейки в бял дроб и черен дроб , не ходи по лекари и купища изследвания, тотално променя начинът си на живот(Може би точно това е разковничето!)-живее в селска къща, сам си пече хлябът,,,и т.н. Казва че се стреми да забрави изобщо, че някога е имал такова нещо в организма си.....Моге да прочетете за него в интернет-той сие все още действуващ президент на Словения, т.е. и работи, и се среща с хора, и пътува...Подобна съдба има и колоездачът Луис Армстронг-имал е рак на тестисите със разсейки по белият дроб и мозъкът, бил е на 28години-прави тотална промяна в начинът си на живот, та дори май преди 2години спечели тур дю Франсе.....И така за мен всичко е въпрос на избор да уцелееш, промяна-и външна и вътрешна, и огроооооооооооомна доза КЪСМЕТ!!!!!!!Целувам ви!Пишете!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.10.07 22:24



Абсолютно си права! Ти вече започна ли да променяш начина си на живот? Разкажи, ако искаш... Мисля, че това е интересна тема и може да мотивира повече хора да започнат да работят над себе си в тази посока!
Дали не трябва да я изведем като самостоятелна? Нещо от рода на: "ДА ПРОМЕНИШ ЖИВОТА СИ" или "ДА ОЦЕЛЕЕШ", например...





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.10.07 23:01



Давай новата тема за да споделя и аз



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 23:03



Стремя се да се променям Jуll!Трудно е на 40 години, но не е невазможно!Спрях да пуша(бях сериозен пушач 24 години!)Избягах от България, после от първият канадски град в който живях-Монтреал-пропътувахме5000км.барабар с дакелът и котето ни........Сменям си тотално професията от инж.химик, почвам от декември да уча за мед. сестра-2 години-не е малко , но не е и много като време!Разкарах всички непочтени хора около мен....или ако видя че са такива изобщо не се заномавам с тях, а преди от куртоазия все търпях!Окончателно се обедих(идвайки тази година в България),че леля ми и баща ми ме имат само за ходеща доларова банкнота, изобщо не им пука аз как съм здравословно, как е семейството ми....имаме ли и ние проблеми там далеч на север....прекратих (колкото и мъчително да беше)Отношения с тях.Естествено при някаква спешна ситуация пак съм насреща, но....като цяло по-далече по-добре!Сега постепенно свиквам с мисълта, че аз всъщност мога да разчитам само на себе си , мъжът ми и синът ми-лошо е. че приателите ми са далеч............, но поне истинските си ги имам и държим един на друг!!!!!!!!!!!Така малко по малко човек става по-силен, а от там и някак си по-здрав!Темата е интересна може да я продължим!целувам ву!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 23:08



Веселушка, ако искаш може да преместиш последните ми разсъждения в нова тема, би било чудесно!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.10.07 23:14



Нееее, ти ще си ги напишеш там, няма да ги местя.


Нови неща разказваш, което ми харесва! Доволна съм от теб!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 23:24



Веселуш, трябва да излизам спешно, моля те премести го, ако пък не аз щего, но по късно!!!!!Целувки





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано20.10.07 16:19



yraa, щом си химик, можеш ли да ми обясниш коя е йонизиращата среда? Какво представлява това и къде го има? В решението от ТЕЛК са ми го писали като противопоказание.
Явно системата е по-друга в Канада. Тук личния изобщо не се занимава с мен. То всъщност никой не се занимава, освен аз. Аз също си правих мамография и разни други изследвания, но единствено и само по моя инициатива. Честно да ти кажа, а също съм убедена, че някой или нещо ни помага и дава шанс, но смятам, че ние носим не по-малка отговорност за себе си. Нещо от рода на: "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ".



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 16:45



Моят мъж е на 42 години и също е болен от рак на бъбрека с метестази в костите...Препоръчаха ни лечение с Proleukin или Интерлевкин 2, което е едно и също.Тъй като този вид рак не се влияе от химио- и лъчетерапия, имунотерапията е единственото спасение, ако изобщо има такова. Това лекарство е одобрено от Здравната каса, но още не се внася. Поръчахме го от Германия и направихме едноседмичен курс на лечение, което той понесе добре без странични ефекти. Междувременно обаче при ядрено магнитен резонанс на главата се появиха съмнения за мозъчни метестази , а лекарството е абсолютно противопоказно при наличие на такива....и така се озовахме с излишно количество ...Ето и линк към сайт за повече подробностиhttp://www.proleukin.com/index.jsp, но за съжаление е на английски, ако се интересувате звъннете на ************

Редактирано от vesela.bg на 25.10.07 22:04.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: Nina]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.10.07 22:05



Nina, моля те дай си и-мейл за връзка с теб, телефони за продажба на лекарства не се публикуват тук, съжалявам!

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ivon]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано27.10.07 21:30



Трябва да ви включат в специална програма-как става не зная.нотова го има в Ц.Йоанна.Лекарството е 5000 е за 2 седмици.а цикала е 6-8 седмици.но мисля че тези лекарства са дарение/да има и такива държави/Наша позната ги пиеше.но действаха 3-4 цикала.Започнали да мутират клетките и да се образуват нови и естественно ги спряли.за да помогнат на други хора.През това време имаше мн.добри резултати-петната на белия дроб са били смалили и даже калцирали!!!Но за съжаление.....Сега търсят нещо друго.Дано съм ви помогнала с информацията!!!!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: niki]  
Авторmamma (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 18:04



Здравейте отново,
баща ми се чувства горе-долу добре след операцията. Но преди една седмица започна да му се схваща (по-точно сковава) единия крак. Водих го на съдов хирург и той каза, че това са мускулни крампи и му изписа магнезий. Днес един познат ми каза, че това било един от признаците за разсейки по лимфите. Вярно ли е това





Тема Re: Рак на бабрекнови [re: mamma]  
Авторeли (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 13:20



Здравейте!
Бихте ли ми препоръчали добър уролог-хирург във град Варна.
Става въпрос за операция на тумор на бъбрека, без метастази, на 57 годишен мъж.
Ще ви бъда много благодарна за отзиви и координати на лекарите!



Тема Re: Рак на бабрекнови [re: eли]  
АвторБи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 18:05



Здравей!
Чувала съм много добри отзиви за д-р Хинев. Мисля, че оперира в Св. Анна /бившата Окръжна болница/. Нямам лични впечатления.
Имайте предвид, че са двама братя с фамилия Хинев. Единият е гръден хирург, а другият уролог. Само че, също така съм чувала, че урологът често е извън България по конференции и международни срещи.
Дано да съм ти помогнала поне малко.
Пожелавам ви здраве и много късмет!!!



Тема Re: Рак на бъбрекнови [re: Би]  
Авторeли (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 19:48



Би, благодаря ти много. Чух за него добри отзиви и от друго място.
Не знам дали прави такива операции, но ще се свържем със него за да попитаме!
Още един път благодаря ти за насоката!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 02:54



Учени от Университета в Нотингам, Великобритания, установиха причините, поради които лютата чушка е способна да убива раковите клетки. Те открили, че капсаицинът, отговорен за острия вкус и раздразняващото действие на лютата чушка, предизвиква масов мор на злокачествените клетки благодарение на митохондриите- органели, обезпечаващи клетката с енергия.

В хода на изследването учените, под ръководството на Тимоти Бейтс, изучили ефекта на капсаицина върху културата на клетки на рак на белите дробове и на рака на задстомашната жлеза.

Изяснило се, че капсаицинът се свързва с белтъците на митохондриите на раковите клетки и стимулира процеса на апоптоза /генетично програмирана смърт на клетката/, без при това да засяга здравите клетки.

„Доколкото тези вещества атакуват „в сърцето” туморните клетки, ние вярваме, че сме успели да открием главната „ахилесова пета” на всеки рак. Биохимията на митохондриите на раковите клетки силно се отличава от биохимията на нормалните клетки. Това е избирателна, присъща на раковите клетки уязвимост”, съобщава Бейтс. По такъв начин доза капсаицин, стимулираща смъртта на раковите клетки, не влияе на нормалните, добавя ученият.

Според авторите на изследването, в бъдеще на основата на капсаицина и подобни нему вещества могат да бъдат създадени ефективни противоракови препарати. Фактът, че капсаицинът влиза в състава на широко разпространени продукти, доказва неговата безопасност и може да ускори процеса по създаването на нови лекарства.

Резултатите от изследването са публикувани в списанието Biochemical and Biophysical Research Communications.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: *jull**]  
АвторEFO75 (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 17:22



Искам да ви кажа и мойто мнение.
Всичко трябва да променим-начин на живот.
Аз от 2мес.пия билки.Исписа ми ги Г.Петров/това е др.тема/
Наи-добрата приятелка ми даде адреса,записах се по тел.И отидох ме с съпругът ми.Като ме видя,каза-'Ама ти как ще живееш така''./имам много опер.и искуств.уретри/
Даде ми комбинация-11билки,/за3мес./Ивсички диагнози ми позна/и най новите/
И да си променя начина на живот,след 1мес. да отида пак.
Е,отидох ме за 2 път,резултата е ''ЧУДЕСЕН''-ТОВА СА НЕГОВИ ДУМИ.И аз се чувствам по-добре,спазвам диета,пия си билките,пиша,играя си с децата и тн.
Че ако чакам на друг,няма да се оправя





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор viva5 (непознат )
Публикувано27.11.07 21:35



Здравей, yaraaa, оперирана съм от хипернефром - светлоклетъчен с множество метастази, разбрах че "Sutent" е моето лекарство. Как мога да го закупя в Канада и колко струва? Благодаря предварително, ПОЗДАВИ!!



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: viva5]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 22:48



Здарсти, ти в Канада ли йивееш?За да видим какво може да се направи!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 23:01



Още нещо, се сетих-това лекарство се произвежда от Новартис -фарм.компания-мисля, че ще ти е по-лесно да го купиш направо от там -потърси в интернет контакти с тях, мисля, че са Датчани!Тук е почти невъзможно без рецепта , с твои лични данни и история на заболяването да ти изпишат това лекарство, тук искат рецепта дори за антибиотици, противовъзпалителни лекарства-такива като обикновенният вултарен например!Мисля, че най-добрата идея е да се свържеш с фирмата производител!А те не може все пак да нямат офис и в София!Успех!!!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторviva 5 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 20:48



Благодаря, ти yraaa за информацията.Ще се опитам да се свържа с фирма Новартис.Поздрави!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: viva 5]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.11.07 20:56



Новартис е Швейцарска фармацевтична фирма.
Представителството на Новартис в България е в София,
Бизнес Парка в Младост 4
тел. 02/976 98 28
факс 02/976 98 29

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема ВЪПРОС КЪМ RUSEнови [re: ruse]  
Автор *jull** (())
Публикувано10.01.08 15:57



Върнах се към твой постинг от края на септември м. г., в който пишеш за ваксината TroVax за рак на бъбрека ("ураа" уточнява, че има информация за нейния успех и при други видове рак - простата, дебело черво, на гърдата). Пишеш, че си потърсила връзка чрез различни сайтове с представителства на фирмата, включително и в Румъния. Отговориха ли ти отнякъде?
И тъй като едно от условията за успешното прилагане на тази ваксина, е ракът да е авансирал, метастазирал (!), отговорът ти е от изключителна важност за хората в напреднал стадий на болестта.





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: ruse]  
Автор ana63 (непозна)
Публикувано19.05.08 18:09



Благодаря на всички за полезната информация и на всички желая от сърце да се преборят и да победят болеста!!! Става дума за майка ми,която е с отстранен бъбрек - ниско дифиринциран бъбречноклетъчен карцином - светлкоклетъчен вариянт и метастази в бял дроб! Ако има някой с подобна диагноза моля за помощ.Препоръчаха ми "Полиерга" която я няма в България и не зная до колко е ефиказна поради това че вече две години не се внася в страната

vqra i dobrota


Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторtita (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 01:28



Hey hora parvo iskam da se izvinq 4e pi6a na latinica.Kazaha na maika mi 4e imala barzo progresira6 metastazen rak.Tova ne6to lekuva li se



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторtita (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 01:38



Zdrasti iskam da popitam ima li rak koito ne e le4im



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: tita]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 02:12



Тита, не мога да разбера въпросът ти?!Ако питаш, конкретно за рак на бъбрекът-да той е слабо чувствителен на химиотерапия и лъчетерапия, общо взето панацеята за него е операция-радикална-премахване на болният бъбрек+надбъбр. жлеза и уретерът към него!Ма , чак пък нелечим?!





Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Авторtita (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 02:27



4estno kazano tova go nau4ip predi nqkolko 4asa.Dori ne znam na koi organ e raa znam samo 4e e povliql na vsi4ki organi za otricatelno vreme tq se stopi na kilogrami.Kakvi isldvaniq po to4no se pravqt za da se razbere dali ima6 nqkakvi rakovi obrazovaniq samo s kravna kartina moje li da se razbere i posle da se lokalizira mestoto na raka



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: tita]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.07.08 07:55



Тита, моля те да пишеш на кирилица!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: vesela.bg]  
Автормимo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 16:45



ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ.
Не винаги всичко е загубено

.Аз също получих бъбречна криза миналата година,и когато отидох на ехограф ми установиха ту. формация на ляв бъбрек.В София,в Александровска ми отстраниха левият бъбрек в едно с тумора,надбъбречнатз жлеза,и 12 лимфни възела. На 27.09.2007 ми бе направена операцията.От тогава година и кусур много рядко се сещам заа това.И си мисля ,че човек сблъскал се с такова премеждие трябва да мисли позитивно,никакви ядове,спокойствие-това е разковничето на затапването на нови появи на тумор.Мят също беше гоям капсулован тумор"11-18-22см"това са му размерите.Светло клетъчна маса................



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: мимo]  
Авторmimo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 16:52



и сега вече съм добре,и като ме види човек никога не би казал,че някога съм имал тумор,а също и не би повярвал че съм с 1 бъбрек успех на всички!!!!!!



Тема Re: Въпрос към уrааанови [re: mimo]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано06.02.09 08:53



Здравей, yraaa!
Би ли ми казала какви кръвни изследвания си пускаш при контролите, които периодично правиш! Освен ПКК, пускаш ли АсАТ, АлАТ, алкална фосфатаза?...



Тема Re: Въпрос към уrааанови [re: llina]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано06.02.09 19:18



Да+креатинин и всички показатели важни за фукцията на здравият бъбрек-уреа,стерилна урина,билирубин, уробилинуген...



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор ssmm (непознат )
Публикувано29.08.09 19:12



Моля yraaa след като прочете поста ми, ако е възможно да ми пише на мейл stefka_marinova@abv.bg. Спешно ми е. Имам няколко въпроса, които не представляват интерес за участниците във форума. Благодаря.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: мимo]  
Авторpaдocт74O1 (Нерегистриран)
Публикувано08.09.09 20:27



правил ли си лъчетерапия? На майка ми й изписаха лъчетерапия, а аз чета че този светлоклетъчен карцином на бъбрека не подлежи на лъче.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: yraaa]  
Автор desi_2008 (непознат )
Публикувано30.01.11 15:28



Здарвейте,

Казвам се Деси.Става въпрос за майка ми,която е на 51 г.Преди месец и половина я оперираха от рак на бъбрека.Отстраниха целия бъбрек.Ракът е 3 фаза,но не знам от кой вид е.Има разсейки.На мен ми казват най-малко,защото съм най-малкото дете в семейството и с доста слаба психика,често получавам пристъпи,но май сега за мен най-малко трябва да се тревожат всички.За този месец и половина нищо не е направено.Комисията каза,че трябва първо химеотерапия,но онколожката не я назначава.Не знам защо.Твърдо съм решена да не се предавам и да направя каквото мога.Кажете ми повече за Сутент и към кой лекар да се обърна ,за да влезе мама в програмата.А някой има ли кординати в Ромъния за тази ваксина,за който пишете в този форум.АКо някой ми каже ,дали сизваден бъбрек,можем да опитаме с лемение с пречистена газ,много ще ме улесни.Благодаря предварително.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: desi_2008]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.01.11 17:39



Ако си решила да търсиш алтернативи, виж книгата на Генадий Малахов
"Рак и тумори" - има я в по-големите книжарници, вероятно и в интернет.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: desi_2008]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано30.01.11 20:59



Деси, лечението със Сутент, или Нексавар ще се назначи от онколозите които се занимават със случая на майка ти. Това са утвърдени форми на лечение и не е нужно да си в програма. И двата препарата са под формата на таблетки и подтискат дейноста на няколко растежни фактора, основната им цел е спиране на образуването на кръвоносни съдове, които да хранят туморите. Туморите на бъбрек са много силно кръвоснабдени. Това не е химиотерапия, а прицелна терапия. Е, мен, ако ме питаш, пак е химия, но, така му казват докторите.
Та, значи, сега трябва да се настоява започване на лечение със Сутент, или с Нексавар. Тези лекарства са от скъпоструващите и ще трябва да се оформят дикументи по отпускането им. Преди започване на лечение обезателно трябва да се направи скенер с венозен контраст за да може после да се направи оценка на отговора от лечението.
Колкото до алтернативи, ами има готварски подправки - розмарин, мащерка, риган, босилек, джоджен - богати са на есенциални мастни киселини от сем. на терпените (затова имат такъв силен аромат). Та тези терпени подпомагат апоптозата на раковите клетки. Магданозът и целината пък съдържат апигенин и той също подпомага клетъчната смърт. Това е само съвет, не е насока за алтернативно лечение.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: MamaD]  
Автор desi_2008 (непознат )
Публикувано31.01.11 11:17



Все още не знам ,как да боравя с отговорите,така че извинявайте,ако не спазвам точно правилата.Днес мама трябва да е при онколожката,но се говори само за химеотерапия ,а, не за Сутент,а аз доколкото четох химеото не действа на този вид рак.Книгата на Малахов ще се опитам да я намеря,мецдувременно си купих една друга,която много ме впечетли и вярвам ,че може да помогне с насоки на всички търсещи алтернатива чрез някакви билки или храни.Книгата сега е при мама,но като я питам,как се казва непременно ще пиша,може да е от полза и на други хора.А за лечението с газ някой може ли да ми каже,дали е удачно при изваден бъбрек.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: desi_2008]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано31.01.11 12:33



За газта мисля, че няма кой да ти отговори, защото алтернативните методи споделят само хора с личен опит, а не помня аналогичен на вашия случай да е коментиран тук. Затова ти посочих книгата на Малахов - там има лечение с газ и може би ще намериш отговор на въпроса си. Ако намериш информация, ще те моля да я споделиш.

П.П. Между другото, опитах се да ти пиша на Лични, но не ми прие съобщението.
Ако искаш, пиши ми ти - да видим дали ще мога да се "закача" с отговора си!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: *jull**]  
Автор desi_2008 (непознат )
Публикувано01.02.11 12:22



Здравейте,

пак съм аз и се надявам да са повече хора на линия.Днес се опитах да намеря инфо за ваксината TroVax,даже писах мейл на някаква Био Медикал в Лондон,но се съмнявам,че ще отговорят.Накой знае ли ,дали изпитанията са свършили и дали тази ваксина се продава.В тази тема преди доста време е писано,че я има някъде в Румъния.Съпругът ми има там роднини румънци и мога да ги помоля за помощ в превода,но трябва да знам координати на клиниката или там ,където се продава.Ако някой може да помогне ,да ми пише.И ако може ,кажете ми,как може да пусна този въпрос и в други теми на клуба,за да го видят повече хора.



Тема Re: Рак на бабрек с метастазинови [re: desi_2008]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано08.11.11 15:57



Здравейте Деси,
ако може да ми напишете как се развива случая с майка ви, с каква терапия я лекувате и има ли подобрения. Става въпрос за баща ми със същата диагноза само че стадий 4, т3н2м1 и съм доста притеснен относно лечението....предварително благодаря и успех и кураж на всички борещи се с рака!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: yraaa]  
Автормuлa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.12 06:55



моля помогнетеееее.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: мuлa]  
Авторmila (Нерегистриран)
Публикувано22.01.12 07:05



stava vuptos za svekurva mi...mnogo e zle jenichkata, mnogo q obicham...sega sum i poruchala MMS ot usa i 6te vsema i gas...trqbva da se deistva burzo...tq trqbva da jivee, shtebpisha na kirilica sledva6tiq put OBESHTAVAM



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: mila]  
Авторmila (Нерегистриран)
Публикувано22.01.12 07:11



забравих да спомена, тя е оперирана и е махнат десният бабрек,преди 3 месеца) а сега се появиха разсеиките, моля за сьвет, моля ви добри хора....трябва да я спасим, моля вииии





Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: mila]  
Автор danidd (непознат)
Публикувано22.01.12 08:01



Майка ми е както и твоята свекърва-премахнат десен бърек и мета във белия дроб.
Единственото нещо което ни помага засега е лечението във интегративна медицина със Инсулин Потенцирана Терапия,озон терапия,термотерапия,витамин C.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: mila]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано22.01.12 10:12



Мила, обсъждано ли е лечение с Нексавар или Сутент? Това са лекарства които се изписват при метастазирал светлоклетъчен бъбречен карцином.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: danidd]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано24.01.12 19:12



Здравейте. Писах в предната тема за рак на бъбрека с метастази, но сега видях че таси е по-новата, и активна тема. Извинявам се за тези които са прочели поста ми вече.
Баща ми е приет е Александровска болница и чака операция при която ще му махнат единия бъбрек в които се е развил тумор. Лошото е че на направения му скенер се виждат разнокалибрени окръглени лезии в белия му дроб. До колкото разбрахме бавят операцията му - вече втора седмица заради метастазите в дроба. А той се влошава ден след ден:-( Диша все по-трудно, а преди месец нямаше никакви оплаквания! Направо е страшно колко бързо се влошават нещата. Чак се чудя възможно ли е при все че рака на бъбрека се води за неагресивен.
Както и да е, въпроса ми е ако му откажат операция - вече и от това почнахме да се страхуваме - какви са шансовете да го лекуват със Сутент? Или трябва задължително да се нарави хистология за да се изпише лекарството? Ако някой си го е поръчвал самостоятелно от представителството им в България, да сподели дали преди това е бил тествам за положителна реакция към лекарството - или каквото там трябва.
Също към пробвалите алтернативни методи - MMS, билки, газ, протоколи, диети, отрови и каквото там има - споделете положителен или отрицателен опит, моля! Много съм притеснена и немога да се ориентирам в морето от алтернативни методи, затова търся положителните отзиви.
danidd, ти споделяш за Инсулин Потенцирана Терапия, озон терапия, термотерапия и витамин C, всичко това в Интегративна медицина ли ви го предписаха/прилагат или вие прилагате успоредно с Инсулин Потенцираната терапия? А и озон терапията има ли нещо общо с теорията за недостика на кислород в нормалните клетки и способността на кислорода да убива раковите клетки? Тоа мисля е и заложено в ММS препарата -но не съм сигурна - вече се обърках от всичко прочетено последните две седмици :-(



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: daughter_]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано25.01.12 00:04



Здравей, daughter, баща ми също е с рак на бъбрека /точната диагноза е преходноклетъчен рак на бъбречното легенче/ . Оперира се в Токуда, където му отстраниха левия бъбрек. Поради напреднала възраст - 78 години, бъбречна недостатъчност и анемия отпадна варианта за химиотерапия. В неговия случай щеше да бъде с гемзар и цисплатина, а не със Сутент, тъй като неговия вид рак /преходноклетъчен/ не е типичния за бъбреците рак, а е сходен с рака на пикочния мехур и се лекува като такъв. Но както вече казах не прави химиотерапия, а само лъчетерапия . В момента , повече от една година след операцията се чувства много добре/ да не чуе дявола/. Креатинина му е малко висок, кръвното също, но иначе се чувства и изглежда здрав. Що се отнася до въпроса ти дали е възможно за му изпишат Сутент без да има хистологичен материал, мисля че не е възможно, тъй като не се знае още какъв е вида на рака. При баща ми стана ясно едва след операцията. Ако имаш някакви въпроси ще се радвам да ти помогна. Желая ви успех!!!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: MamaD]  
Автормuлa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.12 04:13



Привет на всички

при нас ситуацията е следната- предписаха ни VOTRIENT 200mg, което е много ново лекарство взема се орално и е с една крачка напред пред SUTENT-a. Страничните ефекти са много по-малко, четох в нета в Американсти саитове, че се предписва много по-често от SUTENT-a в Америка. Поръчахме и ММS от Щатите и ще деистваме Малко се поуспокоихме и се готвим за голяма битка, няма да се даваме, Желая здраве и късмет на всички, ще ви държа в течение



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: мuлa]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано25.01.12 11:36



Я това е нещо ново! - VOTRIENT. Супер - дано има добър ефект!

Пиши как вървят нещата при вас. Ние тъпчем на едно място за сега :-/ Успех на всички в тази борба!



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: anastasiar]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано25.01.12 11:52



anastasiar, доволни ли сте от операцията в Токуда? Ние си мислехме че сме направили правилния избор с лекуващ лекар и болница, но вече много се разколебавам. Вече трета седмица от както е приет и още нямаме дата за операция. Казват че заради метастазите в белия му дроб анестезиолозите не се решават на анестезия и умуват. На мен това ми звучи много неразбираемо и не виждам каква е връзката. С майка ми и сестра ми почваме да мислим за варианти в друга болница, така че мнението ти за Токуда и лекуващ лекар е важно за нас :-) Радвам се че се чувства добре баща ти и то доста време след операцията! Пие ли някакви билки, витамини, имуностимуланти? Ние говорихме с доц. Влади Манев - той е имунолог и подкрепя теорията че рака е имунно заболяване и като такова трябва да се лекува с имуно-засилващи препарати. Трябва да направин специфични кръвни изследвания на баща ми след операцията за да му се изпишат съответните лекарства - като естествено никой не обещава че това от самосебе си ще го излекува. Уви не можем да стигнем до операция още. Подковала съм се и с различни диети, но някои от тях са доста строги и незнам как ще бъде възприето това от баща ми, но 1-во да стигнем до там!
Стискам палци баща ти да е добре и да се подобрява :-)



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: daughter_]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано25.01.12 13:58



Здравей daughter, баща ми се оперира при д - р Давидов, предполагам че добре си е свършил работата, въпреки че си пада малко темерут честно казано. Другия ни вариант беше д - р Нейков в Онкологията. И в двата случая за избор на екип таксата беше 1500 лева. Всички ни съветваха да изберем Онкологията, тъй като там са тесни специалисти в областта, но баща ми реши да се довери на Давидов, първо защото той му постави диагнозата първоначално, а освен това за операцията в Онкологията трябваше да се чака още две седмици, а той имаше доста силни болки, а Давидов беше готов за операция още на следващия ден. Също така и обстановката наклони везните в полза на Токуда. След това лъчетерапията я прави в Онкологията. Добавки и имуностимуланти не взима, опитва се да пази диета - с по малко месо и по - малко червено вино, и с повече вода, но трудно му се получава

. Желая ви да намерите по - скоро верния път, защото при нас именно чакането беше най - тягостно. Успех.
П.С. Ако имаш въпроси пиши!



Тема ТЕВА ГРАСТИМнови [re: daughter_]  
Автор mimi1313 (непознат)
Публикувано25.01.12 23:51



Здравейте, продавам 4 инжекции ТЕВА ГРАСТИМ ЗА ПО 100 ЛВ. - купили сме повече отколкото ни трябват - ако някой има нужда - 0 . Успех!


m.arnaudova13@abv.bg

Редактирано от Buba67 на 26.01.12 09:16.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: anastasiar]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 20:54



Здравейте и от мен:) Дано да има някой, който ще може да ми отговори на въпросите

Преди една седмица разбрахме, че майка ми има рак на 1-ия бъбрек, с болезнени метастази в част от костите(1-та тазобедрена става и глезена към същия крак). Около месец се лутахме по ортопеди, понеже имаше сериозна травма на въпросният крак, но накрая се оказа това. Ще й махат бъбрека в Токуда в понеделник. И имам бая въпроси.......

1) специално към anastasiar - кога оперираха баща ти, понеже на нас сега ни искат около 2200 лв........ Ох хич не ми се виждат малко, ама какво да се прави. Вярвам, че е за добро. И колко дни беше престоя там в Токуда след операцията?Колко време се чака епикриза и резултати от биопсията на бъбрека?

2) как човек трябва да се храни след тази операция и какви добавки е добре да се дават още от болницата(просто мама е отпаднала и отслабнала, а и травмите в краката и метастазите я изтощиха не малко, та за това питам)?

3)Има ли изобщо по-специален хранителен режим след като се махне единия бъбрек и колко вода се пие?

Ами това е за сега Благодаря на всеки, който ще се включи



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано03.02.12 22:36



Здравей chriss, баща ми се оперира на 11.11.2010г. Престоя в болницата след операцията беше пет дни. Първоначално ни бяха казали, че епикризата ще е готова при изписването, но беше готова две или три седмици по - късно.
Що се отнася до диетата трябва да се избягва месото, млечните продукти, солта, бананите, картофите, алкохола. Трябва да се пие много вода - между два и три литра. В началото баща ми спазваше стриктно диета и креатинина му беше паднал до 120, което си е в норма /макар и в горната граница/. След това му отпусна края и и започна са си хапва, съответно креатинина му се покачи първо на 140, после на 160. Сега уж е на диета, другата седмица ще пуска пак креатинин - дано да се е понижил. Но при всички случай от сега нататък винаги ще е бъбречна недостатъчност, макар и първа степен, но на фона на основното заболяване това са си бели кахъри

.
Желая ви късмет !!!

Редактирано от anastasiar на 03.02.12 22:36.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор daughter_ (непознат )
Публикувано08.02.12 15:03



Здравей chriss,
Първо да ти пожелая на теб и на семейството ти много кураж и късмет :-)

Относно препоръки за хранене, аз ще се присъединя към anastasiar че трябва да се избягват месото и млечните продукти, както и всякакви пържени или много мазни храни. Храненето е много обширна тема що се отнася до хора с подобни диагнози, и като цяло (моето мнение не е миродавно) се обединяват около избягване на животинските продукти и наблягане на плодове и зеленчуци. До колкото четох стандарт е сок от червено цвекло, моркови, ябълки. За цитрусите като че ли не всички са категорични. Едно от съображенията е че съдържат много фруктоза, а туморните клетки се хранят предимно със захарите в кръвта и с желязото от животински произход - затова и се избягват животинските храни. Предполагам че никой не би ви спрял да носите сокове на майка си в болницата. Много вода, течности, билкови чайове за пречистване - може би някакви за бъбреци.
Относно хранене, диети, билки, има страшно много неща изписани в темите за алтернативно лечение. Аз лично много се бях объркала покрай толкова много информация. Иска ти се някой да ти сдъвче и смели всичко и да ти напише рецептата какво кога и как трябва да се прави :-) На мен лично най-голямо доверие ми спечелиха подходите на Йоанна Будвиг и Хулда Кларк - чисто субективно мнение:-)
Иначе има раздел във форума "ХРАНЕНЕ НА БОЛНИТЕ":


Друг е въпроса че както ти пишеш майка ти е доста отпаднала и отслабнала и може би сега не е момента да започва някакви хранителни диети, а напротив трябва й подсилваща храна. Сигурна съм че лекарите в Токуда ще са достатъчно отзивчиви и ще направят нужното:-)
И не на последно място - парите не са малко наистина, но по-важното е че сте намерили същността на проблема и че имате лекуващи лекари които са се ангажирали да помогнат! Не искам да влизам в подробности да ти обяснявам колко важно наистина е това. А на нас ни изглежда че се подразбира от самосебе си.
Стискам палци, успех и пиши как сте :-)



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: daughter_]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 12:23



Благодаря за всичките отговори :) При нас нещата не се развиха както очаквахме.... Мама счупи крак когато я приеха за операция на бъбрека и съответно направих операция на коста. След това уж се възстановяваше добре и трябваше да се направи другата операция, но анестезиолозите отказаха упойка - просто казаха, че общото й състояние не позволява.... Доста е обездвижена от метастазите в счупения крак и сега откакто си я прибраме като че ли е по-добре и предимно спи. Но се чудя от тук нататък какво ? Има ли шанс за лечение със СУТЕНТ. Много ми се иска да й се влива и зомета понеже на някой места костите доста са се стопили. От кой зависи това дали тези лекарства биха се отпуснали. Ние напрактика нямаме биопсия на бъбрек- само скенири и ехографи. С тези документи ако отида в Онкология биха ли задействали нещо. Също се чудя, може ли да се правят вливания по домовете- просто в момента няма шанс да мъкна мама по болници. Ако някой се включи ще съм му мноооооогоо благодарна





Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.02.12 12:55



Здравей, без биопсия няма как да назначат Сутент. Вливки по домовете не се правят, но има таблетки за костни метастази, казват се бондронат. Всичко това се решава от онкологичен комитет. Вземи епикризите, личната карта на мама и я регистрирай в Онкологията /на регистратурата/. До седмица ще разгледат случая и на онкологичен комитет и ще излязат с протокол. После ще мислиш какво да се прави, според препоръките.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: Buba67]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано22.02.12 13:33



Благодаря за съвета - опитах се да го изпълня - т.е. регистрирах мама в Онкодиспансера. Но се получи едно голямо нищо. Понеже ние нямаме биопсия нито от бъбрек, нито от кост и ми казаха, че без хистология немогат да я лекуват. Ок такъв е закона, но що се отнася до костните метастази, при все, че имаме ЯМР и има фрактура на бедрото следствие на това и е документирано и в епикризи, не могат ли да се отпускат бифосфонати? Аз купих Зомета и направихме първа вливка, но това не си е работа да се купува така. Далеч не е евтино.....

Много ми е мъчно, че откакто знаем за проблема- от почти месец, никой нищо не ни обяснява, а нещата само се влошават . Може би въпроса ми трябва да бъде към темата за метастазите в костите, но понеже съм започнала да пиша тук се надявам някой да ми отговори на въпроса. Благодаря за всичките Ви отговори



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.02.12 13:49



Пак стигнахме до първоначалната точка. Така е, лечение само с доказано хистологично изследване /биопсия/, независимо дали за основния вид рак или метастаза. Никой ли не иска да вземе биопсия от бъбрека?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: Buba67]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано22.02.12 18:03



В Токуда не - макар, че говорихме там за биопсия на крака евентуално, пак ако анестезиолозите дадат упойка. Незнам къде другаде да питам. Чудя се за Пирогов или Окръжна Болница.Може и в Онко болницата....Незнам тя биопсията на бъбрека не е ли много тежка ката манипулация?Също така се чудя колко струва. Понеже сега започваме и лечение в клиниката по Интегративна медицина, а то далеч не е евтино.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано23.02.12 11:51



На мен са ми правили биопсия на бъбрека, не е страшно. Най-добре да се направи консултация с нефролог.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: chriss]  
Авторнeлu (Нерегистриран)
Публикувано26.02.12 22:01



щом има доказани костни метастази, би трябвало да могат да й вливат зомета. защо не питате в исул в онкологичното отделение или в болницата в дървеница? там вливат бифосфонати. костни метастази се доказват най-сигурно с костна сцинтиграфия, но с тези бъбреци не зная дали няма да е противопоказна. в онкодиспансера се прави, на гама камера, сцинтиграфията.



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: нeлu]  
Автор EFO75 ()
Публикувано27.02.12 14:55



В ВМА правят сцинтиграфия и на кости и на бъбреци.Вече има изотопи



Тема Re: РАК НА БЪБРЕК С МЕТАСТАЗИнови [re: EFO75]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано03.03.12 18:39



Здравейте, не съм писала скоро, че имаше толкова много неща...... Първо се отказахме от центъра по Интегративна медицина - много е мил лекаря, който идва вкъщи и не са лоши процедурите, но са много скъпи.... И от биописията се отказахме- оказа се високо рисова манипулация и като цяло се практикува в много краен случай, камоли в нашия. И така си оставаме без химиотерапия, купуваме си Зометата и така(незнам докога ще имаме пари и за това). Все още не мога да повярвам, че няма шанс за лечение от държавата. Сцинтиграфия приема ли се като доказателство. Понеже ЯМР го погледнаха и казаха, че не е доказателство. Поне Зометата да не я купуваме. Незнам....разбирам ги лекарите, че си спазват законите, но с 2 думи в нашия случай оправяте се и умирайте. А пък мама е все по-добре. Всмисъл отпаданала е, но почти няма болки като знам, че преди 3 седмици беше на 6 болкоуспокояващи на денонощи и наркотични и какви ли не , а сега само 1-2 аулина на денощие.



Тема Рак на бъбрецитенови [re: mimi1313]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано22.08.12 23:54





електронен вариант, чат,

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Kaлoянa]  
Автор Стаси (непознат )
Публикувано28.02.13 22:22



Здравейте, 2години търсих и намирах отговори на моите въпроси,благодарна съм на създателите на клуба,сега мога да споделя и нашата борба.Главният герой е татко,сега на 20.02.2013 стана на 60г.Нека има волята и силата да продължи в трудния път ,бих искала да се застопори на това положение на което е в момента,но в този път никога не знаеш кога ще дойде следващото препятствие.През лятото на 2010 почувства остра болка в дясно,бяхме на морето,от местната клиника дадоха болкоуспокояващи,след 2 дни решихме да си тръгнем,имах познат в МВРболница и от пътя направо там.Започнаха изсл.,ехо,казаха, че има хематом,нисък хемоглобин,приеха го за кръвопреливане,3 дни беше там решиха да направят скенер след като разбраха че няма удар,или нещо от което да се е образувал този хематом.Скенера направихме в Пирогов,те нямат,платихме го 300 лв,от пирогов доктора който го гледа го е описал като маса вероятно хематом,но ми каза:-този човек е за операция.Стреснати се върнахме в МВР,събраха се доценти,визитаций,др.,решиха, че не е за операция и остава хематом.За всеки случай да направиме и ЯМР,пак за наша сметка 700лв.Резултат-няма нищо притеснително,потвърдиха за хематом.Изписаха го ,така и не разбрахме как се е появил този хематом,казваха, че се е скъсал мускул....Октомври2010 започна да вдига кръвно,пак изл.и др.,доктора се усъмни в ехо. и този път изчакахме 1 месец за направление и записване за ЯМР,изненада-тумор е.Вече беше декември,нова година,решихме да деистваме след празниците.Доверихме се на д-р Доросиев от Пирогов,операцията се насрочи за февруари,като не съм се сблъсквала с такива неща дори не предполагахме че може да стигне и до премахване на бъбрека,д-р каза че се преценява на момента,прави се гефрир в самата опер.се взима материал изпраща се на момента и от това зависи как ще продължат.Резултат-бъбречно клетъчен карцином,без метастази,бъбрек премахнат.До март2011 се възстанови ,сравнително бързо за тъкава тежка операция.По реда се записахме в диспансера ние от София.За всеки случай решиха лъчетерапия,10 . Цяло лято се крихме,пазихме и до септември2011скенер-рецидив на същото место.Какво правиме сега? Минаваме на Таргет терапия може би сме късметлий,много бързо ни направиха протокол за 1м.за Сутент-голяма надежда и успокоение,като разбрахме колко струва?край, това тате ще те излекува.Да ама не ,6м. го пи, със всичките му странични ефекти дияни човека.Нов скенер-тумора продължава да расте и са се появили и няколко мета в бял дроб.Юни 2012 сменят линията терапия Афинитор,3м.скенер-не действа мета и черен дроб,октомври2012 Нехавар-3м.скенер-прогресия.През цялото време сме се допитвали до добри и известни л-ри има ли възможност да се оперира за да се намали размера защото вече е станал20см.НЕ може на лошо место е до аорта.Изпратихме док.до Плевен,когато научихме януари 2013 за HIFU терапия,казаха че не е подходящ.Лазера е3000лв на процедура.Междувременно ни дадоха Интерферон,все още не сме започнали с тях,защото татко започна да не се храни,трудно преглъща,насочихме се към проф.Димитрова-Александровска.Тя отсече, че трябва да го оперираТатко е готов на всичко,въпреки моите съмнения-какво ще оперираме по напред???то да не едно.Въпреки всичко проф.бе достатъчно коректна да ни предупреди да не очакваме чудеса,така и стана,не е могла да въздейства нито на тумора,нито чернодробни мета,имало стеснение при червата така че там е деиствала,наистина сега се храни нормално.Хора извинете ме ако съм ви досадила,но искам да съм максимално полезна.До скоро

Редактирано от *jull** на 28.02.13 22:34.



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Стаси]  
Автор Стаси (непознат )
Публикувано28.02.13 23:11



Извинете ме за неумелото боравене с постването, оказа се по лесно да четеш,отколкото да пишеш за историята си.Виждам ,че от по-старите посетители не пишат как са се развили при тях нещата ,дано не е това което си мисля.Аз мога да разкажа и какви алтернативи ползвахме ние с татко,гъби,сода с лимон,кислородна вода,овес,билки,няколко препарата от Андийски център,антиоксиданти,естествено не всичко накуп,стигнахме и до лечебни камъни ,сега поне сме убедени,че не са помогнали

,но пък имахме много положителни емоций .Камъка се намира край село Крибул община Сатовча,природата е страхотна,ходихме това лято .Опитахме доста неща и все още мислим да не се предаваме,едно нещо искам споделя-цялото семейство сме спортисти,татко никога не е пушил и употребявал алкохол в рамките на нормалното.Как стана тоя номер?Пияниците пред блока са по здрави от него?? до скоро



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Стаси]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано01.03.13 08:09



Стаси, попитайте за лечение с Торизел, той също е mTOR инхибитор, но пътят му на действие е малко по-различен от Афинитор. Лекарството е включено в позитивния лекарствен списък и трябва да е част от системното лечение на рак на бъбрек. Ето и информация


Когато татко ти се лекува с подобни лекарства, внимателно четете и се интересувайте от лекарствено взаимодействие и взаимодействие с храни.



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Стаси]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано01.03.13 09:17



Гледам, че няма много желаещи да се изкажат и ако не прекъсвам нещо да взема и аз да си кажа мнението.
Според мен да си готов на всичко преди всичко означава да си готов да приемеш, че нещата са много прости и ти си в центъра на нещата. Ако чакате някаква професорка да ви излекува рака, значи чакате Бойко да дойде у вас и да ви измие чиниите. Запретвате ръкави и си ги измивате сами.
Още при първите изследвания е трябвало да го гледате този клип за завихрящото ефира сърце. То постоянно го прави и държи реда в тялото на ниво. Но това професорката няма как да го знае. Когато се е родила преди 65 години в нейното село не е имало още ток и интернет.
РАЗБЕРИ, че сърцето ти не е проста помпа. Първите изкуствени сърца са били само помпи. Обаче пациентите са умирали на 100 120 ден, защото толкова средно живеят еритроцитите. А те умирали. Или мутирали и имунната система ги довършвала. На ембриона на човека сърцето на два месеца е като завита спирала.
На това мое уточнение доцент автор на учебници ме попита "Че какво общо има тук завихрянето освен евентуално размесване на кръвта".
Какво да му отговориш на такъв. Освен "Ами няма нищо общо. Просто кръвта трябва да се бърка като качамак, че да няма бучки в чинията".
РАЗБЕРИ, че сърцето ти завихря кръвта. От него излизат два кръга на кръвообръщението. Малък и Голям кръг на кръвообръщението. Малкият се нарича малък, защото диаметъра му не е много голям. Целта му е да прекара кръвта през белите дробове и да я насити с кислород. После от малкия кръг кръвта пак се връща в сърцето и вече наситена с кислород отива в големия кръг. Викат му голям, защото е с голям диаметър.
Това всеки професор ще го знае, но не и по-нататъка. За по-нататъка се иска не да си професор, а да си идиот. Идиотите го виждат, но професорите не го виждат. Значи ли това, че професорите са по-тъпи от идиотите. Разбера се, че не значи. Такива неща не се говорят в този форум. Тук никой не може да бъде наричан идиот и не може да има дискриминация към никого.
Та, значи, в средата ти е сърцето и то завихря кръвта. Сърцето ти е сложено точно в средата на малкия кръг, тоест на белите дробове. Получава се нещо като вихър, а около него друг вихър.
Още по-отвън ти е големия кръг. Той е всичко, което не е белия ти дроб. Тоест той е вихър, който обхваща предишните два вихъра.
Сърцето ти е изместено малко наляво, но точно в центъра на тялото и в самото сърце имаш друг вихър. Той се нарича Синусов възел. Той ти дава ритъма на сърцето. Той е нещо като център на всички вихри, които са един в друг. Нещо като фокус.
Това съвременната медицина не го знае, но в този форум никой не може да нарича лекарите с обидни думи и изрази.
Продължаваме нататъка. След кожата ти вихъра не спира, а продължава. Там вече вихъра се нарича Аура. Аурата има различни нива и е различна на различните диаметри. Имаш аура, която е близко до тялото ти, а и и ма такава, която е далече от тялото ти.
Това модераторите на този форум не го знаят. Затова заключеха темата на екстрасенската от Камено. Но можем ли да наречем модераторите с обидни думи. Разбира се , че не. В този форум няма дескриминация към никого.
Сега, защо е цялото това завихряне. И защо въобще цялата Земя се върти, защо Слънцето се върти и защо Вселената се върти.
Има две теории. Едната е, че си нямат друга работа. Втората е, че ако не го правят просто ще спрат да съществуват и ще се разпръснат, като ще станат част от други неща, които се въртят.
При въртенето, както при всеки вихър и ураган колкото по-навътре си във вихъра, толкова по-бързо се въртят нещата. При това колкото по-бързо се въртят нещата, толкова повече им пада налягането. Налягането на по-външните части на вихара е по-голямо и притиска навътре. Когато нещата отидат навътре се получава ефекта на ледената фигуристка. Когото си прибере крака, на който не е стъпила на леда и двете ръце към тялото си и без да се отблъсква от леда се завърта много по-бързо жената.
Но колкото по-бързо се завъртат нещата, толково повече пада налягането и толкова повече отиват навътре, като се завъртат по-бързо и така нанататъка докато инерционните сили не уравновесят разликата в налягането.
Инерционните сили са тези, които гледат да ти изкарат джипа от пътя на завой.
И след цялото това завихряне какво се оказва. Оказва се, че тялото ти на спортистка бокс, Земята, Слънцето, цялата Вселена, всеки атом от клетките ти се напълват с нещо, което се нарича ефир и има характеристиките на газ.
Но това модерните физици не го знаят. Значи ли това, че трябва да ги наричаме с неефирни думи. Разбира се, че не. В този форум няма дискриминация.
Всъщност от цялото това завихряне самата материя се е превърнала в материя от много плъте вече ефир. И, ако не се върти, вместо да се закрепи в сегашното си състояние ще започне да се разпръсква.
Та, точно това е станало и с раковите клетки. Тяхното ДНК е спирала и постоянно прави около себе си вихър. Ако нещо с по-външните вихри се обърка, тогава и ДНК ще започне да мутира.
Или, след цялото това обяснение, още при първите изследвания е трябвало да го сложите в среда с подходящ вихър. Точно както сте и направили в онзи камък в онова село обаче за по-дълго и с по-голяма мощност.
Сега вече е късно и трябва машина, която е с голяма мощност. На пазара има такива, но никой не може да каже дали ще са достатъчно мощни. А и са скъпи. Започват от 5000 лева.
Разбира се, ти това не си го знаела. Значи ли това, че



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: MamaD]  
Автор Стаси (непознат )
Публикувано01.03.13 18:13



Благодаря, не са ни го предлагали това, ще се поинтересувам, отностно храните сме се съобразявали много тъй като татко е и с диабет и трябва внимателно да подхождаме с всичко.



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Crasiva]  
Автор Стаси (непознат )
Публикувано01.03.13 18:22



Така ме завихрихте ,че попаднах в тайфун,може би сте ме разбрали погрешно,никъде не съм споменала или обидила някой лекар,напротив неслучайно казах,че сме се консултирали с добри и известни доктори,ако може с по- ясни и конкретни думи да ме насочите към някакво решение ,благодаря предварително!!



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: MamaD]  
Автор Стаси (непознат )
Публикувано03.03.13 13:17



Здравейте MamaD,има ли хора в клуба които са се подложили на HYFU терапия,питам защото когато се интересувахме попаднахме на страхотен лекар хирург- онколог д-р Ангелов 2-ра хирургия Александровска ,който ни обясни, че рекламата е по голяма,в смисъл ако тази машина може да премахва нещо малко медийте го правят голямо,както и бяха написали*Големи солидни тумори*,имало ли е някакъв положителен резултат?,все се появява в някоя медия ,че са оперирали 10 човека,20човека а тук никой не пише за това.По принцип на нас ни отказаха.



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Стаси]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано04.03.13 17:00



Поставяш неразрешим от лекарите проблем (иначе от толкоз опити вече да бяха го разрешили, нали) и ти казвам как да го разрешиш. А ти се дразниш, че нищо не разбираш. Да спасиш баща си ли искаш или да се учиш на него.
Ако лекарите нищо не разбират (а, ако разбираха вече да го бяха излекували), как очакваш ти да започнеш да разбираш. Или не можеш да действаш без съзнанието и логиката да те води. Ами давай тогава и по логика ми кажи тогава как става това.


Клипа първи го качи 2smart4all преди много време и на повечето хора им е по-лесно да го наречат трик с фотошоп. Ами ако не е

Редактирано от Crasiva на 04.03.13 17:01.



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Crasiva]  
Автор Стаси (непознат )
Публикувано04.03.13 21:02



Красива ти ме отнесе на друга планета,някои нащенец пробвал ли е този метод,веднага в главата ми се появява Стив Джобс???



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Стаси]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано05.03.13 03:34



Стаси, Сийв Джобс със сигурност е пробвал абсолютно всичко, но определено не е нашенец. За него много се спекулира, че имал много голяма преживяемост с рак на панкреаса, но неговият тумор е бил невроендокринен и това няма нищо общо с карцином на панкреас. Колкото до ХайФу, зависи от локализацията на тумора и каква би била ползата от процедурата. Щом казват, че имат опит с големи тумори, значи става, но обикновено става дума за такива които са част от плътен орган, като черен дроб например. Медиите пишат, да, но журналистите за съжаление не са много наясно. Помня преди време каква истерия се създаде около прословутия ставринол. Понякога тези публикации ми звучат като реклама. Има закон който забранява рекламата на лекарства, май трябва да направят такъв и за подобни технологии.
Аз съм питала за ползата от ХайФу и ето каво ми беше отговорено:
По повод ограничения в размера - "Туморът трябва да е ехографски видим т.е. минимум размер е 1см. Ограничение може да се окаже положението на тумора, дълбочината от кожата, теглото на пациента, подкожната му мазнина и др."
По повод локализацията, като аз се интересувам за перитонеални и ретропреитонелани мети -"Зависи. По-скоро няма да може. Много често тези метастази ще са в съседство с черва, стомах или дуоденум и ще е рисковано много за перфорация и перитонит. Но е възможно в някой редки случаи при по-големи и изолирани туморни маси от другите органи в корема да е възможно."



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: MamaD]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано05.03.13 16:14



Стаси, разчитай на логиката си (ВИЖДАМ, ЧЕ ТЯ Е ЖЕЛЯЗНА) и остави на съзнанието да те води към нови хоризонти.
Ако, като беше на абитюрентския ти бал някой ти беше казал, че баща ти ще умре от рак преди да се пенсионира, нали щеше да го помислиш за луд.
Сега, ако някой ти каже, че баща ти може да се излекува от рак, нали пак го смяташ за луд.
Стаси, тук само ти си нормалната. И винаги си пред събитията, готова да отреагираш изпреварващо.



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Crasiva]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано18.03.13 10:37



Журналистите имат хуманитарно образование ,каквото имат и повечето пишещи тук т.е. те не умеят да преценяват критично медицинската информация. Опитват се нещо ,,да смелят" и да ни го поднесат и често резултата е... И вероятно са на хранилка ...някъде...

Напомням ,че хайфу има и в Пловдив. Там даже имат повече случаи ,но не са се разкудкудякали като кокошки снесли единствено яйце.

По темата трябва да се включи Димана.

На Стийв Джобс му е бил присаден черен дроб ,затова е бил с по-дълга преживяемост, така поне съм чела. И разбира се ,спомената от Мама D причина.



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Tia maria]  
Автор Стаси (непознат)
Публикувано28.03.13 15:09



Пловдив са се специализирали в рак на простатата.



Тема Re: Рак на бъбрецитенови [re: Стаси]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.06.13 09:43



Темата продължава



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.