Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:47 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчка  
Автор dea123 (новак)
Публикувано02.06.08 16:50



Този метод , който ще опиша много прилича на метода на Jull,особено като се имат впредвид средствата-става дума за лимонов сок, зехтин ,ябълков сок:)
Но все пак има известни различия, за това ако ми разрешите искам да споделя моя опит.
Тази процедура я правя всяка година(пролет и есен и се старая пиковия ден да е на пълнолуние, защото точно в този ден се засилва ефекта от прочистването)По някога и 3,4 пъти годишно, зависи от това как се чувствам.
Като цяло същинското ми прочистване е в рамките на един единствен ден.
А 5 -те дни преди него са ми подготвителни.
Да речем ,че започвам от понеделник.Сутрин изпивам чаша гореща вода(по принцип от 18 години всяка сутрин задължително на гладно пия топъл чай), след 15-20 мин вземам т 1 супена лъжица лимонов сок смесен с 1 супена лъжица зехтин (напоследък вместо зехтин използвам олио от гроздови семки,по добре се отразява:)
По този начин се стимулира изхвърлянето на жлъчка от черния дроб и жлъчния мехур.Добре е през тези 5 дни да се ядат почече салати със зехтин(или олио от гроздови семки), по лека храна (без месни и млечни по възможност) .
Всеки ден пия по 1,5 литра натурален ябълков сок(прясно изтискан).
Той има известно очистително действие върху червата, а освен това размеква конкрементите в жлъчните пътища. Така те стават като желе и се изхвърлят без болки, дори ако са с големината на орех. Пак затова се пие и много вода - поне 2 литра, и се ядат в изобилие сурови плодове и зеленчуци.
През тези 5 дни не се спазва някаква особена диета, но все пак за предпочитане е да се яде по-лека храна, без пържено, колбаси и консерви. Най-добре е да се замени месото с риба или пиле и да се наблегне на суровите плодове и зеленчуци.По--често да се приемат зехтин , лимон, яйца,а добрата новина за ултра любителите на шоколада (като мен

) е ,че може да се яде и шоколад(но да не е много;))
Тези всичките храни действат жлъчогонни, т.е. помагат за изхвърляне на жлъчката от черния дроб.
И идва ред на същинския прочиствателен ден:)
Събота-
следобед не се яде нищо - само се пият изобилно течности - чай, плодов сок и вода.Вечерта в 18 и 20 ч. (важно е да се спазват тези часове) се приемат по 1 супена лъжица английска сол в 200 мл вода,а това е добрата новина за онези които се мръщят на клизмите
С оглед на очистителния ефект на английската сол ,трябва да сме настроени за чести посещения на тоалетната.
Но английската сол има и друг ефект-тя води до отваряне на жлъчните пътища и отпускане на клапите в тях. Така камъните и боклуците излизат по-лесно.
В 22 ч. се приемат 100 мл. зехтин смесени със 150 мл. прясно изцеден сок от грейпфрут (може да добавите и малко лимон) и 1 чаена лъжичка тинктура от орехови люспи.Сокът трябва да се прецеди, за да не съдържа парченца плодове.предварителнмо сместа се разбива с миксер, за да се хомогенизира.
Докато я пием, трябва да стоим прави ,а не седнали.Може и на глътки ,но за не повече от 2-3 мин.
След това веднага се ляга по гръб и поне 30 минути се остава така. Може да се масажира черният дроб и да се сложи нещо топло върху него. (даже е желателно с някаква грейка).
Това е :) след това предстои изхождане , когато му дойде момента(при всеки различно)Лежим и чакаме:)Не проблем ,ако заспим ,защото зорът ще ни събуди.
В неделя сутринта в 6 и в 8 ч. пак се приемат по 1 супена лъжица английска сол в 200 мл вода, за да се улесни изхвърлянето на боклуците, които са по червата. Това е много важно, защото иначе те остават вътре, а това е вредно за здравето. После 2-3 часа не се яде. Пие се прясно изцеден плодов сок, зелен или билков чай с малко мед.
Следобяд вече може да се върнем към обичайното хранене.
Съжалявам ,че не съм заснела при тази процедура какви черни и зелени сачми съм изхвърлила от тялото си.Но пропуска не е голям, защото след няколко дни смятам да я направя тази процедура и тогава задължително ще заснема резултата:)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: dea123]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 17:15



Звучи лесно изпълнимо и май ще се пробвам.А всеки ден пише 1,5 сок ябълка и храна отделно,няма ли да се издуя или има място за всичко


Бях го чела някъде това пречистване,но като не е пред очите ни се забравя и не правим нищо!Благодаря!!



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: dea123]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.06.08 17:23



Смущава ме единствено предупреждението на лекарите, че при тази процедури, ако в жлъчката има камъни, които са с големина на жлъчните пътища (май беше 8 мм, ако не греша), има опасност да стане запушване. На мен тази година на ехограф ми видяха точно толкова голям камък и сега се чудя какво да правя...





Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: *jull**]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:27



Ако има какви да е камъни може да имате проблеми. Е, вярно че размерът има значение. Тази и останалите диети от сорта стимулират продукцията на жлъчка от черния дроб, както и изпразването на жлъчния мехур. При наличие на конкременти, вероятността по-големите от тях (над 4-5мм) да запушат жлъчните пътища не е за подценяване. По-малките преминават в около 75% с цената на доста неприятни жлъчни кризи. А жлъчнокаменната болест знаете как се лекува мисля.



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: dea123]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:40



това е разновидност на известния liver cleanse на Хулда Кларк.

не е за препоръчване когато има камъни в жлъчката, така че който смята да го пробва, по-добре първо да се консултира с лекар. камъните в жлъчката може да са от вид който не се размеква от ябълков сок, например.



Тема Към МДнови [re: MD]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:41



Извода какъв е - ползата или вредата от прочистването. Риска оправдан ли е или още проблеми на главата. На ехограф виждат ли се камъните в жлъчката или трябва скенер и контрастно вещество. А за прегъната жлъчка как стоят нещата (като при мен)



Тема Re: Към МДнови [re: Kaлoянa]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:55



Ехографията е достатъчна. Ако имате конкременти според мен поемате неоправдан риск от усложнения. А при т. нар. "прегъната" жлъчка - нека си е прегъната, ако не пречи какво Ви пука





Тема Re: Към МДнови [re: MD]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 19:00



Сърдечно благодаря



Тема Re: Към МДнови [re: Kaлoянa]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано02.06.08 19:47



Здравейте!
А как ще изглеждат нещата за такова прочистване при следното - оперирано дебелото черво /запазено, без анус претер/, хроничен колит, гастродуоденит и язва на стомаха и прегъната жлъчка /всяка сутрин горчив вкус в устата/ ?
Може би по-добре да не се прочиствам въобще ?



Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: Към МДнови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.06.08 19:54



Е, хайде сега, не плачете вие (и ние!) с камънаците!
Има много други начини за прочистване на черния дроб и жлъчката, за които сме писали. А при наличие на конкременти в жлъчката, ако не ви създават проблеми, по-добре си ги трайте и ухажвайте (с подходяща храна и напитки).
Да са доволни и да кротуват!



А сега ще ви покажа друг начин за прочистване на дебелото и тънките черва, в което ги няма "любимите" ми клизми! Методът, за който говоря, е източен, йогистки и се нарича Шанк Пракшалана. Замества колонхидротерапията (която, както си знаем, има и противопоказания). За йогисткия метод също ще помоля "нашия" MD да ни консултира дали е противопоказан при някои заболявания, макар в предаването да не става въпрос за такива.

Та какво представлява този метод? Изпиват се на гладно и на части около 1,5 л вода, подсолена с 1 ч. л. сол, като между дозите вода се изпълняват 4 прости физически упражнения. Впрочем, те се изпълняват, докато се появят позиви за посещение във WC. Вследствие на тези процедури се отделят всички отлагания и “гадости” от стените на червата и човек става отвътре съвсем чистичък и почти новичък!

Може да чуете подробности за тези процедури и да видите упражненията в 2-та клипа, които съм посочила. Те са от предаване на "Искрено и лично", като в първия линк обясненията започват някъде на 1:10 мин. от началото на клипа, а във втория е показано последното, четвърто упражнение:




Да правя ли списък на желаещите да се включат?!



Тема Re: Към МДнови [re: *jull**]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 01:02



вече писах в друга тема по повод думите на Флора за пиенето на солена вода на гладно, че такава се вода се ползва от йогите за прочистване на черва и черен дроб.Аз съм го правила, но трябва да предупредя, че не бива да се пият лекарства.Първият път беше мн. лесно, макар че се съмнявах че ще успея да изпия толкова вода-3 пъти по 600-700 мл( това е минимум, зависи от килограмите и пола, мъжете пият по 800 и повече дори).Водата се приготвя предварително, леко топла, като на всеки 500мл се слага 1 равна ч.л. сол( за предпочитане морска).В случай че се храните съвсем безсолно може малко да намалите солта, но съвсем малко(ако е напълно безсолна, водата пълни стомаха,корема се издува, и не само че ефектът се намалява, но водата не може така бързо да премине през червата, изпитвала съм го на свой гръб-гадно е , щях да се пръсна, целия ден ме цепеше глава...(това беше втория опит, когато реших почти никаква сол да не слагам във втората и трета доза, понеже съм свела консумацията на сол до мн. малко),.Но първия път си спазих указанията точно, и нямаше проблем.Идеята е, че когато водата е солена, тя е с еднаква концентрация с тази на кръвта, освен това солта разлага налепите останали по червата; пиейки водата бързо, тя преминава много бързо като струя през тях и отмива всичко, обясненията на йогите са, че тогава не минава през бъбреци, а директно - стомах, черва, като за целта помагат серията упражния-след всеки 600/800 мл вода.Моят комплект съдържа 6 упражнения,( с 2 повече от тук посочените) и са малко по-различни.Но като цяло крайната цел е една и съща, да се отворят всички канали...

, ех, някои други може и да се запушат( имам предвид тоалетните.Невероятно е колко много може да се отдели.С мн. редовен стомах съм и се изненадвах от ефекта.Важна е последователността на упражненията, почва се винаги от лявата страна, после от дясната, правят се по 8 пъти всяко едно.Ефект има при всички хора(дори и страдащи от упорита констипация), при някои започва още след 1-вата доза вода и 1вата серия упражнения, но не бива да се спира, оказва се че винаги има какво още да се отдели, като то може да продължи и през целия ден, така че е добре човек да си е в къщи, накрая си излиза направо водичка..., при други хора минава час-два докато се започне... а после става едно леко...
Аз обаче напоследък пия доста елачи за сърце, за остеопороза, които ми докара фемарата и разбрах, че не е добре да се комбинира подобно прочистване с лекарства.
всъщност йогите съчетават това чистене с още едно друго; пак пиене на солена вода, пак същата концентрация, същото количество, пак бързо, но без упражнения, после се отива в тоалетната, надвесен над нея се бърка лекичко с пръстите в устата към гърлото, ръцете предварително да са измити!!!) и се натиска езика, с което се предизвикава нещо като повръщане( по точно поетата вода, която е изпълнила стомаха се връща, но обирайки остатъци, храчки, слюнки..., често пъти излиза като пяна..., докато се изхвърли цялата вода( извинявам се за детайлното обяснение), По този начин йогите си прочистват хранопровода и стомаха, казват че това е нещо като манипулацията, която се прави при натравяне( Слава Богу не ми се е налагало и не знам)
Аз доста дълго се колебах преди да направя 1-тия опит, от страх , а и не знаех дали е подходящо за нас онкоболните, но разбрах че жена, която е била оперирана преди 19г от РМЖ го е прилагала не еднократно, под давление на щерка си , която е дългогодишен йога и се чувства добре, тогава се осмелих и аз, но въпреки това съм сигурна че не е добре да се прави от всеки онкоболен, особено ако е с заболяване на дебелото или панкреаса, или мета ва черен дроб...Искам да допълня , че тези неща се правят веднъж седмично, но споменатата жена преди време за кратък период ги правила дори мн.по-често
Все пак нека някой Док да си кажа мнението дали въобще бихме могли да правим подобни пречиствания?



Тема Re: Към МДнови [re: mia]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.06.08 07:55



Благодаря за споделения опит! Винаги съм го смятала за много по-ценен от всички дебели книги на света!



Сега ще моля да уточним някои детайли, които се разминават в различните източници, защото бих искала да знам дали това има някакво съществено значение за крайния резултат:

1. Първото е по отношение на количеството вода - срещала съм посочено 3 л, 2,5 л и около 2 л (2,1 л и 1,8 л ); съответно и количеството на изпитата вода между упражненията е различна.

2. Различно е и количеството сол - в предаването "Искрено и лично" (линка, който съм дала по-горе) се посочва 1 ч. л/ на 1, 8 л вода, а твоята доза е по 1 ч. л. /на 500 мл, което означава 4 ч. л. сол (!) за посоченото от теб количество от около 2 л.

3. Накрая броят упражненията - 4 или 6.
Тук ще те моля да опишеш липсващите 2, които ти знаеш (или ако може да дадаш някакъв линк към тях). Също така пишеш, че се изпълняват най-напред отляво, после отдясно - това ли е посоката при всяка серия или се редуват (при 1-та серия - отляво -надясно, при 2-та - обратно... или винаги са отляво-надясно?). При всяка серия ли се изпълняват по 8 пъти?

Във връзка с горното, имам два въпроса:

1. Дали въпреки тези различия, може да се очаква при всички случаи пълноценен очистващ ефект?

2. Правилно ли съм разбрала, че дори очистването да започне още след първата доза вода и серия упражнения, трябва да се направи пълния цикъл от 3 серии, за да бъде пълно очистването?


За другия метод на очистване (през устата) имам личен опит. Не е приятно, но има доста по-неприятни неща!

Благодаря още веднъж да подробния постинг! Звучи много зарибяващо!
Току-виж съм се прежалила!



Тема Re: Към МДнови [re: *jull**]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 14:06



да разбрала си ме правилно за разликите:
т.1.Общото количесто-ок.мин.1,8-2( за жени) , по-дребни, като мен , аз съм под 50кг се справям без проблем с по ок.3х600=1800, дори малко отгоре.Водата между всяка серия упражнения може евентуално да варира, т.е.1-ви път 700-750, втори 650, трети( най-труден) може да е само 600( аз последните ги едвам ги поемам

0 , но като цялое важно общото количесто да не е по-малко от посоченото
т.2.сол-една равна ч.л. на 500мл, но може да е и по-малко, аз слагах равна ч.л. на 600-650, но не бива да е съвсем макко( вече писах за това)
3.да упражнеията са 6, сед първа доза вода+сол, се прави серията от 6 упражнения,почват се винаги отляво, после след това отдясно, всяко упражнение се прави х 8 пъти, след това всичко се повтаря-пиене вода+сол, серията от 6 упр.всяко х8 пъти( пак започвайки всяко упражнение първо отляво.Линк не знам, трябва да търся, на мен ми бяха обяснени и показани упражненията, сега обаче нямам време, може би довечера ще се опитам да ги опиша подробно, макар че не знам как ще се получи
Относно другите въпроси:
1. за посочените в предаването упражнения -не знам, не мога да твърдя, понеже не съм ги правила, предполагам че щом ги казват ще има ефект, но без да настоявам комплекта, който съм правила е дота по-усукващ и както казват, изтискващ и съответно ктрайния резултата би трябвало да е по-пълен.
2.да. правилно си разбрала, дори да започне чистене още по време на пурвата доза , трябва да се направи всико докрай , за да има пълно прочистване.Понякога на човек му се струва че вече няма какво повече да отдели, но се оказа че винаги има още, накрая обикновено вече е само вода, това е показател че няма какаво повече да излиза



Тема Re: сорбциум метод със солена воданови [re: *jull**]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано03.06.08 14:24



Този метод със солената вода много ми прилича на т.нар. сорбциум метод за прочистване на организма.Четох го в една книга преди 2-3 (взех я от библиотеката)и съм го правила няколко пъти, но не си спомням точно как се правеше.Знам ,че беше доста лесен за изпълнение.И дава много добри резултати.А един приятел със същия този метод се излекува и от "нелечимата" болест псориазис.Е не само с това се е лекувал, и диети е спазвал ,но на този вид прочистване залагаше най -много и в момента е здрав няма никакви рани по тялото си.Преди имаше по целия му гръб(особено по кръста) огромни рани ,а също и по кракраката от коленете на горе, а под косата и зад ушите му нямаше здраво местенце.Човека се лекува от 8 години и на какви ли не доктори е ходил, какви ли не мазила и скъпи лекарства и резултат никакъв , само дето от време на време го наболяваха сериозно ставите.
А с това сорбцио прочистване се излекува за по малко от година и в момента се поддържа като от време на време минава на диети и този метод.Смятам като ми остане време тези дни да я потърся отново тази книга от библиотеката и ако на някой му е интерсно ще разкажа:)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: MD]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 14:55



Моля за малко пояснение относно това прочистване с ябълки и грейпфрут -от писаното тук разбирам, че е за прочистване на жлъчка и черен дроб от камъни, а в същото време излиза, че е противопоказно, ако имаш камъни, да не стане запушване на жл.канали и да се наложи операция. Явно нещо не ми е ясно. Моля някой да поясни.



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: инep]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 15:51



Просто не е за прочистване от камъни.



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: MD]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 18:03



Един килограм череши изядени на гладно изчистват всичко - бъбреци, черва, черен дроб.



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: ester]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.06.08 19:11



Яяяяяя, аз съм правила прочистване тия дни - всеки ден съм на череши



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: vesela.bg]  
Авторecтep (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 19:22





Не се шегувам. Черешите задължително сутрин на гладно и колкото се може повече като количество. И след това дежурен по тоалетна

Аз го правя това два пъти в годината - пролет с череши, есен със смокини.

P.S. Препоръчително е черешите без червеи



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: ecтep]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 19:45



Що пък без червей,та това са чисти протеини, пък и те влизат в цената





Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: ecтep]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.06.08 19:50



И аз не се шегувам



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: dea123]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 03:00



линк няма, поне аз не открих, сигурно трябва да се търси в чужди сайтове, но "сори" нямам време, очистителната практика се казва:Лагу Шанкха пракшалана, т.е малко по различно от санкритското наименование дадено в сайта., често се нарича от йогите само с краткото "лагу"(Laghoo asanas) или лагу асани.Упражненията в йога се наричат асани.Тъй като ми е мн трудно да описвам всяко упражнение детайлно още веднъж( направих опит, писах 2 часа , но после като кликнах да си проверя написаното, ми каза, че има проблем и всичко отиде на вятъра) реших , че е по -добре да напиша наименованията на упражненията на санкритски, и който се интересува може да ги открие в книгите за йоги:
1.Tadasana(палмово дърво), опъване тялото и на ръцете над главата, със сключени пръсти и обърнати нагоре длани-8 пъти
2.Tiyaka tadasana(клатещо се дърво), дадено в посочения от теб линк, с наклони настрани по 8 във всяка посока
3.Kati Chakrasana-кобра, упр. 3 в линка
4.Tityaka Bhujangasana усукване на торса, със сгънати в лактите ръце едната отпред на гърдите , другата отзад на кръста и после обратно в др. посока
5.Udarakarshanasana- клекнала поза, подобно на показаното във видео филма, с допиране на бедрата и усукване торса
6.Supta asana-легнала поза по гръб, сгъване последователно на крака( 1-во ляв, после с десен) в коляното със задържан в дробовете въздух, до допиране на главата
Отново подчертавам всички асани се правят 1-во наляво , после надясно, по 8 пъти във всяка посока, защото това прави един цикъл.По принцип наистина йога асаните се започват винаги отдясно, но единствено при очистителните практики е обратно -отляво.Важно е и дишане издишане, най-добре да се разучат хубаво асаните и после да се пробва съчетано с вода
Днес разбрах от колежката, която ми показа тези пози , че всъщност се правят само първите 5 асани за очистването, 6-тата е мн. ефективна при констипация, може да се комбинира с другите 5 , но била излишна при тази процедура с водата...

.Все пак тази колежка ходи на йога едва от 2-3 години и няма мн. опит. Когато обаче аз реших да правя очистване ми беше неудобно да безпокоя познатата ми( дългогодишна йогистка) и нейната оперирана майка, за да ми описват упражненията. Е , и аз ходя на йога, но съм съвсем в началото-само анти ревматични и анти артритни асани правяОт всичко видяно, казано , чуто стигам до извода че най-вероятно това очистване се прави в различни, но сходни варианти.Обадих се и на моя учител по йога и той ми заяви, че когато е бил на обучение в Индия са правили очистителните практики само с тези първи 5 в посочения по-горе ред, Послено извода е нито 4 , нито 6 а5.успех!



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: ecтep]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 05:20



Що бе, месце





Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.06.08 07:17



Обаче става въпрос САМО за череши - по цял ден, от сутрин до вечер! А не като предястие или десерт към пържолите!



Аз например решавам този въпрос с коктейлчета - от сутрин до вечер! Ми виновна ли съм, че в тях слагат само по една черешка!... Е, издувам се от коктейлчета, но за здравето си на ВСИЧКО съм готова!





Тема Re: сорбциум метод със солена воданови [re: dea123]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано04.06.08 09:50



Деа, ще съм ти благодарна ако напишеш рецептата за псориазис...



Тема Re: Към Джулнови [re: *jull**]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 15:07



поради забавен нет, едва сега успях да видя цялостно 2-та видеоматериала с д-р Емилова и йогистките Ани и Светла(4 и 5 част).Джул, тук показаните асани са 5

(4 в първия клип и последното 5 в следващия), именно този видео материал се доближава макс. до това, което аз знам и съм правила!( като аз добавях и легналата поза, но както вече разбрах тя е излишна).Малка разлика има в последното - 5то вместо разтваряне на коленете се прави събиране, постига се като 1-во лявото коляно отива на пода, а дясното се приближава и допира до бедрото на левия крак, торсът се извива наляво, връщане в изходна клечаща поза и се изпълнява на другата страна същото. По този начин се постига още веднъж усукване и макс. притискане на дебело черво в горната му част, а успоредно с това при събиране на краката отзад се получава и отваряне на края на дебелото, с цел да се подготви излизане на съдържимото в него. Е , надаявам се съм била пределно детайлна!



Тема Re: Към Джулнови [re: mia]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 15:13



и още нещо да допълня относно клиповете, направиха ми впечатление думите на д-р Емилова, както и на йогистката, че това може да се прави и се прави от раково болни!!!!

.Така , че действайте, но както и д-р Емилова вметна, в началото, обезателно го правете под наблюдението на йога и то опитен, най-добре учител по йога!



Тема Re: Към Джулнови [re: миa]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано04.06.08 15:25



И аз така мисля, някой тук беше писал "докато мъдрите се намъдрували ,лудите се налудували и се излекували"

така,че време е за физзарядка:)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Тема Re: Към Джулнови [re: миa]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.06.08 18:21



Много благодаря!
Май ще трябва да събера най-после теорията с практиката!...
Ще намеря подходящ момент, ще предупредя "ВиК" и започвам!





Тема Въпрос към лекарите в клубанови [re: dea123]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 18:56



В книгата Тялото жадува за вода ot Ф. Батманжелидж се представят изследванията на автора за лечение с пиене на солена вода 30мл/кг + 1 ч.л.сол на 2 л вода.
Това ставало само ако са здрави бъбреците, за което прост тест било измерването на отделената урина и проверката на увеличаването и с увеличаване приема на вода. Ще ви бъда благодарна, ако ми кажете какво е съотношението вода/урина при здрав човек?



Тема Re: Въпрос към лекарите в клубанови [re: инep]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 23:39



ау, благодаря на всички за подробностите и за клиповете, паралелно и един йога от С.Петербург с източно име ги показа в един клип, обаче не умея да препращам линкове още

. може би вие ще успеете!!!
успех!!!!



Тема Re: Въпрос към лекарите в клубанови [re: изrpeв]  
Автор *jull** (())
Публикувано12.06.08 06:55



Ами поне копирай линка тук (с клипа на йогата), ние ще го активираме!





Тема Re: Въпрос към лекарите в клубанови [re: *jull**]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 22:51



ама аз по ваште линкове попаднах случайно на него с кликване, как става това?





Тема Re: Въпрос към лекарите в клубанови [re: изrpeв]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 22:56




това копирах от реда горе, това е клипът с обясненията и демонстрацията на упражненията за прочистване, ако умеете да активирате, действайте, аз бих го СОРУ РАSТЕ и докато получа образ



Редактирано от vesela.bg на 12.06.08 22:57.



Тема Re: Въпрос към лекарите в клубанови [re: изrpeв]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано12.06.08 22:59



Тук стават много странни неща, не се учудвай


Активирах ти линка!
Само не разбрах тази тема ли намерихте за най-подходяща за да го изперкате тук този линк?

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 12.06.08 23:00.



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: dea123]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано15.06.08 14:24



Забравих да се отчета-вчера беше финала на мойто прочистване на черния дроб.
Всичко мина абсолютно нормално.За кой ли път изкарах промишлено количество зелени билирубинови(и холестеринови) топчета .Този път май бяха по светлозелени от предишните пъти.Но пък бяха много .Но радвам се, че ги изкарах благополучно, защото те със сигурност са спъвали здраво пълноценната работа на черния ми дроб.Надявам се сега да му олекне и да функционира леко и свободно:)
Ако някой иска мога да покажа снимки на въпросните конкременти , които изкарах :)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!


Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: dea123]  
Авторrobin9 (Нерегистриран)
Публикувано28.12.09 12:38



iskam da popitam kak se pro4istva zla4ka



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: dea123]  
Авторrobin9 (Нерегистриран)
Публикувано28.12.09 13:01



niakoi znae li kade praviat vav varna laparoskopia



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: robin9]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.12.09 13:45



Моля, да пишете на кирилица. Ако нямате инсталирана изпозвайте KREDORа горе в десния ъгъл над прозореца, в който пишете.

Сега за прочистването на жлъчката. Може би, ако дадете повече информация за заболяванията, ще се опитаме да дадем отговор.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: Buba67]  
Авторrobin9 (Нерегистриран)
Публикувано28.12.09 13:53



kade e tova KREDORa



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: Buba67]  
Автор toje (непознат )
Публикувано28.12.09 13:57



Изпиваш на порции половин литър зелева чорба и 250гр. зехтин-ту от едното ту от другото.Лежиш15-20 минути на дясната си страна,после толкова на лявата.Гадно е.После ставаш и си вършиш всичко,но гледай да си в къщи.Ще почнеш да изхвърляш зелени топчета.



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: toje]  
Авторrobin9 (Нерегистриран)
Публикувано28.12.09 14:13



ti pravil li si go



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: robin9]  
Автор toje (непознат )
Публикувано28.12.09 14:25



Правих го преди две години.Каза ми го семейната лекарка и доста време нямах проблеми.Смятам след празниците да го направя отново.Абе какво прочиства не зная,но прочиства и действа добре.



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: toje]  
Авторrobin9 (Нерегистриран)
Публикувано28.12.09 14:30



sega go po4vam pak da vidim mnogo me boli stana edin mesec




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.