Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: ecтep]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.06.08 19:50



И аз не се шегувам



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: dea123]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 03:00



линк няма, поне аз не открих, сигурно трябва да се търси в чужди сайтове, но "сори" нямам време, очистителната практика се казва:Лагу Шанкха пракшалана, т.е малко по различно от санкритското наименование дадено в сайта., често се нарича от йогите само с краткото "лагу"(Laghoo asanas) или лагу асани.Упражненията в йога се наричат асани.Тъй като ми е мн трудно да описвам всяко упражнение детайлно още веднъж( направих опит, писах 2 часа , но после като кликнах да си проверя написаното, ми каза, че има проблем и всичко отиде на вятъра) реших , че е по -добре да напиша наименованията на упражненията на санкритски, и който се интересува може да ги открие в книгите за йоги:
1.Tadasana(палмово дърво), опъване тялото и на ръцете над главата, със сключени пръсти и обърнати нагоре длани-8 пъти
2.Tiyaka tadasana(клатещо се дърво), дадено в посочения от теб линк, с наклони настрани по 8 във всяка посока
3.Kati Chakrasana-кобра, упр. 3 в линка
4.Tityaka Bhujangasana усукване на торса, със сгънати в лактите ръце едната отпред на гърдите , другата отзад на кръста и после обратно в др. посока
5.Udarakarshanasana- клекнала поза, подобно на показаното във видео филма, с допиране на бедрата и усукване торса
6.Supta asana-легнала поза по гръб, сгъване последователно на крака( 1-во ляв, после с десен) в коляното със задържан в дробовете въздух, до допиране на главата
Отново подчертавам всички асани се правят 1-во наляво , после надясно, по 8 пъти във всяка посока, защото това прави един цикъл.По принцип наистина йога асаните се започват винаги отдясно, но единствено при очистителните практики е обратно -отляво.Важно е и дишане издишане, най-добре да се разучат хубаво асаните и после да се пробва съчетано с вода
Днес разбрах от колежката, която ми показа тези пози , че всъщност се правят само първите 5 асани за очистването, 6-тата е мн. ефективна при констипация, може да се комбинира с другите 5 , но била излишна при тази процедура с водата...

.Все пак тази колежка ходи на йога едва от 2-3 години и няма мн. опит. Когато обаче аз реших да правя очистване ми беше неудобно да безпокоя познатата ми( дългогодишна йогистка) и нейната оперирана майка, за да ми описват упражненията. Е , и аз ходя на йога, но съм съвсем в началото-само анти ревматични и анти артритни асани правяОт всичко видяно, казано , чуто стигам до извода че най-вероятно това очистване се прави в различни, но сходни варианти.Обадих се и на моя учител по йога и той ми заяви, че когато е бил на обучение в Индия са правили очистителните практики само с тези първи 5 в посочения по-горе ред, Послено извода е нито 4 , нито 6 а5.успех!



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: ecтep]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 05:20



Що бе, месце





Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.06.08 07:17



Обаче става въпрос САМО за череши - по цял ден, от сутрин до вечер! А не като предястие или десерт към пържолите!



Аз например решавам този въпрос с коктейлчета - от сутрин до вечер! Ми виновна ли съм, че в тях слагат само по една черешка!... Е, издувам се от коктейлчета, но за здравето си на ВСИЧКО съм готова!





Тема Re: сорбциум метод със солена воданови [re: dea123]  
Автор llina (дъщеря)
Публикувано04.06.08 09:50



Деа, ще съм ти благодарна ако напишеш рецептата за псориазис...



Тема Re: Към Джулнови [re: *jull**]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 15:07



поради забавен нет, едва сега успях да видя цялостно 2-та видеоматериала с д-р Емилова и йогистките Ани и Светла(4 и 5 част).Джул, тук показаните асани са 5

(4 в първия клип и последното 5 в следващия), именно този видео материал се доближава макс. до това, което аз знам и съм правила!( като аз добавях и легналата поза, но както вече разбрах тя е излишна).Малка разлика има в последното - 5то вместо разтваряне на коленете се прави събиране, постига се като 1-во лявото коляно отива на пода, а дясното се приближава и допира до бедрото на левия крак, торсът се извива наляво, връщане в изходна клечаща поза и се изпълнява на другата страна същото. По този начин се постига още веднъж усукване и макс. притискане на дебело черво в горната му част, а успоредно с това при събиране на краката отзад се получава и отваряне на края на дебелото, с цел да се подготви излизане на съдържимото в него. Е , надаявам се съм била пределно детайлна!



Тема Re: Към Джулнови [re: mia]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.08 15:13



и още нещо да допълня относно клиповете, направиха ми впечатление думите на д-р Емилова, както и на йогистката, че това може да се прави и се прави от раково болни!!!!

.Така , че действайте, но както и д-р Емилова вметна, в началото, обезателно го правете под наблюдението на йога и то опитен, най-добре учител по йога!



Тема Re: Към Джулнови [re: миa]  
Автор dea123 (новак)
Публикувано04.06.08 15:25



И аз така мисля, някой тук беше писал "докато мъдрите се намъдрували ,лудите се налудували и се излекували"

така,че време е за физзарядка:)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Тема Re: Към Джулнови [re: миa]  
Автор *jull** (())
Публикувано04.06.08 18:21



Много благодаря!
Май ще трябва да събера най-после теорията с практиката!...
Ще намеря подходящ момент, ще предупредя "ВиК" и започвам!





Тема Въпрос към лекарите в клубанови [re: dea123]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 18:56



В книгата Тялото жадува за вода ot Ф. Батманжелидж се представят изследванията на автора за лечение с пиене на солена вода 30мл/кг + 1 ч.л.сол на 2 л вода.
Това ставало само ако са здрави бъбреците, за което прост тест било измерването на отделената урина и проверката на увеличаването и с увеличаване приема на вода. Ще ви бъда благодарна, ако ми кажете какво е съотношението вода/урина при здрав човек?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.