Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчка  
Автор dea123 (новак)
Публикувано02.06.08 16:50



Този метод , който ще опиша много прилича на метода на Jull,особено като се имат впредвид средствата-става дума за лимонов сок, зехтин ,ябълков сок:)
Но все пак има известни различия, за това ако ми разрешите искам да споделя моя опит.
Тази процедура я правя всяка година(пролет и есен и се старая пиковия ден да е на пълнолуние, защото точно в този ден се засилва ефекта от прочистването)По някога и 3,4 пъти годишно, зависи от това как се чувствам.
Като цяло същинското ми прочистване е в рамките на един единствен ден.
А 5 -те дни преди него са ми подготвителни.
Да речем ,че започвам от понеделник.Сутрин изпивам чаша гореща вода(по принцип от 18 години всяка сутрин задължително на гладно пия топъл чай), след 15-20 мин вземам т 1 супена лъжица лимонов сок смесен с 1 супена лъжица зехтин (напоследък вместо зехтин използвам олио от гроздови семки,по добре се отразява:)
По този начин се стимулира изхвърлянето на жлъчка от черния дроб и жлъчния мехур.Добре е през тези 5 дни да се ядат почече салати със зехтин(или олио от гроздови семки), по лека храна (без месни и млечни по възможност) .
Всеки ден пия по 1,5 литра натурален ябълков сок(прясно изтискан).
Той има известно очистително действие върху червата, а освен това размеква конкрементите в жлъчните пътища. Така те стават като желе и се изхвърлят без болки, дори ако са с големината на орех. Пак затова се пие и много вода - поне 2 литра, и се ядат в изобилие сурови плодове и зеленчуци.
През тези 5 дни не се спазва някаква особена диета, но все пак за предпочитане е да се яде по-лека храна, без пържено, колбаси и консерви. Най-добре е да се замени месото с риба или пиле и да се наблегне на суровите плодове и зеленчуци.По--често да се приемат зехтин , лимон, яйца,а добрата новина за ултра любителите на шоколада (като мен

) е ,че може да се яде и шоколад(но да не е много;))
Тези всичките храни действат жлъчогонни, т.е. помагат за изхвърляне на жлъчката от черния дроб.
И идва ред на същинския прочиствателен ден:)
Събота-
следобед не се яде нищо - само се пият изобилно течности - чай, плодов сок и вода.Вечерта в 18 и 20 ч. (важно е да се спазват тези часове) се приемат по 1 супена лъжица английска сол в 200 мл вода,а това е добрата новина за онези които се мръщят на клизмите
С оглед на очистителния ефект на английската сол ,трябва да сме настроени за чести посещения на тоалетната.
Но английската сол има и друг ефект-тя води до отваряне на жлъчните пътища и отпускане на клапите в тях. Така камъните и боклуците излизат по-лесно.
В 22 ч. се приемат 100 мл. зехтин смесени със 150 мл. прясно изцеден сок от грейпфрут (може да добавите и малко лимон) и 1 чаена лъжичка тинктура от орехови люспи.Сокът трябва да се прецеди, за да не съдържа парченца плодове.предварителнмо сместа се разбива с миксер, за да се хомогенизира.
Докато я пием, трябва да стоим прави ,а не седнали.Може и на глътки ,но за не повече от 2-3 мин.
След това веднага се ляга по гръб и поне 30 минути се остава така. Може да се масажира черният дроб и да се сложи нещо топло върху него. (даже е желателно с някаква грейка).
Това е :) след това предстои изхождане , когато му дойде момента(при всеки различно)Лежим и чакаме:)Не проблем ,ако заспим ,защото зорът ще ни събуди.
В неделя сутринта в 6 и в 8 ч. пак се приемат по 1 супена лъжица английска сол в 200 мл вода, за да се улесни изхвърлянето на боклуците, които са по червата. Това е много важно, защото иначе те остават вътре, а това е вредно за здравето. После 2-3 часа не се яде. Пие се прясно изцеден плодов сок, зелен или билков чай с малко мед.
Следобяд вече може да се върнем към обичайното хранене.
Съжалявам ,че не съм заснела при тази процедура какви черни и зелени сачми съм изхвърлила от тялото си.Но пропуска не е голям, защото след няколко дни смятам да я направя тази процедура и тогава задължително ще заснема резултата:)

Успех=интересувам се , вярвам в себе си, боря се, не се отказвам.В мойто тяло - Аз съм шефа!!

Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлъчканови [re: dea123]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 17:15



Звучи лесно изпълнимо и май ще се пробвам.А всеки ден пише 1,5 сок ябълка и храна отделно,няма ли да се издуя или има място за всичко


Бях го чела някъде това пречистване,но като не е пред очите ни се забравя и не правим нищо!Благодаря!!



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: dea123]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.06.08 17:23



Смущава ме единствено предупреждението на лекарите, че при тази процедури, ако в жлъчката има камъни, които са с големина на жлъчните пътища (май беше 8 мм, ако не греша), има опасност да стане запушване. На мен тази година на ехограф ми видяха точно толкова голям камък и сега се чудя какво да правя...





Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: *jull**]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:27



Ако има какви да е камъни може да имате проблеми. Е, вярно че размерът има значение. Тази и останалите диети от сорта стимулират продукцията на жлъчка от черния дроб, както и изпразването на жлъчния мехур. При наличие на конкременти, вероятността по-големите от тях (над 4-5мм) да запушат жлъчните пътища не е за подценяване. По-малките преминават в около 75% с цената на доста неприятни жлъчни кризи. А жлъчнокаменната болест знаете как се лекува мисля.



Тема Re: Моето пролетно прочистване на черния дроб и жлнови [re: dea123]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:40



това е разновидност на известния liver cleanse на Хулда Кларк.

не е за препоръчване когато има камъни в жлъчката, така че който смята да го пробва, по-добре първо да се консултира с лекар. камъните в жлъчката може да са от вид който не се размеква от ябълков сок, например.



Тема Към МДнови [re: MD]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:41



Извода какъв е - ползата или вредата от прочистването. Риска оправдан ли е или още проблеми на главата. На ехограф виждат ли се камъните в жлъчката или трябва скенер и контрастно вещество. А за прегъната жлъчка как стоят нещата (като при мен)



Тема Re: Към МДнови [re: Kaлoянa]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 18:55



Ехографията е достатъчна. Ако имате конкременти според мен поемате неоправдан риск от усложнения. А при т. нар. "прегъната" жлъчка - нека си е прегъната, ако не пречи какво Ви пука





Тема Re: Към МДнови [re: MD]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 19:00



Сърдечно благодаря



Тема Re: Към МДнови [re: Kaлoянa]  
Автор LlDl_ru (търсеща)
Публикувано02.06.08 19:47



Здравейте!
А как ще изглеждат нещата за такова прочистване при следното - оперирано дебелото черво /запазено, без анус претер/, хроничен колит, гастродуоденит и язва на стомаха и прегъната жлъчка /всяка сутрин горчив вкус в устата/ ?
Може би по-добре да не се прочиствам въобще ?



Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Тема Re: Към МДнови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull** (())
Публикувано02.06.08 19:54



Е, хайде сега, не плачете вие (и ние!) с камънаците!
Има много други начини за прочистване на черния дроб и жлъчката, за които сме писали. А при наличие на конкременти в жлъчката, ако не ви създават проблеми, по-добре си ги трайте и ухажвайте (с подходяща храна и напитки).
Да са доволни и да кротуват!



А сега ще ви покажа друг начин за прочистване на дебелото и тънките черва, в което ги няма "любимите" ми клизми! Методът, за който говоря, е източен, йогистки и се нарича Шанк Пракшалана. Замества колонхидротерапията (която, както си знаем, има и противопоказания). За йогисткия метод също ще помоля "нашия" MD да ни консултира дали е противопоказан при някои заболявания, макар в предаването да не става въпрос за такива.

Та какво представлява този метод? Изпиват се на гладно и на части около 1,5 л вода, подсолена с 1 ч. л. сол, като между дозите вода се изпълняват 4 прости физически упражнения. Впрочем, те се изпълняват, докато се появят позиви за посещение във WC. Вследствие на тези процедури се отделят всички отлагания и “гадости” от стените на червата и човек става отвътре съвсем чистичък и почти новичък!

Може да чуете подробности за тези процедури и да видите упражненията в 2-та клипа, които съм посочила. Те са от предаване на "Искрено и лично", като в първия линк обясненията започват някъде на 1:10 мин. от началото на клипа, а във втория е показано последното, четвърто упражнение:




Да правя ли списък на желаещите да се включат?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.