Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови  
Автор firrst (BIG)
Публикувано15.05.08 12:04




Двете деца на Атерхов (Армения) умират вследствие неправилно хранене и отравяне с лекарства.
Цели 18 години той учи медицина и установява причините за тяхната смърт - неправилното хранене.
Микробите не могат да инфектират здравия организъм и здравите клетки - те инфектират само отслабналите организъм и клетки в резултат на употребата на готвена и изкуствено преработена храна.




Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С.. [re: firrst]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.05.08 14:33



Не съм убедена, че ракът е в резултат единствено и само на неправилното хранене. Много народи се хранят с готвена и преработена храна, пък не са се разболяли всички от рак.
Използвам тази тема да споделя нещо.
Тази сутрин бях в Диспансера за вливане на Зомета. Бе хора, напоследък там е лудница, страхотна опашка от сутринта пред химиотерапията. Сестрите споделиха, че на ден минават по около 50 човека на химиотерапия.
Какво става? Пациентите се увеличават неимоверно с всеки изминал ден.
И тук като чета по колко време се чака за започване на лъче или химиотерапия си задавам пак същия въпрос, какво става? Имам усещането, че всеки 3-5-ти човек е с онкологично заболяване!
Има нещо гнило тука...



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: vesela.bg]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 15:06



Весе, много си права. Храненето е много важно, но не е само това. Колкото и банално да звучи нека се огледаме и да видим къди и как живеем. Където и да чета, все се натъквам на факта, че рака се появява на база стрес. Всеки носи в себе си тези ракови клетки, но се активират само при някои и то точно, когато си под напрежение. В нашия живот стреса ни е малко повече. Затова се увеличават опашките. Не искам да засягам и темата отново, че докато те лекуват и чакаш на тези опашки се стресираш още повече. Но пък и лекарите са много натоварени. То е правопорпорционално повече болни - повече работа за тях. Нали и те са хора. Поувлякох се малко, но ми дойде муза...



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: mim.i]  
Автор4ere6ka (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 15:12



Съгласна съм с вас за храненето и стреса,за напрежението, но не мога да си обясня нарастващия брой злокачествени заболявания при децата и при по-младите-какво ще е това напрежение или този стрес при едно невръстно детенце.....



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: mim.i]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.05.08 15:17



Явно причините за появата на рака са комплексни. Залитането само в едната посока не води до положителен резултат.
Има и хора вегетарианци, които са болни от рак.
Има и такива, които не са пушили през целия си живот.
Има и такива, които не са подложени на никакъв стрес и водят абсолютно спокоен живот и пак са с тази диагноза.

Наскоро водих един разговор за стреса и ми изникна въпрос!
Добре, преживян стрес, след време този стрес е разбран, осъзнат, преодолян...
Защо рака не изчезва, след като първопричината е отстранена?
Имам още много такива въпроси



От две години провеждам терапии, прочетох една камара книги за позитивно мислене, психотравми и как да се справим с тях. Спазвах диети, изпих камиони с хранителни добавки, промених начина си на живот и кво от това?!
Нещата си продължават с пълна сила.
Затова от опита си се понаучих да не изпадам в крайности, а да бъда умерена във всичко. Пък каквото сабя покаже

Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: 4ere6ka]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано15.05.08 15:22



Стресът в едно дете идва от родителите /не ми се сърдете, пише го по книгите/. При много взискателни родители или по-строги, когато детето е по-чувствително, а баща му например е по-агресивен, то е стресирано непрекъснато тати да не му се скара. От там идва и заекването и напикаването при децата. Не забравяйте също, че в България домашното насилие е доста разпространено. Едно дете, растящо в такава обстановка как няма да е стресирано?
Пак въпросът ми е: Защо при едни се отключва едно заболяване, при други друго заболяване?



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: 4ere6ka]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.05.08 15:25



Да не забравяме Чернобил! Прогнозите за рязко увеличаване на раковите заболявания бяха за след 20 г., сега тече 22-та.
След още толкова ще настъпи бум на кръвните заболявания, в това число левкемиите, твърдят специалистите.





Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 15:43



Защото, при всеки слабите места са различни, както са различни и хората.Аз например имам дископатия от 22-годишна възраст и трябва сериозно да си пазя кръстът от много млада, но не нося очила въпреки,че товаря очите си много и нямам никаква хигиена за тях!

Синът ми сложи очила още на 11години и диоптърът му си расте прогресивно......слаби места.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: *jull**]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 15:45



Съгласна съм с Джул за Чернобил.
Аз съм била на 2 месеца, когато се е случило това всичко и честно казано нашите и до днес са доста уплашени какво може да се случи.
Кефя се на магазините в Германия с продукти БИО, които ама наистина са си био. Да, по-скъпи са , но си заслужават. Не са с този прекрасен вкус на разни добавки в нормалните храни.

Стресът е отключващ фактор според мен. Стресът натоварва нервната система главно, оттам човек губи апетит, на моменти точно обратното. Не желае да се движи, натоварва мозъка си, той пък от своя страна иска още и още глюкоза, защото тя му е много необходима. респективно по този начин организмът променя нормалната си флора, нормалното си статукво и започва да работи на по-бързи обороти, а ние си го товарим и товарим.
Българинът пък не спира да пие примерно алкохол. Има хора, които си мислят, че това им носи здравето, което пък не е така. В същото време искаме да сме здрави, а да не спортуваме.
Ами айде стойте си у вас, яжте само сладко и пийте редовно, тъпчете се с тестени неща и забравете за зеленчуците. Не излизайте на разходки. Тогава със сисугнрост ще се разболеете, това е направо ужас за организма.
Онко болни има навсякъде по света. С тази разлика , че тук всеки, на който се налага да носи перука или да е с гола глава известно време се срамува и се чуди как да се покаже на улицата. Който няма гърда се чуди как да го скрие и да покаже, че е здрав. Не виждам нищо уродливо или инвалидно в това. В Германия жените с рак на гърдата не се срамуват, те излизат свободно, живеят свободно. Искат да бъдат пълноправни членове на обществото.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 15:51



И мойто мнение е , че стресът е главният виновник за диагнозата от рак.Според мен хората навсякъде по света не живеят спокойно....А лично при мен някъде 10 години преди диагнозата животът ми си беше низ от стресове и то сериозни....в личният живот, в работата...Ми това е всичко си го преживявам, не се научих да бъда гъотверен!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.