Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: mim.i]  
Автор мapa (непознат )
Публикувано16.05.08 15:38



ми няма абсолютно никакъв начин да предвидиш или избегнеш всичко вредно...затва е по-добре да не се и затормозяваме с това, дет е извън възможностите ни или е толкова сложно, че затормозява или стресира повече. пък и организмът е повече или по-малко саморегулираща се с-ма. трябва обаче повече да го слушаме. кво да ви кажа...аз гледам да правя тва-онова. купувам си само домашно мляко, квася си в СТЪКЛЕНИ буркани, почти не ползвам колбаси, карам децата да си ядат плодове и салатки. е, да, готвя, ма кой квот ще да ми говори, най-лошата готвена храна е по-хубава от най-хубавата пакетирана такава. карам ги да пият мноооого вода. не сочкета, а вода! може и редичък зелен чай, айрян, лимонадка(ма истинска!)...такива неща.
учим децата си да се смеят- да виждат във всичко забавното. много вярвам, че това помага с/у стрес. човек не знае какво го чака зад ъгъла, но докато стигне дотам, трябва да си подсвирква. мисля си, че най-най-трудно е човек да се излекува от страха....
за мен ОСВЕН ВСИЧКО ГОРЕИЗБРОЕНО И СТРАХЪТ Е СИЛЕН ОТКЛюЧВАщ ФАКТОР. страх за оцеляване, за децата, от болестта,изобщо от болести, от самота, от загуба,от всичко...



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: mim.i]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.05.08 18:14



Мими, ако можеш само с една цигара на ден - да, пуши. Аз не мога. Затова ги отказах изцяло. И мога да ти кажа, че ми беше ужасно трудно. Имах много силна зависимост и това не е случайно - никотиновата зависимост е сравнима по сила (даже и по-голяма) с хероиновата. Но не никотинът вреди, а другите вещества в цигарата.

Редактирано от little_rabbit на 16.05.08 18:20.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: мapa]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.05.08 18:31



Във връзка с чувството за хумор - обичам да виждам смешното във всичко и да се забавлявам с абсурдите!
Та сега един виц за разликата между песимиста и оптимиста... О, не, няма да ви повтарям баналния пример с чашата - дали е наполовина празна (песимиста) или наполовина пълна (оптимиста).


Та така:
Песимистът (мрачно): "Ох, не може да бъде по-лошо от това!"...
Оптимистът (бодро): "Може, може!"

Засмейте се, хей!



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: little_rabbit]  
Авторoндин (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 18:34



Мими, последните ти две изречения с това зад ъгъла адски много ти се зарадвах! браво за тези няколко реда!!!

Аз мога с по цигара на ден. Зависи дали имам възможността да си купя от моите цигари и дали имам възможност да пуша. Не съм пушила от 4 дни, защото предпочитам да стоя без цигари, вместо да си купя Карелия примерно , или Ева или някакви други подобни.
Мога и така, мога и иначе, мога с кутия на ден, мога и с цигара на ден, зависи от обстановката , в която съм и дали мога да си позволя да пуша на това място. Зависи и от нагласата ми за деня.

Според мен човек трябва да се научи да изключва сам. тоест да самоизолира мозъка и тялото си в момента, в който чувства, че се е пренатоварил и че не може да вземе решение на мига. Много често умираме по 100 пъти преди труден ден или важен момент/ден. Бях чела, че човек трябва да умира/ да се притеснява веднъж - в деня на трудното, а не преди това.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: oндин]  
Автор sv3 (новак)
Публикувано16.05.08 20:42



Бих искала и аз да споделя нещо - общо взето съм водила приемливо здравословен живот - не пия почти нищо,никога не съм пушила,не понасям пържени храни особено пържените картофи, не съм фен на месото , ям много плодове,зеленчуци, плодови сокове и т.н.... , до 18 години съм живяла на село и съм се хранила основно с домашна храна( месо ,млеко,плодове ,зеленчуци) . На всичко отгоре съм луда планинарка и прекарвам отпуската си по планините ....!!!? и въпреки това се разболях от рак на гърдата. Спазвах диета след операцията и лъчетерапията, вземах хранителни добавки,пиех всеки ден сок от червено цвекло и моркови и ядех много плодове и ядки.Но 8 месеца след първата операция- тумор в другата гърда ,съответно мастектомия, химиотерапия и т.н. И ако сега някой ме попита за съвет ,не мога да отговоря нищо.Явно всеки човек си има своя причина за да се разболее и може би свой начин да оздравее.Едва ли е толкова лесно да се каже - виновно е храненето,отровите или тютюнопушенето.
А колкото до този форум- за мен той е нещо много важно- не пиша,защото ми е трудно да давам съвети на другите ,след като не мога да се справя със себе си, но чета редовно всяка вечер когато си пусна компютъра.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: sv3]  
Автор yogimax (идеалист)
Публикувано16.05.08 21:21



Днес в новините говори някакъв лекар, който каза че са открили, че вирусът на Епщайн Бар е предпоставка за възникване на рак на гърдата, простатната жлеза, стомаха, дебелото черво и нататък не запомних имаше ли още споменати органи. Хм, мислех че Епщайн Бар е виновен само за лимфомите. Той каза още, че това е революционно и ако се потвърди ще може да се вземат по-ефикасни мерки в борбата срещу рака.
За който не знае хора, които са боледували от Инфекциозна мононуклеоза са носители на този вирус Епщайн Бар. Инфекциозната мононуклеоза е доброкачественият братовчед да лимфомите и острата левкемия и протича с висока температура, отпадналост, влошено общо състояние и подуване на лимфните възли по цялото тяло. Но болестта е доброкачествена и завършва със спонтанно оздравяване след 3 седмици. Вирусът обаче си остава, и явно може да стане причина и за рак.


Друг причинител-изчерпването на витамин Б12 причинява развитието на пернициозна анемия. Пернициозната анемия е злокачествена анемия, при която се образуват мегалобластни еритроцити, които са незрели и не могат да изпъняват ролята си, те са атипични. Тя обаче има благоприятен ход, понеже още след първите инжекции витамин Б12 еритроцитите придобиват нормален зрял вид и болестта изчезва Симптомите са сламеноблед цвят на кожата, отпадналост, мравучкане в крайниците, парези, субфебрилна температура, диспептични симптоми. След прием на витамин Б12, те изчезват и човек се чувства напълно здрав, при последващ рецидив, отново инжекциите витамин Б12 оправят положението. От нея не се умира.

Всяко нещо, до което се докосваш е част от пътя

Редактирано от yogimax на 16.05.08 21:25.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: yogimax]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.05.08 21:33



Лелеле какъв хубав разговор се заформиии...



Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: sv3]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано16.05.08 21:34



Един наш близък на 56 години, който е водил ЦЕЛИЯ СИ СЪЗНАТЕЛЕН живот със здравословен начин на хранене / без алкохол, цигари, пържено, червени меса и прочие и пр./ се разболя от панкреатитен карцином.

Хайде сега ми кажете, че храненето е най - важният фактор за онкозаболяванията.

Съгласна съм с Джул, че това е отзвука на Чернобил.

Преди три години, когато отидохме в Онкодиспансера, аз бях втрещена от наплива на хора там.
Обяснението ми пред колежките беше: Все едно, че си в соц. поликлиника по време на грип.
Страшно!
Е, до сега как сме се хранили бе хора. Нали сме яли всичките, от това което се предлага на пазара.
Но най-големият ми страх е, че дъщеря ми игра в пясъчника на детската площадка на 2, 3 и 4 май - преди да се "разчуе" за мощната радиационна опасност. То пък беше едно хубаво време след първомайския радиационен дъжд!



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.05.08 21:39



И аз същата година /Чернобилската/ бях на море - юли месец. Две седмици по цял ден на плажа - от 8 сутринта до 18 часа вечерта. Бях като гущер, легнех ли на плажа, нямаше ставане. Когато се прибрах вкъщи и звъннах на портата, майка ми погледна и попита "Кого търсите?"

Не ме позна жената, толкова бях почерняла

Нема начин да нема начин!


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: vesela.bg]  
Автор mim.i ()
Публикувано16.05.08 21:53



Освен Чернобил май и гена си казва думата. Не ми се иска да го казвам. Браво на хората, които ходят редовно на профилактика. Пьк аз при все, че имам майка с диагнозата си чакам последния момент за тези неща. Незнам страх или мьрзел или пьк толкова сьм се отдала на другите, че себе си забравям. Там е истината - редовно посещение при лекар. Колкото по- рано се хване каквато и да е болест, толкова по - добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.