Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: whitelilly]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.06.11 12:48



аз правя гладолечение всяка година през пролетта, но имам какво да свалям, и наистина има ефект, освен това, може би при теб е по-добре суровоядство отколкото гладолечение...

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: vesi_na]  
Автор whitelilly ()
Публикувано28.06.11 13:24



Веси, благодаря за мнението ти, в случая имах пред вид специфично гладолечение в борбата против рака, т.е. на раково болни - не се изясних, съжалявам.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: whitelilly]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано28.06.11 16:26



Гладолечението е свързано с липсата на храна, независимо за какво заболяване става въпрос, whitelilly. Аз на твое място не бих го направила, защото това значи да отслабиш и имунната система. Това е сериозен стрес за организма. По-скоро ако искаш толкова много нещо такова може би вариант Герсонова терапия е добър

Хем не е пълен глад, хем чистиш. Но аз и това не бих направила на твое място, защото помня, че до скоро имаше проблеми с приема на храна. Да не се повтори, че няма да е приятно. Приятелският ми съвет е да пробваш с други методи. И без това гладолечението не е от най-печелившите формули за рака.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: megolina75]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.06.11 18:27



напълно подкрепям меги, гладолечението си е гладолечение без значение за какво става въпсор, там важни са принципите - идеята е, че чрез глад, само на течности, а в някои случаи, дори без течности /??!/ се прочиства организма за определено време, след което се захранва по схема /пак има различни методи и теории/. След захранването се спазва определен хранителен режим и се прилага, при болни, алтернативно лечение. Дори само по себе си гладолечението служи за изцеление на определени заболявания като напр. високо кръвно, холестерол и т.н.
За това също смятам, че при теб няма да е удачен вариант

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: megolina75]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано29.06.11 00:00



подкрепям Меголинка !
аз бях ГЛАДНА почти една година - 6 месеца преди операция вече не можех да се храня, и 6 месеца след операцията все още не можех по много причини да се храня - тежко понесох и ХТ - повръщане и диария безкрай...
3 пъти в Живота ми имах гладуване /като студентка за да ходя по концертите, през 95-97гг за да има храна за децата, и последно през 2005-2006 когато се разболях.../- никакви диети и никакви препоръки за глад повече не приемам!
доктора гастроентеролога каза, ако не наддам кг - няма да имам какво да губя в битката
хормонално ми дойдоха кг дори в повече, но сега пък не съм гладна


спазвам си диета за болен стомах и черва, а тя не е от системата на гладуването, а е без пържени храни, никакви колбаси, кренвирши, луканки и др., само филета /пуешки, пилешки/- варени, старая се храната да избирам без отровни съставки - чета всичките съставки, храната е малко, но се старая да избирам качествена, никакви измислени сокове, освен фреш, никакви измислени коли и пепсита, само чайове и чиста вода
храненето - 5-6 пъти на ден, малки порции, много домати и чушки /краставици просто не обичам/
е, без кафе не мога да се събудя - само една чашка сутринта + шоколад /черен или с лешници - един шоколад за 3 дни/
оживях!


... butterfly effect ... <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от LlDl_ru на 29.06.11 00:03.</EM></FONT></P>

Редактирано от LlDl_ru на 29.06.11 00:19.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: LlDl_ru]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано29.06.11 18:14



Лиди и моят режим е подобен на твоя, но... без месо и кафе

Ех, затова пък си наваксвам с натурален шоколад

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: megolina75]  
Автор whitelilly ()
Публикувано29.06.11 18:18



Кафето ще е последното, от което ще се откажа. Мислите ли, че е чак толкова вредно.



Спрях цигарите - да се похваля за което!

А що се отнася до суровоядството - просто е невъзможно при този гастрит, който имам. Но, доколкото знам, в Аюрведа не се препоръчва суровоядство.

Редактирано от whitelilly на 29.06.11 18:21.



Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: whitelilly]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано29.06.11 18:27



аз не съм запозната с аюрведа, но си права, че теории "за" и "против" има за всяко нещо по света, същото е и за суровоядството и за другите видове хранителни режими. За това всеки според състоянието и организма си следва някакъв режим или пък не следва такъв. Може да се каже според мен, че най-правилната и общоважаща теория е: "От всичко по малко", т.е. да не се прекалява нито с прекалено здравослония начин на живот и да се отрича всичко, нито пък да се изпада в другата крайност!

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: vesi_na]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.08.11 09:38



Постингът е на joy_11:

"Има ли някой който напълно да е преминал към суровоядство като начин на лечение на рака?

Ще се радвам да споделите опита си!

Най-вече ме интересува закупуването на нужната техника, дехидратор, мощен блендер и т.н. а също какво представлява менюто ви."

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАКЪТ - РЕЗУЛТАТ ОТ ХРАНЕНЕТО С..нови [re: *jull**]  
Автор Ру ()
Публикувано14.08.11 20:19



Здравей, виж тук

и тук , има много информация, рецепти, напътствия. Нужната техника е само препоръчителна, липсата и просто ще те ограничи откъм някои рецепти.
Ако се лекуваш с лъчетерапия/химиотерапия ще ти е доста трудно суровоядството и е възможно да не успяваш да се съвземаш навреме за следващата вливка например. Може да нямаш и никаква сила. Ще ти трябват много белтъчини (ядки, семки, бобови..).
Според мен това е страхотен начин човек да е здрав, енергичен и щастлив в дългосрочен план. Всичките депресии се махат (много от тях са свързани с храната), лошите настроения, негативизма. Дава страхотно много енергия, но не и когато организмът на човек е минал през стандартно лечение - просто тогава нуждите му са много по-различни. И вярвам, че помага наистина много за излекуването от рак. Дали само това е достатъчно обаче? Не винаги. Причините за болестта не са само заради лошо хранене или натравяне на организма.

Ако те интересуват още неща, кажи.

Happiness is a state of mind.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.