Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re: Спешен въпроснови [re: Гaмбa]  
Автор jullly (непознат )
Публикувано16.12.08 16:47



Косата започва да пада много около 20 дни след първата химиотерапия.
Все пак при всеки е индивидуално. Аз невярвах, че има хора на които не им пада косата, но една сестра в Онкологията ми каза, че има две жени на които не им е паднала косата през цялата химиотерапия.
На майка ми й омръзваше да събира коса от възглавницата към 20-я ден, една приятелка фризьорка я взимаше с машинка и нахлупваше перуката за второто вливане.



Тема Re: Спешен въпроснови [re: N_O6O6]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 17:03



Благодаря ви момичета ( и наjullly).Сега чета още темите от 2005,ами честно казано не съм чел никога за рак на гърдата и не знам нищо.Разбрах някои неща ,ще чета още ,благодаря ви,но основно да прави още едно изследване



Тема Re: Спешен въпроснови [re: jullly]  
Автор Marи ()
Публикувано16.12.08 19:56



Моля ви да ми кажете има ли разлика между аримедекс и фемара и бондронат и зомета. Бях на консултация при доц. Цекова и тя предложи фемарата и зометата, а в диспансера са изписани другите лекарства. Става въпрос за моя позната с рак на гърда и костни метастази/гръбнат,прешлени,ребра/ 4-ти стадии е.Направиха и лъчетерапия в онкологията и сега е в къщи. Още не е започнала да пие нищо,защото не знае как. Трябва да ходя до диспансера за да питам и затова искам да съм наясно дали е изписано най доброто или което е имало......?!



Тема Re: Спешен въпроснови [re: Marи]  
Автор svety7 (непознат)
Публикувано16.12.08 20:20



Аримедекса и фемарата доколкота знам са от един клас.В онкодиспансера много често на някой пациенти изписват аримидекса( с протокол естествено) ,когато няма фемара.Сигурно същото се отнася и за бондронат и зомета-за тях единствено знам,че са лечение на костни тумори.Потърси информация в гугъла.



Тема Re: Спешен въпрос - до Гамбанови [re: svety7]  
Автор svety7 (непознат)
Публикувано16.12.08 20:39



Когато аз започнах химиотерапията лекарката ми каза - 1 на 1000 остава с коса. На мен започна да капе още на десетия ден след първата химия.Изтраях я точно ден и половина и я обръснах.Първия момент е ужасно , но се свиква.Е затова най много ви завиждах в този момент на мъжете- и с коса и без коса все сте си хубави. Сега осем месеца след химията имам гъста коса на букли,много си я харесвам .Но за сега най важното е да се повторят изследванията , особено за HER-а .Това е много важен показател и неговата стойност определя изцяло пътя на лечението. И Гамба, накарай я тази дама да влезе във форума - по добре е за нея



Тема Re: Спешен въпрос - до Гамбанови [re: svety7]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 20:46



досега говорех с нея на скейпа и обяснявах всичко ,притеснява се ,но утре пак ще я помоля.Тя не се шашка толква че няма да има коса ,а да не безпокои децата си,разбра за изследванията и ще ги праща в Плевен



Тема Re: Спешен въпрос - до Гамбанови [re: Гaмбa]  
Автор svety7 (непознат)
Публикувано16.12.08 21:06



Не знам колко са големи децата,но това би могло да се разреши.Ако са малки съвсем спокойно може да им обясни ,че пие хапчета и от тях и се разваля косата затова е обръснала. А ако са по големи просто трябва да знаят истината. А и има толкова много шалчета в момента по магазините с които направо си шик. Според мен семейството трябва да знае какво се случва.Не можеш и в къщи да се криеш. Аз се шашнах,когато чух една жена да обяснява ,че иска перука с която може да се спи,защото децата ,свекъра и свекървата не знаели ,че тя е на химиотерапия и няма коса



Тема Re: Спешен въпрос - до Гамбанови [re: svety7]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 21:17



Просто е объркана и в събота реших да не работя и да отидем да я видим и да и дам кураж,тя днес не ми дава да затварям телефона вика: стой моля те,че ме успокояваш.Интересно ,че CA15-3 и е 10,6 а не трябва ли да е над 15?



Тема Re: Спешен въпрос - до Гамба [re: Гaмбa]  
Автор svety7 (непознат)
Публикувано16.12.08 21:32



Референтните стойности са от 0 до 25 , но не винаги е точен показател ,а може и да има грешка при изследванията.Веднага след първата ми операция при мен беше 32 и месец след това се нормализира до 15. Десет месеца по късно аз виждах,как расте нов тумор на другата гърда, а туморния маркер си стоеше в норма. Така ,че по важно е какво е показала хистологията.Туморния маркер е по скоро една "червена лампичка",когато започне значително да се повишава - да се търси причината



Тема Re: Спешен въпрос - до Гамба [re: svety7]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 23:08



разбрах ,аз знам,че етака,просто не съм се интересувал от вашите си неща ,четох и утре пак ще чета,че тази жена имаа нужда от кураж,ако тръгнем преди 10 може и на Фло да се обадим за 15 минути




Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.