Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: emily999]  
Авторnelly_83 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 00:31



Ще се радвам.Моят е-майл е nelly_andreeva@abv.bg.До скоро





Тема има ли болни от Шумен?нови [re: vesela.bg]  
Автор doctor39 (непознат)
Публикувано12.12.08 21:55



Аз съм лекар и съм работил в Шумен. Това бяха едни от хубавите ми години. Вече живея в друг град, но в Шумен остана моята дъщеря и майка й. Преди два дена преживях истински шок, научавайки,че майка й е с рак на млечна жлеза, новооткрит. Има ли във форума и други жени с такава диагноза от ШУмен. Интересува ме какво да направим и до колко да вярвам на колегите в града? Имате ли група за взаимопомощ в града? Можете да ми пишете на e-mail kga1965@gmail.com.



Тема Re: цялата теманови [re: *jull**]  
Авторnelly_83 (Нерегистриран)
Публикувано14.12.08 23:25



Здравейте на всички,
Резултатите на майка ми от изследванията не са добри.
Хер2- 3+ (силна експресия), ЕР- отр., ПР- отр (доц.Милев).
Досега нямаме повторени резултати, д-р Светлана Христова от МА ни каза че ще бъдат готови чак след Нова година. Д-р Гавраилов ни посъветва да не повтаряме изследванията, а да бързаме с химиотерапията ,защото Хер2 е 3+ и е важно да не се появат разсейки ,а и на доц. Милев можело да му се има пълно доверие.
На комисията в онкологията в петък , на мама й назначиха 8 химиотерапии:
4 ФЕК+4 ТАКСОЛ.(не са ли твърде много &#61516;)
Първата химиотерапия би трябвало да е тази седмица в сряда-17.12.08 (22 дена след операцията на гърдата) .Много сме объркани и се колебаем се дали да не отложим датата,защото :
1.нямаме повторени изследвания от МА.Не сме наясно, дали ако резултатите се окажат различни (ХЕР2-отр.) това ще промени само броят на химиотерапиите или и тяхната химия????>Ако химиите, които вливат зависи от изследването за ХЕР2 не е ли по добре да се изчака да се потвърди хер2, отколкото да се започне с една схема и после да я сменят .
2.Никой от химиотерапевтите не ни е обяснил какви са тези ФЕК и ТАКСОЛ,какви негативни ефекти ще имат,през колко време ще се правят вливанията,как да се подготвим за тях преди вливанията, препарати против повръщане.Прости ни казаха каква схема са решили да започнем и ни казаха да се запишем за датата.(не можахме да попитаме нищо повече,беше пълна лудница)Неизвестността много,много ни плаши ,ще Ви бъда много благодарна ,ако някой от вас може да ни обясни,какви са тези химиотерапии и какво мойем да очакваме.!!!! Досега не сме успяли да направим консултации нито с Цекова, нито Тимчева.Може би е добре да чуем и тяхното мнение преди да започнем химиотерапиите,но се претесняваме, че така ще загубим много време си това да доведе до разсейки.Моля ви за съвет! Помогнете ни.БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ ВИ ИМА!!



Тема Re: цялата теманови [re: nelly_83]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.12.08 23:51



Вижте и това:

"Варненският онкодиспансер е единственото здравно заведение в страната, което извършва тест за измерване на нивото на НER 2 белтъка в човешкия серум.
Изследването се прилага в световен мащаб едва от две години, но вече има съществен принос за успешното лечение на рака на гърдата. HER 2 позитивният рак на млечната жлеза е една от формите на това онкологично заболяване.
Тя се характеризира с агресивен туморен растеж и лоша прогноза, които са предизвикани от свръхсинтезиране на специфичен НER 2 белтък в туморните клетки. Изследването на нивото му има огромно значение за ранното определяне на тумора към този вид, за да се предпише и адекватно лечение.
Тестът има значение и при проследяването на лечението с медикаменти. Нивото на НER 2 белтъка показва дали проведената терапия е успешна, дали заболяването на конкретната пациентка се повлиява положително, или има нужда от промяна.
Серумният НER 2 тест се утвърждава като важна част от определянето на индивидуалния лечебен подход при лечението на пациентите. Телефона на регистратурата на Онкодиспансера във Варна е: 052 / 614142."



УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 2нови [re: nelly_83]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано15.12.08 09:57



Нели, писах ти на мейла.



Тема Re: цялата теманови [re: nelly_83]  
Автор jullly (непознат )
Публикувано15.12.08 11:13



Привет,
НЕ отлагайте датата!!! Важно е да се започне възможно най-бързо.
Смятам, че дори повторните резултати от ХЕР-а да са различни, това няма да промени химията. Разликата е в това дали ще взимате Херцептин или не (т.е. ако ХЕР-а е 3+ ще вливате и Херцептин).
На сайта на Изпълнителна агенция по лекарствата ще намериш листовките на всички разрешени за употреба лекарства. Можеш да прочетеш за ФЕК-а и Таксола.
В комисията в Онкологията със сигурност е участвала и доц. Тимчева, така че, един вид сте се консултирали с нея.



Тема Re: цялата теманови [re: nelly_83]  
Автор emily999 (колежка)
Публикувано16.12.08 01:00



Започвайте веднага химиото не отлагайте схемата е правилна.Нели,писах ти на имейла исъм ти дала домашния телефон



Тема Re: цялата теманови [re: emily999]  
Авторnelly_83 (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 11:27



Благодаря ви на всички от сърце.Благодаря ви за съветите и подкрепата.
Надя и аз ти писах е-майл.
Еmily999 не съм получила е-майла ти.Ако искаш препрати ми го пак,ще се радвам,всяко info е от помощ.
Късмет момичета.Желая ви повече сила и вяра.





Тема Re: Спешен въпрос [re: doctor39]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано16.12.08 15:59



Хора говорих преди малко с Боряна и пак е разстроена ,но успях да я успокоя.Та за какво става дума,днес е взела всички изследвания и вечерта по-подробно ще говорим на скейпа.
ХЕР 2 ++ ЕР++
хистологичен грейтинг: умерено дефиринциран ( 1+3+3= 7) ,10 лимвни възела са без разсейки .Това успя да ми каже.Лъчетерапия няма да прави ,а започва на 22 с химиотерапия 6 броя,пита ме кога ще и окапе косата ,кажете някой ако знае нещо за тези Хер и Ер ,какво да и кажа вечерта.Много лабилна и се е паникьосала и само вика да и говоря за да я успокоя ,направо ме шашна.За косата пита не,че и дреме,а да не плаши децата кога да купува перуката



Тема Re: Спешен въпрос [re: Гaмбa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано16.12.08 16:46



Здрасти Гамба! За ХЕР 2 - писано е по темите много, но явно нямаш време да търсиш.
Когато ХЕРа е един +, се води /-/ отрицателен, т.е. "най-добрата" неагресивна форма, ХЕР +++ означава силно агресивна форма, подлежи на лечение с херцептин, а ХЕР ++ си е абсолютно неубедителен, неуточнен резултат, би трябвало да й го изследват с друг метод - казва се КИШ, извън България се нарича ФИШ. С моя горчив опит я съветвам ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го изследва и в друга лаборатория. Лекарите най-много вярват на доц.Св.Христова в МА.
За ЕР и ПР - естроген и прогестерон /+/ означават, че тумора е хорзонозависим и пациентката подлежи на хормонотерапия, след химио и лъче.
За химиотерапията - превантивно след операция правят 6 курса ФЕК с червен цвят. От него има гадене и повръщане. Аз съм правила следоперативно 6 такива през 21 дни.. Тогава косата ми започна да пада след първия курс и то постепенно оредяваше и сложих перука чак след петия курс. Тази година направих 2 курса, като веднага след първия започна да ми пада на кичури поголовно и неконтролируемо и дефакто я сложих след 1-ви курс. Ето ти - един и същ организъм, едно и също лекарство - различно. Познавам, макар и редки случаи с това лекарство косата не им е опадала. Но кажи на твойта близка, че това й е най-малкия проблем, свиква се. Ако децата я питат за перуката, може да им каже, че фризьорката я е подстригала много зле и затова е с перука, аз така постъпих с малкия ми син

Желая й успех!




Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.