Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
Тема цялата теманови [re: ren51]  
Авторadi (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 12:03



Защо не мога да отворя цялата тема? В моя компютър ли е проблема?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: jullly]  
Авторnelly_83 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 14:33



Благодаря ти мила Jullly,
Ще повторим XER2 в Медицинска Академия.
Обаче за химиотерапевта не съм съвсем наясно, защото мислех че първо трябва да изберем къде да проведем химиотерапиите (онкологията,онкодиспансера или ИСУЛ???) и после да си изберем ,в зависимост от мястото, лекуващият химиотерапевт.???(но може и да не съм права..........) Докато чаках в онкологията майка ми за смяна на превръзка, разбрах че много жени избират онкодиспансера за химиотерапии(не знам защо???),но там се чакало адски много време по 3-4 месеца за да ти назначат лечението.По-добри ли са специалистите там? Сподели (ако искаш) ти при кого и къде си правила терапиите и дали си доволна.
Ще съм благодарна ако и други момичета споделят кой е техния химиотерапевт и дали са доволни.Това много ще помогне на всички нас, които уплашени тръгваме тепърва по същия път.......
Желая на всички ви повече здраве, повече вяра,повече надежда и красиви сбъднати мечти......Все пак наближава Коледа а тогава стават чудеса..................



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: nelly_83]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано09.12.08 16:27



Здравей Нели! Мога да споделя моя 4.5 годишен опит с тази диагноза.
Хистологичните изследвания /HER-2 и рецептори/ са много важни, задължително ги уточнете. По всеобщо мнение на лекарите, най-точни са изследванията в МА при доц.Св.Христова.

За химиотерапията имам впечатления от Онкодиспансера Младост и ИСУЛ. В диспансера ме замотаха безкрайно дълго без адекватно лечение, за това започнах в ИСУЛ. Там имат практика да попълниш декларация, ако искаш да си избереш химиотерапевт и заплатиш 200 лв. на касата, но това си има и недостатък, защото ако избрания от теб лекар отсъствува, нали се сещаш, че никой няма да ти обърне внимание.

Може би в Онкодиспансера най-голям е наплива, защото условията там са най-добри, но за съжаление липсата на лекарства е еднаква навсякъде. За онкологията в Дървеница нямам впечатления, но чувам, че там е най-натоварено.

Където и да изберете, желая тви да направите правилния избор!


Ако имаш други въпроси - питай - насреща сме



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: N_O6O6]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.08 16:55



Едно уточнение: Емилия Димитрова и д-р Милев работят заедно.Емилия подготвя блокчетата и ги залага със химикалите ,а д-р Милев ги разчита.Лично аз смятам , че той е един от най добрите патолози. Важно е второто мнение да е в друга лаборатория. За второ мнение - доц.Св.Христова в МА.
Колкото до химиотерапията аз съм най доволна от онкодиспансера.Там всеки вторник правят комисия , може и да съм случила,но не съм чакала повече от няколко дни, и нямах проблеми с лекарствата. Моята химиотерапевка е д-р Ганчева - не съм я избирала,изпратиха ме при нея,но съм доволна.С добро мнение съм и за д-р Мангалджиев ( също от онкодиспансера),но контактите ми с него са много малко и не знам доколко са обективни.Според мен трябва да избереш лечебно заведение.След това в него се прави комисия и тя определя пътя ня лечение.Самия химиотерапевт води лечението и контакта с него е много важен,но самото лечение се определя от комисията.Няма лошо да чуеш мнението на всички-ИСУЛ,онкодиспансер,онкология и тогава да избираш.Аз минах комисия и в онкологията и в онкодиспансера-назначиха ми едно и също и избрах онкодиспансера. Успех!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: nelly_83]  
Автор emily999 (колежка)
Публикувано10.12.08 00:40



така както пишеш диагнозата излиза че нямада имате химио ,а само лъчетерапия и евентуално хормоно,ако рецепторите са положителни.Трябва на всяка цена да изследвате НЕР2 Според мен най-добре е в онкоболницата в София да се уредите за лечение.Всяка сряда доц Тимчева приема в 9 кабинет голямо тичане е.Понеже трябва да свършвам,ако желаете може да дам имейл



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2нови [re: nelly_83]  
Автор jullly (непознат )
Публикувано10.12.08 13:10



Здрасти пак,
Майка ми проведе химиотерапията си в Онкологията при доц. Тимчева. Взехме това решение, защото и операцията беше там - болницата ни беше позната, имахме някакви впечатления от лекарите, горещо ни препоръчаха доц. Тимчева. А и това е най-голямото и строго специализирано лечебно заведение в областта на онкологията.
Лошото е, че наистана са супер натоварени. Има адски много хора, следствие на което се чака с часове, датите за вливане често се изместват назад (а е най-добре вливанията да са през 21 дни). Просто отделението има около 30 легла и няколко хиляди пациенти. Ще ви скъсат нервите, но не съм сигурна дали навсякъде не е така.
Доц. Тимчева е изключително мила и интелигента, за мен, професионалните й качества не подлежат на съмнение. Но е много заета, от една страна с многото си пациенти, от друга с тонове административни простотии, като ръководител на отделението. С нея не можеш просто да седнеш и подробно да я разпиташ за всичко което те интересува. Подготвяш си стриктно въпросите от вкъщи и в петте минути внимание които си успял да спечелиш ги изстрелваш.
Всяко място си има и плюсове и минуси. Мисля, че съвета на sv3 да минете на две места на комисия е добър. Така ще добиете впечатление и избора ще е по-лесен.
Ле ле, много дълъг пост стана!
Помни, че няма страшно, нещата ще се подредят.



Тема Re: цялата теманови [re: adi]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано10.12.08 17:00



кажи какво точно става,че не се отваря темата



Тема Re: цялата теманови [re: adi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.12.08 17:20



Не разбирам коя точно тема не ти се отваря, но може би имаш предвид първата страница със списъка на темите в Клуба?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: цялата теманови [re: adi]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано10.12.08 17:53



Горе вдясно имаш 5 бутона, първите 3 са стрелки, следващия 4-ти бутон е за отваряне на цялата тема, т.е. да можеш да четеш всички мнения.
Това е! Проблемът не е в компютъра ти. Както казват старите хора: "С питане до Цариград се стига!"


Успех!



Гледай напред, не се обръщай назад !

Редактирано от ceceto на 10.12.08 17:56.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА тема №2 [re: jullly]  
Авторnelly_83 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.08 00:28



Здравейте,
Благодаря за отговорите на всички ви от сърце!!!!Страхотни сте.Благодаря ви че Ви има.Намерих един интересен сайт на някой може да му е полезен http://moreto.net/novini.php?n=26541.
Утре излизат резултатите на мама за XER2 и рецепторите.Стискайте ни палци.
Прегръщам Ви!Лека вечер.:)




Страници по тази тема: << 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.