Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано10.07.07 18:54



Омега-3 или
Рибено масло от черен дроб на акула

Вит. Е - 800 единици дневно
Вит С - 1000 - 3000 млг дневно
Селен- 200 млг
Бета каротен - 25 000 единици /5,5 млг/ дневно

Търсиш натурални /без никакви оцветители, ароматизатори и т.н./в никакъв случай разтворими или шумящи, и ги приемаш отделно през деня... Не купувай комбинирани препарати, каквито има доста на нашия пазар. Тази препоръка прочетох в една книга и сега я прилагам.

Тази комбинация вземам аз в момента....
След 3-4 месеца можеш да смениш с нещо друго....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vesela.bg на 10.07.07 19:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от vesela.bg на 11.07.07 00:33.



Тема Re: меланомнови [re: вяpa]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано10.07.07 19:58



благодаря за отговора

незнам дали тук е мястото за което предварително се извинявам дъщеря ми напъва да ходим на море тука 2 пъти ходихме наплаж и аз само под чадъра с тениска а във водата с потник -но се чудя за морето все пак нали трябва да се избягва стоенето на слънце



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Авторcec (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 20:38



Zdravei bdjony

. Аз също съм оперирана от меланом и избягвам да седя на слънце , а за море не си и помислям даже



Тема Re: меланомнови [re: bdjony]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 00:30



Ми и там, като и тука. Под чадъра и във водата - сутрин до 11 часа и привечер след 17 часа - нямаш проблем. Само не се излагай да се печеш гола по бански...Просто си намери една тънка тензухена /памучна риза и с нея на плажа. И шапка задължително...не бе, за разкош е шапката, за дами....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 00:34



Корегирах постинга си, допуснала съм грешка...

Бета каротена е от 25 000 единици /5,5 мг/ дневно.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Редактирано от vesela.bg на 11.07.07 00:35.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.07 01:18



Тъй като витамините и добавките, които си посочила са доста (а не ги приемаш едновременно), би ли написала горе-долу през колко време и в какъв ред ги взимаш (ако има значение). Само примерно...





Тема Re: меланомнови [re: *jull**]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано11.07.07 07:39



Извинявай, ще ти отговоря как аз ги вземам, а Весито нека също напише нейния опит. Селена трябва да се взема заедно с витамин Е, защото този витамин подобрява усвояемостта му в организма. Заедно с витамин Е се взема и Каротина, така че тези три таблетки, се пият заедно. На следващия прием вземам Омега-3 и витамин С, а вечерта чесън и витамин С.



Тема Re: меланомнови [re: vesela.bg]  
Автор bdjony (непознат)
Публикувано11.07.07 08:46



аз съм мъж

ама караи за морето иаз така го мисля на плаж сутрин и вечер без директно излагане наслънце-а за добавките имаш ли някаква схема на приемане както пише джул



Тема Re: меланомнови [re: tetty71]  
Автор *jull** (())
Публикувано11.07.07 11:57



Тети, благодаря! Споменаваш чесън - за "Натанал" ли говориш или за чесън в натурален вид?





Тема Re: меланомнови [re: *jull**]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.07.07 13:56



Омегата-3 - сутрин и вечер по 2 си я пия отдавна - тя не влиза в долната схема. Сега я свърших и си купих Рибено масло от Черен дроб на акула и пия нея. И тя е с голямо съдържание, но в момента е вкъщи и не мога да ти кажа колко.

Иначе долната схема за прием на тези неща се препоръчва при онкологични заболявания, като детоксикира, антиоксидира организма и поддържа имунитета...

Бета каротена - сутрин по 1 от 25 000 единици
Селен 200 мг - на обяд
час два след него Вит.Е - 800 единици
след още час - вит. С-то - 1 от 1000 млг / а трябва повече, ама когато се сетя/

Така четох, че когато са комбинирани - едното елиминирало другото или не се усвоявало напълно, нещо подобно и препоръката е да се вземат отделно през деня. Като се препоръчва така, както съм ги написала - Бета каротена - сутрин, Селен и вит.Е наобяд, а вит.С се препоръчва 4 пъти по 1000 млг - но аз това количество не го спазвам /пия най-много по 2 на ден/...

Питай, ако нещо пак съм пропуснала



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.