Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:52 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ № 1нови  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано04.07.06 15:36



Създавам тази тема, тъй като аз съм с такава мета разсейка в костите.
Тук във форума не намерих почти нищо съществено по въпроса.
Също така съм сигурна, че има доста хора с такива разсейки.
Моля в тази тема да се пише по тази проблематика - начини на лечение, лекарства, кой как е успял да овладее процеса - къде и как, за колко време.
Благодаря ви предварително!



Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 18.02.09 21:50.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторKoльo (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 18:04



Здравейте Весела!
Много интересна тема!Майка е с оперирана гърда, има понякога болки в раменната става, преминават към ключицата, а понякога в гръдната кост.Правиха й сцинтиграфия на кости, ренген на гръбнак и таз на гръден кош-няма нищо, Слава Богу, само ошипявания!А при теб как откриха мета разсейки в кости, с какви изследвания, кога ти почнаха болките, въобще пиши, ако можеш по-подробно как точно протича при теб, макар че при всеки е много индивидуално.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Koльo]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано04.07.06 18:17



Аз не съм имала болки. Открих го на поредната сцинтиграфия, но на новия апарат в диспансера в Дървеница. Сега имам болки след вливанията на бифосфонатите - Зомета и Бондронат - кога каквото има. Но това е няколко дни - вече ми е по-добре.
Но никой не ми казва колко време ще ми правят вливания на бифосфонати.
И дали те ще спрат процеса.
Сега ми предстои скенер и ще видя дали се е повлияла метата. Ще докладвам



Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано04.07.06 20:04



мета в пубисната кост ми откриха на сцинтография имам болки за сега пия дикалак и действа



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: hadjiatabg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано04.07.06 23:59



Кой ти изписа Диклак за такова нещо? Не се натоварвай с тези химикали - по-добре вземай прахчета Аулин. Аз когато имам болки ги потушавам с това.
Не ти ли предложиха някакво лечение - вливане на бифосфонати или друго?



Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 12:40



маика ми има разсеики в костите. окриха ги 6 месеца след операцията на гърдата.чакаха още 6 месеца за потвърждаване на диагнозата. започнаха терапия с бифосфонати (остак синдронат) или каквото има в момента . вливания в диспансера всеки месец.паралелно хормонална терапия с (аеомазин или фемара) . при засиване на болките лъчетерапия.на мястото на разрущената кост се отлагат бифосгонатите и по този начин заздравяват костта. след 2 години такава терапия се установи стациониране на процеса. засегнатите кости изглеждат като зараснали фарактури. процеса подлежи на овладяване.не е като пъвичен рак на костите.не се плашете излишно. борете се с болестта. и още нещо сега се сетих (радиоактивен фосфор). терапията се провежда на 6 месеца. изпива се този химикал. тои се отлага в засегнатите кости и ги облъчва(прицелна терапия). понася се леко и не пада коса. правят я в раковата в мазето някъде беше тябва да питате. успех





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: aнr]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано05.07.06 14:59



Благодаря ти, звучи ми обнадеждаващо. Аз вливам Зомета или Бондронат.
Аз лично се чувствам по-добре със Зометата. Докато от Бондроната болките не ми минават. Сега вече нямам болки - имам 5 вливания и се чувствам добре.
Като направя скенера ще видим дали е овладян процеса!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторang (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 10:52



внимаваи ако ти вливат в диспансера.когато нямаше лекарства на нас ни вливаха само физиологочен разтвор ини лъжеха ,че са бифосфонати.не всички болни се интересува какво им се слага.трябваха ни 3 месеца за да разберем измамата. не подписваи нищо преди да ти дадат празната опаковка от препарата.така ги принудихме да спра да ни лъжат че ни лекуват.





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторaнr (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 10:59



процеса се следи наи добре с гама камера (сцинтиграфия). това дава поглед на общото развитие на заболяването в костите. на скенера се вижда само натрупването в поразените участъци, а не местата с активен процес.сцинтиграфията показва болните места преди измененията да могат да се установят рентгенографски или със скенер.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: aнr]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано06.07.06 12:27



Аз имам сцинтиграфия от гама камерата.
Сега следим процеса на мястото със скенер - той дава точни размери.
След приключване на другата химиотерапия - ще правя отново цяла сцинтиграфия.
Аз се пържа на този огън от 7 години - знам, кои изследвания кога да правя.
Излишно е да се товаря с изотопи след като правя химиотерапия сега. Пък и сцинтиграфията ми е от април месец.
Нова гама кавера ще направя през септември може би.
Отделно от това сцинтиграфия се прави веднаж на 1 година най-рано иначе е доста вредно ако се прави по-често.



Нема начин да нема начин!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.