Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ако знаете нещичко!нови [re: tritico]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано13.11.07 23:53



когато слагат зомета на мама докторката и казва да не яде няколко дни сирене и мляко.Т.е храни без калции.но като четах листовката на зомета


на 2 стр от този линк пише да се добавя перорално калции а на стр 13 пише че зомета не е съвместима с калциев разтвор.
Та не си ли противоречът тези две страници
Друго което си мисля че мама преди да и открият метата в костите мислех че е остеропороза и тогава и бяха изписали миакалцик болките и доста бяха намаляли.
Моля ви кажете ми какво мислите да давам калции на мама със зометата заедно
















Тема Re: Помогнете ако знаете нещичко!нови [re: kattt_1]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.11.07 00:29



Кат, знаеш че аз вливам Зомета втора година вече. Периодично отвреме навреме приемам калции. По препоръка на лекарите. Просто в първите дни на вливането калция се "бие" със Зометата или нещо подобно. Не мога да го разбера този механизъм. Но пък Зометата намалява нивата на калция в кръвта, ако не се лъжа. Липсата на калции води до крампи в мускулите на краката, схващания на пръстите на ръцете и изтръпвания. Така беше при мен и докторката ми каза да пия калции.
Абе не мога и аз да ти го обясня като хората, но можеш да й даваш калции.
Аз също пия калции в момента. Ям и кисело мляко



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Помогнете ако знаете нещичко!нови [re: vesela.bg]  
Автор kattt_1 (член)
Публикувано16.11.07 13:00



весе какъв калции по точно приемаш.
Каква добавка?



Тема Re: Помогнете ако знаете нещичко!нови [re: kattt_1]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано16.11.07 16:26



Пия калция на фирмата GNS, калции 1000 мг, вит.Д 200 мг и магнеции 500 мг в комбинация е. 90 капсули са 14,60 лева.
Пия и вода с Кораловия калции от 2-3 седмици.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 11:23



Много моля ,ако някой може да ми разясни следните понятия-патологична хиперфиксация на остеотропния радиофармацевтик в областта на с4-с5.Тh12,L2-L3,сакрум и дясна сакроилиачна синхондроза ,6-то ляво ребро на ПА-проекция .Има данни за метастатичен процес ,но въпросът е къде е той .Благодаря предварително .



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Paдocт]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.11.07 13:15



Метите са в таза. Ето и снимка на таза и прешлените към него /номерата, които си изписала са прешлени/.




Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 13:25



Да разбирам ли ,че става въпрос за няколко на брой мети ?Сега майка ми е на лекар ,но търся успокояваща ,доколкото е възможна ,информация ,за да й кажа.Чела съм за всички вас доста,не съм писала досега,но както казват повечето оттук се учи много повече ,отколкото от лекарите .Според вас ще има ли лечение или ...Не че сме се предали ,напротив,сега започва мачът .Благодаря за отговора !



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Paдocт]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.11.07 13:46



Колкото са броя номера цитирани това са местата на метите.
Лечение има, вливат се бифосфонати, но продължително - 1,2...3 години!

И преди да зададеш следващия си въпрос, прегледай тази същата тема, но на пълен преглед. Тук е писано доста за метите и лечението им, има много полезна информация.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 13:58



Четох я няколко пъти ,но тия термини ме стресират .При 6 огнища малко ми е трудно да повярвам ,че ще се заемат с лечение ,но са го направили - спират Тамоксифен и започват с Фемара и вливане на бифосфонати .Светлина в тунела е ,че имала късмет с разсейките - да са в костите ...Не знам дали е добре но ...надяваме се .Моля се и за всички вас !



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Paдocт]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.11.07 14:08



За 10 месеца - Фемара + бифосфонати, моята разсейка почти "заспа". Така че се успокой. Терминологията стресира, когато не я познаваш. После е лесно

Каква е първоначалната диагноза?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.