Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторkaлoян (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 13:28



Здрасти,vesela.bg

Извинявай ако досаждам, но искам да науча повече за да мога да помагам на баща си. Най-гадното е че, получаваме повече информация от тук от колкото от докторите. Разсейките се появиха около година и два месеца след отстраняване на единия бъбрек, в който е бил тумора. На сцинтеграфията се виждат 5 или 6 огнища, но болката е от само едно място. Говорих с един невролог и той ми обясни ,че разсейки има само където се оцветява в синьо. Вярно ли е според теб??? Какви други мерки могат да се вземат? Както вече писах баща ми не може да взима обезболяващи заради язвата. Нито пък аулин. Помагай!





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: kaлoян]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 17:23



От къде е болката на баща ви, предлагали ли са ви лъчетерапия...тя също много помага при костна М, зометата много помага но след няколко вливания..калцира се мястото, слагайте обезболяващи инжеции..щом не може да ги пие...Весела е на вливане и няма да пише 1 седмица, защото компютъра в къщи и е развален...



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: zdr1]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано08.08.06 17:33



На мене ми помогнаха едни инжекции,бих ги 7 дни ,но за съжаление изхвърлих опаковката а не помня как се казваха. Изписа ми ги онколожката в втора база.Вчера ги свърших и за сега още немам болка дето не мога да е изтъпя.По рано пиех диклак и той помага.Ако намеря опаковката ще пиша .



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Автор hadjiatabg (непознат)
Публикувано08.08.06 18:06



Съжалявам :) успях да намеря опаковката лекарството което жена ми си ми би :)) то се казва profenid .Бие се мусколно ,както писах изписаха ми 7 ампули .От 2 дни не съм вземал нищо ,има лека болка но се търпи .Успех но пак се консултирайте с лекар.А ето какво пише:Това лекарство е показано за краткотрайно симптоматично лечение на изострени ревматоидни възпалителни заболявания,лумбални и радикулитни болки,болки от туморен произход,при възрастни и деца над 15 год., има и още ама по добре се консултирай с лекар .Дано съм помогнал.



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: zdr1]  
Авторkaлoян (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 13:23



Благодаря Ви за съветите. Относно обезболяващите, не е проблема дали ще ги пие или ще му ги бият. Проблема е че, има язва и традиционните обезболяващи действат съдорзширяващо, т.е. може да направи кръвоизлив. Болките са в гърба. Не знам дали има връзка, но откакто се появиха разсейките, крайниците му изтръпват, няма сила да отвори дори бутилка.

Още един път Ви благодаря



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
АвторEdna jena (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 05:55



Здравейте, Весела,
Бих искала да дам малко кураж на пишещите тук.
Бях диагностицирана с рак на гърдата с разсейки във ВСЯКА кост и с костен мозък - почти изцяло заменен с ракови клетки на рак на гърдата преди 2 години и почти 3 месеца. Тумор маркерите ми бяха ужасяващи - почти 3000. Отписаха ме буквално, но тъй като живея в държава, в която не щадят химиотерапиите, ме натъпкаха с тях - имах 4 курса А/С и 6 курса Taxotere/Xeloda. После минах на аримидекс. Зомета имам от ден първи на диагнозата ми, предполагам че досега съм имала към 30 пъти - всеки 4 седмици.
Тумор маркерите ми вървяха нагоре-надолу, най ниско съм стигала до 140. Скенерите на костите ми бяха с отчайващи ресултати - все навсякъде тумори. Нямах счупвания, но туморна активност даже в костите на черепа ми. В началото бях много болна, не можех да вървя почти, болки в цялото тяло, особено в таза и крака ми. Постепенно болката започна да заглъхва, но никога нямах момент без никаква болка. От май тази година почнах да взимам Натанал , няма да описвам какво ми коства да се снабдявам с него, не финансово, разстоянието до България ми е много голямо.
През юли тази година се върнах в България за месец, на втория ден си дадох сметка, че нямам никаква болка. Имах страшно много енергия, умора нямах. На връщане минахме през Париж, там бяхме 4 дни, не спряхме да вървим, децата ми, на 15 и 21 , се скапваха, а аз - не. Чувството е СТРАХОТНО!!!
Не зная кое ми помага, но някак си се свърза с Натанала. Преди седмица имах нов костен скенер, лекарят ми е шашнат, скенерът ми е СЪВСЕМ‌ нормален. Нямам думи, с които да опиша радостта в семейството ми, на децата, съпруга ми, сестра ми, родителите ми...
Лекарят кава, че такъв резултат е много нетипичен за аримидекса, който взимам.
Искам да спомена, че от миналата година си слагам и инжекциите на Спартак Хаджиеж. Не зная кое помогна, нещо помогна. Склонна съм да мисля, че е натаналът. И съм толкова благодарна на този сайт, защото тук прочетох за първи път за него.
Да сте живи и здрави всички и вашите близки!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 10:03



веси ти на всички кости ли си прави сцинтиграфия за 35лв или само на определена кост,защото в търново докторите ми казаха че не е възможно да е толкова евтино на цялото тяло



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Edna jena]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано25.08.06 13:46



Благодаря ти за този постинг.
За всички останали - вчера ядрения резонанс показа чувствително намаление на костната ми разсейка, а имам само 7 вливания Зомета. Разбира се пия и Натанал от април месец и то не в ударни дози. Чувствам се добре - от кое и аз не зная. Но съм доволна, че успяваме за момента да овладеем процеса


После ще видим

Нема начин да нема начин!

Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: kaт]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано25.08.06 13:47



Да, сцинтиграфия на костна система там е 35 лв.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано25.08.06 15:16



Привет, Весела! Искрено се радвам на добрите резултати, с които можеш да се похвалиш. Аз нямам познания за твоето заболяване, но се сетих, че в отговор на писмото ми до АПОЗ, неговата председателка ми беше писала за подобен случай и ти пращам цитата. Знам, че имаш силен дух и увереност, но смятам, че всяка капчица добра новина ни прави още по-уверени.
"Тук искам да Ви разкажа за една жена-член на асоциацията. Може би сте я гледали във филма на БТВ-репортерите. Казва се Диана и има вторични (след като първичното образувание е било в гърдата) метастази в костите. Счита се, че това е изключително тежко състояние с не особено обнадеждаващи прогнози. Обаче Диана вече няколко години е жива и на практика здрава. Не се дава на заболяването. Живее с цялото си същество."
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.