Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано19.07.06 12:58



Изнасям този постинг на ТН като нова тема! Моля да споделите тук всичко, което знаете за ремисията, как да я задържим по-дълго и т.н.
Мен ако питате - с позитивно мислене, ама нека да чуем и вас



Весе,
От сърце желая да си добре, и по-добре и още по-добре...
Не зная дали не те натоварвам в момент, когато се възстановяваш след химиотерапията, но и аз опитах да отворя нова тема, но не успях.
Исках да поговорим за така наречената "ремисия".
Какво биха споделили, за да може да се избегне (доколкото е възможно) появата на рецидив.
Ще бъда благодарна, ако се отвори такава тема.


Редактирано от Buba67 на 01.04.09 22:12.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: vesela.bg]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 17:38



Весе,
Благодаря, че отвори темата.
Бих предпочела да се нарече "В помощ при ремисията" или нещо подобно.
Както вече съм споделяла няколко пъти, след операция от рак на яйчниците миналата година и химиотерапия, завършила също в края на миналата година, сега ме водят "в ремисия".
По съвет на фирмата реших да спра за три месеца Натанала и премислям какво да вземам вместо него.
Затова ще бъда благодарна за всички съвети.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторnjia (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 09:26



Може ли да те попитам ТН,знаеш ли по принцип къде се проявяват метастазите на рака на яйчника.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: njia]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 12:49



Ния,
Когато се установи моят проблем (трудно ми е да кажа "заболяване", защото изобщо не се чувствах болна), една приятелка ми даде дебела книга Онкология - май учебник, но вече я върнах. Доколкото помня, най-напред се засягат предимно лимфните възли, които са в слабините и около аортата в корема. Но както знаеш, туморите се развиват толкова индивидуално и непредсказуемо...
За да няма разводняване, ще изнеса този отговор в темата "Рак на яйчниците, която отвори Криси.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторxpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 13:50



Аз също съм в ремисия (рак на матката) минах лъчетерапия. Фирмата се презастраховат с почивките за натанал. Аз го пих почти година в лечебни дози, а сега си го пия сутрин и вечер по една лъжица профилактично. Моята лекарка след като го пи за грип, сега и тя си пие профилактично натанал като мен. Доста сме го обсъждали и тя казва, че непрекъснатото пиене на натанала в профилактична доза и да си здрав е много полезно. Въпроса е само дали имаш финансова възможност.
Другото предимство е, че на работа нямам чеснов дъх, както се получава като ям скилидки чесън. Спокойно можеш да го продължиш, от опит ти гарантирам, че няма да сбъркаш. Не знам, дали си обърнала внимание на новия сайт на фирмата, направили са го много изчерпателен.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: xpиcтинa]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 14:11



Така или иначе прекъсвам за малко Натанала. Приготвих 500 лева за ДеоДан.
От фирмата потвърдиха, че са правени клинични изпитания в Онкологията и в Инфекциозна болница.
От септември ще продължа с Натанал.
Надявам се да има и други да споделят какво правят.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 14:52



500 лв. за Деодан?????!!

Не мога да повярвам, че има толкова наивни хора!



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 15:03



Щом си решила да ползваш този вид хранителна добавка, по-добре това:

http://www.kendy.com/bg/index.html

фирмата е швейцарска, качеството е гарантирано, а и е значително по евтино.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: ester]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 15:24



Извинявай, че се намесвам! За цената на Деодан съм съгласна, въпреки че зависи в каква доза ще го приемаш. Средно излиза по 300 лв на месец, което също не малко. Но колкото до качеството, лично сме го изпитали в нашето семейство - преди години съпругът ми заболя от ХОЧКИНОВ ЛИМФОМ и приемаше Деодана при лъче- и химио-терапията си. Преодоля ги успешно и се излекува! Тогава никой от лекарите не можеше да повярва, но и ние не им казахме, по молба на откриватела на Деодана /времето беше такова/. С това лекарство /регистрирано като хранителна добавка/ са лекувани пациенти по цял свят. Има и още един аргумент в полза на Деодана - все пак той е на основата на биовещества от нашия географски район, да не говорим за млечната бактерия, която си е уникална, българска. Известно е, че тези биовещества влизат в по-добър резонанс с нашия организъм и му въздействат по-силно.
Впрочем не искам да влизам в спорове, само се опитах да прецизирам информацията. Оттук нататък - всеки според разбирането и възможностите си. От сърце желая успешно лечение!





Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: jull]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 16:29



Ester, не е въпрос до наивност, а на преценка.
Винаги се отнасям скептично (да не кажа подозрително) към лекарствени средства, които имат широк спектър на действие.
Преди да купя ДеоДан прочетох каквото можах и се обадих на фирмата. По покана на д-р Богданов занесох изследванията си. Общо взето мое е решението да вземам Деодан месец и половина до септември, когато отново ще продължа с Натанал. А цената е наистина 300 лева за един месец.
Поздрави на всички!
П.П.
За да бъде по-лесно в комуникациите, вече ще се подписвам Thea, което ми беше псевдоним от едни курсове по немски.





Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 17:03



Специално за Деодана говорих с мой приател фармацевт, който ми каза така - Никога не го купувай!!

Тук може би става дума за така наречения плацебо ефект. Имаше такъв филм по телевизията - американски, за един доктор, който лекувал пациентите си със захар и вода. При това много успешно и им взимал по сто долара за това сиропче от захар и вода. Но един от пациентите се усъмнил и го дал под съд. И съдията пита доктора - Ти защо взимаш по сто долара, това е престъпление. Не може ли да им вземеш по няколко цента? - Защото това е част от леченето - отговаря доктора. Ако им взимах по няколко цента те нямаше да ми повярват.

Та такива ми ти работи





Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Авторxpиcтинa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 17:06



Както си решила. Още преди операцията питахме за деодан, мъжът ми беше чул за него. В Онкологията ни казаха, че е по-добре да ям по две кофички домашно кисело мляко. Лекарката ми на лъчетерапията ми препоръча други добавки, а за деодана каза че нямало ефект при лъчетерапията. Те и нейните нямаха, но поне ми спести допълнителните разходи за деодан.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: xpиcтинa]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 19:17



Как се определя дали сме в РЕМИСИЯ - и това означава ли че сме излекувани? И струва ми се малко се отклонихте от темата. За хранителните добавки има отделни теми. На нашият модератор това няма да се хареса!





Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: нoвa]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 19:30



Дали сме в ремисия се определя от контролни прегледи след проведено лечение. Скенери, туморни маркери, кръвни картини - всичко да е в норма. Да не се виждат образувания, метастази и т.н. Тогава си в ремисия.
Ако ремисията се задържи 5 години се смята, че пациентът е здрав.
Тази тема разисква точно това - какви алтернативни методи да предприемем по време на ремисия, за да успеем да се задържим в това състояние. Какви хранителни добавки, диети и т.н. Тук действително зацикляме в неща, които ни държат в добро състояние по време на химио- и лъчетерапия. Но дали е удачно да продължаваме с Деодан и Натанал?
Тук не става въпрос дали на модератора ще му хареса

Става въпрос да намираме други алтернативни начини, вместо вече изпробваното.
Плюс това аз мисля, че не трябва с години да пием едно и също. Смятам, че е добре нещата да се редуват през няколко месеца - така организма няма опасност да привикне към един препарат, а ще го държим в кондиция да се бори непрекъснато.

Нема начин да нема начин!

Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: TH]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано20.07.06 19:42



Един личен въпрос - колко време мислиш, че ще издържиш да даваш по 300 лева на месец? Защото за да има траен резултат трябва да го пиеш поне няколко месеца. Същото ще постигнеш, ако ядеш козе мляко всекидневно...

Моля, да не влизаме тук в полемика за и против Деодана! Изказвам лично мнение и не е необходимо да правим "двудневно парламентарно заседание" за оборване на мнението ми.



Нема начин да нема начин!

Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: нoвa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 20:49



В речника пише ремисия е "временно изчезване на признаците на болест" ..Въпросът е как да направим това "временно" по-дълго 10-20 години , защо не и повече...Това за 5-те години също е мит ...аз получих рецидив след7 години в ремисия..Мисълта ми е ,че трябва да сме нащрек и да се проверяваме редовно...



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: здp1]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 21:19



По мои впечатления от всичко което съм изчела - ремисия е когато тестовете не могат да засекат действащ процес.
Това означава че просто те не са достатъчно фини за да засекат такъв процес а не че го няма. Когато процесът се засили тогава тестовете реагират.

Тоест, "да бъдем нащрек и да се преглеждаме редовно" както казва здр1.

В края на краищата всеки си има по нещо с което живее, въпросът е да можем живеем с нещото, каквото и да е то.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: vesela.bg]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 10:44



Весе, аз писах по-горе, че става дума само до септември.
Като доказателство какво доверие имам на мненията в клуба, отказах се да си купя Деодан за два месеца. Ще си взема само до края на юли.

Все пак освен Натанал, какво друго препоръчвате да се взема при ремисия.
Писах до Lukas Klinik, но още нямам отговор.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: Thea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано21.07.06 11:07



От името на всички - благодаря ти за доверието.
Тук ти споделям личното си мнение - има достатъчно антиоксиданти, хранителни добавки за прочистване на организма, но внимавай със скъпите препарати. Аз например съм си харесала гъбите - виж в темата "Фунготерапия..." пуснах един линк за гъбите шитаке и майтаке. Виж в темата "Кой какви хранителни добавки пие" има много неща, които можеш да вземаш. Аз смятам, че препаратите трябва да се сменят, защото ако ги пиеш с години организма привиква и става мързелив, а като ги сменяш през няколко месеца, организма реагира....Тук ще прочетеш и доста рекламни материали на дистрибутори, бъди внимателна в избора си, не винаги най-скъпото е най-добро. Както тук ester написа "това е част от терапията", т.е. въпрос на психика, че колкото е по-скъпо толкова е по-добро..... Бъди реалист мила и сменяй препаратите, това е моя съвет....така ще използваш повече възможности....



Нема начин да нема начин!

Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: vesela.bg]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано12.08.06 10:37



Здравейте мили душички,аз реших да го давам по ведро тук,"малиновия сироп"

за сега го изпих до дъно,пожелавам на всички да издържат тази" малинова диета" и да си пожелаят като преди да изглеждат супер, много като нас сега започват,други са някъде по средата а трети с нетърпение чакат последната дата,но мисля,че всички мечтаят да направят всичко възможно да се чувстват добре както психически така и физически,бих искала да се посъветвам с вас някои пробвал ли по някакъв начин да отслабне след химио,разбира се ако е напълнял,защото на мен странно въпреки,че се карах с тоалетната по 1 седмица всеки пътнапълнях към 7-8 кг(май малиновия сироп е доста калоричен за мен) и много ми се иска да отслабна без да си навредя,ако има нещо здравословно и възтановяващо, моля споделете опит,ще Ви бъда много благодарна,мисля,че ще е полезно за всички



Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: Бea]  
Автор nani_na (любопитна)
Публикувано12.08.06 14:04



Пий повече течности и намали въглехидратите в менюто си, опитай да ядеш 5-6 пъти на ден по-малко, и да не пропускаш хранене, това ускорява метаболизма. Пий повече чай и яж много плодове, това при всички случаи дава резултат, а и не стоиш гладна, което е най-важно :)



Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: nani_na]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано12.08.06 15:29



Благодаря,nani_na,ако добавя и малко леки упражнения сигурно ще раздвижа и кръвчицата

,ако има полза ,ще пиша дали съм успяла.До скоро!



Тема Re: Спри хляба!нови [re: Бea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.08.06 17:01



Просто спри хляба, яж всичко друго но без троха хляб - ще видиш резултата



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Спри хляба!нови [re: vesela.bg]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано14.08.06 17:36



Веси,аз не ям хляб,от както правя химия напълнях,ще ти кажа какво точно консумирам,мисля,че нещо ми пречи,но не знам какво,ям салати по много (в къщи са ме кръстили "тревопасното"),от летните зеленчуци с много сирене,магданоз и лук,като има сготвено без хляб,свикнала съм от преди,сутрин пия мляко с кафе без нищо друго, и от време на време ям малко шоколад,но съвсем по малко.....май изцяло трябва да се откажа от сладкото, ако то е основната причина.





Тема Re: Спри хляба!нови [re: Бea]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано14.08.06 17:49



Ми явно при теб е друго, мисля че всичко ще се нормализира с времето. Хормонални пиеш ли?
Аз не пълнея - нито от хормонални, нито от химията - организъм, друго не мога да кажа!



Нема начин да нема начин!

Тема Re: Спри хляба!нови [re: vesela.bg]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано14.08.06 18:17



Сега чакам 1-вата инжекция Золадекс,чух,че при някои пациенти и той влияе на теглото,ако и при мен стане така,ще се опитвам да внимавам с храната колкото мога,а като приключа,живот и здраве,може да потичкам повече за здраве





Тема Re: Спри хляба!нови [re: Бea]  
Автор nani_na (любопитна)
Публикувано15.08.06 14:14



Беа на мен този сайт много ми помага :) Разгледай го, все нещо ще ти е от полза :)
http://zdravoslovno.com/

Редактирано от nani_na на 15.08.06 14:16.



Тема Re: Спри хляба!нови [re: nani_na]  
Автор Бea (усмихнат)
Публикувано16.08.06 19:33



Много благодаря,nani_na,страхотно е интересно в тоя сайт





Тема Re: Спри хляба!нови [re: Бea]  
Автор nani_na (любопитна)
Публикувано17.08.06 11:21



Аз също го използвам често, защото там можеш да си калкулираш доста храни и тъй като съм жена, и като всяка жена съм суетна, гледам да поддържам теглото си, но без глад :) В последно време качих някое друго килце (това е защото много обичам шоколад), но... ще се справя, естествено без унищожителен глад . Късмет в свалянето на килограмите





Тема РЕМИСИЯТА!нови [re: vesela.bg]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 19:40



Здравейте всички ! Бих искала да повдигна една тема ,която много ме вълнува.Имам позната оперирана от рак на гърдата (без метакстази) преди 14 год. и в момента е в много добро състояние. След операцията и лъчетерапията тя не е вземала никакви добавки,но изцяло е променила начина си на живот. Никакво месо,сравнително малко сирене и млеко.Храната и е предимно растителна с много изцедени сокове от грейфрути,ломони,моркови ,ябълки ,червено цвекло.Играе аеробика и Тае бо.Тя ме съветва ,ако искам да живея без проблеми, да си променя живота.Какво мислите по този въпрос? Интерисуват ме и вашите мнения



Тема Re: РЕМИСИЯТА!нови [re: sv3]  
Автор *jull* (непознат)
Публикувано09.11.06 21:21



Напълно съм съгласна с това, което е казала твоята позната. А тя дали не би споделила по-подробно режима, по който живее /вероятно използва и духовни практики/. Ще бъде интересно и полезно за много хора тук!





Тема Re: РЕМИСИЯТА!нови [re: *jull*]  
Авторeни7 (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 20:58



Привет на всички! Прочитайки, мнението на cv3, си помислих, че някой разказва за мен. Оперирана съм преди 1г7м от рак на гърдата, но след втория месец от приема на НОЛВАДЕХ получих силна алергична реакция и го спряхме. Нямам никакво друго лечения. Алергията ми се обостри и не мога да приемам вече никакви антибиотици/при последния грип/...Преди около година в този форум прочетох превод на статия на една американка, която в последна фаза се е преборила с болестта чрез промяна на храненето си. От 1 година аз също не ям месо, но ям сирене и риба. В менюто ми присъстват много салати,плодове, кълнове, соева кайма, елда, булгур, мюсли. Сутришната ми закуска е изцеден сок от червено цвекло и морков или нещо друго според сезона. От 3 месеца пия Имунобор за подсилване на имунната система , не пропускам и чаша червено вино

.Играя йога, карам редовно колело и гледам да съм винаги усмихната.И вярвам, че ще победя болестта! Сигурна съм, че не казвам нищо ново , просто това е моята пътека , която съм избрала, а времето ще покаже дали е вярната...



Тема Как да поддържаме ремисията?нови [re: eни7]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано10.03.08 21:05



Привет на всички!
След дълго мислене и премисляне реших отново да потърся вашето мнение!
Ситуацията при мен е такава: съпругът ми е опериран на 1 октомври 2007 – тумор на дебелото черо, отстранени (незнам точно колко) лимфни възли, от които мисля в 3 са открити карциномни метастази, останалите няколко са чисти. Преди започване на химиотерапията направени 2 скенера – при първия разчитащия лекар каза че има метастази в два лимфни възела близо до бъбреците, направиха втори скенер и казаха че няма метастази в тези 2 лимфни възела, които всъщност не били изобщо лимфни възли, а някакви увеличени кръвоносни съдове, които се образували при активно спортуващите хора (съпругът ми спортуваше всекидневно – не професионално, но всекидневно). Провежда в момента химиотерапия – oxaliplatina + 5-fluoracil + levcovorin. Шест вливания минаха, по преценка на лекуващия онколог увеличиха с още два курса или ще бъдат общо 8 (поне засега). В началото до 3 курс на химиото имаше леко завишени тумор маркери, сега всичко е в норма. Хемоглобин, левкоцити, креатинин, АлАт, АсАТ – всичко е ОК. Пие ежедневно сокове от червено цвекло, моркови, ябълки, черна ряпа, тиква изобщо от каквото се сетим, спря всякаква захар, сирене, мляко, месо хапва – само риба и малко пилешко – само бяло, да забравих и от време-навреме малко заешко, не яде нищо от бяло брашно, само пълнозърнесто, той си прави сам кълнове и ги хапва с голямо удоволствие. Пие Авемар и Натанал. Лекуващия онколог каза че ще направят отново скенер след последния курс на химиотерапията (досега не сме правили скенер след първите два които бяха преди 4.5 - 5 месеца). Според онколога всичко е ОК, не очаква да види нещо на скенера. Стискам палци да е така!!!
Въпросът ми е: какво още можем да направим за да се предпази от метастази??? Прочетох цялата тема, но не виждам нещо значително различно от това което ние вече правим. Прочетох и темата на Весето за ваксината Ресан – незнам дали е удачна за него, ще проуча въпроса, и без това има още време докато свърши химиотерапията. И така – моля за вашето мнение – как да се предпазим от метастази??? Кой каквото знае , моля да сподели – други ваксини, процедури, лечения ... Трябва да има начин!
Благодаря ви предварително!



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: xpиcтинa]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 22:22



ДЕОДАН е просто култура от "Лактобацилус булгарикум", познатата на всички бактерия, с която се заквасва киселото мляко. Фондацията на д-р Иван Богданов чисто и просто кожодерства болните, като им взема за едно прахче 5 лева (впрочем, по толкова вземаха преди две години, сега - не знам точно по колко искат).
В същото време в аптеките се продава хранителната добавка ЛАКТОФЛОР, българско производство, която се продава под форма на капсули или дражета, като в една капсула се съдържат 40 000 000 ( правилно четете : четирдесет милиона) жизнеспособни бактерии лактобацилус булгарикум, а в едно драже - скромните 16 милиона ... Опаковката лактофлор капсули (30 броя, достатъчни за десет- четиринадесет дни, струва около 6 лв., а опаковка лактофлор дражета (90 броя) струва десетина лева...
Струва си да пробвате, ако не ви помогне, поне със сигурност няма да ви навреди. Ефекта е невероятен : подобрява стомашната флора, метаболизма, оттам - повишава имунните сили на организма, подобрява общото състояние и на болни и на здрави...
Аз го открих благодарение на личната ни лекарка, която го препоръча на дъщеря ми, в момент на обострена колитна криза и от месеци го приемаме непрекъснато- цялото семейство. Към него няма провикване (в лошия смисъл на думата), все едно че всеки ден консумирате по няколко килограма кисело мляко (нещо, което никому не би навредило) , но без на практика да се тъпчете с прекомерни количества мляко...
Мисля, че без да е хранителна добавка, препоръчвана специално на болните от рак, тя много, много би им помогнала за поддържане на едно по-добро общо състояние.
Извинявам, се, аз съм регистрирана, но не влязох с паролата си и затова се подписвам с интернет псевдонима си, но без зеления цвят. Просто се изкуших, като чета за страданията и тревогите на болните, да споделя...



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: anysto]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 19:46



Здравейте!
Чудех се в коя тема да докладвам и аз, та ако не е подходящата, моля да ме извините.

Минаха повече от три години от моята операция и в стремежа да "поддържам ремисията", вече две години слагам Искадор, три години пия Натанал, редувам разни добавки, но последните месеци по-малко.

По искане на лекаря ми от Лукас Клиник правя периодично кръвни изследвания, по-специално за Т-хелпери, Т-супресори и главно НК-клетки. Тенденцията е намаляване на техния брой, като специално НК-клетките са в долна граница.

Преди седмица се върнах от контролен преглед от Швейцария. Лекарят дълго гледа ЯМР - нищо няма, как така, после каза, че при мен имало риск, увеличи дозата Искадор, намали паузата, каза, че трябва да го слагам 5 години и т.н.

Да си призная, отначало бях объркана, ама сега съм даже ядосана..
Както и да е...
Все пак, моля за съвет за билков състав, за който може да се предполага, че специално влияе на тези показатели на имунната система.
Имаше една рецепта за червен кантарион, жълт кантарион, невен, бял имел, кръвен здравец, но не мога да намеря съставките и дозата за пиене.

Благодаря предварително!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.10.08 20:05



Спомняш ли си за какво точно се прилагаше тази рецепта? За засилване на имунната система или беше предназначена конкретно за някакъв вид тумор?

Опитвам се да я намеря, но в този състав не успявам. Което според мен означава, че може неволно да си "смесила" съставки от различни рецепти...





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Автор Buba67 ()
Публикувано20.10.08 20:06



Ако търсиш този чай -
Чай - от аптеката на "Поп Богомил" №38 - по 50 гр. жълт и червен кантарион, кръвен здравец, невен и бял имел - вечер слагаш 3 супени лъжици във вряща вода - 1 литър и ври на слаб огън 15-20 минути. Оставяш да кисне цяла нощ и на сутринта прецеждаш и се пие като вода през деня.


Тази рецепта е давала Галя за рак на панкреаса. Ще се включи с подробности сигурна съм.

Редактирано от Buba67 на 20.10.08 20:10.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.10.08 21:04



Бубе, жива и здрава да си! Някъде явно съм я забутала тази рецепта, та не ми излезе при търсенето.
Сега ще я сложа на видно място!





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Buba67]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано21.10.08 08:51



Аз съм правила тази отвара,и на Рали,и на съпруга ми.От билковата аптека си взимах билките- по 50гр. от изброените от Бубето,смесвах ги заедно и от тази билкова смес слагах по 3 с.л. и.......... всичко останало го е описала Бубето.



Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Юлия 48]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 12:20



Много благодаря на всички!

Джул, нямам конкретни основания точно за тази смес; както и за другите добавки, вярваме на споделен опит, чуто...
Мисля да опитам, защото за невена и кантариона се знае, че свиват туморите - лично при мен, доказано!, миомните възли се бяха смалили до приемлив размер.
А имелът е в основата на Искадор-а, пак влияело на имунната система да се бори с туморите.

Бубе и Юле, специални благодарности!



Тема Знае ли някой нещо за "тахен"нови [re: Thea]  
Авторdiana 1OO (Нерегистриран)
Публикувано21.10.08 17:59



Моля, ако някой има информация за "тахен", да ми напише мнението си. Или поне , ако е чул нещо.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Автор DeciDida (минаващ)
Публикувано21.10.08 18:51



аз може и да ставам досадна, но бета глюканите наистина имат функцията да активират Т-килърите, или както ти си написала NK-cells. дозата бета глюкани трябва да варира между 500 и 1000 мг. тогава се активират по-добре и интерлевкин 12 и тумор некротичен фактор алфа.
инму плюс е много подходящ, с много пречистен бета глюкан. в началото можеш да пиеш по две сашета дневно и после по едно. практически няма странични ефекти. също така активира и неутрофилната редичка. мога да дам и повече обяснение, стига да ви се слушат.

ето сайт:
www.activemed.biz
хората са любезни и ако имате въпроси биха ви отговорили.

Редактирано от DeciDida на 21.10.08 18:54.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Автор *jull** (())
Публикувано21.10.08 20:42



Би ли написала как точно си прилагала кантариона и невена (рецепта и продължителност), за да постигнеш свиване на миомните възли?

По отношение на бета-глюканите, само да добавя, че в естествен вид те се съдържат в най-голяма степен в ечемика, овесените трици, ръжта, просото. Ако не се лъжа, бях поместила тук една рецепта с тези съставки за силно изтощени организми.
Лично аз залагам повече на естествените продукти, но това си е моя позиция.





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 10:50



Thea, за рецептата от петте билки - аз я давах на мама - беше с карцином на простатата. Това е рецепта на Димков за спиране растежа на тумора - прилага се при всякакви карциноми, като най-ефективна е при стомашно-чревните. При мама наистина имаше спиране растежа на тумора - при операцията януари си беше голям 10 см, така си и остана до март - нямаше нарастване, но не мога да твърдя, че се дължи именно на тази билкова отвара..
Важното е всяка вечер да се прави нов чай от билките и да се пие на следващия ден.


Галя



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: gali4]  
АвторThea (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 11:45



Галя,
Благодаря, мила!Вчера купих билките, снощи сварих и сега шишето с горчиляка е при мен на работа... :-) Имелът не е плод, а листата, нали?

Джул, ама че съм объркала... За миомните възли пих две години билките на д-р Желязков, като той даваше готов пакет. Виждаше се, че има жълт кантарион, невен, турта, овчарска торбичка и друго не зная. Така че извини ме!
А си ходех на прегледи отделно, затова казвам, че ефектът е доказан.

Ама същият този лекар за киста в яйчника с билки ме доведе до рак, изрично ми каза да не оперирам кистата, но тази тема и няма какво пак да се коментира..

Сега за НК-клетките - изпратиха ми интересна статия за действието на "Dried green barley leaves" точно върху тях. По-късно ще я приложа.



Тема Re: Знае ли някой нещо за "тахен"нови [re: diana 1OO]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано22.10.08 12:31



За "тахен" нищо несъм чувала.Можеби имаш предвид Тахан?
Сусамов тахан
Сусамовият тахан се получава чрез смилането на изпечени семена от сусам. Признат от народната медицина като елексир за стомаха, той е здравословна и пълноценна храна за хора от всички възрасти. Поради голямото си съдържание на калций, сусамовият тахан се препоръчва за заздравяване на костно-мускулната система. Особено подходящ е за приемане от деца – за укрепване на организма, както и за жени в напреднала възраст – срещу остеопороза. Отлично средство е за профилактика при язви и гастрит.

Приема се сутрин на гладно по 2-3 супени лъжици.

Сусамов тахан



Таханът всъщност е каша от смлян и печен сусам. Семената съдържат: 60% мазнина, олеинова и линолова киселина, 19% белтъчини и 17,5% разтворими въглехидрати. По отношение на ползата за кръвоносните съдове сусамовият тахан не отстъпва на зехтина, твърдят специалистите по хранене. Проучвания сочат, че в сусамовия тахан има повече белтъчини от сиренето, някои видове меса и соята. Ценността му е изключителна поради наличието на незаменими аминокиселини. Освен това сусамовото масло е мазнина, която се усвоява напълно от човека. Изчислено е, че 100гр. сусам внасят в организма около 30 гр. белтъчини, 60 гр. мазнини, 20 гр. въглехидрати, 4 гр. влакнини, 2,5 оксалати.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 13:53



Thea, да слагат се листата на имела

Успех с горчивката



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: DeciDida]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 14:03



DeciDida, ако мога да помогна с информация за Inmu plus - тези дни получих в пощенската кутия брошура на верига аптеки - пишат за разни промоции, та за въпросното пише - цитирам буквално - Мощно укрепва имунната система. Създава траен имунитет срущу инфекции. Укрепва състоянието на страдащи от онкологични заболявания. - посочена е и промоция на препарата от 31,35 лева е намалено на 22,80 лева - не знам дали е по-изгодно наистина?!
Аптеките, които са посочени са в София - аптека Боби на бул. Хр.Ботев 40, аптека Джей Фарма на ул. Лавеле 20-22 и аптеки на ул. Цар Иван Шишман 17, ул. Тодор Брумов 4, Дондуков 51, бул. Витоша 59 и Витоша 35, уффф, че дълго стана, ама дано да съм била полезна на някого


Галя



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: gali4]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано22.10.08 14:06



Извини ме,но нещо не можах да разбера както трябва. Казваш:

"аз я давах на мама - беше с карцином на простатата".Или аз нещо бъркам анатомията на човека или ти послъгваш .Каква простата у жена





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Гaмбa]  
Авторgali4 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 14:31



Гамба, напротив, много добре си запознат с анатомията - имах предвид карцином на панкреаса, просто механично съм написала простата - явно работата ми се отразява - работя в рекламна фирма и в момента правя предпечата на календарче за Простамал

, та затова...
А няма и за какво да послъгвам, повярвай ми - за гадния панкреас изчетох какво ли не, когато се опитвах да помогна на мама...
Хубав ден желая!
Галя



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: gali4]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано22.10.08 17:43



Инму Плюс е разработен на основата на 1,3-бета глюкани,концентрат от червен портокал,богат на феруликова киселина,антоциани и флавоноиди,витамин С
лактоферин, селен цинк.
подходящ в борба с грипа,честите настинки,и нови инфекции
при хора изложени на радиация,При химио и лъчелечение,както и в периодите на самото лечение,така и извън тях.
при хора страдащи от заболявания, характерезиращи се с имунен дефицит(включително злокачествени)
при инфекции на папиломавирус
при непрестанен стрес,който води до снижаване на имунитета.
Дневната доза:
1 пакетче дневно се разтваря в чаша с вода
Януш в момента го пие,на вкус е като едновремешните лимонади,дето ги продаваха на прах,и си сипваш водица.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: gali4]  
Автор DeciDida (минаващ)
Публикувано22.10.08 19:08



само да добавя в аптеките на кауфланд и хит също. обаче преди се купуваше не за 31 лв, ами за 26 лв. вероятно има някаква грешка в брошурата. аз доста съм чела за бета глюканите и определено ефектът е много добър. моя приятелка след 6 месеца с инму плюс е негативна за хюман папилома вирус. тя е след конизация на маточната шийка и беше положителна за хпв след операцията.
иначе има много информация в нета специално за този тип активни вещества. аз имам доста събрана информация у нас и затова бях писала, че ако не ви се види прекалено досадно, бих споделила.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Юлия 48]  
Автор DeciDida (минаващ)
Публикувано22.10.08 19:09



Извинявайте за нахалния въпрос , но кой е Януш и по какъв повод го пие?

Пак извинявай. Прочетох повече постове и доколкото разбирам това е съпругът ти. А той как се чувства? Как са левкоцитите и общото му състояние?

Редактирано от DeciDida на 22.10.08 19:13.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: gali4]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано22.10.08 19:36



Аптеката на "Дондуков" е една от най-евтините в София.



Тема Re: Знае ли някой нещо за "тахен"нови [re: Юлия 48]  
Авторdiana1OO (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 19:40



Много благодаря на Юлия 48 за вниманието. Интересува ме "тахен", но и информацията за тахана ми е много полезна, тъй като освен рак имам и остеопороза и вече 3 пъти се чупя. Поздрави и най-добри пожелания за здраве и късмет!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: DeciDida]  
Автор Юлия 48 (бабата на Рая)
Публикувано22.10.08 19:42



Правилно си разбрала,това е съпруга ми.Той не е добре,отписаха го от всякъде,
пие го,защото трябва да пие нещо,но надали от тази (напитка)ще има някакъв ефект, ....... изобщо на някого.
Е........,това си е моето мнение.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: gali4]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано23.10.08 00:44



Ако съм те засегнал ,извини ме,понякога така си пиша както ми е на устата и настроението,но се ошашавих здраво четейки те и си викам таз жена какви ги пише и на никой не му прави впечатление ,отначало мислех за бъзик някакъв ,че съм изтървал,благодаря за пожеланието ,на теб утре желая да е спорен и добър деня ти



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: little_rabbit]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 04:10



Сещам се, че се изписаха много суперлативи за вит. С, като голям "борец" против рака и според мен с основание! Това поне не е нито скъпо, нито дефицитно. Само не е хубаво да се пие следобяд, че човек не може да заспива вечер. И трябва да се пият повече течности, заради бъбреците.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: aaa!]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано23.10.08 14:06



Това с витамин С и безсънието,дали важи и за лимоните и оттам да ми идва безсънието: всяка вечер изяждам по поливин лимон.Иначе другия голям боец е зелевата чорба( не се смйте само,моля ви) и киселото зеле



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано23.10.08 16:30



Ами премести времето за ядене на половин лимон и ще се разбере дали точно той е виновник за безсънието ти!



А колкото до киселото зеле и чорбата от него - никой не се смее, напротив обсъждали сме тук ползата от тях!
Лично аз направо се пукам от завист, ако вече си минал на кисело зеленце!

Редактирано от *jull** на 23.10.08 20:58.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: aaa!]  
Автор nincka45 (новак)
Публикувано23.10.08 20:00



A каква е препоръчителната доза вит.С?



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: *jull**]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 20:10



Абсолютно сигурно е, че безсънието е от лимона и от всички храни, в които има вит. С. Личен опит

.
И тъй като аз не понасям да си легна и да не съм заспала в следващите минута-две, мога да ви кажа от какво да се пазите за здрав сън! Всички имуно-хапчета и билки, вит. С, вит. Б, кока-кола, хлорирана вода и т.н. пречат на заспиването и е добре да се употребяват до обяд (12). Ако пък има и натрупване, т.е. ежедневно консумиране става зле.
Храните, които помагат за лесно заспиване са: домати, прясно мляко с мед, една от най-добрите комбинации е таратор, може и без краставици но задължително с много копър и чесън. Това всичкото е от моя личен опит.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: nincka45]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 20:16



Ами някъде четох, че може и по 1000 мг на ден, но по принцип единствения проблем е, че трябва да се пият много течности (по-добре вода), защото вит. С прави камъни в бъбреците.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано24.10.08 00:51



Джул ,едно малко бидонче с 4-5 зелки ми стана готово миналата седмица,в неделя им готвих с домашен петел,а утре ще правя бурания и бидончето свършва.Всяка вечер иначе след работа преточвам големия бидон в мазето и до седмица ми е готов.Зеле от нашата си градина,без тор и до пролетта да стои не омеква.Със зехтинче и чесънче е чудно

както си е суровичко така



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.10.08 15:02



Ей, милост нямаш, да навлизаш в такива подробности!



Извинявай, а какво е "бурания"? Ако е някаква специална манджичка, ела в "Кухнята на Флора" да ми я разкажеш!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.10.08 17:20



Джулка бурания е турска дума и се употребява тук в нашия Пловдивски край.Това е кисело зеле накълцано и сварено с ориз.Или това е кисело зеле с ориз.Сваряваш зелето с червен пипер и олио и зелева чорба до пълно омекване.Слагаш една пшепа ориз и като набъбне сваляш тенджерата.това е но вкусотията е голяма.Съжалявам,че още не ми е готово зелето,но щом стане,веднага ще си направя.Опитай,ако досега не си го консумирала.





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.10.08 18:10



Знам го, обичам го, а отсега нататък и ще му викам "бурания"!


Ама това са приказки за друга тема...





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: aaa!]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.11.08 13:33



Гамба вадя темата за ремисията, за да си е всичко на място. Аз лично взех да си позволявам почти всичко като храна. Без да злоупотребявам. Обаче си имам номера. Като хапна нещо панирано /не ме анатемосвайте/, 2 или 3 дни наблягам на зеления чай с лиций и ленено семе в кисело мляко и чакам с нетърпение младото червено вино. Вече ми е навик да ям домашни плодове и зеленчуци, с минимална термообработка. Не спирам с добавките. Всеки ден си взимам дозата и няма това онова. Преди седмица ни пипна семейно вирус. За три дни беше овладян от мен без последствия. Казвайте как се справяте.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Buba67]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.11.08 14:11



Браво Бубе! Страхотно удоволствие ми достави да чета постинга ти! Организмът сам показва от какво има нужда, а това, че си намерила точния начин да балансираш и компенсираш е страхотно!


Радвам се и се възхищавам на всички борци в клуба, но най-много на такива като теб, които не се предават и с невероятен хъс за живот продължават напред!
Мисля, че се справяш чудесно, ще използвам твоя метод! Здраве и късмет, миличка!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: N_O6O6]  
Автор njia (непознат)
Публикувано05.11.08 14:25



Здравейте, относно това да живеем по хармонично, та да споделя, в последно време ми едно такова нервно и супер напрегнато едвам изтрайвам да свърши работния ден, просто незнам какво ми става, чувствам се все едно не съм си аз. Та чудя се какво да правя, билкови чайчета за нервите ли да взема........





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: njia]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано05.11.08 14:41



Мен единствено ме надъхва яко някоя песен.Пускам я до дупка в къщи и започвам да чистя,мия ,пера или там каквото и да е...и осещам как ме зарежда с живот до такава степен,че имам чувство че света е мои

Въпреки ,че здравословно не съм много добре,а психически сърцето ми е рана...Нито хапчета,алкохол помагат.Сега слушам една песничка на Миро от каризма-ГУБЯ КОНТРОЛ-ремикс и направо настръхвам когато казва ЛЮБОВТА Е ВЕЧНА!Така че пускай вефа пак вземи и едно чайче и денс...



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: njia]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.11.08 15:47



njia, може би трябва да си вземеш малко отпуска и да се отдадеш на семейството, приятели, спорт или нещо, което те разтоварва.

За мен например, между тичането по болници, вливания, консултации и чакане пред кабинети,/сигурно не ви се вярва/, но ходенето на работа ми доставя спокойствие и удоволствие, въпреки че работя с клиенти всякакви. Нищо и никой не е в състояние да ме нервира, за мен работата в момента е почивка от другите негативни изживявания. Така че, може би трябва да промениш нещо в режима си

, на твое място бих потърсила приятели, които те разтоварват психически.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: N_O6O6]  
Автор njia (непознат)
Публикувано05.11.08 16:07



Благодаря ти за съвета, и аз така работя с много хора и нещо започнах да не издържам на непрекъснатите им претенции, но ще трябва да направя нещо по въпроса за да се почуствам по добре.





Тема Отслабване?нови [re: Buba67]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано05.11.08 16:22



Бубе ,благодаря ти! Става дума за следното: опасно ли е ако се свалят килограми ,защото тук с мои познати в ремисия точно това ми казаха,че може да провокирам болестта.В интерес на истината храненето ми помогна по време на химиотерапията ,та да не стане вместо изписване на вежди да се избодят очите.В интерес на истината прегледах темите в клуба и никъде не видях информация за това



Тема Re: Отслабване?нови [re: Гaмбa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.11.08 17:25



Давай рецептата, щото качих килцата и трудно връщам назад.


При мен голям фактор е обездвижването. Ти си виж нещата. За опасно, не е опасно, ако си направил всички изследвания и маркери и всичко е ок, ако се съобразяваш и поемаш по-малко калории. Обаче, ако имаш свалени 15 кг за 2 или 3 месеца без да променяш нищо, нещо си пропуснал в изследванията. Ако имаш само кило, две или 5 за 3 месеца, мисля,че не е проблем. Как се чувстваш също е от значение. Сядаш и теглиш една вертикална черта довечера на листа. От ляво хранителен и двигателен режим. От дясно физическо състояние и изследвания. Теглиш калема и ако имаш и най-малкото съмнение започваш с начале всички изследвания.



Тема Re: Отслабване?нови [re: Гaмбa]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано05.11.08 17:36



Преди години в София имаше един клуб "Жени с онкологични заболявания и приятели", който по-късно прерастна в "Пациенти с онкологични заболявания". Вероятно го знаете. Там се изнасяха понякога лекции / може би и сега се изнасят/, за всички неща , които тук сполучливо сте нарекли "Поддържане на ремисията". Там слушах такава лекция за храненето, където се подчертаваше необходимостта от "здравословно" хранене, което включва и поддържане на нормално тегло. Самата аз след лъчетерапията напълнях с над 14 кг. Значение имаше и доброто похапване, от което никак не се лишавах. Съпругът ми беше жив, много се грижеше за мен , а и аз не губех апетит. След като той почина / сравнително бързо, също от рак/ аз реших да се сложа на диета, от която отслабнах за 1 год - 15 кг. Сега се стремя да поддържам това тегло и продължавам да се стремя да се храня "балансирано". Чувствам се добре. Чела съм материали за лекуване от рак по метода на пълното гладуване. Имам позната, която твърди, че така се е излекувала, след като е имала насрочена операция за гърдата. Всичко това го пиша, за да защитя позицията, че ограничаването с храна не е вредно.



Тема Re: Отслабване?нови [re: diana1OO]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.11.08 17:50



Това ми беше и на мен основната идея, ама се отплеснах.


Намаленото тегло не значи непременно отслабнала имунна система.



Тема Re: Отслабване?нови [re: diana1OO]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано05.11.08 18:37



Когато ме оперираха бях 75 кгр при ръст 165 см.След операцията започнах здравословното хранене и за една година смъкнах десет кила.сега от две години поддържам тези 65 кгр.с + - 1,2 кгр.през зима,лято.Разбрах ,че има голямо значение какво слагаш в стомахчето си.Преди операцията се тъпчех много с тестени неща,много масло,майонеза и сладки.Обичам до полуда дреболии,сланина,създърма.Но това всичко е вредно за нас.От три години аз незнам какво е сладко,масло,червено месо и алкохол.Три години всеки божи ден пия зелен чай с мента,лиции,хр.добавки/които сменям на всеки три месеца/два литра подсолена вода.Ям зеленчуци от градината,плодове от градината.Пилешко купувам и махам кожата и то предимно бяло.Риба -скумрия но никага консерва.Ям много елда,кафяв ориз и всичко готвя с шарлан а салатите със зехтин.Пия ракийка и червено вино като за комка/обичам го но се въздържам/С мюсли закусвам понякога и вечерям.Прясно мляко не пия а кисело отвреме на време.Мед не вземам за нищо на света.И сприятна къщна работа и ведро настроение си карам засега ремисията.Уча с внуците,чета,плета,бродирам,гледам сериали,слушам музика,"клюкарствам" в махалата и вечер като си легна спя като новородено.Сутрин ми е тежко,че трябва да ставам за да приготвя закуската на децата за училище.но събота и неделя всички спим до девет часа.Със ослабването си се почуствах много по-добре.Престанаха да ме болят кръста,коленете,краката.Станах по-подвижна.Имам холестерол пих няколко месеца лекарства и ги зарязах-защото действат на черния дроб.Започнах с фитотерапия и такива таблетки на тази основа.Онзи ден отивам да се изследвам всичко в норма.Доктора вика браво продължавай да пиеш хапчетата даже по две вземай.Хубаво ще вземам-му казах и отидох та си купих две опаковко пектин и нолипид.Иначе ще го расзсърдя доктора-знам,че ми мисли доброто но аз си чуствам кое ми помага.Та човек сам си е доктор ако се вслуша в организма си.Станах по отговорна,по стриктна,по-задълбочено гледам на много неща в живота.Просто от друг ъгъл гледам света вече.И всичко това,благодарение на болестта,която ми отвори очите.Че не трябва да гледаме на телото си и неговите нужни през пръсти,ей така.Това е за мен.Приятелските семейства ме знаят и като ида на гости те ядат скара а на мен слага пилешка пържола и нектар или минерална вода за пиене.Забравих да кажа,че от бял топъл хляб преди три години преминах на многозърнест,че и внуците го предпочитат вече пред белия,който мухлясва ако остане до другия ден.Според мен правилно амкане +смях и бодро настроение е = на Ремисия!





Тема Re: Отслабване?нови [re: flora bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 18:58



Има голям резон в това, че отслабването при някои хора може да провокира болестта....подчертавам при някои хора, защото, който сие дебеличък и се чувства такъв-хапва доста,килограмите му тежът...може да се заеме със свалянето на излишествата, но да речем при мен -преди диагнозата много се лишавах от храна за да съм готина, пушех много за да не ям, 3-пъти седмично ходех на гимнастика, имунитетът ми падна, непрекъснато карах настинки след настинки , стресът по емиграция...и т.н.аз кат съм нервна спирам да ям...резултат -раче-...Сега след спирането на цигарите-първата година дебелеех от въздух-явно организмът си е наваксвал, говорих тук с разни лекари, теми казаха -втората година всичко ще влезе в релси-и наистина-някъде от късната пролет , излишествата след спирането на цигарите се стопиха...пак съм си по-пухкава от преди цигарите, диетите, диагнозата, но се чувствам в пъти по-здрава,....Направи ми впечатление певицата Кайли Миноуг-преди да се разболее от рак на гърдата-болезнено слаба, изглежда някак си изтощена, нездрава-сега с може би 10 кг. отгоре от нея струи здраве, свежест , подмладила се е ....Та така...





Тема Re: Отслабване?нови [re: Гaмбa]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано05.11.08 22:59



За въпроса относно отслабването ме провокира леля ми с която разговарях преди 10-на дни и която беше в ремисия и тя тогава ми обясни,че не бива да се отслабва и да плащаме данък на суетата си и даде два примера със свои приятелки ,които успешно са преодолели болестта,но след време започнали диети и отново се разболели ( за жалост и починали).Ошашавих се защото от два месеца реших и аз да погладувам и сваля някое и друго кило( не че ми пречат,но никога не съм бил така).В същото време някой от вас( фло май) беше споменала ,че ен яде мед.Защо??Всеки ден изяждам по 3 супени лъжици манов мед ,защо не трябва да ям мед????????????не ,че ми се яде,но ако е вреден да спирам навреме



Тема Re: Отслабване?нови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 23:51



Гамба, незнам, но си мисля, че организмът сам си намира пътя-при хора, които преди диагнозата са се тъпкали, яли са основно калорична и мазна храна, били са повече от пухкавки...организмът сам някак си решава да спре, да си даде почивка и да промени храненето....и отслабването си идва неусетно, при други , като ;при мен-организмът си наваксва лишаването от храна и мазохистичните почти всекидневни упражнения+яко пушене със забавяне на ритъмът и качване на килограми...все пак не говоря за някакво свръх качване , а 5-7килограма, които явно са били нужни за постигане на равновесието и здравето

.Гамба, мое мнение -яж си готиният родопски мед и хич да не ти е въпреки....Мненията за медта са много противоречиви....Успехове!



Тема Re: Отслабване?нови [re: yraaa]  
Авторraмбa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 02:29



и аз си мисля,че меда е полезен,но трябв ада съм сигурен..ако пък съм се заблуждавал наистина,не знам.А е от чист район,няма коли ,няма замърсяване и най-важното е истински



Тема Re: За меданови [re: Гaмбa]  
Автор Buba67 ()
Публикувано06.11.08 09:41



За меда мненията са противоречиви. Общо взето са 50:50 - дали храни раковите клетки или не. Ето тук е дискутирано по темата.


Но тези дни си мисля за една рецепта с кленов сироп, която ни копира Димана. За нашите географски ширини меда може да замести кленовия сироп. Леко се разбъркваше със сода за хляб. Идеята е, че раковите клетки се отварят за захарта и умират от содата. А пък и в почти всички рецепти на Димков за имунната система с алое неизменно има мед. Аз три пъти годишно изяждам по 1/2 килограм мед с рецептите с алое. Решението си е твое Гамба.



Тема за Флорканови [re: flora bg]  
Автор ceceto (отнесена)
Публикувано06.11.08 10:01



"Мед не вземам за нищо на света."
Флорче, защо така категорично го отричаш?


Моля те да споделиш!


Гледай напред, не се обръщай назад !

Тема Re: За меданови [re: Buba67]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано06.11.08 11:10



Четох и за витамин Б, същата докторка правеше всичко възможно да приемам витамините от тази група,ядях полусуров черен дроб,бъбреци ,меса,пиех фолива киселина,а сега чета други работи,а си биех всеки ден когато ми се сринаха показателите витамин Б,сутрин и вечер от гадните ампули.Аз съм склонен да вярвам на човека който ме излекува ..направо нямам спомен специално за меда какво каза,но от линка който разгледах Бубе,Весето много правилно е отговорила ,че ако се знаеше причината за рака щеше да е излекуван вече.Ям по един буркан мед на месец ,манов мед си го вземам от приятел.
Относно това където стъм решил да се върна към килограмите с които бях преди да се разболея съм с двояко чувство и заради това попитах,едно,че имам лоши спомени от онова време,друго сега всичко ми е перфектно и разсъждвам като футболен треньор: не се правят промени в състава ако отбора играе добре....



Тема Re: за Флорканови [re: ceceto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.11.08 11:11



Мисля,че съм писала защо.Но все пак има нови клубарки и незнаят.Аз специално съм привърженичка и фенка на Ели Логинова и нейната теория за рака.А тя не е нейна а на съществата с които контактува.Та именно те в книгата си" Родени от светлина"- казват следното за меда:въпрос от Ели към съществата:Чувала съм,че пчелния мед е вреден при онкоболни,защо е вреден,нали е наситен с ензими?Отговор:Тези ензими възбуждат,засилват силата на раковата клетка,тя се активизира и става доста дейна и това,което се говори за медът,че е панацея и е добър за онкоболни е абсолютен антипод.това трябва да се знае.Медът е полезен за здрави хора,които имат временен недоимък на имунната защита.но при един онкоболен имаш тотален разпад на цялата имунологична структура.И това не е недоимък,а разпад и ензимът създава условия още-по активен разпад,това е разликата.
И аз ги послушах и не вземам мед-това е.Но това си е лично мое решение!Не съветвам никого да взема или да не взема мед.Всеки сам решава за себе си!Аз така съм решила пък бъдещето ще покаже колко съм права.Освен това искам да ви кажа,че спрях по същата причина и пиенето на прясно мляко.Може само по 250гр.козе мляко.но аз не съм любителка на млекото та не ми прави впечатление дали ще пия или не.Още те/съществата/казват,че лекуването с урина е грешно и казват защо,което според мен е напълно логично!Дано да съм била изчерпателна!



Тема Re: за Флорканови [re: flora bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано06.11.08 11:25



Фло каква е тази Ели Логинова,ти започваш да обръщаш представите ми за за всичко,по две кила козе мляко сурово несварено пиех на седмица,една туркиня ми гоносеше специално жената .Аз пак съм бил около киселото си зеле и манджите и съм изтървал какво сте си писали



Тема Re: За меданови [re: Гaмбa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.11.08 12:12



Гамба, какво нещо си се раздвоил?
За всичко това сме писали, и не сега, докато си бил покрай зелето, ами и по-преди.
За вит.Б - за нас е вреден вит.Б12, другите не.
Фолиевата киселина и аз я пия.
Меда не съм го отказала.
Не забравяй, че всяко алтернативно лечение си има "табута" -тибетците отричат меда, наш Петър Димков, както и апитерапията лекуват с мед.
Едни отричат млечните продукти, други лекуват с тях.
Аз съм против крайностите, не приемам нито гладуването само на вода, не приемам и затлъстяването. Ям това, което ми иска тялото. Ееее, не се освинвам де!
Пак напомням - раковата клетка е точно копие на нормалната клетка, притежава всички рецептори на нормалната клетка. Не можеш да лишиш раковата клетка от нещо, без да лишиш и нормалната клетка от същото.
Наистина хора, ако се знаеше повече за раковата клетка и за появата на рака, щеше да бъде много лесно


Гамба, след като се чувстваш добре, не ти трябва да предприемаш нещо драстично. Наистина можеш да промениш малко храненето си, рецептите са ти страхотни, лигите ми текат, като те чета, но има доста пържено, тлъстичко и пикантно. Можеш тук да промениш нещо, повече движение, разходки и смях. Пък квото ни е писано в крайна сметка.
Нещо са те стреснали, това не е добре, щом започваш да се страхуваш - лоша стратегия Намери пак равновесието в себе си и се успокой, всичко ще е наред

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Отслабване?нови [re: flora bg]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано06.11.08 12:15



Флорче, казваш че не ядеш кисело зеле, щото е много солено, а същевременно пиеш по два литра на ден солена вода. Къде е логиката?



Нема начин да нема начин!


Тема Medнови [re: vesela.bg]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 13:13



Известно е , че раковите клетки имат инсулино-подобни рецептори и са бързо-делящи се, те се нуждаят от много повече енергия и глюкоза от нормалните клетки и като видят мед и захар, го грабват преди нормалните , както зародишът си взема всичко , което му трябва , без да се съобразява с майчиния организъм. Втората ми операция се наложи точно в един момент, когато почнах да ям мед - разбира се може и да е случайност, но може и да не е. Но горното го пише на много места. Така че - никакъв мед и захар, а и никакви сладки вкусотийки не трява да ядем.



Тема Re: За меданови [re: vesela.bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.11.08 13:14



Гамба абсолютно дума по-дума щях да ти го кажа -това,което ти е писала Весето.Какво си се стреснал?Но наистина не искам да се обиждаш но имам чуството,че много пържено,солено и тлъстичко си хапваш.Аз не бих се престрашила...но щом ти го иска организма...А коя е Ели Логинова влез в гугъла и ще разбереш.Весенце,солта във водата,която пия е една кафяна лъжичка на два литла.водата въобще не е солена опитай веднъж да видиш.Много е приятна за пиене.А соленото зеле си е доста солено,също и сока.А аз не го ям и пия заради рачето а заради холестерола.Но на Бъдни вечер и Коледа си хапвам.Въпроса е да не е системно.А млякото Гамба пий си го щом ти понася,ти си млад.то е тежко и несмилаемо за възрастните хора като мен.Иначе младите трябва да си го пият,като козето е за предпочитане пред другите.Но най си е хубаво да се консумира повече млякото в кисело.така казва Ели а не аз.И аз я слушам стриктно!Иначе мановия мед е най-хубавия.Внуците ми го ядат.Купила съм слънчогледох тахан и съм го умесила със меда.мажа им на филии.Това е хубаво за имунната система.Но аз го ям без меда.И престани дапсе паникьосваш а намали мазничкото и пърженото.Това е!





Тема Re: За меданови [re: vesela.bg]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано06.11.08 14:04



Стреснаха ме ,вярно е ,май е по-добре да си карам както си е и толкоз.Просто ми се случиха за кратко време много срещи и много бабини деветини покрай тях чух и се ошашавих



Тема Re: За меданови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.11.08 16:59



Може да намалиш меда, но да прибавиш прополис (ако не го взимаш). Четох, че раковоболна се излекувала с 3-кратно приемане (по 20 капки) на ден прополис.
За профилактика - 1 път на ден по 20 к. е достатъчно (или сутрин и вечер по 10 к.).





Тема Re: За витамин В12нови [re: vesela.bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано06.11.08 18:11



"За вит.Б - за нас е вреден вит.Б12, другите не."

За допълнение:
Вит. В12 липсва във всичко, "родено от земята" (плодове, зленчуци); има го в животинските продукти и разни видове бактерии и дрожди, вкл. маята.

За пояснение:
По въпроса за вредността при раковоболните - това не се отнася до левкимията -
напротив, тя се провокира от недостиг на този витамин.





Тема Re: Отслабване?нови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 19:19



Плодовата захар-фруктозата от плодовете по вашата логика също би хранила раковите клетки-особено тази от зрелите , сладки плодове-круши, грозде...праскови, да не говорим за сушените плодове-стафиди, смокини...значи трябва като диабетиците да се ядат само кисели, недозрели ябълки и плодове, не искам да казвам за полизахаридите-нишестета дори и диетични, картофи, моркови,които също 100%се превръщат в глюкоза, казвам ви го като бивш химик.....не съм съгласна с тази теория





Тема Re: Отслабване?нови [re: yraaa]  
Авторинep (Нерегистриран)
Публикувано07.11.08 13:57



Не съм химик, но фруктозата май не беше толкова страшна, колкото глюкозата.
Това долното е копирано от http://www.lekar.bg/bolest-98/info-7/Инсулин+потенцирана+терапия+(IPT)+при+лечението+на+хронични+и+онкологични+заболявания/

Един от най-мощните растежни фактори е инсулино-подобния фактор - IGF, продуциран от туморната клетка. Туморната клетка разполага с 6 пъти повече инсулинови рецептори и 10 пъти повече IGF рецептори в сравнение с нормалната клетка. Това като цяло означава, че такава клетка има 16 пъти повече инсулин-чувствителни рецептори в сравнение с нормалната клетка. Чрез прилагане на инсулин на болните с туморно заболяване се достига до значимо спадане на нивото на кръвната захар. Намаленото ниво води до сигнали до туморната клетка и ответна реакция за набавяне на необходимото количество глюкоза, без което тя не може да се дели и размножава. Повишеното количество на инсулинови рецептори на повърхността реагират незабавно с увеличаване на пропускливостта на клетъчната мембрана и точно в този момент се прилагат противотуморните медикаменти.



Тема Re: Отслабване?нови [re: инep]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.08 19:31



Инер, всяка една от видовете захари-фруктоза, лактоза(млечната захар), сложните захари(картофи, моркови, житни всякакви видове, нишестета)се превръща в тялото ни най-общо казано в ГЛЮКОЗА-т. е храна за всички клетки на тялото и здрави , и ракови, незнам дали знаеш, но ако задълбая, белтъчините и липидите(мазнините)също се трансформират в глюкоза, но там нещата са малко по-сложни, проблемът при простите захари , като захароза е , че те просто по-бързо се завъртат , като глюкоза и по-бързо се усвояват от клетките, а пък излишеството се натрупва в черният дроб като гликоген....Та така , ако останеш само на картофи и моркови ти ;пак ще вкарваш достатъчно количество глюкоза, е верно ще се усвоява малко по-бавно, но като количество няма да е по-малко...





Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.08 20:26



И друго си мисля, защо няма излекувани раково болни , които спазват да речем диетата на диабетиците, но тези с инсулинозависимият диабет, сетих се че леля ми си слага инсулин 4-пъти и диетата и е много стриктна, почти никакъв хляб, нищо мазно, ама нищо, чисти белтъци много малко-сирене , кашкавал, малко пилешко, но никакъв ориз, жита, елди....незнам нещо няма логика....А има много диабетици на инсулин, болни от рак ......Въпрос за размисъл



Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: yraaa]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано07.11.08 21:19



Наистина си е въпрос за размисъл...
И каква трябва да е тази диета,дето да поддържа ремисия...,има доста противоричиви мнения...било за меда...,било за хляба...,било за млечните продукти...
На нас например лекарите ни казаха,че не трябва да се пази диета (мозъчен тумор)
Кажете ми за други тумори какво казват лекарите?



Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: yraaa]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано07.11.08 22:44



Вероятно, защото -нервната клетка, респективно тази на мозъкът се храни най-много с глюкоза, даже има теорий, че диетите за отслабване с пълно отказване от хляб и сладко провокират отключването на депресии, панически разстройства...дори шизофрения.Спомням си преди 8 години, когато ме беше тръшнала депресията нищо не ядях , освен кроасани с шоколад и пак при височина 173-4 , тежах 57 кг.Тогава докторът, който ме лекуваше казваше, че мозъкът обича сладичко

Интересно в моментът, в който почнах да се пооправям ззабравих за сладкото...значи то ми е помагало на мозъчето да се справи по-добре



Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: vesela.bg]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 00:35



-ето едно интересно линкче по повод глюкоза и рак-най-общо те смятат, че хора (жени) в преддиабетни състояния са най-застрашени от рак...., а не хора със запазени панкреасни , нормални клетки , ядящи по малко мед .



Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: yraaa]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано08.11.08 20:49



Ира, подкрепям те напълно.
За мен приема на мед е напълно оправдан при това състояние.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Thea]  
Автор njia (непознат)
Публикувано17.11.08 12:04



Thea, решила съм да пия 5-те билки , но имаш ли на представа до колко работи билковата аптека на Поп Богомил вечерта?



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: njia]  
Автор elb (непознат)
Публикувано17.11.08 12:21



Тел. за информация: 02 / 983-60-03; 983-99-16
Работно време: понеделник - петък 9.00 - 19.00 h, събота 9.00 - 17.00 h



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: elb]  
Автор njia (непознат)
Публикувано17.11.08 12:22



Благодаря, много!!1



Тема Re: За меданови [re: Buba67]  
Автор just flower (детето)
Публикувано11.01.10 15:41



Бубе, майка като че ли иска да направим рецептата с алоето, но там има мед и тя ми каза да питам тук дали има рецепта с алое без мед (страх я е да не "храни" лошите клетки). А също така рецептата е и с вино, но наскоро разбрах, че виното от отел не се продавало, защото е канцерогенно, а то домашното в повечето случаи е точно отелово?!

Та сега незнаем, с домашно вино ли да рискуваме да я направим от отел (сорт грозде) и с мед или..?!



Тема Re: За меданови [re: just flower]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.01.10 18:12



Цвете, аз съм правила и пила рецептата поне 4 пъти. С мед и домашно червено вино. У дома виното го правят от памид, потърси при познати вино.
Мама да реши какво да слагате. Ако няма доверие на меда - не слагайте.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: За меданови [re: Buba67]  
Автор sunka75 (дъщеря)
Публикувано11.01.10 18:49



Цвете, Бубе, мама пие рецептата с три годишното алое, домашно вино и истински мед, така решихме. Направи й го една приятелка, която години наред го прави по този начин. Дано да сме прави, успех!!!!



Тема Виното не трябва да е отелово!нови [re: Buba67]  
Автор just flower (детето)
Публикувано13.01.10 11:55



Да, ще търсим от памид или друго, но незнам при кои познати просто..Само да не е от отел, защото наистина май е канцерогенно..а точно това най- малко ни трябва.
За меда, ще решим, сигурно не е толкова фатално, ако това е единствената "сладост", дето ще приема.
Бубенце, ако имаш от памид случайно останало ще ли е удобно да го запазиш за мен?


sunka75, прави сте, така е най- добре- с 3- годишно алое, но нашето няма за кога да го чакаме..

Редактирано от just flower на 13.01.10 11:57.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: njia]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано25.05.10 19:06



Здравейте!
Хайде да “вдигна” тази тема, че за сега съм в нея...

Точно когато сега през май имаше среща на Клуба, аз бях за нов контролен преглед в клиниката в Швейцария.

За съжаление, важните показатели - Т-хелпери, Т-супресори и главно НК-клетки продължават да падат към долните граници.
Както ми каза лекарят, това било по-достоверен ранен индикатор, че може да се получи нещо лошо... Освен че продължавам с инжекциите, предписа ми и някакъв билков екстракт, който купих от аптеката в клиниката.

Явно разните добавки, билки и др., които вземам засега, не са достатъчно ефективни.
Затова ако някой може да ми препоръча имунолог, но целенасочено – именно за тези клетки.
Само да кажа, че всички останали изследвания, УЗ, туморен маркер и т.н. са много добри.
Благодаря!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: TheaO5]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано23.07.10 14:37



Два месеца след тези, да ги нарека "обезпокоителни" резултати, както се похвалих в другата тема, сега има съществена промяна.
Всички показатели, които следя, са близо до средното ниво, е NK-клетките вече са над долна граница, ама това е много хубаво.

През тези два месеца разбира се продължих с Iscador, но от клиниката ми дадоха готов билков екстракт Helleborus Niger D с предписание да вземам по 12 капки сутрин на гладно.
По самоинициатива, след две седмици, повиших дозата до 18 - 20 капки и смятам така да остане.
Освен това за един месец вземах по-интензивно от гъбите Рейши и Шийтаке - до сега не бях пила тези добавки.
Кое колко е допринесло не мога да кажа, но за себе си зная, че ремисията трябва да се поддържа...
Хайде всички в ремисия!!!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: TheaO5]  
Автор Cleo78 (непознат )
Публикувано23.07.10 18:15



Тея, много се радвам за теб!

Мойта майка, за която бях писала и която има твоята диагноза, вече е много по-добре. Всички показатели, скенери са в норма.
Тя никакви добавки не пие, просто защато казва, че от толкова химикали види ли хапчета, прахчета и т.н. и става лошо. Единствено сутрин пие пресни сокове, храни се здравословно, по малко и на често. Дано задържи резултатите още много години!



Тема Re: КАК ДА ПОДДЪРЖАМЕ РЕМИСИЯТА!нови [re: ket1234]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.07.11 10:07



Качвам тази тема, защото открих нещо в днешната преса.


Ще се опиянчваме и това си е!


"Бира vs. рак
Ура! Бирата пази от рак и диабет. Доказаха го бг учени - а резултатите станаха ясни на Националния конгрес по хранене във Варна. Според данните дрождите и ечемикът, както и мощните фенолни антиоксиданти, съдържащи се в бирата, може да предотвратят онкозаболявания и заболявания на храносмилателната система.
Тези съставки се намират в по-висока степен в нискоалкохолните питиета, отколкото в зелето, морковите, ябълките и доматите.
Учените са убедени, че тези напитки намаляват риска от сърдечно-съдови заболявания. Умерената им консумация според тях има превантивно действие като аспирина и физическите упражнения. Пивото и виното могат да повлияят върху понижаването на съдовъзпалителните процеси, риска от атеросклероза и редуцирането на опасността от исхемична болест на сърцето с около 30-40%, твърдят учените."

Ето от тук:

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Национален конгрес по хранененови [re: Buba67]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано07.07.11 10:47



Да, Бубе, бях чела афиш, че ще се проведе конгрес по хранене, мисля, в Св. Константин и Елена.
В агендата имаше и темичка за хранене на онкоболните, както и за ентералното хранене.
Може би резултатите ще се появяват тепърва в пресата.



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: xpиcтинa]  
АвторKoлeтo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.11 15:55



По-добре четете листовките преди да коментирате. Там си пише, че Деодан-а е лизат от стените на лактобацилуса, а не култура на лактобацилус. Този лизат представлява определена молекула от стената на бактерията, която има свойството да стимулира имунитета. Лиофилизираната бактерия се съдържа в препарата Нормофлор на същата фирма, където в грам има задължително повеяе от 1 000 000 000 бактерии (и тук четете правилно - един милярд), при това гарантирано при изтичането на срока иначе в началото може и да достигнат 1 000 000 000 000 000 в грам (не знам как се казва числото, но нулите трябва да са 15) Това разбира се е най-голямото съдържание на лактобацили сред всички пробиотици на пазара, не само на българския при това. Продуктите са им много качествени, а цената е висока защото производството им е доста скъпо, както ми обчсниха. При всички положениш качеството си струва и съм сигурен, че в една капсула има толкова бацили, че ако трябва да го ядеш на кисело мляко няма да ти стигне един живот. Желая ви успех!



Тема Re: КАКВО Е "РЕМИСИЯ"?нови [re: Koлeтo]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.11.11 16:27



Добре е, че си дал ценна информация за Деодан-а, но отговаряш на постинг, писан преди няколко години...


И мен тогава чак ме досмеша, като прочетох, че според лекарката, от него нямало грам файда при лъчетерапия.
Най-вероятно жената е искала да пробута собствените си добавки, на които е била дистрибутор...

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Как да поддържаме ремисиятанови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано31.07.12 09:57



Изваждам тази чудесна тема по повод един страхотен постинг в една друга тема на Теа05:


Хора!!! след като е преодолян един етап, следва друг, не подценявайте особеностите на тази болест, грижете се за ремисията!!!

Теа, знам, че това е любимата ти тема, за съжаление рядко дискутирана – специални поздрави от мен!


Всички които ме познават, знаят, че пета година се боря да поддържам частично ремисия. Не спирам с химиотерапията, също и с избраните от мен алтернативи. Благодарение на Теа, всеки божи ден си повтарям : никакво отпускане, никакви паузи, почивки в схемите, всички средства на мах. Ракът е коварна и агресивна болест. Все казвам, че съм го приела и живея в хармония с рака, но се старая да не го подценявам, винаги съм нащрек, на агресията трябва да се отвръща с агресия. Такава нагласа съм си изградила, не знам дали е правилна, но така се боря за оцеляване.
Така че, хора, нека се радваме на подобрението, но и да се грижим за ремисията!
Поздрави на всички!



Тема Re: Как да поддържаме ремисиятанови [re: nadia_O6O6]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано19.08.12 15:00



Наденце,ти за нас си образец за подражание!ако всички се борим с тази гад като теб,ще го унищожим непременно!!!Накрая болестта ще се умори от твоята напоритост и ще избяга от теб...
Дай Боже!!!Пожелавам ти го от все сърце!!!



Тема Re: За РЕМИСИЯТА и Имунната системанови [re: *jull**]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано09.06.16 13:23



Както говорихме на нашата среща, „повдигам“ отново любимата ми тема за Ремисията и имунната система по време на лечение и след това.

Моето разбиране е, че трябва да има специално подсилване на организма по време на терапия, за да се понесе лечението и да се съдейства за увеличаване на ефекта от лекарствата (освен общото здравословно хранене и т.н.). След това трябва да се продължи още една година, още две, още пет, още седем, още десет и после малко по-спокойно.

Изрично искам да кажа, че изборът на добавки и дози е мой, не зная дали в България има специалисти-имунолози специално за онкозаболяванията.

Още по време на вливанията и много години след това вземах познатия чеснов извлек (Натанал), „котешки нокът” (Саменто), Герисан, ленено масло различни видове и много други неща.

Сега за Iscador/Искадор, който се произвежда на базата на имел. Това е пак вид добавка, а не лекарство. В Лукас Клиник в Швейцария, специализирана именно в съдействие и лечение на онкологични заболявания, са правени клинични изпитания от десетилетия и е доказан този ефект. Там не са ме лекували, само наблюдаваха кръвните показатели, по-специално за Т-хелпери, Т-супресори и главно НК (Natural Killers)-клетки, които унищожават туморните клетки.

За мен, обаче, Искадор-ът не е определящ, защото в критичната четвърта година, това не бе достатъчно и някои наблюдавани показатели на имунната ми система паднаха под нормата.

Тогава, особено благоприятно се отразиха различни гъбени комплекси, които купувах от аптеките „Здраве от изтока“ (може да се разгледа страницата им) От там вземах „Майтаке бета фактор на д-р Нанба“, които таблетки били патентовани в САЩ и са специално насочени към Т-клетките и НК –клетките на имунната система.
Вземах и един комбиниран гъбен комплекс от няколко билки. (дозите са на опаковките) и през два месеца редувах с други добавки – напр. Активиран Кверцетин, IP-6.

Друга важна група са пчелните продукти пчелно млечице и пчелен прашец.

След химиотерапията съм вземала всякакви глупости – Олисалвин акула, Цитросепт, Мужик корен, Спирулина, Шлемник байкалски, Соя витал...
Намерих си едно разпределение какво съм вземала от преди около седем години:
Сутрин преди закуска: пчелно млечице, след няколко минути Мужик корен, след още няколко – Натанал;
След закуска (през 10 – 15 минути): Триовит, Олисалвин акула, Герисан;
Преди обяд: Натанал, Шлемник байкалски; след обяд: Герисан, Соя витал
Преди вечеря: Мужик корен; Натанал; след вечеря: Олисалвин акула

Допълнително (инцидентно и за съжаление рядко) правех следната билкова смес, за която се предполага, че влияе на тези показатели на имунната система:
Равни количества червен кантарион, жълт кантарион, невен, бял имел и кръвен здравец, две супени лъжици от тази смес се варят 10-15 минути в 700 мл вода, аз ги оставям да престоят 1 час и пия три пъти на ден.

По отношение на храненето – никакво гладуване, но никакви тлъсти храни, да се избягват и сладките неща, по-специално тестените.

Трябва да се отнасяме изключително сериозно към раковите заболявания, защото след като организмът веднъж е допуснал появата на тези клетки, то трябва специално и последователно да помагаме на имунната система това да не се случи повече.

С пожелания за здраве, скъпи приятели!



Тема Re: За РЕМИСИЯТА и Имунната системанови [re: TheaO5]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.06.16 14:08



Теа, напълно си права! Докато сме живи,независимо от годините ремисия организма трябва да се поддържа с хр.добавки. Аз веч 11 години несъм спряла да гивземам най-рзличниплюс почни вегетарианска храна и пиене на много вода иразни билкови чайове.Не трябва да се отпускаме - чудя се като някой каже излекувах се" Не си се излекувал просто си в ремисия Браво Тия много хубав постинг пусна и актуален.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: За РЕМИСИЯТА и Имунната системанови [re: flora bg]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано09.06.16 16:53



Абсолютно си права, Флорче!
Важно е вземането на подходящи за заболяването!! добавки – сега има и други.
Важно е това да става достатъчно дълго време (кой може да каже колко?), за да живеем и работим нормално.

Заедно с това остават разни сокове, смутита и т.н.

Живи и здрави, ще се видим на другата среща!



Тема Всичкинови [re: TheaO5]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано09.06.16 20:33



носим в себе си ракови клетки, но докато имунитетът ни е силен, тялото успява да ги държи под контрол. Така че успяваме ли да поддържаме висок имунитет, ще бъдем здрави.





Тема Re: Всичкинови [re: nbb]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано10.06.16 11:53



Теичка ,Флорка ....много си ви обичам и не пиша за да се карам ,противопоставям и т. н. И все пак ви предизвиквам - обяснете моя случай. Знаете ,че съм с една от най - дългите ремисии / направо си е живо излекуване / ,но ....нищо ,ама съвсем нищичко не съм правила.Един витамин не съм изпила ,честно. И положително не съм мислила - напротив ,океан от негативна енергия излях по адрес на хирурга ,болницата ,града даже намразих заради наш Илия.И почти не е минал ден без да пустосам като някоя баба живота си.Неприятностите ми са в изобилие и по всички правила имунитета ми трябвада е снижен и болестта да се завърне или да се появи н друго място. Защо това не става ?



Тема А здрави ли санови [re: Tia maria]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано10.06.16 13:44



хората около теб ? Питам защото моята свекърва цъфти и разцъфтява, докато и двамата с мъжа ми си бяхме завъдили тумори. А тя е точно такава, каквато ти описваш себе си.





Тема Re: Всичкинови [re: Tia maria]  
Автор TheaO5 (същата)
Публикувано10.06.16 14:25



Тийче, мила! И аз те обичам!
Сърцето и душата са ти прекрасни! Съдбата и Бог да те пазят! И ти се пази!



Тема Re: Всичкинови [re: TheaO5]  
Автор Tia maria (пристрастен)
Публикувано10.06.16 17:31



Моето обяснение е ,че имаш ли век има и лек.Друго,моя рак се лекува без остатък ,главно е да не се изпусне отнчало.После нещата стават трудни и доста неприятни.

Теа ,благодаря ти ,че виждаш доброто в мен. Това ме задължава . Същностите не могат да се променят ,но външностите могат.





Тема До Тиа Мариянови [re: Tia maria]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.06.16 18:10



Ха, ха,ха, Сладурана, защото се гневиш без гняв. Защото кориш и крещиш без умисъл.Защото си негативна без капка негяативизъм в душата.....защото когато човек по природа е добър и с добра душа - колкото и да му е криво декиш не хваща -анадъмо приятелко???[namigam Човек има нужда понякога да се развика,да мисли че живота му е лош,да идпадне в дупка - но всичко това ако душата е чиста не се отразява нито физически,нитао на ментално ниво.Гнева и недоволството ти са сапунени мехури, които се пукат ако в тях не е вложена омразата от сърце - анадъмо мила??? Ето затова си в Ремисия и дай Боже да е все така.

[namigam

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема За рак на дебелото червонови [re: leonidas22]  
Автор kaloyana1777O4 (рекордьор)
Публикувано12.02.17 00:45



Как да се изцелите от рак на дебелото черво - треньорска програма, безплатна












Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от kaloyana1777O4 на 12.02.17 00:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.