Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: aaa!]  
Автор nincka45 (новак)
Публикувано23.10.08 20:00



A каква е препоръчителната доза вит.С?



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: *jull**]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 20:10



Абсолютно сигурно е, че безсънието е от лимона и от всички храни, в които има вит. С. Личен опит

.
И тъй като аз не понасям да си легна и да не съм заспала в следващите минута-две, мога да ви кажа от какво да се пазите за здрав сън! Всички имуно-хапчета и билки, вит. С, вит. Б, кока-кола, хлорирана вода и т.н. пречат на заспиването и е добре да се употребяват до обяд (12). Ако пък има и натрупване, т.е. ежедневно консумиране става зле.
Храните, които помагат за лесно заспиване са: домати, прясно мляко с мед, една от най-добрите комбинации е таратор, може и без краставици но задължително с много копър и чесън. Това всичкото е от моя личен опит.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: nincka45]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 20:16



Ами някъде четох, че може и по 1000 мг на ден, но по принцип единствения проблем е, че трябва да се пият много течности (по-добре вода), защото вит. С прави камъни в бъбреците.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: *jull**]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано24.10.08 00:51



Джул ,едно малко бидонче с 4-5 зелки ми стана готово миналата седмица,в неделя им готвих с домашен петел,а утре ще правя бурания и бидончето свършва.Всяка вечер иначе след работа преточвам големия бидон в мазето и до седмица ми е готов.Зеле от нашата си градина,без тор и до пролетта да стои не омеква.Със зехтинче и чесънче е чудно

както си е суровичко така



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Гaмбa]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.10.08 15:02



Ей, милост нямаш, да навлизаш в такива подробности!



Извинявай, а какво е "бурания"? Ако е някаква специална манджичка, ела в "Кухнята на Флора" да ми я разкажеш!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.10.08 17:20



Джулка бурания е турска дума и се употребява тук в нашия Пловдивски край.Това е кисело зеле накълцано и сварено с ориз.Или това е кисело зеле с ориз.Сваряваш зелето с червен пипер и олио и зелева чорба до пълно омекване.Слагаш една пшепа ориз и като набъбне сваляш тенджерата.това е но вкусотията е голяма.Съжалявам,че още не ми е готово зелето,но щом стане,веднага ще си направя.Опитай,ако досега не си го консумирала.





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: flora bg]  
Автор *jull** (())
Публикувано24.10.08 18:10



Знам го, обичам го, а отсега нататък и ще му викам "бурания"!


Ама това са приказки за друга тема...





Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: aaa!]  
Автор Buba67 ()
Публикувано05.11.08 13:33



Гамба вадя темата за ремисията, за да си е всичко на място. Аз лично взех да си позволявам почти всичко като храна. Без да злоупотребявам. Обаче си имам номера. Като хапна нещо панирано /не ме анатемосвайте/, 2 или 3 дни наблягам на зеления чай с лиций и ленено семе в кисело мляко и чакам с нетърпение младото червено вино. Вече ми е навик да ям домашни плодове и зеленчуци, с минимална термообработка. Не спирам с добавките. Всеки ден си взимам дозата и няма това онова. Преди седмица ни пипна семейно вирус. За три дни беше овладян от мен без последствия. Казвайте как се справяте.



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: Buba67]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано05.11.08 14:11



Браво Бубе! Страхотно удоволствие ми достави да чета постинга ти! Организмът сам показва от какво има нужда, а това, че си намерила точния начин да балансираш и компенсираш е страхотно!


Радвам се и се възхищавам на всички борци в клуба, но най-много на такива като теб, които не се предават и с невероятен хъс за живот продължават напред!
Мисля, че се справяш чудесно, ще използвам твоя метод! Здраве и късмет, миличка!



Тема Re: Как да поддържаме ремисията?нови [re: N_O6O6]  
Автор njia (непознат)
Публикувано05.11.08 14:25



Здравейте, относно това да живеем по хармонично, та да споделя, в последно време ми едно такова нервно и супер напрегнато едвам изтрайвам да свърши работния ден, просто незнам какво ми става, чувствам се все едно не съм си аз. Та чудя се какво да правя, билкови чайчета за нервите ли да взема........






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.