Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:57 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: hope]  
Автор nelidz (член)
Публикувано15.03.07 15:08



Хоуп, как е баща ти сега? Скоро не си писала?Надявам се да има някакво подобрение!



Тема Re: някой обезболявян ли е така?нови [re: nelidz]  
АвторLlLY (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 18:41



При мен положението е направо много зле!Майка ми има няколко метастази в гръдни прешлени и 2 ребра!Болките са страшни-непоносими-въпреки че пиеше тилидин-но не действа!Сега е на морфин- по 2 на ден+Дексаметазолин-по 8 хапчета на ден!Пак е зле -не може да мърда ,да става,сега вече повръща,не яде и не ходи по голяма нужда??направо не знам при какъв лекар да отида -утре и какво да правя!
Кой трябва да ми даде за-изследване на кръв,кой невролог да търся???
Интересувам се за лепенките и мога ли освен морфина да и давам-аналгин и др. за през деня??Майка ми има и спазми на гръдният кош и тремор(треперене)?Острите ,силни болки не минават от нищо-мъчи се милата жена?А и не искат химиотерапия да и правят нито лечение с бифосфонати!??
ЗАЩО?ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!МОЛЯ ВИ!



Тема Re: някой обезболявян ли е така?нови [re: LlLY]  
Авторiuliana (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 08:37



Как така няма да и назначават бифосфонати?!? Майка ми има масивни метастази - целия граден кош с две счупени вече от метастазите ребра, гръбначен стълб, тазови кости, рамена... Сцинтиграфията направо синее като полицейска сирена. И тя е с постоянни болки, но всеки път като влее Зомета нещата се успокояват известно време. Смея да твърдя, че дори се подобряват - в началото не можеше да се вдигне от леглото сама, повръщаше всичко хапнато, а лекарите и даваха само няколко седмици. Днес се учудват като я видят не просто че е жива, ами че тя се и разхожда точно толкова, колкото и мен (аз съм на 25), пътуваме всяка седмица поне по веднъж разстоянието Смолян - Пловдив и обратно за лекарства, а това си е уморително и за мен. Зометата е само едно от нещата, които прави, разбира се, защот лечението е комлексно сучетание от традиционни и алтернативни методи, които за съжаление болният и близките трябва сами да се борят да поддържат. Освен едно, най-много до два Аулина на ден, друго обезболяващо майка ми не пие и това обикновено става няколко дни преди следващата вливка със Зомета. Досега не сме пропускали вливка на 21 дена, макар лекарството предимно да липсва от Онкологията - често го купуваме,въпреки че е скъпо, намираме начин, защото знаем, че това е единствения начин майка ми да не се "счупи" на две! Така че моят съвет би бил, ако имате възможност, да купите поне на първо време една Зомета и болките поне малко ще отшумят. В крайна сметка обезболяващите не лекуват...



Тема Re: някой обезболявян ли е така?нови [re: iuliana]  
Авторtanny_s (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 11:10



Писмото ти ми дава такава надежда!!!
от онкодиспансера изписаха на татко морфин - по 2 от 30 mg. na 12 часа. мислех, че ще му помогнат и че ще намалят непрекъснатата болка. той има костна метастаза на дясната бедрена кост и на лявата тазобедрена. резултата беше отчайващ - на втория ден татко каза, че е изгубил чуствителност в долната половина на тялото си. не си усещаше краката и спря да пишка почети цяло денонощие. все пак има проблеми и с бъбреците от години. каза ми, че спира морфина. по добре да се мачел отколкото да не се чуствал. след спирането на морфина поне дейността на бъбреците се пооправи, но краката не го държат. сега е само на аулин и ибопрофен. от време на време и трамадол.
очаквам тази седмица да му назначат лъчетерапия. а от другата вероятно и химиотерапия защото има една метастаза в черния дроб.
но тъй като му е трудно да се движи настоява да отложим процедурите.
някой знае ли дали ще го приемат в стационар в столичния онкодиспансер за
лъчетерапия или ще се наложи да го водя всеки ден??? как се определя дали се прави лъчетерапия или се влива зомета? имате ли представа?



Тема Re: някой обезболявян ли е така?нови [re: tanny_s]  
Автор xristina_84 (непознат )
Публикувано21.03.07 08:27



от къде вземаш зометата .моля те помогни ми





Тема Re: някой обезболявян ли е така?нови [re: iuliana]  
Автор xristina_84 (непознат )
Публикувано22.03.07 08:23



аз вече съм писала че немога да намеря зомета в пловдив моля те пиши ми ти откъде я купуваш .и какво друго нетрадиционо даваш на маика си много се радвам че е добре .пиши ми .





Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: docolini]  
Автор xristina_84 (непознат )
Публикувано22.03.07 09:09



вие проблеми с простата ли имате баща ми също е с един бъбрек а на другия има нефростома .





Тема Re: някой обезболявян ли е така?нови [re: xristina_84]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 19:41



Здравей, iuliana, моят баща също е с метастази в костите, но досега не му е прилагано лечение, понеже е с неустановено огнище. Интересува ме би ли споделила какви методи (традиционни и алтернативни) прилагате при майка ти.
Благодаря ти! Желая Ви здраве !



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Edna jena]  
Авторизтoщeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 11:14



здравейте!
Наистина ли считата, че имате подобрение от Натанал? Не е ли вероятно да е от вливанията със зомета?
Не знам какво да мисля.(( На мама и предстои вливане на зомета, но от прочетеното тук реших да купя и Натанал.
Пие вече два дни, но пък започна да я боли язвата((
Много искам да помогна на мама, но съм в постоянен страх, когато предприемам нещо без лекарско предписание, какъвто е случая с Натанала.
Но нали старите хора казвата да питаме патило!??!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: vesela.bg]  
Авторизтoщeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 11:18



Весела,

ти консултирала ли си се с лекари преди да започнеш да взимаш Натанал?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.