Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Paдocт]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано28.11.07 20:51



Тези, които сме с разсейки сме писали доста тук в тази тема. Затова просто трябва повечко четене.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема въпрос?нови [re: vesela.bg]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано03.12.07 21:23



Изчетох всички постинги по темата и видях, че Весето е писала, че "находка", открита при сцинтиграфия, може да бъде доказана на скенер.
Е да де, ама какво правиш, ако скенера показва повишен метаболизъм в гръдната кост и скенеристката ти обяснява, че нама нищо обезпокуително, пък на лекарят, разчитащ сцинтографията, ти казва - е, находката може да е в резултат на повишени метаболични процеси, ама вие,за да не се отпускате ще ви напиша, че имате мета, така - за да се застраховам, че ще ви лекуват!!!!


Та въпросът ми е - КОЕ ИЗСЛЕДВАНЕ ЩЕ ПОТВЪРДИ ИЛИ ОТХВЪРЛИ, ИМА ЛИ, ИЛИ НЯМА МЕТИ

Има ли желание - има и начин!

Тема Re: въпрос?нови [re: dtabak4eto]  
АвторPaдocт (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 21:44



А ние направо се доверихме на сцинтиграфията .Дали има вероятност да не са метастази на всички места ?И кой наистина може да го каже?



Тема Re: въпрос?нови [re: Paдocт]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано03.12.07 21:47



Ама мен ме е яд на едно - какво значи - аз за да се застраховам няма да напиша повишен метаболизъм, а разсейки - ами напиши истината!!! А ако не си сигурен - прати пациента на друг специалист или на друго изследване - защо трябва да се паникьосват хората, които и без това не са с диагноза "грип"!!!

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: въпрос?нови [re: dtabak4eto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.12.07 22:54



Скенера и сцинтиграфията дават различна проекция на метите в костите, така че и двете са важни. Разликата е, че на сцинтиграфията се вижда целия скелет и мястото са метите, а на скенера се гледа само определено място, структурата и дълбочината на метите, не целия скелет.
Не зная къде си правила скенера и кой ти го е разчитал. Опитните образни диагностици могат да различат мета от повишен метаболизъм. Дадоха ли ти CD от снимката на скенера? Ако да, отиди при друг лекар да види снимката и да си каже мнението. А сцинтиграфията къде я прави?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: въпрос?нови [re: vesela.bg]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано03.12.07 23:20



Скенерът го правихме в Света Екатерина - София. Мога да кажа само,че съм възхитена от отношението там, за втори път правим скенера там. Лошото е, че първия път правихме само на бял дроб, а сега т.нар. боди чек. От сигурен източник знам, че там е най-новияти прецизен апарат в България и затова решихме да правим скенерите там. тъй като се пазят като архив за всеки пациент и могат да се правят по-точни сравнения. (съжалявам, ако в момента дрънкам глупости - логично е да се прави на едни и същи апарати, за да се отчетат точно подобренията или пък влошаванията)
В заключението скенеристката ни обясни, че вижда структурни изменения, които се наблюдават в гръдната кост (не е пред мен точно листа), които са в резултат от метаб. промени. При въпросът ми - дали има повод за притеснения, тя отговори - не , че според нея не се дължи на основното заболяване, и не е мета процес,но е добре да се наблюдава,за да се отчетат евентуални бъдещи изменения.
Счинтиграфията е правена в Пловдив, защото ни я изискаха преди операция.
Лекарят вижда на същото това място "находка", за чийто произход "той не е сигурен", цитирам думите му, но "за да се застрахова, ще го отдаде на първичното заболяване".
СД от скенера - нямаме, точно затова се интересувам, къде и можем ли въобще да получим сигурен отговор, иам ли повод за притеснение или не.

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: въпрос?нови [re: dtabak4eto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.12.07 09:44



След като две изследвания и двама лекари дават едно мнение, мисля че е достоверно. Иначе, можеш да провериш идследването от скенера във ВМА, Токуда, Пирогов - навсякъде, където има образна диагностика.
Колко струва скенера в Св.Екатерина?

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: въпрос?нови [re: vesela.bg]  
Автор dtabak4eto (вярваща)
Публикувано04.12.07 11:30



Весе, аз не съм се изразила правилно - мнението на лекарката в София и на този в пловдив е различно. Според скенеристката няма мета процес в костите, а според този в пловдив не е сигурно - можело да се дължи и на основното заболяване или на метаб. процес.
Вече незнам и аз! Важното е че метата в белия дроб е наполовина, химията е успешна, ако трябва и в костите ще го лекуваме!Пък другия вторник ще й оперират и махнат тумора в гърдата в Пловдив.

Да кажа сега и за скенера в СВ. Екатерина. На информацията, където записват пациентите казват, че не приемат направления за скенер, ама не е така!Без направления за един орган(БД-например) е 260 лв. Но като си говорите със самия лекар вътре на скенера, си плащаш само контрасното вещество - 70 или 90 лв.
Нас ни отрязаха на инфото и си платихме 260 лв., но лекарката вътре като видя направлението се възмути:) и каза, че няма как да ни върнат парите, но за сметка на направлението безплатно с контрастно вещество ни направих скенер на цялото тяло (body check), koeto по принцип без направление струва 440лв. Та затова казвам, че съм възхитена от отношението на лекарите.

Има ли желание - има и начин!


Тема Re: въпрос?нови [re: dtabak4eto]  
Автор Didonata (непознат )
Публикувано04.12.07 12:14



На майка ми и правиха първо изследване на костен мозък,след това пращаха серум в онкологията. Резултатите бяха отрицателни, но на скенера имаше данни за костни метастази,затова я пратиха на сцинтиграфия и се оказа,че наистина има. Тъкмо се бяхме успокоили, но после наново на бойна нога. до колкото знам сцинтиграфията дава точни показания. Успех в лечението!



Тема Re: МЕТА РАЗСЕЙКИ В КОСТИТЕ!нови [re: Paдocт]  
Автор Didonata (непознат )
Публикувано04.12.07 13:57



Ще полудея!!!

Майка ми днес се е явила на лекарска комисия в Диспансера за назначаване на лечение. Лекарите не са могли да разберат къде е огнището и я пращат за консултация в Онкологията при няква лекарка, която е Понеделник, Сряда и Петък. Кажете ми и Вас ли ви мотаха по този начин?! Надявах се да започне лечение колкото се може по-бързо, а то какво излезе....




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.