Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 09:45



- prodaljenie -

Deset minuti sled tova toi izdahna pred o4ite mi. Ne mojeh da poviarvam, 4e tova se slu4va v Amerika i na lubimia mi 4ovek, koito 3 dena predi tova ne mojeh da stigna po ulicite. Iskam da kaja na vsi4ki ,koito misliat, 4e tuk v USA ima dobri lekarstva i medicina - NE - vsi4ko tova e Biznes, nikoi ne se interasuva ot jivota na pacienta.
Badete jivi i zdravi !



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
Автор *jull* (())
Публикувано24.02.07 11:24



Мила Ели, много съжалявам, че нещата при вас са се развили толкова бързо и така трагично! От това, което прочетох, разбрах, че единственият симптом за заболяването е бил загуба на гласа. Чувала съм, че в САЩ е широко застъпена профилактиката и доколкото знам се прави на 6 месеца, при това е задължителна. Защото целта е да се хванат още първите признаци на едно заболяване. Затова се учудвам, че при вас болестта е връхлетяла неочаквано и вече в крайна фаза.
Още веднъж - моите съболезнования!




Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull*]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 07:02



Do Jull

Za goliamo sajalenie pri moiat saprug bolestta se e razvila mn. barzo i bez nikakvi simptomi, osven zagubata na glasa- 1 mesec predi da po4ine. Nie doidohme v USA predi 1 g. i 6 mesc. i imahme med.izsl. s Rengen ot Bg. , a tuka toi imashe zadalgitelni izsledvania ot rabotata i vsi4ko beshe OK. Imam 4uvstvoto, 4e pri nego ne6ata se vloshiha ot la4eterapiata, a estestveno i ot himiata, za6oto toi za 10 dena beshe svalil 12 kg. Govorih s lekar ot BG., toi smiata,4e e predoziran s himiata i efekta e bil obraten- 7 4asa himioterapia. Avtite v ustata i razstroistvoto sa signal,4e imunnata s-ma ne e nared.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
Автор *jull* (())
Публикувано25.02.07 08:34



Това е точно така (с предозирането). Не пилагаха ли, обаче, някакви имуностимулатори, докато прилагаха химио- и лъчетерапия?
А колкото до изследванията..., ако почетеш малко повече от написаното в този форум, ще разбереш колко вида изследвания трябва да се направят дори при доказан вече рак, за да се разбере, че е почнал да метастазира. Това е най-коварното - често резултатите
са отлични, а всъщност болестта се развива! Просто мислех, че в Америка, при наличие на по-добра база и опит, нещата стоят по друг начин.
У нас най-често пациентите сами настояват за различните контролни изследвания, като че ли това е тяхна работа - да знаят повече от лекарите! Преди 1989 г. всички с това заболяване се водеха "на отчет" и периодично им се правеха тези контроли - беше задължително и дори заплашваха със санкция при неявяване! Нас ни стряскаха в продължение на 5 г. след операцията на съпруга ми
с такива "призовки" в пощенската кутия! Не разбирам защо сега всичко се оставя в ръцете на самите пациенти, като че ли не си плащаме здравното осигуряване!


Затова в този форум непрекъснато споделяме опит и търсим съвети. Че май "спасяването на давещите е грижа на самите давещи се"! Поне отвреме-навреме и тук да влизаше някой лекар!...

Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:49.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull*]  
АвторДapи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 13:19



Моля ви, дай те ми съвет
Баща ми има рак на белия дроб. Минаха две химиотерапии, засега вървеше горе долу добре - до колкото може да се каже добре при тази коварна болест- до вчера. През ноща, като станал от леглото при изправянето започнало да му се вие свят и му се погадило. Казва че с мозъка нещо му става. Обадих ме се в болницат и от там ни казаха че това е някакъв си синдром и ,че не могат да ни помогнат. Изписаха ни да пием Медрин, но той не лекува а само подтиска, все още като се изправи му се вие свят и му става лошо . Ние сме от провинцията и нашите лекари казват ,че немогат да ни помогнат. Това дали ще рече, че болеста е метастазирала в мозъка. Какво може да пие при това положение.

. Сигурно някаде сте писали за тези неща ,но аз нямам това свободно време да чета и да се ровя. Доколкото ми позволява го правя.
Много ви моля, ако някой знае да ми пише ще му бъда много благодарна . След 10 дни трябва да е на хт, но ако продължава така незнам дали ще може да отиде. Затова ви моля ако някой знае някакво лекарство нека да ми пише. Благодаря ви предварително.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull*]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 13:29



Да, за съжаление медицината в САЩ не е нищо повече освен добър бизнес за тези които го практикуват.Високото ниво на медицината в САЩ е един голям мит.Жалко, че е трябвало да го изпитате на гърба си.
Става дума за бизнес за трилиони долари който е по-печеливш от оръжейния.Например около 17% от брутния вътрешен продукт на САЩ е за зравеопазване без това да е свързано със съответното качество на обслужване.

Аз имам преки наблюдения от САЩ и от тамошното медицинското обслужване и отзивите ми не са особено ласкави.
Ще дам два примера.
Имам приятел, който по професия е лекар, но не работи като такъв.Живя известно време в Сиатъл, където му се роди дете.Детето имало кожни проблеми и ходил на детски лекар там, който не е успял да му постави точна и вярна диагноза.Връщайки се в БГ отива при свой познат лекар, който веднага поставя вярната диагноза-атопичен дерматит.

Друг пример.
Сестра ми живее в САЩ.Има малко дете , което имаше проблем с третата сливица.Лекарите там бяха категорични да се оперират всички сливици.Тук в БГ се консултирахме с най-добрите специалисти и те бяха категорични-ако се прави операция да се премахне само третата сливица, но не и другите две.Сестра ми казала това на местните лекари, те не били съгласни понеже при тях нямало такава практика и ако се вадят сливици, се вадят всичките.Бяха големи дебати.Аз постоянно давах съвети, цитирах последни изследвания ,че сливиците имат важна функция в имунната система на организма и т.н. И в крайна сметка успяхме да убедим местните лекари да не се вадят всички сливици.Сестра ми по професия е лекар и мисля, че това също натежа като аргумент.

В крайна сметка оперираха детето-премахнаха му само третата сливица.Случи се така, че по това време аз бях там.Всичко мина нормално, но после дойде документ за разходите -оказа се, че операцията струва 10,000 $-става дума за процедура, която отнема минути.Разбира се всичко това се пое от здравната осигуровка.За същата операция в БГ един от най-добрите специалисти беше поискал 120 лева.

В Щатите излиза едно чудесно списание , казва се Life Extension.В един от последните броеве има голяма статия, която разкрива потресаваща картина за нивото на здравеопазването в САЩ, а именно, че първата причина за смъртност сред населението не са сърдечно съдовите болести, нито рака , нито която и да е друга болест, а лекарите.Ето ви и линк, който бях пуснал в един друг форум:



В статията става дума за следното:
-всяка година над 2.2 милиона хоспитализирани американци получават странични реакции от предписаните им лекарства
-броят на ненужно предписаните за вирусни инфекции антибиотици е 20 милиона годишно
-броят на излишните медицински и хирургически процедури е 7.5 милиона годишно
-броят на ненужно хоспитализираните пациенти е 8.9 милиона годишно
/Всички данни са за САЩ/

Но най-стряскащата новина от изследването е следната:
смъртните случаи причинени от конвенционалната медицина са близо 800 000 годишно
За сравнение:
-смъртните случаи вследствие на сърдечни заболявания са 699 697
-вследствие на рак са 553 251
/данните са за 2001 г./
С други думи американската медицинска система е водеща причина за смъртност и увреждания в САЩ.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Дapи]  
АвторNetia (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 15:43



Здравей, Дари, бих ти препоръчала да направите веднаго скенер на главата на баща ти - настоявайте за скенер, отидете при невролог... От това, което съм прочела, белодробният рак метастазира най-често в мозъка, в костите, в черния дроб, затова тези "зони" трябва да се изследват и следят редовно! Не бих се учудила, ако не са ви предложили/изпратили на такива изследвания - и нас не ни изпратиха, сами отидохме на невролог и скенер, след като баба ми получи лека парализа на дясната ръка. Имаше и главоболие с различна сила в продължение на 2 месеца преди откриването на метастазите. Има ги четири в главата :( При баба обаче никакво лечение не беше назначено така или иначе - тотално отписване :( За съжаление, май този път лекарите не грешат, и химио може само да навреди, не знам... Използваме от няколко дни алтернативни средства с шепи... Чак се притеснявам да ги изброя - мужик корен, родиола, спирулина, чеснов екстракт, герисан, женшен и екстракт от голяма черна мравка, алое, ленено олио и извара, много салати (сокове не иска), полиерга, плод лиций, истински зелен чай, инжекции и хапчета за облекчаване на мозъчния оток около метастазите и...и аз не помня какво още... Сигурно звучи идиотско, но тъй като въпросните неща нямат противопоказания, не искаме да рискуваме да оставим за давене "по-късно" именно онова, което може да й повлияе... Засега се чувства много добре, все по-добре всеки ден, вече не кашля, весела е, с апетит. Много се радвам, макар че и доц. Филипов (този с ваксините против бяс) като й разгледа изследванията каза "4-ти последен стадий"... Всъщност мисля, че тя започна да се подобрява не след започването на добавките, а след известно време положително самовнушение.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Netia]  
Автор *jull* (())
Публикувано25.02.07 16:16



Звучи повече от чудесно! Макар някои от добавките да не съм ги чувала...

Може би, когато намериш време и сили, ще разкажеш по-подробно. А за самовнушението - баба ти сама ли реши, че положителното мислене ще й помогне или то дойде от самосебе си, с подобряване на състоянието й? На каква възраст е тя?
Още веднъж поздравления за вашата воля и оптимизъм! Желая подобряването да продължи все по-бързо, без да спира!


Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:53.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Netia]  
АвторДapи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 21:14



Здравей, Netia
Ние много пъти искахме да му направят скенер, но лекарите отказват. Каза ли са му, че и да има метестази лечението е едно и също тъй, че нямоло смисъл. Сега като отиде на преглет пак ще поискаме да го видят на скенер. Ако откажат тогава освен да отидем на частно. Netia какви са тези инжекции и хапчета за облекчаване на мозъчния оток около метастазите? Баща ми казва, че чувства че има вода и като се наведе или разклати започва да му се вие свят. Невролога ли ви изписа тези лекарства?
Много се радвам ,че баба ти се подобрява и дано само хубави неща да се случват.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано26.02.07 08:48



Мила Ели, много съжалявам за това, което ти се е случило! Не вярвах, че е възможно такова отношение към пациента.

Прегръщам те за кураж!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.