Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Netia]  
Автор дapлинr (непознат)
Публикувано04.04.07 17:49



Здравей Нети. Аз съм Дари. Реших да се регистрирам и под това име не ме пускаше. Така, че сега съм Дарлинг. Благодаря, че се интересуваш за баща ми. Водихме го на невролог и му изписаха лекарства. Лекаря предположи, че мозъка има липса на кислорд. Откакто пие тези лекарства е добре. Няма световъртж и не повръща. Не сме го водили на скенер. От вчера започна 4 -то вливане (курс). За сега се държи. Този път вливанията ще са 5 дни. Моля се и стискам палци да мине леко.
Пожелавам на всички много здраве и кураж в борбата.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: дapлинr]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 18:06



Мда, добре звучи! Браво!

Наистина, световъртеж и повръщане на мен лично не са ми познати като симптоми, така че се надявам, че е прав лекарят ви, че е от просто кислородена липса. Да мине много леко хт! А за онова лекарство, за което питаш в другата тема не съм чувала...



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 17:39



Не искам да ви отчайвам, но...
спасение няма...
Най-добре го приемете ще
се почувствате по-добре.
Казвам ви от личен опит





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Castor]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.10.07 17:58



И защо смяташ, че "ще се почувстват по-добре"?!
И кой си ти, че да знаеш кой как се чувства като му отнемат надеждата?!
Не смяташ ли, че ако се случи най-лошото (да не дава Господ!), човек има предостатъчно време да "свиква" с този факт?!
И че приемането на диагнозата като обреченост отнема съпротивителните му сили, желанието му да се бори, следователно и да живее?!
Това е Клуб за взаимопомощ, не забравяй това! Човек може да помогне със съвет или дори с окуражителна дума..., но и да убие по същия начин!


Ако имаш желание да споделяш опит (какъвто твърдиш, че имаш!), направи го! Но не е редно да пророкуваш бъдещето на когото и да е, защото животът е пълен с изключение и чудеса.
А какво ни очаква, знае единствено Бог...






Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull**]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 18:58



Всеки си има право на мнение. Живеем в демократична държава. Така, че за този вид рак ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ! Щом има мета в главата, то огнището е много старо и не може да се оперира. Вероятно има мета и в костите и на други места...За опита...днес се разделихме с баща ми. Повярвай ми...пробвахме какво ли не. Иначе има много други видове рак, които ако се открият навреме и болният е борбена натура има шансове. Съжалявам ако съм отнел нечия надежда





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Castor]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.10.07 19:27



Съжалявам за баща ти и това обяснява твоя песимизъм!
Въпреки това, всеки организъм има свои особености, биохимия, ниво на имунна система, генетика и пр., които го превръщат в уникална система. Затова един и същ тип лечение дава често различни резултати...



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull**]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 19:32



Имаш ли информация за хора, които са се излекували или поне са преживели
примерно...2-3 години?



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Castor]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.10.07 20:41



Здравей, Кастор. Много съжалявам за татко ти!

Имам сведения за хора, оперирани от рак на белия дроб, които дълги години са си живели само с един дроб. И впоследствие, разбира се, са почивали от старост, нещастен случай и т.н. неща, несвързани с основното заболяване. Но е факт, че са живели доста над 5 години след операцията - здрави, без рецидив.

При татко ти какъв беше хистологичния тип на рака, оперираха ли го, в кой стадий е открит, пушеше ли той, пушиш ли ти?

Редактирано от little_rabbit на 16.10.07 20:42.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: little_rabbit]  
Автор nelidz (ентусиаст)
Публикувано17.10.07 04:31



Хората трябва да се борят до последно и да опитат всичко, което могат , да не губят надежда до последно.Понякога е по-добре да се направи скенер на цяло тяло, да се види има ли разсейки и тогава да се прецени да се прави ли или не операция, защото лекарите често допускат грешки и от това страдаме ние-Между другото вчера четох една статия във вестника, смъртта от ракови заболявания в САЩ през последните години е намаляла като процент в резултат на подобряване качеството на живот, основен акцент се поставя върху вредата от тютюнопушенето и как то причинява рак на бял дроб....всичко е много относително, дядо ми пушеше, пийваше си, казваше човек един живот живее, на 82г четеше без очила, по-изправен от мен като левент и си беше ок.НО ние сами можем до подобрим някои неща и най-важното е по-малко стрес и нерви, нека се радваме на малките неща.Зайче, прегръщам те теб!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: nelidz]  
Авторhope_life (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 09:21



Castor, искрено съжалявам за баща ти! Искам да ти кажа с риск да се повторя (извинете ме затова), че моят баща има диагноза рак на бял дроб и през два - три месеца се образува по една метастаза в главата, която се премахва оперативно. И така след операция на бял дроб (операцията на бял дроб беше много тежка и много трудно доктор в София се съгласи да я направи, иначе беше за чужбина) и 6 операции на главата вече почти 2 години и половина той живее (дори работи и шофира). Ето че има някой, който преживява повече от две години. И аз разбирам твоя песимизъм, и все пак след като много добре осъзнавам колко тежка е диагнозата на баща ми (поне в неговия случай) и знам, че няма оздравяване, продължаваме да се борим и се борим не заради друго, а да е повече време сред нас. И те уверявам, че не го измъчваме, защото повече от всичко той иска да живее, обича живота и заради това се бори. Дори си прави планове, които както той, така и ние се надяваме да изпълни. Болестта е много тежка и коварна и няма място за песимизъм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.