Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТА  
Автор hope_life (непознат )
Публикувано09.05.06 17:34



Basta mi ima diagnoza rak na bjal drob i metastazi v glavata, na 45 god. e. Ima edna operacija na bjal drob i veche tri operacii na glavata. Moje li njakoi da pomogne kato dade savet za lecheni na takava diagnoza??? Ot tri meseca pie NATANAL, no za sajalenie mu napraviha naskoro oste edna operacija. V momenta mu pravjat lacheterapija v Sofija/nie sme ot provincijata/ i iskreno se nadjavame tja da mu pomogne.Nie, negovite blizki ne sme se otkazali da tarsim metodi za lechenie.Lekuva se pri vodestite se uj nai-dobri doktori za negovoto zaboljavane v Balgarija,no javno samo doktorite njama da mu pomognat, trjabva da mu pomognem i nie.MOLJA ZA POMOST, AKO NJAKOI ZNAE NJAKAKAV METOD!

Редактирано от *jull** на 26.02.09 06:21.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор vivi7 (новак)
Публикувано09.05.06 17:42



Hope, какъв тип е ракът на баща ти? А химиотерапия правили ли сте?



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: vivi7]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано09.05.06 20:34



Ние сме със същата диагноза,напиши нещо повече.Какво друго му давате да пие за поддържане на имунната система.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано10.05.06 11:39



Вили, мила, пишещият моли за помощ, а ти му искаш информация какво му дават. Не е ли по-добре ти да дадеш съвет къде, при кого да отидат за помощ - например при тибетския билкар, на когото вие самите разчитате и казваш, че има ефект?
Дай съвет, по силите си - както на тебе всички искрено се стараят да помогнат - поне морално, всеки според силите си...



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано10.05.06 12:49



Точно това щях да направя,но понеже незнаех какво е положението се притеснявам да не ги подведа.Никога не съм смятала ,че моето лечение е най доброто.,но ви уверявам,че съм готова да помогна с малкото си опит.А и да си кажа честно страхувам се че ще ме обвинят за дистрибутор или нещо такова на този тибетски лечител.Извинявам се ако съм обидила някой или някой е изтълкувал въпросите ми погрешно.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано10.05.06 13:21



Никой тук не се съмнява в добрите помисли и намерения на тези, кито влизаме всеки ден, регистрирани сме и знаем -един за друг - че всеки от нас има по една голяма болка, Вили.
И аз самата искам да отидем при този тибетски лечител.
Нали знаеш, колко много неща сме споделяли и колко се учим един от друг в тези критични за нас дни.
Поздрави, и споделяй, каквото знаеш, каквото си научила, кото помага на вас, все ще е от полза някому!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано10.05.06 15:36



Много пъти вече пиша за този лечител.Съпругът ми много му вярва.На първия преглед аз вече споделих тук някаде останаха сами в една стая.Беше му говорил нещо,което и до днес съпругът ми не иска да каже,но факт е че до този момент дали от скорошната диагноза или от болките в главата той беше много отпаднал ,само лежеше,не се хранише,а след тяхния разговор всичко се промени.Съпругът ми излезе надъхан с много надежда и желание за борба.Нищо немога да кажа за билките,само че всеки път са различни.Вече два месеца не пътуваме до София.ЯПоръчвам ги по телефона като само обяснявам дали има промяна в състоянието му.Има си здравен картон,в който е вписано заболяването,преснимани са епикризи.Когато сме отивали на преглед,първо си взимаш картона от секретарка или нещо такова и тогава те кани в неговия кабинет.Всичко написано в този картон е на неговия език,видях го.Преглежда пулса,очите и езика.Нищо повече,поне при нас беше така.Той ни забрани мед,затова се чудя за прополиса.Каза да заместим водата със зелен чай на листенца и всеки ден по един грейфрут.Другата забрана бе да не се приема витамин В.Освен този чай,сока от грейфрут,сок от цвекло,моркови и ябъки в момента му давам Балтийски шлеимик,Рибено масло,зехтин,триовид,витамин Д+Са.До скоро пиеше и Варомин.Да чукна на дърво добре е и още се държи.Ако някой го интересува още нещо за което не се сещам нека попитаЯДано да съм ви била от полза.Ще се радвам ако на някого съм помогнала.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано10.05.06 15:45



О,извинете сега пък адреса забравих да напиша
гр.София,ул Княз Борис I №86 Пресечка на Витошка."Център за алтернативна медицина Ели Логинова" тел029862383
Със самия лечител се контактува с преводач,но като се уговорите те си го осигуряват.За него знам,че ходи и на повикване.Полицайте в София ми разказаха,че ако преценел,че немож да помогне не взимал пари,а направо се отказвал да лекува.Явно има медицински способности ако мога така да го кажа,защото разглежда снимките и всичко му беше ясно преди да започнем да му обясняваме ние.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано10.05.06 15:56



Благодаря ти, Вили. Непременно ще се опитам да попаднем и ние при него. Страх ме е само да не се откаже от опит да помогне. Това би било катастрофално за мен, би означавало край на надеждата.
Може би първо трябва да отида сама.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано10.05.06 18:45



Сисурна съм че няма да ти откаже.Просто го знам.Моля те наистина опитай.Може пък да помогне.Все си мисля,че от неговите билки не е пораснал рака и няма нови метастази.Успех .



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано10.05.06 19:37



Утре ще имаме изследване на кръвната картина - първото от лъчетерапията.
Веднага, след като науча резултата, ще го потърся този тибетски лечител, Вили.
И още, благодаря ти за добрите думи, за подкрепата - ние тук, всичките, толкова се нуждаем от това!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано11.05.06 12:57



Какво стана с иследванията?Надявям се всичко да е наред



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано11.05.06 16:18



Днес към един на обяд ги получих. Докторът каза че всичко е внормата, само левкоцитите са малко завишени, чудеше се каква е причината. Като обясних, че му давам Герисан по 3 капсули дневно, засмя се, каза, "Е, не с шепи, де...". Това е. Другото е наред. Но явно трябва да намалим герисана - ще минем на по 1 капсула на ден.
Иначе той изглежда на вид доста добре, апетитът му е-да чукна на дърво- страхотен, яде по три пъти на ден основно ядене с по 4 филии ръжен хляб (растителна храна, разбира се, повечето салати, готвеното е кафяв ориз, зелении, пресни картофки, тиквички и всичко пролетно, каквото излезе) и между тези хранения - сокове, плодове, ядки и пак, и пак.
Радвам се, че има апетит. Знам, че ако организмът е много тежко болен, сам отказва храната. Честно казано, това много ме обнадеждава, че ще се справи със заболяването - с помощ отвън, естествено.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано11.05.06 16:31



Браво!Толкова се радвам за вас.Знам колко е хубаво да чуеш добри новини от доктор.дано отсега нататък само такива да получавате.Отивам да провера в аптеката за Герисан.Наистина много се радвам и ви пожелавам от сърце един ден да спреш всички билки,защото саму казали че е здрав.Много,много поздави



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 17:39



Ох, най-после днес една добра новина! Браво, милите ми! Като зная, че и зад най-малкото постижение стои огромен труд и всеотдайност... Браво! Чакам още такива новини и стискам палци!!!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: jull]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано11.05.06 20:14



Благодаря ви момичета! Да знаете само колко по-добре се чувствам от това, че реагирате така приятелски и спонтанно, че ме подкрепяте и сте съпричастни на споделената радост!
Иначе, вярно е, дотук беше огромно напрежение и много, много грижи! Благодаря на талантливия лекар, на силния му организъм, на късмета, на Бог, и на това, мога да му осигурявам максимално добри грижи!
Тази вечер говорих с личната му лекарка, споделих резултата. А тя : "Не, казва, до 10.5 не се считат за завишени (неговите са 10.2) - това само означава, че организмът реагира на лечението, че се бори. Пък и в неговия случай е по-добре завишени, отколкото занижени". Така каза и това още повече ме успокои.
А Герисанът си го бива, пробвайте - това е извлек от здравец, няма начин да навреди, може само да помогне. И при химио - също!!!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Авторнeщacтнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 20:44



толкова се радвам за вас.Надявам се,от тук нататък да има само такива новини.Споделяй всичко,каквото научиш.Аз също се надявам,понякога стават чудеса.Успех,стискам палци и се моля всеки ден за всички,които водят тази трудна борба.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор hope_life (непознат )
Публикувано12.05.06 14:10



Благодаря Вили за информацията за тибетския лечител.Сигурно ще пробваме и това.Иначе баща ми пие чай Ройбос, Саменто и Натанал за подсилване на имунната система и по-лесно понасяне на химио - и лъчетерапията. И знаеш ли, незнам дали благодарение на тях или на силният му дух, но засега ги понася добре.Четох в Интернет,че антикарциногенно действат шоколада,бирата и виното в нормални количества. Също кивито много помога в тази насока. Мисля, че най-важното е болния да не се предава.Всеки ден му повтаряме това,гледаме да се забавляваме заедно и непрекъснато да го караме да се усмихва.Той излиза с приятели,каним гости и така.Много е важно болния да не се чувства изолиран или странно заради болестта от своите приятели и близки.Виждаме,че така той се отпуска, защото мрази да остава сам.Той самия казва,че ще се опита да си изживее живота,колкото и да му остава, с пълна сила.Всички,дори и лекарите ми казват,че имам страхотен баща, с много силен дух и че трябва да се гордея с него.Пиша ти това, не за да правя реклама на баща си, а за да вдъхна малко вяра и да продължаваме да търсим лек.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано12.05.06 14:21



Има нещо, което е абсолютно сигурно. Храната може и трябва да бъде лекарство. Тук има различни схващания за храните, с които трябва да се храни болния, макар че повечето от нас възприемат едни и същи принциpни положения . Важното е да проличи, че начинът на хранене помага на конкретния болен.
И другото - наистина е много важен силния и бодър дух, силната воля за борба с болестта. И уверениостта, че тя, болестта, не е по-силна от човека!
Много е важно за крайния резултат.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор hope_life (непознат )
Публикувано12.05.06 17:15



A znaete li njakakvo drugo lekarstvo /hranitelna dobavka/, koito da imat efekta na po-lesno ponasjane na himio- i lacheterapijata? Nesto podobno eventualno na NATANAL. Zastoto vsjako lekarstvo ne deistva na vsichki, zavisi kak ste go prieme organizma.Nadjavame se NATANAL da pomogne, no dosega pri nas ne e.Ste prodaljava da go proema i se nadjavame za chudotvornija efekt, za koito mnogo sam chela.Vse trjabva da ima i drugo takova, koeto da pomogne.Ne moje da njama nachin i da se razchita samo na himeo - i lacheterapija i operativna namesa.Kajete, ako ste chuvali nesto, dori i v chujbina da e.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор hope_life (непознат )
Публикувано12.05.06 17:53



Вили, прочетох че мъжат ти приема ВАРУМИН. Можеш ли да ми кажеш все още ли има ефект и дали се чуства по-добре от него.Аз изпратих всички епикризи по факса и дори разговарях с доктора по телефона. Все още не сме го купили, защото баща ми пие НАТАНАЛ и не знаем кое е по-ефективно. Лечението с НАТАНАЛ е по-скъпо, но ако помага.........Моля ако може разкажи ми малко повече за лечението ви с ВАРУМИН.
Баща ми бе прегледан от проф. Черноземски и комисия, но за съжаление не му изписаха почти никакво лечение, освен химиотерапия. В момента е в София на лъчетерапия и беше прегледан от комисия в онкологията и уж следва силно лечение, но искаме да научим за някое лекарство, което да помага, а не да разчитаме на случайността дали ще помогнат в София или не.

Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:29.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано13.05.06 00:08



Ние пихме Варомина намо 3 месеца и сега го спряхме защото вече немога да го купувам.Неможе Натадала да ти е по скъпо.Едно шише Варомин струва 140лв и след като ни изписаха 5 опаковки направиси сама сметката.Прочетох че Натадала струва 8лв шишето.Незнам дали ни помага тъйкато ние пием много неща едновременно.По горе съм ги изброила.На последния скенер показа че няма нови расейки и не е пораснал рака но беше започнал да събира вода.Вече и аз незнам кога да се радвам и кога не.Нещото което ми направи впечатление за последния скенер.Изпратих го на др Михайлов.Чаках дни да ми отговори и накрая звъннах.Обясних му за какво става въпрос и да разбера сега какво ще ни предпише.Той започна да ме обеждава че само Варомина има това свойство и единствения продукт с доказано действие.Искам да кажа че повече време ми говори за самия Варомин и накрая каза,че е видял скенера,били сме задържали нещата да намалим от 5 на 4 шишета.Имаше нещо което не ми хареса в отношението.Останах с впечатлението че назнаеше за положението и говореше общо каквото би казал на всеки.И аз като тебе се лутам в момента и се чудя с какво да заменя Варомина.Сигурно ако имах средства щях да го продължа но незнам дали това е нашето лекарство.Може би ако бях 100%сигурна щях света да обърна и пак да намеря пари,но истината е че несъм толкова обедена.Всеки решава според нуждите си и не по малко важно възможностите си.Вие сами трябва да решите.Успех и дано намерите своя лек.Аз още несъм.Всъщност единственото от което все още не се отказвам са тибетските билки.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано13.05.06 21:39



в какви дози пиете саментото?ние вече четири месеца почти го приемаме и то по две капсули сутрин и вечер.незнам да продължаваме ли в същата доза или да ги намалим.иначе пием и натанал и герисан и бирена мая и сокове и ядки и ...........аз вече се обърках



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: caмoдивa]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано13.05.06 21:42



Самодива, как е майка ти?
Какво става с вас? Изчезна, чудя се какво става?



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: caмoдивa]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано13.05.06 21:48



Ул. "Искър" N 40 в София. Там са здравните кабинети на "Лечител" в София.

Старшата сестра в болницата, където оперираха съпруга ми, ме посъветва да ги потърся - каза ми, че са помогнали на баща и, който е имал злокачествено заболяване на щитовидната жлеза.

Идния вторник приключваме лъчетерапията, мисля там да го заведа, както и при тибетския лечител, за който сподели Вили Мили.

Защо не пробваш да заведеш майка си? Дали ще издържи такова пътуване?



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор caмoдивa (тъжна)
Публикувано13.05.06 22:05



здравей
току що ти писах в другата тема
ами ще имаме път до софия след 24 май за контролен преглед след лъчетерапията и може би ще отидем но наистина ме хваща страх да не би да ни върне и да и разбие надеждите на мама:(
а за кабинетите на ле4ител при кого то4но трябва да се отиде ?



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: caмoдивa]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано13.05.06 22:35



Още не съм ходила там, не знам точно. Имаме още две процедури - в понеделник и вторник, след това ще ги търся докторите в "Лечител". Щом науча нещо, ще ти пиша веднага.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано14.05.06 13:14



Ей,момичета май съм ви стреснала без да ги искам.Отказвал е на хора,които са били много,чного вече зле.Ние още несме стигнали до там,нито ние нито вие.Опитай те от всичко което съм прочела знам няма такъв случай в момента.Нетрябваше това да го пиша че връщал.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Автор hope_life (непознат )
Публикувано16.05.06 11:09



А как се чувствате вие или вашите близки по време на лъчетерапия.Колко интензивна е тя при вас??При нас е 16 дена всеки ден по 6 мин.Това малко ли е или много?След тези 16 дни все още не знаем какво следва.Притеснявам се, че може би не ни лекуват правилно. След 4 операции, всяка на 3 месеца имаме само две химиотерапии и чак сега лъчетерапия.При вас как е?Докторите само повтарят организъма му е силен, но след всичко това вече не е точно така.Първите няколко операции ги понесе добре, но със всяка следваща видимо е изтощен.Естествено,че е логично, но ме притеснява,че досега докторите го лекуваха само оперативно.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор Bили Mили (надявам се)
Публикувано16.05.06 13:06



ЯСъпругът ми понесе много леко лъчетерапията.В продължение на 16дни всеки ден пътуваше сам и нямаше никакви оплаквания.Процедурата му беше 16секунди по 8 от двете страни а е с множество метастази и в двете полукълба.Но днес направи трета химиотерапия на главата,а утре четвърта на дроба.Дано да ги изкара леко.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
АвторHaдя (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 14:00



дано !



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор hope_life (непознат )
Публикувано17.05.06 09:26



Най-искрено ви го пожелавам!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Bили Mили]  
Автор ivaceda (Нужна е вяра)
Публикувано17.05.06 13:20



Момичета, не е важно само по колко сек. иили мин. е лъчетерапията.
Лекарите изчисляват трайността и интензитета на процедурите с помощта на физици, зависи от диагнозата, зависи и какъв е апаратът, с какви частици е лъчението.
Така че като си споделяме тук, то трябва да имаме предвид всички тези фактори, а не само фактора "време на облъчване".
А иначе, относно правилността на лечението : то само добър лекар-специалист може да каже дали е правилно. Ние едва ли можем да се произнесем.
И все пак : нас започнаха да ни облъчват на 25-тия ден след операцията, веднага, щом заздравя оперативната рана.
И операторът много настояваше да не губим нито ден. Същото ни каза и лъчетерапевтът -че оптималния срок (при нашата диагноза) е между 20-тия и 30-тия ден след операцията.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivaceda]  
Авторивaн111 (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 20:24



Здравейте мили хора.
Майка ми е оперирана от рак на гьрдата м.май 2005г.В момента е с метастази в двата бели дроба и в главата.Моля ви ако някой се е борил или е запознат с подобен случай нека обменим информация.



Тема АРТЕМИЗИНИНнови [re: hope_life]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 00:12



Преди няколко дни ми се обади един приятел лекар от София.Той е невролог, но сподели, че имал позната с раково заболяване, на която искал да помогне.Става дума за жена на около 60 - с рак на белия дроб и метастази в мозъка.Два пъти е била отваряна, но без успех.От алтернативните средства са прилагали-Искадор и хомеопатия.Хомеопата към който се обърнали е Шанкаран, един от най-големите хомеопати на нашето време.И от едното и от другото алтернативни средства не е имало резултат.

Моето мнение бе-че Искадора е слаб за такъв тип случай и че хомеопатията макар и да е помагала в някои случаи при болни от рак(за такива случаи пише Витулкас), това е по-скоро изключение отколкото правило.
Казах на тоя лекар,че ще чакам жената да ми се обади за да й дам съвет.
Доста мислих и реших, че това което може да й помогне е артемизинин.Той отговаря на няколко условия:
-евтин е
- високо ефективен е -особен при рак на белия дроб
- безвреден е
също така той има още едно достойнство-може да премине през кръвно- мозъчната бариера, която обикновено спира по-големите молекули и така е в състояние да атакува мозъчните метастази.

И понеже мисля, че тази информация ще е ценна и за други -реших да я споделя.

Артемизинина(Artemisinin) е субстанция, която се добива от едно китайско растение-"сладко пълзящо дърво"(sweet wormwood)-на китайски-qinghao.
Тази билка е позната от хилядолетия в китайската медицина за лечение на малария, но за съжаление рецептата е била загубена до 1970 г когато един учен, проф. Лай я открива в древен манускрипт.През 1972 г става ясно, че активната съставка в това растение е артемизинина(quinghaosu).

Маларийния паразит има способността да навлиза в червените кръвни клетки и да освобождава намиращото се там желязо.Способността на артемизинина да унищожава паразитите се проявява чрез афинитета му да се свързва със свободното желязо.Артемизинина има 2 кислородни атома свързани в т.н. ендопероксидна връзка.При наличие на свободно желязо тази връзка се прекъсва и образува много активни свободни радикали, които нанасят големи и бързи поражения в паразитите, а оттам довеждат и до тяхната смърт.

През 1994 г.проф.Хенри Лай от Университета на Вашингтон научавайки, че и при маларията и при раковите клетки е завишено количеството на желязото решава да изпробва артемизинина за лечение на рака.На него му е било известно вече, че за да могат да се делят усилено на раковите клетки им е необходимо голямо количество желязо и затова при тях има по-висок процент рецептори за транспортиране на желязото -т.н.трансферин рецептори.Така например при рака на гърдата количеството на тези рецептори е от 5 до 15 пъти по-голямо отколкото при нормалните клетки.При лемкемия болните клетки съдържат най-голям процент желязо-то е 1000 пъти повече от това на нормалните клетки.
През 1994 г проф.Лай съвместно със своя колега д-р Нарендра Сингх започва изследвания на евентуалното антираково действие на артемизинина, като проучванията им са финансирани от Фонда за изследване на рака на гърдата в Сан Франциско.
Първоначално са проведени опити в епруветка с ракови клетъчни линии.Първите резултати са обнадеждаващи-те показват, че когато артемизинина се съчетае с молекули на трансферин-вещество увеличаващо желязото, се наблюдава 98 процентово редуциране на раковите клетки само в рамките на 16 часа.
При опити с левкемия е отчетено 100 % ликвидиране на раковите клетки само за 8 часа.

Резултатите са повече от насърчаващи и изследователите рашават да продължат опитите.Известно е обаче от практиката,че невинаги изследвания които са дали добри резултати в епруветка са също така ефективни когато се проведат с жив организъм.

Проведени сар били опити с мишки.В тялото им се имплантира тумор-фибросаркома- и на животните е даван дериват на артемизинина-дихидроартемизинин заедно с желязо-железен сулфат.Опитите са отчели значителна редукция на тумора.

По-късно са проведени опити и с други животни.Ето един пример.Куче с остеосаркома-рак на костите.Животното не е било в състояние да пресече стаята.Само след 5 дни лечение с артемизинин кучето е можело свободно да се движи, а рентгеновото изследване е показало, че тумора е изчезнал.Правени са били изследвания и с други кучета с лимфосаркома, които показали че след приемането на артемизинин тумора отново изчезвал.Във всички случаи допълнително е било давано и желязо.

В момента текат клинични изследвания с хора.Предварителните резултати по думите на изследователите са добри.Но доколко и как - все още няма публична информация.
Но затова пък много хора болни от рак ползват артемизинина с голям успех и ето само няколко от техните удивителни истории.

Рак на простатата.
Един мъж от Белгия с PSA 12 само за кратко време с приемането на артемизинин успява да снижи маркера на .38.
Друг мъж с PSA 4 за 6 седмици успява да смъкне маркера до 2.Той се почувства толкова добре, че решава да предприеме пътуване до Южна Африка и отново започва да кара колело.Друг мъж с PSA 7.8 успява да го смъкне до 1.9 само за 3 седмици.Друг болен, лекар по професия, успява да смъкне PSA от 3 до .45 за 6 седмици.

рак на панкреаса
Канадец с рак на панкреаса и разсейки в черния дроб успява да контролира заболяването си с помощта на деривати на артемизинина в продължение на 15 месеца.

мозъчни тумори
Младо момче от Ню Йорк с диагноза глиобластома което е било на легло и не е можело да се движи след приемането на артемизинин вече ставало и след 10 дни било в състояние да посети спортно мероприятие.Болен от Дания който си загубил слуха поради мозъчен тумор отново си възстановил слуха след като преминал на артеметер-един от дериватите на артемизинина.

рак на езика
Една жена с рак на езика, която не е била в състояние да се храни, а за целта са използвали тръба само след 2 седмици приемане на артеметер се почувствала добре и можела да се храни сама

рак на гърдите
Жена с 4 степен рак на гърдите с метастази след 4 месечно приемане на артеметер е била в състояние да се върне на работа.
47 годишна жена с рак на гърдите 4 степен и метастази в гръбнака изпозвала разлчини алтернативни терапии, от които имала симптоматични облекчения, но компютърната томография не показвала промяна в тумора.Картината се променила едва след като преминала на артемизинин.

лимфома
д-р Роуел описва един случай на лимфома на главата с размерите на яйце.Само след 2 седмици приемане на артемизинин тумора изчезва.

Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:20.



Тема АРТЕМИЗИНИНнови [re: acтpoapт]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано18.02.07 08:06



Астроарт, благодаря за ценната информация!

Продава ли се в България Артемизинин?

Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:21.



Тема АРТЕМИЗИНИНнови [re: acтpoapт]  
Авторивaн111 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 11:12



Благодаря ти, Астроарт! Сьвместим ли е Артемизинина с прилагането на химиотерапия едновременно?

Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:23.



Тема АРТЕМИЗИНИНнови [re: hope_life]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 13:32



Продукта не се продава в БГ. Но може да се закупи от чужбина-цената не е висока-около 20$.

Американците предпочитат да купуват основно от:


Там могат да се закупят и трите му разновидности
-artemisinin
-artesunate
-artemether

Има и европейски производител:

но неговите продукти са насочени повече за лечение на малария.

Ето и най-големия китайски производител:

но и неговата продукция е насочена основно за борба с маларията.

така че американците са за предпочитане.

Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:33.



Тема АРТЕМИЗИНИНнови [re: acтpoapт]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 13:43



Проф. Лай не препоръчва продукта да се взема едновременно с химиотерапия. Причината е, че не е проучено взаимодействието между артемизинина и различните химиопрепарати.

Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:34.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: acтpoapт]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 09:20



Mili hora,
iskam da spodela moito mnenie otnosno amerik. lekarstva i le4enie. Na saprugat mi otkriha rak na belia drob s meta v mozaka v na4aloto na noemvri,06 . Simptomite biaha- zaguba na glasa, absoliutno ni6o dr. Niamashe zaguba na kg. hraneshe se otli4no, hodeshe na dve raboti i v po4ivnite dni praveshe golemi razhodki. Lekariat ni kaza, 4e pri tozi vid rak<<adenokarcenom>> operacia niama da ima, no 6e se opitat da udaljat jivota s la4e i himioterapia. Biaha nazna4eni 10 dn.kurs la4e.t., no kato vidiana,4e ponasia dobre prodaljiha s o6e 4. Neposredstveno sled tezi 14 proceduri na sledva6ia den startira himioterapiata, koiato prodalji 7 h. v klinika. Saprugat mi se 4uvstvashe dobre parvite tri dni, sled tova zapo4na da se oplakva ot zaguba na sili, a na 4-at den mu se poiaviha avti v ustata. Na sledva6iat den-5- beshe priet v bolnica s razstroistvo i po dumite na lekaria dehidratiran. Toi me uspokoi, 4e sapruga mi 6e ostane 2-3 dena v bolnica, niamalo miasto za trevogi. Na sledva6iat den -6- az otivam na svijdane, no iznenadata beshe goliama, toi lejeshe v otdelna staia na sistemi i pod narkoza. Sestrata me uspokoi, 4e imal infekcia na garloto i bil na specialna medicina. Az se opitvah da go sabudia, toi idvashe v saznanie i mi otgovariashe , 4e vsi4ko go boli.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 09:45



- prodaljenie -

Deset minuti sled tova toi izdahna pred o4ite mi. Ne mojeh da poviarvam, 4e tova se slu4va v Amerika i na lubimia mi 4ovek, koito 3 dena predi tova ne mojeh da stigna po ulicite. Iskam da kaja na vsi4ki ,koito misliat, 4e tuk v USA ima dobri lekarstva i medicina - NE - vsi4ko tova e Biznes, nikoi ne se interasuva ot jivota na pacienta.
Badete jivi i zdravi !



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
Автор *jull* (())
Публикувано24.02.07 11:24



Мила Ели, много съжалявам, че нещата при вас са се развили толкова бързо и така трагично! От това, което прочетох, разбрах, че единственият симптом за заболяването е бил загуба на гласа. Чувала съм, че в САЩ е широко застъпена профилактиката и доколкото знам се прави на 6 месеца, при това е задължителна. Защото целта е да се хванат още първите признаци на едно заболяване. Затова се учудвам, че при вас болестта е връхлетяла неочаквано и вече в крайна фаза.
Още веднъж - моите съболезнования!




Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull*]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 07:02



Do Jull

Za goliamo sajalenie pri moiat saprug bolestta se e razvila mn. barzo i bez nikakvi simptomi, osven zagubata na glasa- 1 mesec predi da po4ine. Nie doidohme v USA predi 1 g. i 6 mesc. i imahme med.izsl. s Rengen ot Bg. , a tuka toi imashe zadalgitelni izsledvania ot rabotata i vsi4ko beshe OK. Imam 4uvstvoto, 4e pri nego ne6ata se vloshiha ot la4eterapiata, a estestveno i ot himiata, za6oto toi za 10 dena beshe svalil 12 kg. Govorih s lekar ot BG., toi smiata,4e e predoziran s himiata i efekta e bil obraten- 7 4asa himioterapia. Avtite v ustata i razstroistvoto sa signal,4e imunnata s-ma ne e nared.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
Автор *jull* (())
Публикувано25.02.07 08:34



Това е точно така (с предозирането). Не пилагаха ли, обаче, някакви имуностимулатори, докато прилагаха химио- и лъчетерапия?
А колкото до изследванията..., ако почетеш малко повече от написаното в този форум, ще разбереш колко вида изследвания трябва да се направят дори при доказан вече рак, за да се разбере, че е почнал да метастазира. Това е най-коварното - често резултатите
са отлични, а всъщност болестта се развива! Просто мислех, че в Америка, при наличие на по-добра база и опит, нещата стоят по друг начин.
У нас най-често пациентите сами настояват за различните контролни изследвания, като че ли това е тяхна работа - да знаят повече от лекарите! Преди 1989 г. всички с това заболяване се водеха "на отчет" и периодично им се правеха тези контроли - беше задължително и дори заплашваха със санкция при неявяване! Нас ни стряскаха в продължение на 5 г. след операцията на съпруга ми
с такива "призовки" в пощенската кутия! Не разбирам защо сега всичко се оставя в ръцете на самите пациенти, като че ли не си плащаме здравното осигуряване!


Затова в този форум непрекъснато споделяме опит и търсим съвети. Че май "спасяването на давещите е грижа на самите давещи се"! Поне отвреме-навреме и тук да влизаше някой лекар!...

Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:49.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull*]  
АвторДapи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 13:19



Моля ви, дай те ми съвет
Баща ми има рак на белия дроб. Минаха две химиотерапии, засега вървеше горе долу добре - до колкото може да се каже добре при тази коварна болест- до вчера. През ноща, като станал от леглото при изправянето започнало да му се вие свят и му се погадило. Казва че с мозъка нещо му става. Обадих ме се в болницат и от там ни казаха че това е някакъв си синдром и ,че не могат да ни помогнат. Изписаха ни да пием Медрин, но той не лекува а само подтиска, все още като се изправи му се вие свят и му става лошо . Ние сме от провинцията и нашите лекари казват ,че немогат да ни помогнат. Това дали ще рече, че болеста е метастазирала в мозъка. Какво може да пие при това положение.

. Сигурно някаде сте писали за тези неща ,но аз нямам това свободно време да чета и да се ровя. Доколкото ми позволява го правя.
Много ви моля, ако някой знае да ми пише ще му бъда много благодарна . След 10 дни трябва да е на хт, но ако продължава така незнам дали ще може да отиде. Затова ви моля ако някой знае някакво лекарство нека да ми пише. Благодаря ви предварително.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull*]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 13:29



Да, за съжаление медицината в САЩ не е нищо повече освен добър бизнес за тези които го практикуват.Високото ниво на медицината в САЩ е един голям мит.Жалко, че е трябвало да го изпитате на гърба си.
Става дума за бизнес за трилиони долари който е по-печеливш от оръжейния.Например около 17% от брутния вътрешен продукт на САЩ е за зравеопазване без това да е свързано със съответното качество на обслужване.

Аз имам преки наблюдения от САЩ и от тамошното медицинското обслужване и отзивите ми не са особено ласкави.
Ще дам два примера.
Имам приятел, който по професия е лекар, но не работи като такъв.Живя известно време в Сиатъл, където му се роди дете.Детето имало кожни проблеми и ходил на детски лекар там, който не е успял да му постави точна и вярна диагноза.Връщайки се в БГ отива при свой познат лекар, който веднага поставя вярната диагноза-атопичен дерматит.

Друг пример.
Сестра ми живее в САЩ.Има малко дете , което имаше проблем с третата сливица.Лекарите там бяха категорични да се оперират всички сливици.Тук в БГ се консултирахме с най-добрите специалисти и те бяха категорични-ако се прави операция да се премахне само третата сливица, но не и другите две.Сестра ми казала това на местните лекари, те не били съгласни понеже при тях нямало такава практика и ако се вадят сливици, се вадят всичките.Бяха големи дебати.Аз постоянно давах съвети, цитирах последни изследвания ,че сливиците имат важна функция в имунната система на организма и т.н. И в крайна сметка успяхме да убедим местните лекари да не се вадят всички сливици.Сестра ми по професия е лекар и мисля, че това също натежа като аргумент.

В крайна сметка оперираха детето-премахнаха му само третата сливица.Случи се така, че по това време аз бях там.Всичко мина нормално, но после дойде документ за разходите -оказа се, че операцията струва 10,000 $-става дума за процедура, която отнема минути.Разбира се всичко това се пое от здравната осигуровка.За същата операция в БГ един от най-добрите специалисти беше поискал 120 лева.

В Щатите излиза едно чудесно списание , казва се Life Extension.В един от последните броеве има голяма статия, която разкрива потресаваща картина за нивото на здравеопазването в САЩ, а именно, че първата причина за смъртност сред населението не са сърдечно съдовите болести, нито рака , нито която и да е друга болест, а лекарите.Ето ви и линк, който бях пуснал в един друг форум:



В статията става дума за следното:
-всяка година над 2.2 милиона хоспитализирани американци получават странични реакции от предписаните им лекарства
-броят на ненужно предписаните за вирусни инфекции антибиотици е 20 милиона годишно
-броят на излишните медицински и хирургически процедури е 7.5 милиона годишно
-броят на ненужно хоспитализираните пациенти е 8.9 милиона годишно
/Всички данни са за САЩ/

Но най-стряскащата новина от изследването е следната:
смъртните случаи причинени от конвенционалната медицина са близо 800 000 годишно
За сравнение:
-смъртните случаи вследствие на сърдечни заболявания са 699 697
-вследствие на рак са 553 251
/данните са за 2001 г./
С други думи американската медицинска система е водеща причина за смъртност и увреждания в САЩ.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Дapи]  
АвторNetia (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 15:43



Здравей, Дари, бих ти препоръчала да направите веднаго скенер на главата на баща ти - настоявайте за скенер, отидете при невролог... От това, което съм прочела, белодробният рак метастазира най-често в мозъка, в костите, в черния дроб, затова тези "зони" трябва да се изследват и следят редовно! Не бих се учудила, ако не са ви предложили/изпратили на такива изследвания - и нас не ни изпратиха, сами отидохме на невролог и скенер, след като баба ми получи лека парализа на дясната ръка. Имаше и главоболие с различна сила в продължение на 2 месеца преди откриването на метастазите. Има ги четири в главата :( При баба обаче никакво лечение не беше назначено така или иначе - тотално отписване :( За съжаление, май този път лекарите не грешат, и химио може само да навреди, не знам... Използваме от няколко дни алтернативни средства с шепи... Чак се притеснявам да ги изброя - мужик корен, родиола, спирулина, чеснов екстракт, герисан, женшен и екстракт от голяма черна мравка, алое, ленено олио и извара, много салати (сокове не иска), полиерга, плод лиций, истински зелен чай, инжекции и хапчета за облекчаване на мозъчния оток около метастазите и...и аз не помня какво още... Сигурно звучи идиотско, но тъй като въпросните неща нямат противопоказания, не искаме да рискуваме да оставим за давене "по-късно" именно онова, което може да й повлияе... Засега се чувства много добре, все по-добре всеки ден, вече не кашля, весела е, с апетит. Много се радвам, макар че и доц. Филипов (този с ваксините против бяс) като й разгледа изследванията каза "4-ти последен стадий"... Всъщност мисля, че тя започна да се подобрява не след започването на добавките, а след известно време положително самовнушение.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Netia]  
Автор *jull* (())
Публикувано25.02.07 16:16



Звучи повече от чудесно! Макар някои от добавките да не съм ги чувала...

Може би, когато намериш време и сили, ще разкажеш по-подробно. А за самовнушението - баба ти сама ли реши, че положителното мислене ще й помогне или то дойде от самосебе си, с подобряване на състоянието й? На каква възраст е тя?
Още веднъж поздравления за вашата воля и оптимизъм! Желая подобряването да продължи все по-бързо, без да спира!


Редактирано от *jull** на 09.03.09 08:53.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Netia]  
АвторДapи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 21:14



Здравей, Netia
Ние много пъти искахме да му направят скенер, но лекарите отказват. Каза ли са му, че и да има метестази лечението е едно и също тъй, че нямоло смисъл. Сега като отиде на преглет пак ще поискаме да го видят на скенер. Ако откажат тогава освен да отидем на частно. Netia какви са тези инжекции и хапчета за облекчаване на мозъчния оток около метастазите? Баща ми казва, че чувства че има вода и като се наведе или разклати започва да му се вие свят. Невролога ли ви изписа тези лекарства?
Много се радвам ,че баба ти се подобрява и дано само хубави неща да се случват.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано26.02.07 08:48



Мила Ели, много съжалявам за това, което ти се е случило! Не вярвах, че е възможно такова отношение към пациента.

Прегръщам те за кураж!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Дapи]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано26.02.07 08:50



Дари, мила, какъв е хистологичния вид на рака? Не можеше ли да се направи операция?

Лекарите не са прави за скенера, ако има мета в мозъка, би могло да се оперират.

Давай на татко ти повече сокове.

Стискам палци!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Netia]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано26.02.07 08:51



Нетя, радвам се за подобрението на баба ти! Продължавайте все така!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 08:20



Blagodaria na vsi4ki, koito me podkrepiat, no iskam da dam kuraj na vsi4ki hora bolni ot rak. Az imah operacia na gardata predi 17 godini. Biah mn.mlada i s bebe na race. Operaciata beshe mn. tejka/carcinom na mle4nata jleza s meta v linf.vazli/, a i le4enieto sled tova ma4itelno. Zapo4na se s himioterapia / 8 kursa/, ot koito parvite 4-5 dni ne mojeh da stana ot legloto/povra6ane, otpadnalost/. Cled tova la4eterapia, ot koiato pak ranata se otvori. Naloji se da mi napraviat plastika. Sled tova imashe edin period na zatishe. Edna godina sled operaciata mi se podu linf. vazel na kliu4icata. Sled biopsiata se vidia , 4e ima pak rakovi kletki i aide otnovo la4eterapia na dvete kliu4ici. Jiveeh v strah godini nared , dokato edin den si kazah, 4e tova ne moje pove4e da prodaljava.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Eli]  
АвторELl (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 08:51



Zabranih na vsi4ki v ka6i da govoriat za bolestta i iskah da se otnasiat s men, kato sas zdrav 4ovek. Jiveeh normalno, gledah si deteto, a sled tova tragnah na rabota. Ne sam vzemala nikakvi lekarstva, a i v momenta ni6o ne pia. V kraina smetka vseki 4ovek ima opredelena sadba ,tova koeto triabva da se slu4i , se slu4va i nie ni6o ne nojem da napravim. Moga da kaja samo na vsi4ki bolni , ne mislete za bolestta, radvaite se na jivota, za6oto drug reshava kakvo da stane. Pri men stana taka, 4e az bolnata pogrebah sapruga si predi 2 mesc., koito beshe v perfektno zdrave predi tova. Badete jivi i zdravi i ne mislete za bolestta!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull*]  
Автор netia (unstoppable)
Публикувано04.03.07 17:06



Мужик корен и родиола (златен корен) - капки някъде от републиките на бившия СССР с антитуморно и антиметастазно действие.
Спирулина - зелено водорасло, мисля, с имуностимулиращо действие.
Полиерга - лекарство, изписват го с химио обикновено, от онкологията са й го изписали, май антираково действие, или просто имуностимулант.
Лиций - китайски плодчета, със стимулиращо и антираково действие, има ги в аптека Ремедиум и билкови аптеки. Някой във форума беше казал, че облекчават при бял дроб, май добре действат и при нас.
Зелен чай на листенца - действа против свободните радикали и антиканцерогенно.
Глог, валериана и мента - здравият сън е много важен при раково болните, чела съм го в медицински списания.
Чесън капсули - защото не иска да пие изпитаната рецепта с чесън
Герисан - писано е за него тук много.
Жен шен с екстракт от голама черна мравка - това почти не го пие, уж има антитуморно действие, но не мога кой знае какво да кажа за него.
Пиша по памет, защото нямам лекарствата пред мен, но в общи линии това е. Повечето са имуностимуланти, но мужик корена уж има доказано антираково действие - не бих го пренебрегвала.
И вече слагаме и ваксините на Сп. Хаджиев... Решихме, че едва ли ще навредят. Отказахме се от тези на доц. Филипов, не може да й слагаме безброй инжекции все пак.
Дано това е полезно...

Изкушението да се откажеш е най-силно непосредствено преди да успееш!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull*]  
Автор netia (unstoppable)
Публикувано04.03.07 17:10



Забравих: когато беше много зле (баба е на 75) й казахме сутрин и вечер по две минути да си повтаря, че се чувства все по-добре с всеки изминал ден. Бих казала, че след 2-3 дни започна наистина да се чувства значително по-добре и така продължи, но за съжаление има проблеми с ходенето (вероятно от притискане на центрове в главата) и това много я отчайва, макар и да не знае причината.

Изкушението да се откажеш е най-силно непосредствено преди да успееш!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Дapи]  
Автор netia (unstoppable)
Публикувано04.03.07 17:27



Нещо ми стана с нета и ми се изтри постинга, така че: пак накратко.
Инжекции и хапчета се предписват от невролог на база на скенер, на който той те праща. При нас премахнаха главобола и облекчиха малко проблема с ръката. За съжаление, наистина говорим само за симптоматично лечение в нашия случай, защото в основното лечение на рака при нас промяна няма - то си беше никакво, и си остава никакво ... :( Само добавки и природни лекарства. Въпреки това облекчението е значително.
Настоявайте за скенер, а ако решите на частно, ние бяхма при д-р Цакова, 25 ДКЦ на ул. Николай Коперник недалеч от Плиска, преглед и скенер не надвиши 80 лв. Дано се окаже, че го правите само за успокоение! Успех и сърдечни поздрави на теб и баща ти.

Изкушението да се откажеш е най-силно непосредствено преди да успееш!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ивaн111]  
Авторivan111 (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 10:05



iavno nikoi nishto neznae.Abe gore dolu kato lekarite.E dobre.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: ivan111]  
Автор nelidz (член)
Публикувано19.03.07 13:32



Иване, как е баща ти и какво е състоянието му?Тук всички се опитват да помогнат с каквото могат?Пиши и ще получиш съвет!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Дapи]  
АвторNetia (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 21:13



Здравей, Дари, как е баща ти? Не мога вече да следя как върви форума, но искам само да кажа, че ако не дай боже неговото са се оказали мозъчни метастази, БЕЗ ДА ГУБИТЕ НИКАКВО ВРЕМЕ трябва да направите и ядрено магнитен резонас - и с него - на свободния прием на проф. Бусарски (или друг там) в Св. Иван Рилски (до Центъра по хигиена), с молба ако е възможно да оперира, и вече каквото той каже, и после още химиотерапия. Извинявам се, ако звуча драстично, но щях да съм благодарна, ако на мен някой това го беше казал при откриването на метастазите на баба, преди 2 месеца, когато още беше в горе-долу добро общо състояние, и може би е била операбилна...
При нас просто нещата за 1 месец и половина стигнаха до пълна неподвижност от тези метастази! И до 4 инжекции дневно дексометазон за оттока, които все по-малко помагат..
Човек трябва да се бори, колкото и да е трудно, каквото и да му струва! За съжаление, ние в началото попаднахме на химиотерапевт, който не искаше да се бори с нас, и ни изпрати без лечение, и на невролог, който дори не ни насочи към консултация с неврохирург, а е трябвало....

Та така...


Желая ви много късмет и успех, дано да докладваш хубави неща!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Netia]  
Автор дapлинr (непознат)
Публикувано04.04.07 17:49



Здравей Нети. Аз съм Дари. Реших да се регистрирам и под това име не ме пускаше. Така, че сега съм Дарлинг. Благодаря, че се интересуваш за баща ми. Водихме го на невролог и му изписаха лекарства. Лекаря предположи, че мозъка има липса на кислорд. Откакто пие тези лекарства е добре. Няма световъртж и не повръща. Не сме го водили на скенер. От вчера започна 4 -то вливане (курс). За сега се държи. Този път вливанията ще са 5 дни. Моля се и стискам палци да мине леко.
Пожелавам на всички много здраве и кураж в борбата.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: дapлинr]  
АвторNeti (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 18:06



Мда, добре звучи! Браво!

Наистина, световъртеж и повръщане на мен лично не са ми познати като симптоми, така че се надявам, че е прав лекарят ви, че е от просто кислородена липса. Да мине много леко хт! А за онова лекарство, за което питаш в другата тема не съм чувала...



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 17:39



Не искам да ви отчайвам, но...
спасение няма...
Най-добре го приемете ще
се почувствате по-добре.
Казвам ви от личен опит





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Castor]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.10.07 17:58



И защо смяташ, че "ще се почувстват по-добре"?!
И кой си ти, че да знаеш кой как се чувства като му отнемат надеждата?!
Не смяташ ли, че ако се случи най-лошото (да не дава Господ!), човек има предостатъчно време да "свиква" с този факт?!
И че приемането на диагнозата като обреченост отнема съпротивителните му сили, желанието му да се бори, следователно и да живее?!
Това е Клуб за взаимопомощ, не забравяй това! Човек може да помогне със съвет или дори с окуражителна дума..., но и да убие по същия начин!


Ако имаш желание да споделяш опит (какъвто твърдиш, че имаш!), направи го! Но не е редно да пророкуваш бъдещето на когото и да е, защото животът е пълен с изключение и чудеса.
А какво ни очаква, знае единствено Бог...






Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull**]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 18:58



Всеки си има право на мнение. Живеем в демократична държава. Така, че за този вид рак ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ! Щом има мета в главата, то огнището е много старо и не може да се оперира. Вероятно има мета и в костите и на други места...За опита...днес се разделихме с баща ми. Повярвай ми...пробвахме какво ли не. Иначе има много други видове рак, които ако се открият навреме и болният е борбена натура има шансове. Съжалявам ако съм отнел нечия надежда





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Castor]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.10.07 19:27



Съжалявам за баща ти и това обяснява твоя песимизъм!
Въпреки това, всеки организъм има свои особености, биохимия, ниво на имунна система, генетика и пр., които го превръщат в уникална система. Затова един и същ тип лечение дава често различни резултати...



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull**]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 19:32



Имаш ли информация за хора, които са се излекували или поне са преживели
примерно...2-3 години?



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Castor]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано16.10.07 20:41



Здравей, Кастор. Много съжалявам за татко ти!

Имам сведения за хора, оперирани от рак на белия дроб, които дълги години са си живели само с един дроб. И впоследствие, разбира се, са почивали от старост, нещастен случай и т.н. неща, несвързани с основното заболяване. Но е факт, че са живели доста над 5 години след операцията - здрави, без рецидив.

При татко ти какъв беше хистологичния тип на рака, оперираха ли го, в кой стадий е открит, пушеше ли той, пушиш ли ти?

Редактирано от little_rabbit на 16.10.07 20:42.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: little_rabbit]  
Автор nelidz (ентусиаст)
Публикувано17.10.07 04:31



Хората трябва да се борят до последно и да опитат всичко, което могат , да не губят надежда до последно.Понякога е по-добре да се направи скенер на цяло тяло, да се види има ли разсейки и тогава да се прецени да се прави ли или не операция, защото лекарите често допускат грешки и от това страдаме ние-Между другото вчера четох една статия във вестника, смъртта от ракови заболявания в САЩ през последните години е намаляла като процент в резултат на подобряване качеството на живот, основен акцент се поставя върху вредата от тютюнопушенето и как то причинява рак на бял дроб....всичко е много относително, дядо ми пушеше, пийваше си, казваше човек един живот живее, на 82г четеше без очила, по-изправен от мен като левент и си беше ок.НО ние сами можем до подобрим някои неща и най-важното е по-малко стрес и нерви, нека се радваме на малките неща.Зайче, прегръщам те теб!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: nelidz]  
Авторhope_life (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 09:21



Castor, искрено съжалявам за баща ти! Искам да ти кажа с риск да се повторя (извинете ме затова), че моят баща има диагноза рак на бял дроб и през два - три месеца се образува по една метастаза в главата, която се премахва оперативно. И така след операция на бял дроб (операцията на бял дроб беше много тежка и много трудно доктор в София се съгласи да я направи, иначе беше за чужбина) и 6 операции на главата вече почти 2 години и половина той живее (дори работи и шофира). Ето че има някой, който преживява повече от две години. И аз разбирам твоя песимизъм, и все пак след като много добре осъзнавам колко тежка е диагнозата на баща ми (поне в неговия случай) и знам, че няма оздравяване, продължаваме да се борим и се борим не заради друго, а да е повече време сред нас. И те уверявам, че не го измъчваме, защото повече от всичко той иска да живее, обича живота и заради това се бори. Дори си прави планове, които както той, така и ние се надяваме да изпълни. Болестта е много тежка и коварна и няма място за песимизъм.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Авторhope_life (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 09:27



Забравих да Ви питам за Новомин??? Има ли смисъл да му го поръчам, за засилване на имунната система, защото му предстои пак химиотерапия? Как мислите? Помага ли?



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 11:41



Отново прочетох написаното от астроарт за артемизин.Има ли някой,който да го е ползвал и да има наблюдения въорху действието му.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 12:41



Благодаря ви!
При баща ми беше възможно да се отстрани само тумора в главата. След това лекарите му дадоха между 2 и 4 месеца. Изкара 6...Може би малко му помогнаха ваксините на доц. Филипов(Verorab) съчетани с Cuprenil. Пробвахме метода на Хулда Кларк, рецепти с чесън, билкови рецепти и какво ли още не...



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: 4O4O]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 19:31



http://www.geheimmedizin.net/Artemisinin.html#anchor_26
Тук пише за артемизинин и начина му на употреба.Вече поръчах препарата от САЩ и направих запитване до д-р Крони.Ще пиша като получа отговор от нея.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Авторhope_life (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 13:09



Искам да споделя с вас какво открих: Жена с рак на гърдата и множество метастази започнала да се лекува с някакви южноамерикански билки и за около 6 месеца метастазите изчезнали. Билките били от Андийски медицински център. Има го и в София: Андийски медицински център България - тел.: 02/983 11 81. Някой чувал ли е затакъв център или знаете ли нещо по въпроса?



Тема Артемизининнови [re: 4O4O]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 15:30



Поръчах и вече ми доставиха въпросния Артемизинин от САЩ.От проф. Лай /Вашингтонски университет / получих уверение,че препаратът има "ефективно" въздействие върху дребноклетъчния карцином на бял дроб. Пие се по 2 капсули/ от 100 мг/ дневно.От утр започвам даго давам на татко.Дано да ума ефект!
Същият препарат има доказано действие върху рак на гърдата.
Повече може да се прочете в

Редактирано от vesela.bg на 05.11.07 23:42.



Тема Re: Артемизининнови [re: 4O4O]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано16.11.07 11:46



Все още не сме почнали артемизинина.От две три седмици татко се оплаква от силни болки в корема.вчера го заведох да пие каша и да го консултира гастроентеролог.Оказа се че е направил язва на дванадесетопръстника в следствие на химиотерапията.Сега започнахме да я лекуваме,а с артемизинина -може би след някой друг ден,когато отзвучи болката в стомаха.Лошото е че татко започна да се оплаква,че "има нещо в лявата половина на главата"- с лявото око вижда "наполовина",с лявото ухо не чува добре,от лявата ноздра тече непрекъснато воден секрет.Всичко това ми навява тежки мисли,но татко не иска да ходи нито на ЯМР,нито при онколога,нито да чува за химиотерапия.Надеждата ми е в този артемизинин.Дано да успея да му го дам.
това е от мен,ще се опитам да продължа да гледам напред с надежда!



Тема Re: Артемизининнови [re: 4O4O]  
Авторelianne (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 20:35



Здравей 4О4О,

Баща ми също е с дребноклетъчен карцином на белия дроб. Правихме химио и личетерапия, и преди няколко седмици той почна да се чусвта зле - не можеше д ходи добре, гади му се, не искаше да яде и пр. Като ходеше викаше, че все едно нещо го дърпало на дясно. Направиха му скенери и нищо не откриха. Направиха ЯМР но без контраст въпреки, че бяха го назначили със...ама това е друга тема. Тази седмица направихме ЯМТ на гърдите и то обхваща коремната област и намериха тумор на панкреаса, а днес на ЯМР на главата се установи, че има тумор или по скоро "находка" отпред в ляво. Аз така си обяснявам и това, което той казваше, че го дърпа на дясно. Интересното е, че на ЯМР без контраста, който направиха на главата преди 1 месец не можеха да видят този тумор. Аз лично те съветвам да заведеш баща ти на ЯМР с контраст. За наша радост поне белия дроб е абсолютно чист.
Той обаче се чуства много добре, всеки ден му се бие по една инжекция кортизон и яде много добре, даже е надебелял

Но ако даже за един ден спре инжекциите на следващия вече му е зле.
Не знаем още кой от туморите са свързани, ама лекаря казал на майка ми днес, че имало лечение с някакви хапчета. (става дума за тумора в главата). Иначе кръвните му изследвания са добри, ама той не иска и да чуе, че е болен, само повтаря, че не е болен! Не иска да приеме някак си....
Ако имате някакви въпроси може би бих могла да помогна с нашият опит... Аз съм почти всеки ден в форума, просто по рядко пиша, че при нас нямаше много рзвитие до скоро и не можех да допринеса с кой знае какво...
Тежко е но ще се борим...може битката да е изгубена но войната НИЕ ще спечелим!

Успех и здраве желая на всички вас!



Тема Re: Артемизининнови [re: elianne]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано29.11.07 15:44



Здравей елиане!
Благодаря ти за съвета!За съжаление татко категорично отказва ЯМР.В момента е с непоносими болки в стомаха и корема.Утре се съгласи да му направят гастроскопия и толкова.Силите го изоставят,както казва той.Надявам се утре всичко да мине добре и да ми кажат какво да правим.Благодаря ти още веднъж,до утре!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Авторdoc (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 07:30



Лечението в такива случаи е химиотерапия с Lomustin и Carmustin, които се намират по диспансерите.Много добри резултати има и при лечение с Temodal, но той не се отуска за лечение на мозъчни метастази.



Тема Re: Артемизининнови [re: 4O4O]  
Авторплaмeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 18:20



чочо и аз ще поръчвам от артемизинина,но ако знаеш повече информация за това моля те пишими,и аз търся някъкво спасение за майка ми че при нея нещата са много зле.Разбрах че от това се вдига висока температура и от това ме плашa.Трябва ли някаква диета по време на приемането и в продължение на колко време се пие.Много ще съм ти благодарна ако ми пишеш на адрес www.plamenasz@abv.bg



Тема Re: Артемизининнови [re: плaмeнa]  
Автор4O4O (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 21:14



http://www.mwt.net/~drbrewer/canart1.htm

http://www.mwt.net/~drbrewer/canart2.htm
Здравей,Пламена!На тези адреси има публикувани два обширни материала на англ. за препарата,схеми за приемането му,примери с хора,повлияни от него,евентуални странични действия.Информацията е богата и полезна.Не се спазва никаква специална диета,може да се използва по време на химия,но в никакъв случай по време на лъче.Аз не съм прочела за страничен ефект висока температура .Твърди се ,че няма странични ефекти.
Аз получих примерна схема за приема му от една немска лекарка :
Сутрин през първите 4 дни :1 табл. железен сулфат /250мг/ +
1 табл. фолиева киселина/0.50мг/Това е само за първите 4 дни!
Десет часа след това: 500 мг Артемизинин /или 5 табл.х 100мг/ +
1 капсула масло от съомга
Това се прави мин. 2 месеца,но най-добре 4 месеца.
Ако имаш още жъпроси ,питай!





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: acтpoapт]  
Авторdonka24 (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 14:44



Здравейте на всички във форума!
От доста време чета всичко написано тук по темата за рака-тази коварна болест и реших и аз да пиша,тъй като и моето семейство се "пече на този огън".Моят татко също е болен от рак-на белият дроб,с мета в главата(главен мозък).
Тежко е,трудно е,но и надеждата трябва да я има,защото все пак това са хората,които обичаме!

Астроарт:от теб научих за Артемизинин-а и се заинтригувах много,поразрових се из нет-а и освен в: www.hepalin.com ,го открих да се предлага и в: www.vitacost.com, но има различни видове(поне по 3-4 и са с различни милиграми-по 100мг. и по-500мг,има и Artemisinin-plus;Artemisinin-Complex..)
Какво ще ме посъветваш ти,както и другите,които са го поръчвали и прилагали?!
Цената на Артемизинин-а в 2-та сайта е различна-20 и 40 долара за опаковка(с различен брой капсули),а за качеството -нямам представа,кое е по-добро!Доста глоямо значение има и в това,че в единия сайт не може да се поръча директно за България!
Вие,които сте го ползвали,как сте го поръчали, какви са отзивите ви за този продукт?
Ще очаквам препоръките ви,както и съвет за приложението му(дозировката).Благодаря предварително и успех на всички!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор 77O323 (непознат )
Публикувано01.06.08 19:10



може ли този артемизинин да се ползва по време на химиотерапия?



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор ivanovaproki (непознат )
Публикувано19.02.09 12:45




Редактирано от *jull** на 20.02.09 00:19.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: hope_life]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано23.02.09 18:35



Здравейте,мили хора!Току-що се регистрирах,написах един пост ама къде изчезна.......Нищо ще пиша пак.Баща ми е с диагноза рак на бял дроб от 1г.9м. Лекарите категорично отказаха операция.. и правиха само химиотерапия.Преди месец казаха ,че има "нещо" в главата и сега установяват метастаза ли е или е получил лек инсулт.Лошото е,че немога да ходя с него при лекарите,защото имам дете на 1г. и няма кой да ми го гледа!Искам да говоря с някого тук ......Много ми е тъжно....Благодаря ви!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано23.02.09 20:19



Доре, най-добре е да отидеш на

, но за мен лично най-добрият вариант си остава газта.

Е, аз си се харесвам.

Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано23.02.09 20:29



Здравей Миличка, съжалявам искренно, че и твоя тати е сполетян от тази Гад както гонаричам аз рака. Наскоро загубих баща си от същия вид рак рак и ще съм много щастлива ако успея да ти помогна с нещо. Пиши подрбоно и питай за всичко което не ти е ясно.
Успех и здраве!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: zagrijena]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано24.02.09 09:21



Здравей,Загрижена!Какво да те питам?Имам хиляди въпроси,но най-много ме интересува колко ще живее?Въпрос на който никой не може да ми отговори...Като прочетох,че си загубила твоя баща се разплаках....Не си позволявам да плача,защото и малчо се разстройва,но понякога не мога да се сдържам......
Прочетох за пиенето на газ.Мислите ли ,че има смисъл да пие,при условие че е в толкова напреднала фаза?Лекарите са казали ,че повече нищо не могат да ноправят за него.....
Извинявам се ,ако пиша объркано,но така се чувствам.Благодаря ви!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.02.09 13:48



Доре, не обичам този въпрос. Никой не може да ти каже колко ще живее някой, освен Господ.
Да питам за метите в главата сигурно ли е и с какво изследване ги видяха. Направете още една консултация с неврохирург само с документите. Може да измислят нещо.
Какво да пиете е трудно да кажа, защото готова рецепта няма. На първа страница на клуба има две постоянни теми "справочник на темите" и "алтернативи на рака". Вътре има събрана безценна информация от нашия опит. Винаги има надежда да се обърне процеса, да се облекчат болките. Решението си остава ваше. Ние ще помагаме с каквото можем. Газта не е лоша като вариант, стига да може да я пие.
И най-важното - тате да иска да живее и да се бори.
Успех!





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Авторalone_1 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.09 18:21



Здравей!
Съветвам те веднага да започнете шапките с хлебен квасец по П. Димков. Определено имат ефект. Ние загубихме борбата след метастази в белия дроб и мозъка, но при прогноза за 1 месец живот, сестра ми живя 6 месеца. Освен това пи алое; мед + масло + нишадър + карамфил. Ние не успяхме, но вие сте длъжни да опитате. И настоявайте за операция или химиотерапия. Кой знае - може да се преборите!
Успех!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: alone_1]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано24.02.09 19:38



Нямам време да пиша в момента,просто искам да Ви кажа огромно БЛАГОДАРЯ! това за мен е галяма подкрепа.Да той иска да живее,но ми се струва,че губи надежда понякога.....Днес му казах за газта и се ентусиазира-от утре започва!

Пак ще Ви пиша...Благодаря Ви ,че Ви има!

Буба,знам че въпросът ми не е уместен......От утре започвам подробно четене!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано24.02.09 21:02



Здравей отново Доре, Бубето е права, само онзи от горе знае кой колко и как ще живее. Бързам веднага да ти кажа, че моят Тати беше изключително разумен и борбен човек, но от момента в който разбра точно 6 месеца преди да почина той се отчая и това за съжаление само му навреди още повече. Така, че мила борете се, говорете му, дайте му стимул, опитвайте всичко за което чуете. Все пак не се знае от кое ще помогне, тъй или иначе вреда по-лоша от тази Гад няма да има.Пиши и задавай въпроси, ще отговаряме когато можем и както можем, макар че самата аз почти не съм питала, само четях и събирах инфо,тъй като съм в медицинските среди и мислех, че имам необходимата помощ.
Вярвайте, убедете го и него, че всичко ще бъде наред, че с волята на разума и духа всичко се постига и наистина вярвам, че този който го направи ще има здраве.
Успех и никакво отчаяние!
И ако все пак искаш да зададеш и по-..... въпроси, пиши ми на лични, ще ти отговоря.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: zagrijena]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано25.02.09 19:15



Здравей и от мен ,Доре!И аз мисля,че най-важни са психиката и вярата.Майка ми беше отписана от няколко лекари/беше точно с диагноза рак на бял дроб/ и буквално ни казаха,че ще умре всеки момент, тогава намерихме лекар,който се съгласи да опита лечение-резултата беше пълна ремисия,продължила 6 месеца. За съжаление почина нейния баща,което я срина,болеста се върна,а тя се предаде и за съжаление си отиде.ТЯ пиеше билки,сокове ,ХТ, но според мен най-важното беше психиката.

Та най-важното при прогноза от всеки момент до месец,майка ми живя 1г. и 2м. ,а аз съм убедена,че при други обстоятелства можеше и да е жива. НЕ СЕ ПРЕДАВАЙТЕ!

Редактирано от suni1234 на 25.02.09 19:30.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: suni1234]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.02.09 06:28



Благодаря ти, че споделяш, и това, което казваш е много важно! Затова бих те помолила,
ако нямаш против, да дадеш повече подробности за това лечение и лекаря, който ви е помогнал.
Тази информация може да бъде полезна на много хора!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull**]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано26.02.09 09:20



Здравейте!Благодаря на всички за подкрепата!Решихме от 1.03. да започне газта.Лошото,обаче е че брат ми и снаха ми ме изгледаха доста многозначително снощи като им казахме......едва ли не съм луда,а изказването след това беше "тоя интернет ще побърка хората"

Е аз поне правя нещо......Не дай боже,нещо лошо да стане ще ме обвинят мен.Вчера ходих да му взема морфина и жената,която то дава ми каза,че вече му е много висока дозата и ако може да не се увеличава повече.Лошото е ,че от него получава много сериозен запек и му помага само бизелакс.Дали има някоя билка или някаква храна,която би могла да му помага?Цяла нощ не съм спала и се чувствам доста зле.....Благодаря Ви,че ме разбирате!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.02.09 10:46



Ето:


И още:

В 250 млг. студена вода се накисва 1 суп.лъж. сена от вечерта.
На сутринта се прецежда и пие.
Студеният извлек е с по-меко действие и няма тази бурна болка в корема при изхождане след запек.
Прави го два-три дни всяка сутрин за да се изчисти.
Имай предвид, че сената е един вид "бърза помощ", не е за дълготрайна употреба, защото червата стават лениви.

Приемането на чаша топла вода сутрин също регулира дебелото черво.
Чиста топла вода, не гореща. Нищо друго. След 2-3 седмици стомаха става редовен като по часовник. Тази рецепта я прочетох преди години във
в. Лечител. Изпробвала съм я лично и работи. Гарантирам.

1 супена лъжица зехтин сутрин на гладно също върши чудеса.





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: Buba67]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано26.02.09 11:03



Лелееееее,Буба,страшна работа си!Благодаря ти!Лошото при моя тати е, че се е вдетинил и казва "ако е гадно -няма да го пия".И това е по вина на майка ми ,която се държи с него като с дете "ще папкаш ли,ще спинкаш ли........" ужас!!!Обаче утре като отида съм замислила да му кажа,ако иска да живее да се държи като зрял човек и за да гледа внукът му(това е най-големия му стимул)как расте да започва да пие всичко,което му се дава,а не това ми е сладко ще го пия,онова ми горчи и няма да го пия!
Прегръщам Ви!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано27.02.09 17:35



Досега ползвали ли сте морфин , лекарката на майка ми ни беше казала,че морфина подтиска центъка на дишане и не се дава на болни с рак на бял дроб,защото може да доведедо кома. Дано не е вярно.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: *jull**]  
Автор suni1234 (непознат)
Публикувано27.02.09 18:16



Писах във визитника.Ако имате въпроси с радост ще отговоря.Успех на всички,които се борят с диагнозата рак.



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: suni1234]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.09 20:58



За съжаление,за всички опиоидни -сред, които и морфинът, като най-лоша странична реакция се води подтискане центърът на дишането+лош запек...Но за това пък има дозировки...., които не водят до тези прфоблеми





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: yraaa]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано28.02.09 20:24



Ама това е ужасно!Баща ми е на морфин сутрин и вечер по 100мг.
Хубавото обаче е,че след като изчетох доста неща във форума му дадох лекове за запек и имаха резултат.

Днес за първи ден пи и газ............Абе има надежда!
Малко е да кажа БЛАГОДАРЯ на всички Ви!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано14.03.09 19:59



Здравейте, съжалявам че късно се включвам, но и аз да дам съвет за запека ако е толкова проблемен. Наистина, от всички обезболяващи освен другите страничини ефекти е и запека. На моя Тати му действаше единствено английска сол. Има, няма 1 час и действаше.

Здраве на всички!





Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: hope_life]  
Автор dora76 (непознат)
Публикувано11.07.10 18:59



Здравейте ! Това което ще напиша вероятно ще е объркано , но така е в главата ми.. Преди две години откриха петно на белия дроб на баща ми , но незнайно защо джипито решило ,че е пневмония и го лекуваха за това . До преди 5 месеца нямаше проблеми, но баща ми започна да се уморява бързо, да кашля и го приеха в болница. Там видяха петното , но решиха , че може би е туберкулоза и известно време го лекуваха . Петното не беше мръднало и милиметър от две години. Взеха му проба от дроба и се оказа че не е туберкулоза. Едва тогава се предположи че може да е рак. Но не били сигурни , можело да е просто старо петно. Преди около 50 дни баща ми започна да има проблеми с говора , заекваше и бъркаше думи. Лекарите казаха , че вероятно е от стреса и предложиха да го оперират , за да са сигурни какво е. Операцията беше преди около месец, оказа се уж доброкачествен рак . Изрязаха му лявата половина на белия дроб . Веднага след операцията започнаха психични проблеми , не знаеше къде е , бърка думи говори несвързано и дори не ме позна. Едва тогава решиха да снимат и главата и се оказа ,че има разсейки. 4 дни след операцията го изкараха от интензивното и след 5 дни го пратиха вкъщи. Не мога да разбера , как така изписват човек с такава операция след 9 дни . Толкова била клиничната пътека. След това ни насочиха към онкологията , където го регистрираха . Казаха че като се въстанови ще преценят дали ще правят химиотерапия или лъчетерапия , но на този етап е слаб и ще го убият . Сега е вкъщи , майка , баба и чичо го гледат като малко бебе. Аз живея далече и се опитвам да се прибирам по често. ОТ онкологията казали да го заведът да го видят , но той едва ходи до тоалетната сам. Чичо казал че не може да се движи , и те му отговорили да изчакат да се възстанови. Как да се възстанови ,като дори не му обръщат внимание . Селото ни е на 18 км. от Пловдив . Джипето дошло само веднъж да махне конците . Моля ви кажете ми към кого да се обърна и какви права има баща ми ? Има ли право на посещения вкъщи ? Или превоз до болниците? Благодаря и се извинявам още веднъж за това че написаното от мен стана така объркано, ,но до преди месец не съм и се сещала ,че може да се случи такова нещо.

Копирам мнението си от темата която писнах защото просто нямам сили да пиша.

Редактирано от dora76 на 11.07.10 19:01.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: dora76]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано11.07.10 20:33



Тема Re: Имам нужда от помощ ... [re: dora76]
Автор Юлия 5O ()

Публикувано 11.07.10 20:28 Редактирай мнение следващо непрочетено мнение Отговор на мнението



Здравей и от мен!От написаното до тук разбрах,че бащати има рак на белия дроб,с разсейки в мозъка.За това не те е познал,и бърка словореда на думите.
Наистина,на този етап,впредвид състоянието в което се намира бащати,няма да може да започне химиотерапия,защото няма да може да я издържи.
След като вече имате регистрация в онкото,имате право,да вземете,инвалидна количка,антидекубитален дюшек,и комбиниран стол за тоалет и баня.Но за целта трябва да отидете в онкодиспансера,и да ви направят протокол.Там ще ви насочат,и откъде да ги вземете.
Трябва наистина да намерите начин,да го заведете да го видят,там ще му бъдат направени изследвания,и възоснова на тези резултати,ще се реши дали може,или не да започне съответната терапия.
Транспорта трябва вие да си го намерите,не се полага безплатен такъв за съжаление.
Когато отидете заедно с него в онкото,там в съответното отделение,ще има личен онколог,който ще следи,назначава лекарства,и напътства бащави.При него ще ходите винаги,и до него ще се допитвате.
Но ако сте достатъчно финансово добре,ще идва в домът ви,и дори можете да си наемете и сестра от онкологията,която да му прави вливките в домът ви,но пак ви казвам за съжаление корупцията е много голяма,и става въпрос за много пари във времето.Казвам ви го като човек минал по този път.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Юлия 5O]  
Автор Богдана Богданова (непознат )
Публикувано18.04.12 00:15



Здравейте мили борбени хора,

Дойде време и аз да се включа в клуба. Ето нашата история:
всичко започна на 6ти май 2011 - когато баща ми забеляза червена кървава ивица в храчка. Отиде на лекар (най-добрия му приятел) който за да е сигурен го изпрати на скенер. Оказа се че има сянка в десния лоб. На следващата седмица беше на бронхоскопия в белодробната болница в София - не успяха да стигнат до мястото и не взеха биобсия. На 30 май направихме операция - отстраниха 1/3 от десен лоб. Благодарна съм на доктор Янков и бих го препоръчала на всеки! След-оперативния период мина многго добре. Възстанови се бързо.
Диагнозата бе: Нискодиференциран плоскоклетъчен карцином на бял дроб, Т2аN0M0, St-IB, като проби бяха взете от 22 лимфни възли -всичко чисто.
Понеже сме от Нова Загора, ни изпратиха в онкодиспансера в Стара Загора. От там ни казаха, че химиотерапията не е наложителна в нашия случай, но е препоръчителна. Аз бях човекът, който настояваше да проведем химиото. Направихме 4 вливки с Гемзар и Цисплатина. Понесе ги много добре. Всички изследвания бяха в норма, даже косата не опада.
След приключването на химиото правихме контролен скенер на бял дроб и стомашна кухина - всичко наред!
Започна работа, всичко се успокои! отдъхнахме си с мама

началото на януари, ми узтръпнаха ръката и крака - десните. На 6ти януари скенер и една метастаза
На 23 януари операция - напълно отстранена мета! д-р Попов от неврохирургията в Стара Загора!!! Евала на този човек! Предписа ни терапия с Дексаметазон, Ноотропил и Финлепсин. Като дексаметазона беше само за 20 дена, а останалите са и до днес.

Изпратиха ни на лъчетерапия в Пловдив, на линейния ускорител (аз живея в Пловдив и за това предпочетохме пловдивския пред софийския). Деня преди да започнем нагревките направихме ЕЕГ - също всичко е наред, почти като на здрав човек, като разбира се си личи мястото на операцията.
Тук д-р Влайкова се отнесе сртахотно към нас всичко вървеше по план, като изключим разбира се честите повреди на ускорителя ... но тяхника, разваля се. Направихме 15 нагревки. От тях вече косата опада. Но това да ни е проблема.
И отново по живо по здраво, всичко наред, даже мислеше на 20ти март да се връща на работа.
За Великден като се прибрах в къщи забелязах, че нещо не е наред, но той не ми казваше за да не ме тревожи. В понеделник вече каза, че крака и ръката отново му "тежат" Обадихме се на невролога му. Каза да купим Дексаметазон. Половин час след като биха дексаметазона татко ми се обади (аз вече пътувах към пловдив) и каза, че му олекнало, че всичко е наред вече. Аз се поуспокоих.
И днес в 10ч. ходи на офталмолог за да видят налягането на очните дъна. Резултат - всичко е ОК, налягането е като на здрав човек
Прибира се тати в къщи и в 11ч. докато чете новини в НЕТ-а му се разтреперват ръката и крака, отново десните, за около 3-4 минути.

И пак паника, звънене на всички лекари, дори и на спешен. д-р Попов (неврохирурга) каза да купим Депакин, след като изпил хапчето каза че е добре, че вичко е наред отново.

На 23ти април имаме час за ЯМР.

И така, това е не много на кратко нашата история. Споделям с вас, за да ми олекне малко и за да ми дадете съвет какво да правим. Сега чакаме ЯМР-то надяваме се и се молим всичко да е наред....

Желая ви здраве!
Богдана



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Богдана Богданова]  
Авторanonimka (Нерегистриран)
Публикувано18.04.12 10:28



Здравей Богдана кой знае какъв съвет немога да ти дам,но ще ти споделя че моя баща почина преди година от този вид рак лошото при нас беше че му откриха болестта на 15 декември а тогава всеки запразнява и не му се занимаваше с нас.От онкодиспансера му назначиха изследване някакво но за 15 януари с мотива че били много заети и нямали часове(става въпрос за онкото в стара загора)за по ранна дата.Когато на 15 януари го заведохме татко вече беше много зле отказаха ни изследването защото бил много слаб и ни пратиха да си ходим изписаха ни морфин и така до 15 февруари когато татко си отиде завинаги от нас.Моят съвет е да не губите време защото всеки ден е от значение ,за съжаление аз късно го осъзнах.Пожелавам при вас всичко да мине добре.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Богдана Богданова]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано20.04.12 12:30



Здравей Богдана!Съпругът ми почина на 40 години от същата диагноза на 21.03.!При нас нещата не се развиха толкова добре,метастазите в главата бяха открити много късно,не намерихме добър лекар който да ни помогне.Но както и да е искам само да ти кажа че това истръпване на крайниците е признак на нов оток в мозъка,следете непрекъснато дали има нарушения в зрението,вестибуларния апарат, депакина на нас ни помагаше нямаше припадъци,дексаметазона също,но пак ти казвам следете главата и не губи кураж нито за минута,бори се със всички сили

Желая ви успех и стискам палци



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: robert1]  
Автор Богдана Богданова (непознат )
Публикувано22.04.12 00:06



Здравей robert1!Съжалявам за загубата ти!
Благодаря за подкрепата! Кураж имам и съм готова на всичко за да се преборим! Следим налягането. Офталмолога ни е семеен приятел и е всеки ден в къщи. Мама и леля се редуват за да има човек с него постоянно. В понеделник след ЯМРто ще знаем със сигурност какво се случава ...
Можеш ли да ми препоръчаш какво да яде и какво не?



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Богдана Богданова]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано23.04.12 09:00



Радвам се че следите нещата из късо,относно храната аз му давах всякакви зеленчуци,сокове от моркови и ябълки в промишлени количества,и нещо което според мен имаше доста добър ефект 3 или 4 скилидки чесън нарязани на много ситно със малко кисело млечице на гладно преди ядене,пиеше и много чай от котешка стъпка и котешки нокът,проблемът беше че той не беше много постоянен с пиенето и затова и ефектът се бавеше,отделно имаше един период от време през който пиеше всяка сутрин газ на гладно по една кафена лъжичка и казваше че се чувства добре,тя ме помагаше за ходенето до тоалетна и му възбуждаше апетита.В общи линии е това ако се сетиш за нещо по конкретно питай стига да мога да помогна!Стискам палци и ви пожелавам успех





Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: robert1]  
Автор Богдана Богданова (непознат )
Публикувано23.04.12 09:50



След малко тръгваме за ЯМР, доста е стреснат, но се държи за сега.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: hope_life]  
Авторbio (Нерегистриран)
Публикувано30.04.12 15:52



отворете в Google Chrome - bioherbshop. Там намерете в онкология кои продукти стават за вашия случай.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: bio]  
АвторЙo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.12 23:06



Ако подобни треви (билки) работеха, то тогава трябваше да затворим болниците, фармацефтичните компании и да се лекуваме с отвари от трева.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Богдана Богданова]  
Автор Богдана Богданова (непознат )
Публикувано02.05.12 21:57



Здравейте, малко се забавих ..... оф от къде да започна ... на 23ти април направихме ЯМРто - резултат всичко ОК няма туморни ядра, само слаб отоко в областта на операцията
Не мога да ви опиша колко се промени татко след този резултата. Спокоен, усмихнат, просто си личеше че не го мисли и че диша свободно.
Така бяхме и ние с мама ... НО колкото и да е банално винаги има едно но ... днес (2ри май) отново по мое настояване, за да сме сигурни, бяхме на ЯМР с контрастно вещество и резултата: 3 образувания .... едно на мястото на операцията(16/33 мм), едно над лявото око и едно на тила в дясно.

Утре сме на консултации в онкото и при неврохирурга в Стара Загора.

Изпратила съм и файловете в Германия, да видим и от там каво ще кажат.
На татко най-добрия приятел (бях споменала за него в първия м пост) като чете описанието казва, че голямото е съсирек, не мета ....

Казвайте какво да правим, моля ви! Пак съм в паника.
Нещо за стволови клетки някой знае ли?

Благодаря ви!



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: hope_life]  
Автор elb (новак)
Публикувано11.05.12 22:37



Не знам дали задавам въпроса в правилното място . Принципно майка ми е с карцином на дебелото черво но с множество метастази в бял дроб. Какво може да се приема за облекчаване на задуха който вече има ?



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Богдана Богданова]  
Автор Boriana Nikolova (непознат )
Публикувано13.07.12 07:53



Здравейте Богдана, не сте писали от доста време. Какво се случи с баща ви?



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Богдана Богданова]  
Автор tani8489 (непознат)
Публикувано15.07.12 08:13



Здравей Богдана,съпругът ми е с диагноза тумор в главен мозък.Вече има две операции в момента сме на химиотерапия.От няколко дни има изтръпване в дясна ръка и десен крак и по-точно казва ,че не ги чувства.От втората операция са минали 6 месеца.Много съм притеснена.Пиши как се развиват нещата при Вас. Дай съвет.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: tani8489]  
Автор vedda ()
Публикувано17.07.12 22:19



Здравей, Таня. Може ли да ми напишеш емейл или скайп.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: vedda]  
Автор tani8489 (непознат)
Публикувано20.07.12 12:19



Здравей Vedda благодаря ти че ми писа. Нямах възможност тия дни да
влизам в клуба и затова се забавих с отговора.Имейла ми е:tani8489@gmail.com
ще се радвам ако ми пишеш-нямам с кой да споделя болката си а тя е голяма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.