Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: suni1234]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.09 20:58



За съжаление,за всички опиоидни -сред, които и морфинът, като най-лоша странична реакция се води подтискане центърът на дишането+лош запек...Но за това пък има дозировки...., които не водят до тези прфоблеми





Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: yraaa]  
Автор doretoo (непознат )
Публикувано28.02.09 20:24



Ама това е ужасно!Баща ми е на морфин сутрин и вечер по 100мг.
Хубавото обаче е,че след като изчетох доста неща във форума му дадох лекове за запек и имаха резултат.

Днес за първи ден пи и газ............Абе има надежда!
Малко е да кажа БЛАГОДАРЯ на всички Ви!



Тема Re: Rak na bjal drob,met.v glavataнови [re: doretoo]  
Автор zagrijena (непознат)
Публикувано14.03.09 19:59



Здравейте, съжалявам че късно се включвам, но и аз да дам съвет за запека ако е толкова проблемен. Наистина, от всички обезболяващи освен другите страничини ефекти е и запека. На моя Тати му действаше единствено английска сол. Има, няма 1 час и действаше.

Здраве на всички!





Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: hope_life]  
Автор dora76 (непознат)
Публикувано11.07.10 18:59



Здравейте ! Това което ще напиша вероятно ще е объркано , но така е в главата ми.. Преди две години откриха петно на белия дроб на баща ми , но незнайно защо джипито решило ,че е пневмония и го лекуваха за това . До преди 5 месеца нямаше проблеми, но баща ми започна да се уморява бързо, да кашля и го приеха в болница. Там видяха петното , но решиха , че може би е туберкулоза и известно време го лекуваха . Петното не беше мръднало и милиметър от две години. Взеха му проба от дроба и се оказа че не е туберкулоза. Едва тогава се предположи че може да е рак. Но не били сигурни , можело да е просто старо петно. Преди около 50 дни баща ми започна да има проблеми с говора , заекваше и бъркаше думи. Лекарите казаха , че вероятно е от стреса и предложиха да го оперират , за да са сигурни какво е. Операцията беше преди около месец, оказа се уж доброкачествен рак . Изрязаха му лявата половина на белия дроб . Веднага след операцията започнаха психични проблеми , не знаеше къде е , бърка думи говори несвързано и дори не ме позна. Едва тогава решиха да снимат и главата и се оказа ,че има разсейки. 4 дни след операцията го изкараха от интензивното и след 5 дни го пратиха вкъщи. Не мога да разбера , как така изписват човек с такава операция след 9 дни . Толкова била клиничната пътека. След това ни насочиха към онкологията , където го регистрираха . Казаха че като се въстанови ще преценят дали ще правят химиотерапия или лъчетерапия , но на този етап е слаб и ще го убият . Сега е вкъщи , майка , баба и чичо го гледат като малко бебе. Аз живея далече и се опитвам да се прибирам по често. ОТ онкологията казали да го заведът да го видят , но той едва ходи до тоалетната сам. Чичо казал че не може да се движи , и те му отговорили да изчакат да се възстанови. Как да се възстанови ,като дори не му обръщат внимание . Селото ни е на 18 км. от Пловдив . Джипето дошло само веднъж да махне конците . Моля ви кажете ми към кого да се обърна и какви права има баща ми ? Има ли право на посещения вкъщи ? Или превоз до болниците? Благодаря и се извинявам още веднъж за това че написаното от мен стана така объркано, ,но до преди месец не съм и се сещала ,че може да се случи такова нещо.

Копирам мнението си от темата която писнах защото просто нямам сили да пиша.

Редактирано от dora76 на 11.07.10 19:01.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: dora76]  
Автор Юлия 5O ()
Публикувано11.07.10 20:33



Тема Re: Имам нужда от помощ ... [re: dora76]
Автор Юлия 5O ()

Публикувано 11.07.10 20:28 Редактирай мнение следващо непрочетено мнение Отговор на мнението



Здравей и от мен!От написаното до тук разбрах,че бащати има рак на белия дроб,с разсейки в мозъка.За това не те е познал,и бърка словореда на думите.
Наистина,на този етап,впредвид състоянието в което се намира бащати,няма да може да започне химиотерапия,защото няма да може да я издържи.
След като вече имате регистрация в онкото,имате право,да вземете,инвалидна количка,антидекубитален дюшек,и комбиниран стол за тоалет и баня.Но за целта трябва да отидете в онкодиспансера,и да ви направят протокол.Там ще ви насочат,и откъде да ги вземете.
Трябва наистина да намерите начин,да го заведете да го видят,там ще му бъдат направени изследвания,и възоснова на тези резултати,ще се реши дали може,или не да започне съответната терапия.
Транспорта трябва вие да си го намерите,не се полага безплатен такъв за съжаление.
Когато отидете заедно с него в онкото,там в съответното отделение,ще има личен онколог,който ще следи,назначава лекарства,и напътства бащави.При него ще ходите винаги,и до него ще се допитвате.
Но ако сте достатъчно финансово добре,ще идва в домът ви,и дори можете да си наемете и сестра от онкологията,която да му прави вливките в домът ви,но пак ви казвам за съжаление корупцията е много голяма,и става въпрос за много пари във времето.Казвам ви го като човек минал по този път.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Юлия 5O]  
Автор Богдана Богданова (непознат )
Публикувано18.04.12 00:15



Здравейте мили борбени хора,

Дойде време и аз да се включа в клуба. Ето нашата история:
всичко започна на 6ти май 2011 - когато баща ми забеляза червена кървава ивица в храчка. Отиде на лекар (най-добрия му приятел) който за да е сигурен го изпрати на скенер. Оказа се че има сянка в десния лоб. На следващата седмица беше на бронхоскопия в белодробната болница в София - не успяха да стигнат до мястото и не взеха биобсия. На 30 май направихме операция - отстраниха 1/3 от десен лоб. Благодарна съм на доктор Янков и бих го препоръчала на всеки! След-оперативния период мина многго добре. Възстанови се бързо.
Диагнозата бе: Нискодиференциран плоскоклетъчен карцином на бял дроб, Т2аN0M0, St-IB, като проби бяха взете от 22 лимфни възли -всичко чисто.
Понеже сме от Нова Загора, ни изпратиха в онкодиспансера в Стара Загора. От там ни казаха, че химиотерапията не е наложителна в нашия случай, но е препоръчителна. Аз бях човекът, който настояваше да проведем химиото. Направихме 4 вливки с Гемзар и Цисплатина. Понесе ги много добре. Всички изследвания бяха в норма, даже косата не опада.
След приключването на химиото правихме контролен скенер на бял дроб и стомашна кухина - всичко наред!
Започна работа, всичко се успокои! отдъхнахме си с мама

началото на януари, ми узтръпнаха ръката и крака - десните. На 6ти януари скенер и една метастаза
На 23 януари операция - напълно отстранена мета! д-р Попов от неврохирургията в Стара Загора!!! Евала на този човек! Предписа ни терапия с Дексаметазон, Ноотропил и Финлепсин. Като дексаметазона беше само за 20 дена, а останалите са и до днес.

Изпратиха ни на лъчетерапия в Пловдив, на линейния ускорител (аз живея в Пловдив и за това предпочетохме пловдивския пред софийския). Деня преди да започнем нагревките направихме ЕЕГ - също всичко е наред, почти като на здрав човек, като разбира се си личи мястото на операцията.
Тук д-р Влайкова се отнесе сртахотно към нас всичко вървеше по план, като изключим разбира се честите повреди на ускорителя ... но тяхника, разваля се. Направихме 15 нагревки. От тях вече косата опада. Но това да ни е проблема.
И отново по живо по здраво, всичко наред, даже мислеше на 20ти март да се връща на работа.
За Великден като се прибрах в къщи забелязах, че нещо не е наред, но той не ми казваше за да не ме тревожи. В понеделник вече каза, че крака и ръката отново му "тежат" Обадихме се на невролога му. Каза да купим Дексаметазон. Половин час след като биха дексаметазона татко ми се обади (аз вече пътувах към пловдив) и каза, че му олекнало, че всичко е наред вече. Аз се поуспокоих.
И днес в 10ч. ходи на офталмолог за да видят налягането на очните дъна. Резултат - всичко е ОК, налягането е като на здрав човек
Прибира се тати в къщи и в 11ч. докато чете новини в НЕТ-а му се разтреперват ръката и крака, отново десните, за около 3-4 минути.

И пак паника, звънене на всички лекари, дори и на спешен. д-р Попов (неврохирурга) каза да купим Депакин, след като изпил хапчето каза че е добре, че вичко е наред отново.

На 23ти април имаме час за ЯМР.

И така, това е не много на кратко нашата история. Споделям с вас, за да ми олекне малко и за да ми дадете съвет какво да правим. Сега чакаме ЯМР-то надяваме се и се молим всичко да е наред....

Желая ви здраве!
Богдана



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Богдана Богданова]  
Авторanonimka (Нерегистриран)
Публикувано18.04.12 10:28



Здравей Богдана кой знае какъв съвет немога да ти дам,но ще ти споделя че моя баща почина преди година от този вид рак лошото при нас беше че му откриха болестта на 15 декември а тогава всеки запразнява и не му се занимаваше с нас.От онкодиспансера му назначиха изследване някакво но за 15 януари с мотива че били много заети и нямали часове(става въпрос за онкото в стара загора)за по ранна дата.Когато на 15 януари го заведохме татко вече беше много зле отказаха ни изследването защото бил много слаб и ни пратиха да си ходим изписаха ни морфин и така до 15 февруари когато татко си отиде завинаги от нас.Моят съвет е да не губите време защото всеки ден е от значение ,за съжаление аз късно го осъзнах.Пожелавам при вас всичко да мине добре.



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: Богдана Богданова]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано20.04.12 12:30



Здравей Богдана!Съпругът ми почина на 40 години от същата диагноза на 21.03.!При нас нещата не се развиха толкова добре,метастазите в главата бяха открити много късно,не намерихме добър лекар който да ни помогне.Но както и да е искам само да ти кажа че това истръпване на крайниците е признак на нов оток в мозъка,следете непрекъснато дали има нарушения в зрението,вестибуларния апарат, депакина на нас ни помагаше нямаше припадъци,дексаметазона също,но пак ти казвам следете главата и не губи кураж нито за минута,бори се със всички сили

Желая ви успех и стискам палци



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТАнови [re: robert1]  
Автор Богдана Богданова (непознат )
Публикувано22.04.12 00:06



Здравей robert1!Съжалявам за загубата ти!
Благодаря за подкрепата! Кураж имам и съм готова на всичко за да се преборим! Следим налягането. Офталмолога ни е семеен приятел и е всеки ден в къщи. Мама и леля се редуват за да има човек с него постоянно. В понеделник след ЯМРто ще знаем със сигурност какво се случава ...
Можеш ли да ми препоръчаш какво да яде и какво не?



Тема Re: РАК НА БЯЛ ДРОБ, МЕТАСТАЗИ В ГЛАВАТА [re: Богдана Богданова]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано23.04.12 09:00



Радвам се че следите нещата из късо,относно храната аз му давах всякакви зеленчуци,сокове от моркови и ябълки в промишлени количества,и нещо което според мен имаше доста добър ефект 3 или 4 скилидки чесън нарязани на много ситно със малко кисело млечице на гладно преди ядене,пиеше и много чай от котешка стъпка и котешки нокът,проблемът беше че той не беше много постоянен с пиенето и затова и ефектът се бавеше,отделно имаше един период от време през който пиеше всяка сутрин газ на гладно по една кафена лъжичка и казваше че се чувства добре,тя ме помагаше за ходенето до тоалетна и му възбуждаше апетита.В общи линии е това ако се сетиш за нещо по конкретно питай стига да мога да помогна!Стискам палци и ви пожелавам успех






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.