Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:31 02.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Let it be?нови  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.02.18 09:53



По ред причини слушам бюлетина на БФРЛ много рядко, но вчера се случи да имам тази възможност. След редовната реклама на курсовете на Стефан, както сърдито му вика вече Ани, дойде ред на дамата да се накара за несвършената работа на тоз-онзи. Това по принцип за мен е най-информативната част от всеки бюлетин на БФРЛ, защото дава ориентация с кого съответната седмица ръководството е в лоши отношения. А и обичам да слушам когато Ани говори с менторски тон, някак по-атрактивна е.



И както си слушам аз строгите забележки и твърди напъствия за отсраняване на пропуските, изведнъж чувам познатия ми от радиотренировката меден глас на Азис! Впрочем, както винаги, с любезното съдействие на бат Сашо, LZ1FW, е достъпен , а нетърпеливите могат да прескочат директно на третата минута.

След като оставих мозъка ми да се повъзстанови през нощта от чутото, тази сутрин в мен се въртят два въпроса:

1) Каква е тая драма с QSL бюрото?! Доколкото на мен ми е известно, въпреки че не го ползвам, бюрото е от малкото сравнително нормално работещи неща в българското радиолюбителско движение. Гледам отговорника си е същия, значи някой "шеф" по някаква причина му е "вдигнал мерника". При това доста брутално, защото от хладнокръвната Ани около 5:20 на записа се чува почти директно обвинение, че едва ли не отговорника на QSL бюрото пуска Азис - буквално цитирам: "И да пускаш музика и да не пускаш, това ще го повтарям докато не върнете QSL бюрото там, където му е мястото"?! Въпросната Ани сякаш досега така и не успя да стане символ на адекватността, но дали тия ескалиращо брутални импровизации не взеха твърде да загрубяват и доста да зачестяват?

2) Какво ли е продуктивало избора на "Напипай го" на Азис за символ на протеста и късно ли е този избор да бъде преосмислен? Далече съм от идеята да подценявам таланта и певческите му възможности, но все пак ми се струва, че някакъв по-общоприемлив музикален стил, както и повествование, изпълнено с малко по-индиректна символика, е в състояние да разшири обществената подкрепа или поне да понамали културния дискомфорт. Все пак, като ще е музика, нека да е нещо с една идея по-фундаментално приемливо. Не, че в зората на демокрацията и Битълс с "Let it be" не дразнеха вече по едно време, но някак всичко изглежаше много по-заредено с положителен устрем.

Та моля някой, ако има информация за поредната изцепка на БФРЛ с поредния скандал и обвинения към собствения и QSL мениджър, да я предостави тук, а ако този текст достигне до "наказващият с Азис", то го моля да премисли още веднъж дали не може да се съгласи поне на някаква форма на музикална милост при следващите си изяви. Чисто човешкият ми страх е да не се формира някакво съпротивително движение срещу безумията в БФРЛ и "Напипай го" да стане естествения му химн.

Мислех да напиша някой призив и към саморепродуциращото се управително тяло на БФРЛ, защото вече гротеската започна да мутира твърде изродено, ама размислих и реших, че по-скоро "накзващият с Азис" ще пусне следващия път Чайковски, отколкото някой "ръководител" на радиолюбителското движение ще тръгне да чете.



Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано08.02.18 00:42



С една дума -панаир. Всичката мара втасала само Азис липсва по рипитрите. Ама много в втасала Мара май - чак е кипнала.
Не съм много сигурен дето чалга концерта по рипитрите се организира от радиолюбител обаче и дали това има общо бюлетина с беферето и техните бъркочи (дето хич не са цвете) или е някой къркан таксиджия с отключена станция или некое малко надрусано келешче. Във всеки случай на Чайковски или Моцарт не може да се надяваме ама поне Шушана ако може да си поръчаме ще слушаме (и аз включително) ще къркаме ракия ще оплакваме съдбата на беферето и ще замеряме диджея с петарки само да се обозначи. То без това кво друго остава - аз отдавна съм казал че Р1 и Р2 ако не им сложат някаква защита от кретени то трябва да им ливнат по една кофа бензин и да ги запалят. Ще направят голяма услуга и на радиолюбителското движение


Та понеже олигофренията няма да свърши нека поръчките за плейлистата на Р1 започнат сега

Редактирано от az de на 08.02.18 00:53.



Тема Re: Let it be?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано08.02.18 09:02



Ами аз не съм много в час, но едно време май имаше оплаквания, че някой непрекъснато затиска един софийски репитър на горния банд. После покрай радиотренировката се появи Азис на Р1, а после май се издирваха пък двама - един с Азис и един "оригвач".

Аз слушах на Р1 и в понеделник и във вторник, и в сряда. Имаше си някакви разговори, даже си имаше нормални разговори на радиолюбителски теми. И не забелязах някой да затиска, освен по време на бюлетина. Имаше две-три настъпвания, но май не бяха нарочно въобще. Това е тотално различно на онова, което преди няколко месеца чух за репитъра на горния банд. Тогава момчетата се оплакваха, че някой буквално ги дебне и нормална връзка почти не могат да осъществят.

Т.е. за мен това е напълно възможно да са съвсем различни хора и просто да го има елемента на копиране. "Оригинала" да е затискал първоначално на горния банд, а после някой да е решил да използва методите му срещу федерацията. Да не говорим, че "оригвача" пък може да е трето лице, а може и да е някой от двамата. А може и всички да са едно и също лице.

Ако е само един - ОК, явно е човек с доста алтернативна психика, щото между двата репитъра няма почти нищо общо като аудитория, като участници, като теми. Т.е. или просто си пуска Азис по репитрите за кеф човека или му е кеф да дразни - да речем, че има някакво обяснение. Големия проблем ще е, ако са двама или повече - тогава верно може да се стигне до момент Азис да звучи от почти всеки репитър, поне в София, а вероятно и в другите по-населени места. Щото ако са два-трима, това вече не е някакво заболяване, не е просто медицински проблем с голяма сигурност, а лесно може да се превърне в някакъв радиолюбителски социален феномен и не виждам кой може да спре такъв процес, веднъж ако се зароди.

Дали е радиолюбител и аз не знам, но момчетата преди месеци говореха, че са слагали и тонове, въобще са пробвали всичко възможно и казваха, че след няколко минути пак се започва. Т.е. достатъчно компетентен е поне да си прочете ръководството на станцията и да се ориентира как да сканира за защитни тонове и т.н. Аз, сега като се замисля, не знам как да го направя с моите радиа, трябва да седна да чета, т.е. си трябва да се отдели време, да се чете, да се подходи с желание.

А това за QSL менажера за мен е пълен абсурд и поредната тотално неадекватна изцепка на говорителката Ани. Никой не ще да каже какво е станало, не го и познавам директно човека, че да го питам, но той си е радиолюбител с авторитет, свършил е бая доброволна работа през годините, щото QSL бюрото си е баш работа - там за слава няма някой да отиде. На това отгоре просто звучи тотално нелепо изведнъж такъв човек да тръгне да пуска Азис по репитри. То всичко в този свят е възможно по принцип, но загатването на подобно предположение минава всякакви допустими граници на извратеното въображение. По-скоро в БФРЛ някой го е нарочил за поредния враг и говорителката се е вживяла твърде много да изкудкудяка някаква простотия, че да се хареса на шевовете си.

За Р1 и Р2 си прав - каквато и да е причината, явно федерацията, като все пак собственик на тези национални репитри, е по-добре да ги изключи, че то вече направо излагат нацията. Или поне да спират с тоя глупав бюлетин, в който освен рекламата на Стефчо и мъмренията от Ани, всичко друго си го пише по интернет и е абсолютно излишно да се преповтаря, а то който се интересува от контести, резултати и прочее, най-вероятно няма да чака на бюлетина за условия, резултати и т.н. Въобще тотална отживелица, то даже и традиция не е - преди време някакъв колега ги попита как се образува номерацията на бюлетините и Ани отговори, че си е започнала от номер 1 като тръгнала да чете тя. Каквото и да си говорим, бюлетина си отиде със Здравчето, Бог да я прости, и всякакви смешни и непохватни напъни да се превръща в своебразно оръжие или бойно поле са си чиста подигравка с миналото. А Азис само внася шокова доза потрес в цялата тая смръдлива каша.



Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано08.02.18 10:12



Той бюлетина в цялата си сегашна прекрасност е далече по смислен от бръщолевенията на изкуфели старчета които заемат 90 процента рипитърно време. Много е смешен този му формат ама слагането на туршии в ефир и менторството на бат Сашо не е по-забавно.
Щом са правени опити с тон за рипитрите и Азис продължава - мое и да е радиолюбител или що не дете на радиолюбител.
Мое ли и аз да поръчам тука един "помпа кючек" поздрав за бат Сашо за другия врорник ако е удобно на диджея.

Редактирано от az de на 08.02.18 10:13.



Тема Re: Let it be?нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано08.02.18 11:44



Спри да поръчваш музика, че ще мине и ще прочете човека тука, ще реши да се отзове и после до лятото бюлетин няма да чуем - няма да знаем на кого е сърдита Ани.



Дете ако е ще загуби интерес за толкоз време - то минаха много месеци, децата нямат нужното постоянство за такава продължителна пакост.

За репитрите си прав, ама там според мен няма какво да се направи. Ей го - поколенията се сменят, обаче винаги дузина от следващите прихващат и някак тия седянки са се превърнали в традиция и явно няма отърване.



Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано08.02.18 15:10



Аз нямам предвид дете а някой пъпчив тийн дето докопва мирофона докато баща му е на бачкане нощна смяна или по кръчми.
Както и да е - аз и цирка в радиолюбителските среди не съм го поръчвал ама сиго гледаме с години





Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано08.02.18 20:45



Отдалече се вижда, че идва поредното отчетно-изборно събрание. И най-вероятно ще се затвърди тенденцията в УС новопоявилите се членове да са от мастити клубове, с възможност за спонсорство, закупуване на техника, палатки, бензинови генератори и пр.
Човекът, отговарящ за qsl бюрото дори не е член на УС, но как може по кьошета и в барчета да раздава безценната поща вече N на брой години, без оплаквания от любителите?! И какво предлагат насреща - да вменят още повече задължения на двамата секретари на БФРЛ. Единият не се знае въобще какво прави, а другият чете "бюлетинът" (написан от някой друг, разбира се, щото тия фафли със Стефчото, пожарната и т.н. се оказаха развалени) като морално напътства с твър тон и мъмри публично пред строя.

Моето предположение - ще се увеличи поне с още 1 човек УС.



Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано08.02.18 22:05



Така като ви чета почвам да съжалявам че не съм любител и аз да му се не види, то изглежда като да е интересно. Аз бих пускал записи от парламентарен контрол де мани го Азис

EOF


Тема Re: Let it be?нови [re: gat3way]  
Автор az de (новак)
Публикувано09.02.18 00:56



Ако пускаш записи на какво да по Р1 и Р2 е няма как да си радолюбител - по скоро си радио шут. Ако си пиеш ракията на 145.625 и некой други честоти да не изброявам- също.
Инак самото обстоятелство че се занимаваш с развойна дейност и прослушваш ефира с цел усъвършенстване на знанията те прави много повече такъв отколкото некои екземпляри дето се размножават масово като отровен мицел тук там по УКВ и някои от КВ честотите тудей.
Мое мнение - не задължавам никой.
Исках да река да не съжаляваш то е все едно да те е яд че не си депутат например.

Редактирано от az de на 09.02.18 01:02.



Тема Re: Let it be? [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано09.02.18 08:37



Ааааа, това пък въобще не ми беше хрумнало. Аз си помислих, че нещо на лична основа са го нарочили, а то било на принципна - трябва им титла за нов член, същевременно и за заетостта на персонала се грижат.



Това, ако не беше толкоз обидно за колегата, наистина щеше да е доста прилична гротеска - явно феодалите в БФРЛ все повече задобряват в драматургичните си упражнения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.