Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 22.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Трансформациинови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано17.02.18 08:30



МоТиКа го е обяснил. Има още един важен проблем, следствие на въпросните "врътки" - на практика федерацията в този си вид се е превърнала отдавна в частна собственост, тъй като броят на членуващите в нея "спортни" клубове с право на глас е съизмерим с броя на членовете на УС.

На практика положението е такова - определен кръг от хора са си приели този устав, само същите тези хора имат право на глас, съответно и те в голяма степен избират себе си. Нито на практика, нито на теория, нито един радиолюбител има право на какъвто и да е глас, освен в краен случай да му бъде великодушно разрешено да зададе някой въпрос в затворения форум на БФРЛ. Интересното е, че стига да решат, то спокойно може да се рекомбинират така, че в УС на БФРЛ да не остане нито един радиолюбител. Просто защото реално там гласува упълномощен представител на съответния спортен клуб, за който не съществуват никакви формални изисквания да е радиолюбител.

И така, под логичния за българите девиз "Дайте да вземем и ние нещо от държавата", се е стигнало до парадокса в БФРЛ радиолюбителиТЕ да са своебразна форма на пълнеж. И сто-двеста души приемат безропотно да са този пълнеж под другата благовидна форма "Да запазим единството и завета на дедите ни".

Тия дни ще гледам да напиша и един коментар за съдебните псевдобитки, но от морална гледна точка всичко е една елементарна измама. Въпросните "юридически лица с нестопанска цел" съзнателно и през дълъг период от време са създали и поддържали структура, чиято цел е била получаване на финансиране от бюджета, като всичко останало е било организирано така, че формално да пасва на законовите изисквания за да стане възможно това, без да се отчита реалността.

Например има голяма група "верни старчета", които се редят на опашка на изложението в Казанлък или в офиса в София "да си платят членския внос", без въобще да подозират, че формално ги записват в един радиоклуб, който от тяхно име прави формално вноската. Но за тях те си плащат на БФРЛ и са убедени в това, просто им се казва "то това е формална бумащина" дори някой да се сети да попита.

За съжаление има и такива, които съвсем съзнателно участват в тази морална измама. Един от тях е стожерът на законността, добре познатият ни бат Сашо. Сега е зает да спасява бюлетина със статистически манипулации, но като ако реши да се появи ще ми е интересно да отговори на кой клуб е член. Защото той много добре знае, че не е реален член на нито един.

Не, че може формално да се докаже, но истината е, че ако нещата функционираха така, както се претендира че функционират формално, то реално броят на радиолюбители, действително съзнателно и активно членуващи в спортен радиоклуб нямаше да надвишава 50-60 човека. Не, че това е много далеч от текущата бройка от около 250 човека, но показва, че дори и това смехотворно малко число е твърде далеч от още по-отчайващата реалност.

С две думи под гръмкото название "УС на БФРЛ" се крият едни повелители на мухите, реално никога не избирани от почти никой, релано не представлящи почти никого, освен себе си и крайно дребните си лични интереси.



Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор az de (новак)
Публикувано20.02.18 14:03



Тази вечер дали ще има ново включване и дискотеки по репитрите ? Бат Сашо ще спаси ли бюлетина ? Тръпнем в съспенс за следващитв серии.



Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано20.02.18 16:13



Едно не може да се отрече - популярността на бюлетина не е била такава от три деситилетия поне.





Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано20.02.18 17:57



Кога и къде го излъчват това, искам и аз да слушам :)

EOF


Тема Re: Трансформациинови [re: gat3way]  
Автор SWL (oldtimer)
Публикувано20.02.18 18:11



бюлетините се излъчват всеки вторник от 19:00 часа българско време през репитър R1 (Черни връх, 145625 kHz)
и на КВ на честота 3764 kHz





Тема Re: Трансформациинови [re: SWL]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано20.02.18 18:44



Супер, мерси.

PS къде е Азис да му се не види :(

Редактирано от gat3way на 20.02.18 19:43.



Тема Re: Трансформациинови [re: gat3way]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано20.02.18 23:28



Не знам за вас, но аз съм много нещастен и дискриминиран. Специално си взех радиото и слушахме цяла компания докато бях на гости и нямаше нито една нота от Азис. Това е някак си нечестно. Май трябва да съберем членски внос и да купим авторските права на тази песен и да дадем пари на някой да я излъчва вторник от 19 до 19:30.



Тема Re: Трансформациинови [re: Samolet 5]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.02.18 00:30



Къде викате е онази анкета? Сега с чисто сърце ще гласувам че слушам тоя бюлетин и искам незабавно да бъде спрян от ефир.

EOF


Тема Re: Трансформациинови [re: gat3way]  
Автор az de (новак)
Публикувано21.02.18 03:11



Хаха щото нямаше Азис ли ?



Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано21.02.18 07:31



Да е жив и здрав Ванката, че записва бюлетина, както и бат Сашо, че го качва на сайта си, за да може и хора със заетост по време на събитието да бъдат съпричастни на усилията на госпожа Анна да се излага в ефир.

За съжаление без Азис не и се получава особено - е, верно че нарече своя колега Бойчо неблагодарно нахранено куче, ако трябва да съм точен се изрази, че за него може само да каже "храни куче да те лае", верно че подхвърли някои разсъждения върху титаничния съдебен сблъсък между бившия и настоящия председател, но без музикалния съпровод някак гласът и не беше достатъчно истеричен и ги нямаше ония нотки, които правеха шоуто незабравимо.

На шега или на майтап, но един човек с един диджейски опит в ефира успя да стане интересен на повече хора, отколкото Ани някога си е мечтала. За съжаление заедно с Азис отлетя и този новаторски чар, който сякаш имаше мероприятието - даже обичайните и заяждания и подхвърляния звучаха някак еднопластово, като пионерче, което е назубрило колко лошо е международното положение на запад.

Знам, че се повтарям, но пак ще напиша - все си мислех, че тая федерация няма накъде повече да пропада, а преди пет минути установих, че са ме накарали да ми липсва Азис.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.