Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 01.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.02.18 10:03



Че малко ли е, аз иначе дали щях да отида да го слушам. Най-безсмислено пропиляните около 30 минути от живота ми :(

EOF


Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано21.02.18 10:59



И най-лошото е, че наистина ти липсва Азис. Това е диагноза на цялото общество. Азис проби с педерастията и простотията си. Обществото го хареса защото намери нещо от себе си.
Много отдавна се ценеше креативноста, създаването, разума. Сега се цени пошлоста, простотията, наглоста.
Аз съм по-добър от тебе не защото съм направил нещо по-добро а защото съм ти обяснил, че ти си по-тъп.
Ей това ни е манталитета и ценностите. Няма как такова общество да просперира.

Не ми обръщайте внимание. Лирическо отклонение. Модерното поколение няма да ме разбере. Както пра-баба ми се изразяваше "вие не знаете какво е нямане". И пак тя разказваше как в класа в училище са имали едно богато момиче. Тя е ходила на училище с молив и лист хартия.



Тема Re: Трансформациинови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано21.02.18 11:21



Азис е не лош певец, има и приличен артистичен талант. И даде на обществото каквото то търсеше, за да стане той супер звезда. Ако беше станал оперен певец в най-добрия случай щяха да го познават двайсетина-трийсет процента, той друго гонеше и го постигна, като надмина по популярност неостаряващи символи като Лили Иванова, а това не е хич малко за едно цигане от село. Това, че на мен или на теб не ни харесва репертоара му, въобще не ни поставя в положение да морализаторстваме и да го съдим, просто защото, поне аз, не знам нищо повече за него освен неприятния ми сценичен образ и безапелационния му успех.

Сходно е положението и с "репитърния Азис" - може и да не ми харесват методите му, но разджурка седянката и успя да акцентира върху няколко самозабравили се старчока и склеротичната им летаргия, примесена с истерична неподправена омраза. Така че, да, наистина ми липсва, но не мисля, че това е най-лошото - има далеч по-лоши неща в родното радиолюбителско движение и тия "национални" репитри са излъчвали далеч по-непристойни, при това и напълно безмислени, перформанси.



Тема Re: Трансформациинови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано21.02.18 11:34



Е, живота не е само рози - случва се човек да попадне и на бюлетин на БФРЛ. То по принцип с Азис е същото, просто говорителката става малко по-изразителна, ако ме разбираш какво искам да споделя.



Но по принцип не си заслужава слушането, освен ако не се опитва човек да следи драмите поименно. Идеята е, че остава усещане за аудитория, но дори с акомпанимента на Азис едва ли слушателите някога в последните години са достигнали трицифрено число, което е по-малко и от тия, дето плащат такса на спортната федерация и си мислят, че членуват в нея.

Имаше време, когато го четеше една много свестна жена, Здравчето, но тя почина. Почти същите неща четеше, но някак с благ глас, приветливо, приятелски, дружелюбно. Не знам как да ти го обясня, но с почти един и същи пълнеж се получаваше абсолютно различно изживяване. Пак беше безмислено, но някак симпатично безмислено, малко като ненужен, но добре пазен, тотем. И хората я приемаха, имаше обяви, имаше дори истински въпроси. Абе няма какво да се лъжем - кадрите решават всичко и до момента не изглежда някой да е оборил това твърдение на грузинския малоумник.



Тема Биткойнинови [re: Alenadrow]  
Автор радиолюбител (непознат)
Публикувано21.02.18 17:25



А някак си по между драмата с бюлетина, това остана на заден план:



From: BIACG [biacg@biacg.com]
Sent: Wednesday, January 10, 2018 6:58 PM
To: PR VIVACOM <pr@vivacom.bg>
Subject: SUSPECTED SPAM : Информация за биткойн добиване
Importance: High

Уважаеми господа, първо Честита Нова 2018 година. Желаем здраве и късмет на служителите на Виваком, а и на самата фирма.

Обръщам се към вас от името на Българската информационно аналитична и консултантска група /BIACG/. www.biacg.com
По същество групата за сега не е все още истинска медия, но има информационно, познавателна насоченост и се надяваме на вашата благосклонност да ни предоставите информация, която би ни била от полза.
Не отдавна на 08.01.2018 год на сайта ни е публикуван материал – Биткойнът – каква е реалността?
Материалът е обзорен, касаещ принципите на криптовалутите и ни предстои да публикуваме втората му част, която ще засегне пряко процеса и технологиите на добиване на биткойни. Един от основните моменти при добиването им, който анализираме във втората част на материала е разхода на електроенергия и нейните източници - регламентирани и нерагламентирани.
При нас постъпи информация, че в обекти на НУРТС работят компютри, на които паралелно с основното им предназначение да обслужват комуникационни средства /ретранслатори/, същите се използват и за „добиване” на биткойни. Достъпът до тези компютри е ограничен, осигурени са с индивидуална охранителна система и се обслужват от външни на системата на НУРТС лица. И макар източникът ни да е достатъчно надежден се обръщаме директно и към вас за евентуално потвърждаване на горното. Тъй като този въпрос е твърде деликатен и не бихме могли да използваме тази информация без вашето изрично потвърждение, съответно съгласие или несъгласие.

Като предварително се извиняваме за това, че ви занимаваме с подобни въпроси, считаме, че реалната ситуация, ако наистина информацията ни се потвърди би могла да ви спести, може би и определени сериозни ресурси, тъй като периода за който имаме сведения е твърде дълъг.

Като предварително ви благодаря за проявеното разбиране, оставам с уважение.

Милчо Миланов

Българска Информационно Аналитична и Консултантска Група.
biacg@biacg.com

И отговора на Виваком който по мое мнение е едно вежливо PFO -> Please Fuck Off

Уважаеми г-н Миланов,
Благодарим Ви, че се свързахте с нас! Компанията следи стриктно за спазването на работния процес, както и за това служебната техника да се използва само по предназначение.
Желаем Ви успешна нова година!

Best regards/С уважение,

Corporate Communications/Корпоративни комуникации
BTC ЕAD/БТК EАД



Тема Re: Биткойнинови [re: радиолюбител]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано21.02.18 17:33



То не е само това. И делото остана на заден план. Обаче толкоз се претрупа от събития, че аз поне не смогвам с писането - само на ум се смея. Е, за биткойните малко и на глас се посмях.



Няма как да не засегнем тия две теми тук, ама артистите от двете страни не дават на публиката да си поеме дъх.



Тема Re: Биткойнинови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано21.02.18 19:29



Да не са се вдъхновили от това?



EOF

Тема Re: Биткойнинови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано21.02.18 20:32



Страхувам се, че нещата са по-прозаични. Бившият председател ходи и топи настоящия с все управителния му съвет където и по какъвто повод свари или се присети - данъчни, министерства, телекоми, води съдебни битки, абе каквото се сетиш. Чак съм изненадан че не е завел още ХЕИ и пожарната на проверка в офиса, макар че може просто да не се е разчуло. То това си има предистория де - настоящият председател пък като го смени дълго време му натриваше публично носа на бившия за някакви платки и пари за наеми и командировки. Абе имат си някаква симпатия помежду си старите авери.



Та накратко е взел повод да се пробва да го натопи пред НУРТС (сега Виваком) чумким примерно изскочи нещичко. То за тия репитри, понеже са на отлични локации, мине не мине и се поддържа огъня - имало е всякакви закачки, включително и към колеги, че под прикрието на федерацията разполагат там свое комерсиално оборудване, за да правят частна система за спасяване от бедствия и аварии. Но признавам, че това с копаенето на биткойни внесе известна свежест и нужната доза първокачествен хумор в гротеската.

Много ми се иска да направя едно изложение тук по тези мили дългогодишни колегиални отношения между двамата бащи на радиолюбителството, но просто те толкова повишиха динамиката на пиесата, че не ми достигат думи да се изразя поне донякъде културно все пак.



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано21.02.18 20:38



Аз бюлетина напоследък се старя да го слушам. Следя и тука и във форума на беферето. Наблпдавам всичките им драми тип "Азис" - не щото ме касаят пряко а щото случващото се е типичен модел на развитието (по редно е да кажа деградацията) на нашето общество и индивида в него. Могат да се направят много изводи. Можем да разберем защо сме на този хал. Но от научна гледна точка Дарвин щеше да се обърне гроба ако знаеше че еволюцията може да има и обратен по знак процес и то далеч по-ефективен и бързодействащ. И Фройд щеше да е много доволен изучавайки поведенческия модел на всички участници в цирка.

Редактирано от az de на 21.02.18 22:51.



Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано21.02.18 21:25



Прав си. За съжаление не са виновни само актьорите. Публиката, в това число слагам и себе си, в общи линии седи и гледа представлението, без да се опитва да влияе на качеството на постановките. А самите участници не са много, но понеже прожекторите осветяват само тях и остава впечатление за представителност на извадката.

И за обществото си прав. Всъщност проблемите са си само в обществото - нашето си е едно хоби и колкото и да го драматизираме на практика е почти без значение какво се случва с това хоби. Послушаме понякоя закачка, послушаме Азис, теглим по една на ум на тоз или онзи, след което всеки продължава да си се занимава с каквото му харесва. Лошо няма, макар да има и такива, които взимат нещата прекалено присърце.



Но обществените отношения ни касаят пряко и там последствията са трайни и разпознаваеми за всички. Какво да се прави - народопсихология. Така сме свикнали, тия неща се променят за поколения поне, рядко видим напредък може да се отчете в раките на един живот. А и както си написал промяната далеч не е задължително да е към по-добро, което може още да проточи нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.