Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 05.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Трансформациинови [re: MoTuKa]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано15.02.18 13:21



Бат Сашо изсра поредното л....но! От тези дето образно ги описва колегата
az de.

http://forum.bfra.bg/viewtopic.php?f=10&t=2788

Ха-ха-ха-ха....



Казвам Ви аз, ПРОЛЕТ ИДЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЙ!!!!!!

Редактирано от NinoS на 15.02.18 13:24.



Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано15.02.18 13:31



Ооо, въобще не вярвам, че Анна е нахлула в БФРЛ и е иззела бюлетина. Даже напротив - по едно време дори бях чул по Р1 Ванката да се мъчи да го чете, абсолютно убеден съм, че тя по-скоро искренно е искала да помогне, а не да попречи или да създава хаос. Не тя е в основата на хаоса, това е сигурно за мен. Но не съм съгласен, че това и дава право да отправя лични нападки в бюлетина - били те основателни или не според собствените и убеждения, защото все пак през голямата част от времето този бюлетин е четен от името на БФРЛ. УС, разбира се, са по-виновни, че не са намерили начин да изяснят положението.

Що се отнася до грешката с радиотренировката, то тя се извини публично и прочете едно опровержение на Стефан, без нито едно от двете да даде отговор на простия въпрос - дали тя е преиначила информацията или нея са я заблудили. Аз не знам кое от двете е, но тя, щом е толкоз директна, просто да каже чия е вината. Не е чудо голямо - има грешка, има и прошка, поукрасил някой нещата, не е за пръв път, ще го преживеем. Но на мен щеше да ми прозвучи малко по-честно, ако просто беше казала "Стефан ме подведе" или "аз си поукрасих". Няма драма тук, има излишна неяснота.

Логистиката на QSL картичките за мен е точно същинската работа на QSL менажера и не намирам основание някой да му се бърка, освен ако няма оплаквания. Далеч не всички радиолюбители са от София и не виждам как това може да касае всички, но и не знам и какво пречи на софиянци да си взимат картичките от офиса. Аз не съм ходил никога в този офис, но и никога не съм чул някой да се е оплакал от QSL менажера за загубени, забавени, скрити картички или за някакви нередности. Не ми се вижда и редно QSL бюрото да се ползва като легитимация на тази спортна федерация. И тук ми е основното несъгласие с Анна - откъде накъде QSL бюрото трябва да се намира в офиса на някаква си спортна федерация?! И това ли е начина подобно нейно настояване да бъде разпространено - чрез директни нападки към колегата?!

Времето на бюлетина не запазено деюре, но самия бюлетин дефакто се представя като традиционен за радиолюбителското движение. Както казах на мен самия ще ми бъде много по-интересно, ако този бюлетин придобие формата на своеобразен "Хайд парк" в българския ефир, където всеки при желание да може да изрази лични становища. Нямам нищо против да чуя и Анна, както и все колега, който има да казва нещо. Но нека има регламент, за да може да се чуят всички страни, а личните нападки да са сведени до минимум, а когато са неизбежни, то засегнатия да има право да изкаже своите виждания по същия начин и пред същата аудитория. С две ръце съм "за" Анна да може да говори по "националните" репитри по времето, когато се четеше бюлетина, стига и всеки друг да може да го направи при желание, по предварително известни правила, гарантиращи равнопоставеност на всички колеги, както и изключващи възможността някой да се налага просто защото така му се струва редно на него.

Дали е градивна критиката ми или не - не знам, аз разбираемо съм пристрастен и я считам за градивна. Във всичките си постове в този форум аз целя само едно - да покажа, че има хора, които биха искали да видят една демократична организация на радиолюбителите в България, където те да са еквивалентно и достойно представени. Не сме един и двама, това е още една причина да е все едно кой точно съм аз всъщност. Демокрацията не е съвършена система, но по-добра не измислена и е в пъти по-съвършена от текущата феодална структура със сигурност. Много от простотиите нямаше да ги има, ако всички желаещи радиолюбители имаха право на глас. Сигурно щеше да има други проблеми, но едва ли щяха да са чак толкова поставяни на лична основа. Осмиването на текущия хаос аз считам за подходящ инструмент, доколкото ми се отдава разбира се, дори ако понякога леко хиперболизирам или ненужно драматизирам - не е в детайлите въпроса, нещата са с една идея по-принципни за мен, но съм избрал тази форма за протест.

Единственото, на което не мога да ти отговоря, е защо съм избрал да пиша тук. Във форума на БФРЛ никога не съм писал поради несъгласие с неговата прикритост, затвореност и убеждения на част от участниците там, че неудобните въпроси са проблем. Затова навремето започнах да пиша тук и така си и остана. После Фейсбук стана по-модерен, но и там виждам известни недостатъци. А дали някой ми чете мненията аз нямам никакъв начин да разбера. Не вярвам, обаче, че написаното от мен може да навреди някому, макар и често лекичко да преигравам и дори мъничко да си позволявам да подигравам.



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано15.02.18 13:57



Не вярвам, обаче, че написаното от мен може да навреди някому, макар и често лекичко да преигравам и дори мъничко да си позволявам да подигравам.

Ха-ха-ха-ха....,че заслугата за популяризирането на онзи смърдел, агент Бисер(нашенския мистър Бийн), е напълно твоя.Преди дълги години не съм го и забелязвал.
Но нишката, основната идея, е АБСОЛЮТНО точна....




Това например трябва да остане за историята:
.........................................................................................................

[url]Другия хахавелник е ясен, ама бат Сашо е грамотен човек уж, може да пише правилно, умее да борави с радио, бил е даже председател на БФРЛ, макар и назначен от ВОР1. Защо са му тия истерии покрай най-нормално хоби - един Господ знае. Ние простосмъртните никога няма да можем да разберем притесненията му за сисгурността на човечеството, така сериозно застрашена масовото производство на китайски токита.

Ама тия хора така са научени - винаги всичко да е забранено, ако не е специално разрешено за тях, а и винаги всичко да е свързано с някакви страховити събития - падащи самолети, атентати, много сринати комунакционни системи и един бат Сашо, седящ гордо изправен на димящите останки на нашата цивилизация и горчиво нашепващ - "Казвах ви аз, че тия разхайтени радиолюбители и разни нелицензирани елементи ще съсипят всичко с тия пет ватови токита и непълни инициали, ама никой не ме слушаше. Като не ги вкарахте по затворите - хак да ви е сега!"

Човека иска да се чувства специален, разбирам го, ама да вземе да се пусне по контести, където стартите ламБи най-често си избиват каквото имат за избиване с хиляда вата поне, що са му влезнали в главата тия абсурди с наредби, закони и апокалипсиси не става ясно от изявите му в Интернет, поне аз не мога да схвана тази му мания. [/url]

Редактирано от NinoS на 15.02.18 14:26.



Тема Re: Трансформациинови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано15.02.18 15:03



Че то това си е в публичния раздел на форума на БФРЛ, лошо няма да се пусне

. Не виждам нищо лошо в това тези неща да се знаят - нали затова казваме, че написаното остава. Аз, обаче, няма да го тълкувам тук, кой както иска да си го разбира. Минало е доста време, а и да не изглежда, че някой някого е нарочил. И все пак - да, нещата не са се променили особено, що се отнася до отношението към колегите.



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано16.02.18 03:45



Абе квото и да си говорим бат Сашо шиттин рулз форева


Редактирано от az de на 16.02.18 03:50.



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано16.02.18 04:12



В отговор на:


Логистиката на QSL картичките за мен е точно същинската работа на QSL менажера и не намирам основание някой да му се бърка, освен ако няма оплаквания. Далеч не всички радиолюбители са от София и не виждам как това може да касае всички, но и не знам и какво пречи на софиянци да си взимат картичките от офиса. Аз не съм ходил никога в този офис, но и никога не съм чул някой да се е оплакал от QSL менажера за загубени, забавени, скрити картички или за някакви нередности. Не ми се вижда и редно QSL бюрото да се ползва като легитимация на тази спортна федерация. И тук ми е основното несъгласие с Анна - откъде накъде QSL бюрото трябва да се намира в офиса на някаква си спортна федерация?! И това ли е начина подобно нейно настояване да бъде разпространено - чрез директни нападки към колегата?!
[\quote]

Именно - ЛЗ1ОТ няма нищо общо със спортната федерация. И тази федерация няма никакво основание да твърди че има радиолюбителско QSL бюро на място в негово лице щото човека си върши работата без самото бефедере и що бюрото е на федерацията тогава хич не схващам.



Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано16.02.18 10:19



Аз не съм убеден, че между QSL менажерите има каквато и да "политика" - те си гледат по най-ефективният начин да препратят всички картички. А и LZ1OT не е "БФРЛ QSL manager", той е "LZ QSL manager". Въпреки това аз съм сигурен, че на никой не му е отказано да си вземе картичките от офиса - все щеше да се чуе.

И двамата знаем, че не някаква оптимизация цели Анна, а както вероятно тя го вижда - целокупното радиолюбителство да ходи на крака в офиса на федерацията. Ние можем само да се досещаме защо.





Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано16.02.18 12:17



В отговор на:


Както казах на мен самия ще ми бъде много по-интересно, ако този бюлетин придобие формата на своеобразен "Хайд парк" в българския ефир, където всеки при желание да може да изрази лични становища.




Това съм го пропуснал.
Но ако го видя действие аз пръв ще изприпкам за инициал и после веднага беж да си платя членския внос.
Преди това обаче да се случи трябва много неща да се променят. Най-вече манталитета за съжаление.



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано16.02.18 22:54



Добре де ама не се ли очаква именно БФРЛ да представляват радиолюбителите в България? Мен ме съмнява да е само името. Например за пред света, там за пред онези IARU не са ли те хората дето се очаква да представят България и там интересите и болежките на родните хамове?

EOF


Тема Re: Трансформациинови [re: gat3way]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано16.02.18 23:37



Очаква се да е така, да.
На практика БФРЛ е спортна федерация. В нея членуват клубове, както в БФС, например.

В устава на федерацията пише:
Чл. 8. Основните цели и задачи на БФРЛ са:
...
(4) Да представлява българските радиолюбители в Международния радиолюбителски съюз (IARU) и пред националните радиолюбителски организации на други страни, да участва със свои представители в работните органи на IARU и в други международни организации в съответствие с целите и задачите си. За членове на IARU, според този Устав, се считат лизензираните радиолюбители, физически лица, с право да участвуват в организационния живот на БФРЛ.

Чл. 9. (1) Член на БФРЛ може да бъде всяко българско юридическо лице с нестопанска цел - спортен клуб (радиоклуб), което приема нейния Устав и спазва Устройствения й правилник.

За да стане врътката трябва да се членува в клуб, който е член на федерацията. Така има клубове с много "мъртви души", които пълнят бройката заради членство във федерацията.

Тази неразбория с членството от доста време е причина за обтегнати отношения, лирика и проза, всякакви простотии.

Както по-горе бе казано - ние сме по-умни от румънците, щото имаме 1 федерация за всичко. Те имат 2 - спортна за който се чувства спортист и такава за останалите, които си правят връзките за удоволствие, чоплят схемотехника, пращат и получават картички и другите тривиални радиолюбителски неща.

Защо се е преквалифицирала БФРЛ към спортна федерация - твърдяло се, че по тази линия Министерството на младежта и спорта може да финансира дейноста на федерацията. Обаче промениха и отрязаха квотите за различните видове спорт и няма вече денги.

То е ясно, че нашата организация никога няма да бъде на 1/4 на ARRL, поради факта, че тук всички сме дървени философи, рядко се случва да работим успешно в екип и винаги, ама винаги дърпаме чергата към себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.