Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 05.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ЧУДО - УС на БФРЛ се ИЗВИНЯВАнови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано14.02.18 11:25



Имаш неопровержими разсъждения, с изключение на това, че бъркаш времето. Когато армията се занимаваше с радиолюбителите, пари имаше колкото искаш - наистина милиони. На всекиму според потребностите, както си трябва.

Тая лапачница свърши, но оттук-оттам продължаваха да са възможни дребни придобивки, главно покрай гражданска защита. Това беше твърде недостатъчно да поддържа корпоративната структура и се премина към спорта. Там бяха десетки хиляди, но далеч от милиони. И тая лапачница свърши. В момента цялата драма е за пари, колкото всеки от участниците в един друг клуб на Дир-а изкарва за 3-4 дни, работейки до обяд.

Но наистина е за пари - на сегашния председател му пука за радиолюбителското движение по-малко и от на теб. Той си движи там лисичарския спорт и от цялото БФРЛ му е нужна единствено марката. Истината е, че всъщност той си ги изкарва парите именно покрай въпросния спорт, т.е. не ги краде от федерацията, а напротив - подхвърля и по някоя троха дори. Но това реално е приватизация на марката. Тези около него повечето са измейкяри, като има и няколко свестни, които седят там уж за да не се изпуснат съвсем нещата, но всъщност само легитимират приватизацията.

Просто е и е евтино, чак обидно евтино...



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано14.02.18 12:52



С две думи колкото е легитимен УС и председатела на беферето както и решенията взети от тях след провеждане на нелегитимното ОС толкова легитимен е бюлетина.
Лелята може да прави цирк обаче им подритва д-тата доста успешно еваланката. Мене ме кефи тая женица - начи беферето си прави квото си иска от името на членовете й що да не може тя да си прави цирк от собствено име ? Даже и резултатите от състезанието ги разрита да публикуват иначе някои участници можеха да си чакат до второ пришествие като миналата година.
Бат Сашо гледа вде да се присламчи към някава кауза та да я окака с ексели както той си ги разбира - тука няма спор.



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано14.02.18 12:59



Като ти чета мненията имам чувството, че "форумен трол" ти е не само професиа но и хоби.
Не бях слушал бюлетина от 15-ина години. От горе долу толкова не съм виждал и Ани. Не знам кой какви интереси има и какво преследва но твоите определено ме съмняват.
Да направим едно сравнение: Ана Цанова - радиолюбител от много години, председател на един от най-добрите радиоклубове, направила много за развитието на радиолюбителството, участвала в стотици контести. От друга страна - форумен трол Алендаров който освен да плюе по всички не е направил нищо полезно за човечеството и още по-малко за радиолюбителството. Наличието на клас, инициал или осъществени връзки също е под въпрос.

Хубаво е да даваш акъл от някакъв форум кой какво да прави но по същата схема можеш да даваш акъл и на американския президент.
Ако смяташ, че можеш да направиш нещо повече от тях - отиди и го направи.

Само да вметна, че излъчването на музика и то без да имаш авторски права за нея не е от най-законните неща. Ти сам избери по кой закон.

П.П. Аз съм виждал Ани с големите раници и антени на гръб да качва предаватели и репитри по върховете. Не мога да кажа същото за теб, че си позволяваш да изявяваш претенции за собственост към нещо което дори не си виждал.



Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано14.02.18 14:20



Лошо няма, не споря. Към момента нещата са на ленинския почин "колкото по-зле, толкова по-добре". Единствено ми се иска да има регламент - що LZ1KDP да може да чете бюлетина, а да не може LZ1KAA?! Или пък аз да подготвя един бюлетин? Мен, за разлика от Ани, не ме мързи да пиша, а все ще се намери някой да го изчете от името на някой клуб - клубове много.

Или всеки ще може да прави цирк или да се каже на кои е разрешено да правят циркове и на кои не? Просто всичко, което наблюдаваме, е един предизвестен хаос, да не кажа умишлено създаден. Но стана грозен и все по-грозен става.



Тема Re: Трансформациинови [re: Samolet 5]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано14.02.18 14:32



Въпросът е този председател на един от най-добрите радиоклубове какъв пример дава сега личен и в лицето на LZ1KDP пред радиолюбителите в България. Знаеме, че с годините частите на колите се износват, ставите се износват, бургиите се износват, дегенерация има навсякъде и това за момента е неоспорим природен закон, какво остава за мозъчната кора, която е орисана да не се самовъзстановява.
Някой бил гениален радиолюбител, ама посегнал към чашката и вече е станал цианотичен, лъхащ на ацетон радиохимик (алкохолик). Това също ли трябва да е за пример, въпреки великото минало. Всички "велики" радиоклубове от едно време имаха подкрепа от държавата и си живуркаха безпроблемно. В този, в който аз членувам на хартия, от както съм член все интриги се въртят, все на някой от старите лабми е крив, все едно плюене по другите. За тях света е свършил преди 20-на години и се любуват на патинясалите си медали си като дракона Смог на жълтиците. Вече не ходя на сбирките им, виждам се и се чувам с някои, с които може да се говори нормално и без плетене на козми.

Аз също познавам млади хора, които мъкнаха на гръб репитри и антени, инсталираха репитри със собствени средства, изградиха и aprs мрежа, после дойдоха други, махнаха ги техните репитри, смачкаха антените.
Познавам и такива, които в момента развиват DMR мрежата, където действат изключително по лична инициатива.

Но това е лирично отклонение.

"Бюлетинът" на федерацията, представен от лицето Анна не води до никакво чувство на национална гордост, информираност, човеколюбие. Просто поредната диария в родния ефир, радио вероника за радиолюбители.

Редактирано от MoTuKa на 14.02.18 15:31.



Тема Re: Трансформациинови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано14.02.18 14:37



Виж сега - аз на форума правилата ги спазвам. Това е анонимен форум, не се изисква да съм се качвал с репитри в раницата никъде, за да пиша тук с псевдоним.

Ти като я познаваш госпожата, да и беше научил името - казва се Анна Цанова, щом я уважаваш толкоз, поне името да и знаеш и дължиш. Или не? И не и правиш особена услуга, че и слагаш пълното име, да знаеш, в случай, че си мислиш обратното.



Нямам абсолютно нищо против госпожата, освен че доста директно се опитва да узурпира един от символите на федерацията, при това доста некадърно и прекалено брутално. Нямам да има нищо против уважавния радиоклуб LZ1KDP да си излъчва бюлетин, той явно си и излъчва, щом вчеращния беше номер 7, ама хайде не толкоз безпардонно да се правят опити за добиване на популярност и претенция за национална аудитория?

Щом е толкоз опитен и дългогодишен радиолюбител и председател на един от най-добрите (дали?) радиоклубове, щом клуба, когото тя представлява, членува в същата тази (осъдена) федерация, да вземе и да каже какво според нея и дава някакви изключителни права върху тази новинарска самодейност? Кой я избра, с кое решение, кога? Тия репитри нейни ли са последно, че да си решава тя самостоятелно какво ще се чете по тях и кога? Или са на клуба и, може би?

П.П. Ти пък кой си виждал с раница къде не е убедителен аргумент в никаква посока. Нали беше важно "националните репитри" да са "под суверенния контрол на БФРЛ" и да не се "приватизира репитерната мрежа"?! Или като е за Анна и Драго, например, може?



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано14.02.18 20:22



Поинтересувах се и аз за персоната дето чете бюлетина - Анна. Голяма откачалка ще излезе ама е факт че тя и радиоклуба дето ръководи са свършили доста повече и напредничави неща за радиолюбителството във времето още от соца до сега (имам една книжка от ВОР1 от която чета сега и от интернет) отколкото УС на беферетата за няколко мандата общо да не кажа всичките.
Нима Анна не споменава с гордост и патос спечелилите състезания или успехите на когото и да било от хобито ви ? Ми била правила за смях тоя и оня - хвалебствени стихотворения за беферето ли да цитира на Р1 и Р2 че да я обичкат.
Е това не ми е ясо Алеандов и Мотика също критикуват, Самолета и той пък и аз тука - с кво госпожата е по-лоша че казва нещата в ефир без заобикалки и без да се крие зад разни никове. Тя цялата федеративна история е един панаир - що пък цирка да не е пълен. Или баш клоуните завиждат че ги имитират и искат авторски права - ми нека се погледнат отстрани какво.
А бат Сашо с неговите сълзливи екселски скалъпизми и нравоучения да вземе да се скрие някъде че вече всички са го разбрали.

Редактирано от az de на 14.02.18 21:46.



Тема Re: Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано14.02.18 22:32



Разликата е, че ти си никой а Анна (приемам забележката за името) е председател на радоклуб.
Ако искаш да подготвяш бюлетин - сигурен съм, че много ще ти се зарадват. Искаш да съдействаш за общото благо - не вярвам някой да ти откаже. Отиди в КАА и говори с отговорника. Отиди в ТУ - стая 3624 - 3 корпус, последния етаж в дъното. Попитай от какво имат нужда, попитай можеш ли да помогнеш, можеш ли да направиш свой бюлетин, можеш ли да го излъчваш от името на лз1кдп? Проблем нямаш никакъв. Това хоби е на доброволен принцип и хората са много позитивно настроени. Не знам кой каква баница и с каква цел дели но всичките радиолюбители които познавам за точни и печени. Смятам, че ще ти съдействат с каквото могат за да постигнеш целта си - да имаш свой бюлетин и да го четеш в ефир от името на който (може).



Тема Re: Трансформациинови [re: Samolet 5]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано15.02.18 00:34



Сега по принцип всички радиолюбители, които лично познавам са много свестни пичове, а между другото ще се окаже че май познавам дори въпросната госпожа дето чете бюлетина, бегло де и отпреди години - не че има значение, защото то не е проблема кой колко точен бил, ами всичкото това дето го сътворяват уж точни хора. Имам предвид не че радиолюбителите в България сте ужасно много, какво остана пък за тази вашата федерация, но всичките тези глупости като ги чета и слушам са хах - някакви лагери и групировки, безумни разправии, изчаткали самураи, партизанска дейност, че дори и съдебни дела, това никъде го няма. Аз из повечето общности където съм се подвизавал, на моменти е имало доста тролщина, но някак не се взема толкова насериозно и не пречи на никого.

А това тука е....хах, несериозно. Добре, айде аз нямам никакво желание да ставам радиолюбител, но да речем има млади хора които искат и какво - слушат в ефира и четат онлайн всичката тази простотия (защото в днешно време нещата отдавна не работят така - от познат на познат, ами предимно човек се запознава с обстановката покрай интернет). Какъв пример им дават всички тези иначе точни пичове не знам. Например тази госпожа с бюлетина, независимо какви заслуги има, просто отреагира на случващото се толкова неадекватно, че на непредубеден човек му става симпатичен Азис, а от "противниковия й лагер" сигурно се съдират от смях.

Това си е точно като дивите разправии и интриги в някоя малка община, а и както разбирам далеч повече пари се въртят в малките общини в крайна сметка, така че въпросът да е с такова естество. Гледаш уж интелигентни възрастни хора, но...абе не мога да си го представя това. За какво ви е това всичкото - не знам - нетният ефект е повече от негативен, не че е моя работа де, така че какво ме вълнува, аз само си слушам, чета и рупам пуканки :)

EOF


Тема Re: Трансформациинови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано15.02.18 09:57



Аз мойта критика лесно ще ти я обясня, защото мисля, че тя е принципна и последователна. Госпожата с нищо не е по-лоша, но не виждам и с какво е по-добра?

Аз бих разбрал тезата и, че мястото на QSL бюрото е в офиса на БФРЛ - всеки може да има теза и да я защитава. Но не мисля, че някой има право да защитава някаква своя теза от името на друг, без да е бил упълномощен, особено ако тя се разминава с мнението на този някой друг. Госпожата казва в ефир разни неща, не криейки се зад псевдоними, а криеки се зад LZ1BFR, инициала, който се ползва от името на БФРЛ. Докато и беше удобно, после започна да изказва личните си тези, криейки се зад LZ1KDP. Аз не чух да има някакъв документ нито от БФРЛ, нито от Техническия университет, в който тя да е избирана, назначавана или упълномощавана да изказва лично мнение от името на някоя от тези две организации, при това в ефира, при това по традиционното време за излъчване на бюлетина на БФРЛ.

Второ, но не по-маловажно, е типичния за БФРЛ подход "аз пазя традициите на БФРЛ, стига да не пречат на моите интереси". Да приемем за основателно, че мястото на QSL бюрото е в офиса на БФРЛ. Къде тогава е мястото на бюлетина на БФРЛ? Кой, кога и как реши да подари бюлетина на БФРЛ на госпожа Анна, за да изказва личното си отношение по вълнуващи я нея самата въпроси? Ако на бюрото мястото е в офиса на БФРЛ, още повече пък мястото на бюлетина трябва да е пак там.

Третото е може би най-маловажно, но все пак от него започнаха цирковете. След като госпожата е толкоз директна, да беше казал кой и защо лъга в продължение на един месец за прословутата радиотренировка? За която, между другото, нейният приятел бат Сашо беше подготвил отрано почвата за скандал? Дали нея са я лъгали и тя е чела информация от БФРЛ или тя умишлено е подготвяла интрига, просто използвайки обстоятелството, че някак се е случило да чете бюлетина на БФРЛм като умишлено е пускала фалшиви новини? Защото все пак има някаква разлика, мисля.

Като се каже "А", трябва да се каже и "Б". Не може хем клуба, който представляваш, да е член на БФРЛ, хем да настояваш как мястото на всичко е в БФРЛ, хем пък да приватизираш бюлетина на БФРЛ и да твърдиш, че мястото му е у вас. Да вземе да се спре на някаква фундаментална теза, да се самоопредели коя е тя, какви претенции има върху бюлетина, все пак бидейки представител на клуб, член на БФРЛ - няма ли да е по-чисто?

Ако госпожа Анна, в качеството си на радиолюбител, по "националните" репитри или където и да е в ефира изказва лично мнение - супер, всички сме така. Просто да не го прави по времето на традиционния бюлетин, ако не друго, да не компроментира по такъв безобразен начин хубавите спомени, които имаме свързвайки този бюлетин със Здравчето, Бог да я прости. Защо и тази морална отговорност я има, няма как да се правим, че не съществува, щото никъде не е записана.

Но дори и да оставим всичко от написаното настрана, то местоположението на QSL бюрото ли ще реши какъвто и да проблем на радиолюбителското движение в България? Разбира се, че нищо няма да реши - бюрото си работи съвсем добре в момента. Разбирам госпожа Анна да беше излязла в ефир да вземе отношение по скандалите в БФРЛ, по проверките и съдебните битки. Да беше взела отношение по фундаменталния въпрос дали БФРЛ трябва да е спортна федерация с членуващи няколко клуба или трябва да е демократично сдружение на радиолюбителите в България? Като е толкоз фундаментален представител на радиолюбителството в България да заеме конкретна позиция по тези важни въпроси, а не да внася абсолютно излишни допълнителни дразги.

Кажи ми ти - какво ще се промени, ако си взимаш картичките от офиса на БФРЛ? Някой да е останал без картичка? А с хората от провинцията какво правим, щото все пак и те искат картички? Въобще работа на QSL менажера е да решава тия логистични въпроси и LZ QSL менажера се справя добре по всеобщо мнение - не виждам основание за констатацията на Анна, че той не ставал за тая работа, просто защото е доказал, че става. Но и да имаше доказателства, само заради това, че е вършил тази работа през години, пак нямаше да заслужава да бъде така директно и дебелашки коментиран, обиждан и подиграван в ефир. Просто ефира не е за тая работа, ако ще се ползва за това, по-добре да дойде Азис.

П.П. Гледам и ти повдигаш въпроса, че аз, ти или друг в този форум се "крие" зад псевдоним. Повтарял съм няколко пъти своята гледна точка, но ще я споделя пак - един анонимен форум има някои предимства. Главното е, че в такъв форум една теза тежи точно толкова, колкото тежат нейните аргументи. Нито едно мнение не е обременено с предварителни настройки от типа на "този е много авторитетен" или "този пък кой е". Т.е. мненията са си сами за себе си, при това дори собствената мотивация е различна, защото дори и да съм прав, аз от това по-известен няма да стана и няма да мога да имам претенции. Т.е. един анонимен форум дава възможност за една обмяна на мнения, която е малко по-освободена от типичните ограничения. Това ни най-малко не означава, че някой се крие зад анонимността, а по-скоро означава, че разчита на аргументацията, а не на личното си положение или репутация. В това отношение мисля, че такъв инструмент е също полезен в публичната дискусия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.