Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 05.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Let it be?нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.02.18 13:57



Всъщност с малко дисциплина на КВ трол няма никакъв шанс, по една много проста причина - там нямаш никакъв осезаем фийдбек при излъчване и ако останалите те игнорират, ти се чувстваш направо "прозрачен", все едно не съществуваш.

През миналата година на КВ се бяха пръкнали някакви, дето нещо си плямпаха за Алах - няма да се учудя, ако са били някакви от ИД. Три или четири пъти попадах на такъв, обаче просто хората си сдържаха нервите и си продължаваха все едно го няма. То на КВ всъщност и да искаш не можеш тотално да попречиш, пайлъпа си върви и самотен викач е трудно да го спре. Обаче помисли какво му е на ония - кудкудяка нещо си там, поти се пет минути да говори простотии и после като пусне PTT-то ... нищо. Все едно му е развален предавателя - никой не го отразява. И логично след половин един час изчезват, а към есента вече не съм чул ни един такъв - елементарна липса на стимули.

Интерент е противположното - там написаното остава. Не само, че ти виждаш черно на бяло какво си натворил, но и то продължава да съществува след момента на сътворението, можеш след ден, два, три да се върнеш и да си прочетеш простотиите с наслада, ако те кефи. Не случайно най-травмиращото нещо за самобитния трол е да го баннат за известно време - такова незначително действие може да доведе някои индивиди до полуда, приемат го съвсем сериозно, като реално действие, ограничаващо свободата им.

Репитъра е средно положение - там най-малкото чуваш "опашка", т.е. съществува чисто инстинктивното възприятие, че си излъчил. Работата става още по-зле, защото репитъра работи на очевидно простия принцип да излъчва по-силно по-доминиращия от няколко входни сигнала. Или да го кажем опростено, че при репитъра "най-мощния" често печели. И се случва да се завърти порочния крък - първо затискача се налага, после някой от слушателите, знаейки че е с по-добра антена, по-добра локация, по-мощен предавател и т.н. просто се ядосва и натиска той затисквача. После други реагират за да подкрепят справедливоста, което води бързо до тотален хаос. Виж по-горе записа на бюлетина и ще се убедиш колко елементарно става всичко. Но целия този хаос трола го приписва на себе си, при това не напълно без никакво основание, което му носи удоволетворение, представляващо осезаем стимул.



Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано10.02.18 14:47



Добрата тролщина си е изкуство и изисква добро познаване на врага и намиране на адекватния подход, а не просто канализиране на натрупаната негативна енергия. Всъщност, според мен най-добрият трол е този дето се отнася хладнокръвно към проблема и не се подава на излишни емоции. Такива хора с адженда например като гореспоменатите ислямисти....няма как да станат добри тролове. В този ред на мисли, тези тролове които ги банват не са добри тролове, добрият трол не ходи с рогата напред срещу правилата, а ги когато се налага ги погазва умно, така че да възникнат морални дилеми правилно ли е да бъде наказан за това. Обикновено това става като влезе под кожата на част от хората. Разбира се, това трудно ще се случи в радиоефира и особено на КВ, обаче не може да няма и там някакви подходи да вбесиш успешно хората. Такъв подход за тролене на КВ не знам, минава ми през главата

само че на любителския обхват. Да разхитиш ценни 15 килохерца за да набиваш гръцки рап ми се вижда добър начин да вбесиш много хора (забележи с какво hifi качество се получава, очарователно направо).

Вярно, интернет е далеч по-удобна платформа за всякакви такива активности, просто защото както каза, момента с обратната връзка е далеч по-видим и удобен, от тролска гледна точка. Но пък от друга страна, тези които са добри в заниманието си, не се страхуват да отговорят на предизвикателството, та сигурно дори на КВ си има цака тази работа.

EOF

Тема Re: Коментар за чудотонови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано10.02.18 17:09



Аз пък като гледам тая леля е само дето отправя критика под няква форма. Ама правилно - ако я няма лелята няма проблем и ще си замижетуркат всички доволно.
Съвсем по Сталински.



Тема Re: Коментар за чудотонови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.02.18 17:36



Бе лелята дали има вина или няма е вторичен въпрос за мен, особено след като се извиниха на колегата. Първичния е къде спи целокупното ръководство? Просто не знам какво искат да ме убедят в момента - че някаква си Ани просто е решила да се представя с LZ1BFR и те всички разбират днес ли? Все има някой, който най-малко решава LZ1BFR от кого може да се ползва, ако не друго - тоя човек не се ли е интересувал как се ползва инициала?!

Просто това е нелепо за мен - Ани не е станала миналата седмица по-неадекватна от обичайното, тя си е доста постоянна в това отношение, впрочем. Но трябваше да се появи неизвестен меломан с песничка на "Азис", за да разбере изведнъж ръководството и председателя, че говорителката правела циркове, че в бюлетина изразявала собствено мнение, различно от това на УС на БФРЛ, че бюлетина в този си вид бил безмислен и морално остарял. Е тия неща в текста на "Напипай го" ли ги чуха или са си били факт месеци и дори години наред в миналото?





Тема Бат Сашо и БЮЛЕТИНАнови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано12.02.18 10:40



Бат Сашо накрая се размърда - сигурен предвестник на пролетта. След като направи насочени антени и залови нарушителите в ефира, прибирайки 5000 лева, на кукуво лято, разбира се, сега човека е взел мерки да спасява бюлетина.

Разбира се мерките ги е "взел" в затворения раздел на форума на БФРЛ, където сипе обичайните си ченгеджийски подхвърляния, като този път стратегията му е "да спасим БЮЛЕТИНА", това са традиции, не може така да се унищожава, трябва първо да се помисли. За съжаление не е коректно да го цитирам дословно, че да се посмеят и хората тук, ако не го е срам винаги може да си изкаже публично тезите и в този форум.



Та си е направил и анкета човекта - опитния агент Бисер знае, че където има статистика, там нещата могат да се извъртят както той реши. По негови думи - от малцината гласували, повечето които били против, всъщност са гласували по няколко пъти. А от тези, които слушат по принцип бюлетина, 64 процента искали той да си остане, с организационната помощ на агент Бисер, подразбиращо се ;)

Та да видим как агент Бисер прави статистика - от малкото гласували против били малко хора, които са гласували по няколко пъти. Освен това те по принцип не слушали бюлетина, ерго за какво да им обръщаме внимание. Значи остават много по-малко участници - според самия агент. От тези малкото останали, искащите да има бюлетин били почти три пъти повече от нежелаещите. Самия хитър агент Бисер успява да прозре, че е малко кофти почти 1/4 от най-верните фенове на бюлетина да искат моменталното му закриване, затова изтъква, че цели 64% всъщност искали да има бюлетин и не можело така да не им се зачете мнението. Ама тези 64% са само от слушащите бюлетина.

И така храбрия агент Бисер дори отправя предупреждения към УС в смисъл - внимавайте, ако не ме послушате и не оставите бюлетина, то вие ще си отидете след него със същите аргументи. А дано е прав, ама нещо ми говори, че пак силно се изхвърля. В момента ръководството на БФРЛ има нужда от всичко друго, но не и от публичност. Те нямат интерес да има бюлетин и нямат интерес да има модерен работещ сайт. Затова и десет години правят всичко възможно да съсипят и двете.

Със сайта, разбира се, имаше сериозни успехи - във форума беше наложен назидателен бан на най-организираната противнокива група, и от години все по-рядко там пишат хора, които имат отрицателно отношение към ръководството на БФРЛ. Направи се "затворен раздел", в който - забележете - се намира секцията "Въпроси към председателя", но за да не се излагала БФРЛ, то тези въпроси не трябвало да са публично достъпни. Напоследък се вихри и настойчивото "желание на масите" този затворен раздел да се затвори още повече и да бъде достъпен само на платилите членския си внос във федерацията.

След като напълно коректно от ръководството си признаха, че всички публични въпроси към тях ги орезиляват, сега му дойде времето да премахнат и другия публичен дразнител - бюлетина. Той, разбира се, е дразнител по различни причини. Там резила идва от това, че публично се вижда как в тая федерация всъщност почти на никой не му пука от почти нищо. И че на УС им е почти все едно кой, къде и какво ще говори или пише. Ако няма бюлетин никой няма да загуби нищо, а всякакви въпроси защо той е бил съзнателно или не омаскарен и закрит ще остане без отговор, просто защото никой не се интересува от този отговор.

По същата причина много държат и на QSL бюрото. Ани може да е всякаква, но явно някак е схванала, че който държи QSL-бюрото, той е БФРЛ. Ако сегашното ръководство продължи да се енкапсулира, то скоро няма да остане много, в което редовия, плащаш членски внос, радиолюбител да припознава БФРЛ - дори националния КВ шампионат вече го опорочиха "леко", колкото да не е интересен, дразги за репитрите има от години, бедствията и авариите са направо за смях откакто се помня. Бюлетина си отиде със Здравчето, Бог да я прости.

Единствените несъсипани неща сякаш останаха традиционната сбирка в Казанлък, QSL бюрото и донякъде присъственото КВ състезание в Пловдив. Ясно е, че е в интерес на всички "да притежават" тези неща, макар и те да са свързани с работа. За настоящето ръководство на БФРЛ е по-добре дори тези неща да ги няма, защото те идентифицират радиолюбителската общност за повечето радиолюбители. Даже присъственото КВ състезание не му е толкоз мястото в този списък, защото то е твърде профилиранно.

Малцина знаят, но преди години имаше опит да се унищожи сбирката в Казанлък, да се премести в София и какви ли не други идеи за умерзяването и. Добре, че там седи и движи нещата един мъж, дето не се дава лесно и успя през годините да държи мазните ръчички далеч от това, донякъде единствено, събитие, което свързва всички радиолюбители. QSL бюрото е подобен символ - няма радиовръзка без картичка, няма национална организация на радиолюбителите без QSL бюро. Добре че и там движи нещата един мъж, който не се дава лесно.

В общи линии тези двама наши колеги държат ключа, ако се стигне до разделение в БФРЛ, каквото отдавна назрява. Както винаги ние сме по-умни от румънците и затова не го направихме по техния прост модел - дели се на една спортна федерация и на една национална организация и който се чувства спортист или му е до парите - в спортната федерация. Останалите в националната организация. Само че ние искаме по трудния начин - всичко или нищо. Та когато дойде момента, тогава мнозинството от сегашните членове на БФРЛ ще се ориентират кое е "истинското" сдружение и по позиционирането му спрямо на сбирката в Казанлък и по мястото на QSL бюрото спрямо двете.

Затова и настоящесто ръководство му е толкоз важно да руши, за няма около какво да се обединяват радиолюбителите. Ако се затрият всички от малкото останали символи, то всички в УС на БФРЛ, както и секретарките в офиса, ще могат да разчитат на безметежно съществуване години наред. Ако се постараят наистина аз мисля, че могат да докарат нещата дотам новите радиолюбители въобще да не знаят, че съществува БФРЛ - това вече ще е висш пилотаж.

Само не мога да разбера агент Бисер какво цели - явно той вижда някак своята роля в предстоящите събития, но с натрупаната отрицателна репутация все някак трябва да се справи. Дали пък не е решил да се превърне в "спасителя на БЮЛЕТИНА" и в "третия пазител"? Ще видим, ще видим - температурите навън тръгват трайно нагоре след дни.

П.П. Както винаги се улях с разсъжденията и междувременно почти забравих за анкетата. Агент Бисер да отговори на един прост въпрос - колко процента от платилите, да речем миналата година, членски внос искат да има бюлетин? Точно и ясно - другото са отдавна известни ченгеджийски похвати при боравене с числа.



Тема Re: Бат Сашо и БЮЛЕТИНАнови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано12.02.18 16:30



След напусаното по-горе започва да ми стават ясни доста неща - дочувал съм това онова на парче от много познати радиоюбители но така в синтезиеан вид е доста по-красноречиво. Всъщност нищо ново - просто копи пейст от други наши организации. Даже капка креативност няма язък. Съсипия е думата. Нищо -може радиолюбителска федерация да няма скоро ама отбор по радиохудожествена гимнастика да се пръкне знае ли се.
Ама сега отивам да се прекръстя и да запаля една свещичка дето не нося гордото наименование член на тая радиоадминистративна пародия


А бат Сашо си го знаеме - пак Морозов на амбразурата. Пак сбъркани ексели и пак "никой не ме обича а аз съм ебати пича" . Той дълго се спотайва в храсталака след след наакването с лова на вещици с ягита за 5 бона.
Всъщност не знам статистически от платилите "членски" внос колко могат да гласуват или само клубовете - да дойде батето да ни обясни.

Редактирано от az de на 12.02.18 16:44.



Тема Re: ЧУДО - УС на БФРЛ се ИЗВИНЯВАнови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано13.02.18 16:32



Нещата ще загрубеят, защото се оказва, че извинението не е баш от УС.

http://legalacts.justice.bg/Search/GetActContentByActId?actId=jH0jR18dMs0%3D

Можем да разточим нещата в друга тема.
Дали в днешния бюлетин ще има отразена тази новина?



Тема Re: ЧУДО - УС на БФРЛ се ИЗВИНЯВАнови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано13.02.18 17:44



Дали ще има бюлетин днес? Не съм слушал Азис от миналата седмица.



За съдебното решение можем да раздуем в отделна тема, то представлява сериозен етап от боричканията, но все ми се искаше да поизчакаме някой и друг ден все пак да излезнат и някакви становища на участниците в съдебния сблъсък. От LZ1KAA пуснаха накратко новина на сайта си, но в много телеграфен стил, въпреки че става ясно, че и те изчакват да чуят какво мислят владетелите в БФРЛ.

Но от Вездесъщия Председател Виктор не виждам коментар, а той обикновено е с претенцията да е свръхкомпетентен по правните въпроси и неведнъж е оправдавал не едно безумие с правна необходимост. А сега мълчи като пукал вече четвърти ден, неудобно даже вече се получава за капацитет като него. Но по принцип сигурно не е абсолютно невъзможно да му хрумне да заеме някаква позиция - кой знае?



Тема Re: ЧУДО - УС на БФРЛ се ИЗВИНЯВАнови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано14.02.18 10:02



Абе аз като ви чета все по-малко ви вярвам че няма никаква далавера да си начело на това БФРЛ. Тези циркове обикновено ги правят когато има едни милиони за усвояване. Това си е направо на нивото на политическите циркове в една средно-голяма община. А в средно-големите общини си има прилично усвояване от ОП.

EOF


Тема Трансформациинови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано14.02.18 11:15



Пролетта идва, динамиката съответно нараства.



Вчера по "националните" репитри имаше доста странно мероприятие. Строгата Ани явно и е писнало и е решила просто да приватизира бюлетина на БФРЛ. Така де - като не го искат от УС на БФРЛ, що пък да не си е за нея? Тя нямала време да пише някакви работи, обаче да чете в ефира имала. И така изведнъж се оказа, че на мястото на бюлетина на БФРЛ се появи някаква самоделка, наречена "Бюлетин номер 7 на LZ1KDP", като изрично уточни, че всеки може да приема собственика на инициативата както реши - или като на LZ1KDP или пък като нейна лична.

Бат Сашо, по прякор Агент Бисер, веднага е задействал всичко най-ченгеджийско у себе си - когато човек щракне на линка с веднага му прави впечатление, че раздела за 2018 вече се нарича простичко "Радиолюбителски бюлетини", а не както в , където е малко по-ясното "Радиолюбителски бюлетини на LZ1BFR". Както винаги глуповатия агент малко се е подхлъзнал сам - според него "бюлетините се излъчват всеки вторник от 19:00 часа българско време през репитър R1 (Черни връх, 145625 kHz) и на КВ на честота 3764 kHz". Както аз го разбирам, в споменатия интервал от време всеки може да излъчва на посочените честоти каквото счете за уместно, стига да му лепне етикета "бюлетин".

Тук е мястото да благодаря на "наказващия" - първо пусна Азис, колкото да се обозначи, но после мина на Let it be, явно е съгласен с изводите тук, че всъщност не е точно хулиган, а просто е решил да срине картоненото царство на самозабравили се дребни велможи. Това, което прави впечатление, освен смяната на музикалния стил, е че музиката си звучеше точно като протест срещу безумията, а не като заяждане с някой конкретно. Факт е, че музикалния фон продължи известно време, докато самопризваната Ани дърдореше тъпотии, но веднага след като поддръжниците и взеха думата повече застъпвания нямаше.

Това, което последва, категорично показа две неща - първо, че въобще не съм бил прав, че е трябвало да сменя "Напипай го", тъй като очевидно аудиторията показа, че напълно заслужава посланието на тази песен. Привържениците на Ани се втурнаха да подкрепят малоумните и тъпотии с такъв вулгаризъм, че просто "Let it be" не отиваше на ситуацията. На човека беше пожелано да умре, като това май-май беше най-културното пожелание. На всякакви диалекти към него бяха отправени послания, пред които текста на "Напипай го" звучи като литературна класика.

Цялата тая цигания беше приветствана със зле прикрита радост и видим ентусиазъм от Ани. Хаоса и простотията достигнаха нов връх - по едно време обсъждането на важните въпроси, така самоотвержено поставени от някоя си Ани, но във времето за бюлетина на БФРЛ, премина в откровено надвикване кой от колко часа ще пие днес - според мнозина от компанията пиенето от рано сутрин на 14 февруари се оказа неотменим белег на българщината, който е запазил нашата култура през вековете. Само за десетина минути вече никой не понеше повода за седянката, а всички уселено се надпреварваха да показват, че Азис може да изглежда като пионерче в сравнение с тях, поне що се отнася до повествованието.

При всички случаи, за разлика от предишни пъти, аз въобще не разбрах какво дава основание на Ани и агитката и от фенове, състояща се от откровени простаци и пияндурници, да претендира, че тя има някакви обособени права да хули, обижда, наставлява или самохвалства, а пък друг човек да няма право да пуска музика? На мен даже пускането на музика ми се стори, че нарушава далеч по-малко разпоредби, отколкото цялата гнусна гротеска, която разиграха няколко малоумника, предвождани от Ани. Но и да оставим настрана разпоредбите, самата стръв с която Ани продължи да обижда колегите си, стръвно подкрепяна от агитката си, е определено абсолютно недостойна за човек, да не говори за радиолюбител. QSL бюрото и организаторите на LZDX контеста бяха оплюти отново с неприкрито удоволствие, даже с гордост, от Вездесъщата Ани, която явно се счита за компетентна и в положение да отправя директни упреци към хора, които за разлика от нея все нещо видимо са направили, макар и да не са толкоз гръмогласни.

Не беше изуснато да бъде изказана и благодарност на Агент Бисер за откровено манипулативната анкета и ченгеджийския анализ на резултатите и. За което и агента явно бързо се е отблагодарил, въвеждайки някакво ново потресаващо откритие, наречено "радиолюбителски бюлетини".

Агонията на ръководството на федерацията вече явно е напълно необратима, щом разни от никого неизбирани говорителки и репитърни кметове опитват толкова необезпокоявано и без притеснения да извършат пълзящ преврат. Ето, вече овладяха радиоточката, даже Ани директно си каза, че за нея УС е нелегитимен. Което е леееко по-различно от това да е нелегитимен избора му, но бат Сашо явно там не е склонен да внесе нужните юридически разяснения. До толкова са си повярвали, че директно в ефир се разнясах инструкции кой кои репитри да включва, да изключва и по какъв начин да свързва. Нали тия репитри уж бяха на БФРЛ, уж федерцията ги поддържаше за благото на народонаселението, а превратаджиите и ги измъкнаха без дори да се замислят. От тия "симпатяги" аз силно се съмнявам, че има поне един, който да е виждал въпросните репитри на живо, но това не им попречи да заявят директно правата си върху тях.

Всеки път си мисля, че БФРЛ със сегашната си структура и ръководство е достигнала дъното, но все път някак успяват да ме изненадат и да потънат още повече. Е, чакаме УС на 23 февруари. Все още има една достойна стъпка - сегашния УС да се саморазпусне, да се свика общо събрание на всички радиолюбители в Казанлък, където да се избере достоен почетен председател, който да организира приемането на нов демократичен устав на демократични представителни избори. Иначе парче по парче ще си отиде цялата федерация. Или пък радиолюбителите накрая ще тропнат по масата и ще накарат самозабравилите се велможи да престанат да опорочават радиолюбителството в България. Един вече започна с музика, скоро други ще го последват, ако не искаме да превърнем ефира и публичното пространство в бойно поле, то е време за малко разум. А то е просто - който не го е избирал никой за нищо, да се разкара и да не предявява безумни претенции.

Чуваш ли Ани? Чуваш ли Викторе? Вашата беше до тук, оттеглете се дойстоно или все някак ще ви оттеглим. Let it be!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.