Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 05.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Let it be?нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано09.02.18 08:49



Хаха - ако си любител на интригите, то нЕма друго такова хоби, да знаеш. Имай предвид, че закачките в този форум са някаква минимална част от цялата сложна постановка. Мога да те уверя, че абсурдността на отношенията между някои радиолюбители (или обособени групи от такива) може да надмине въображението на доста сценаристи и често драматизацията е на ниво, надвишаващо дори завладяващи сериали.



Запис на Народното събрание, особено ако се аранжират добре избрани фрагменти, е отлична идея. От една страна не е чак толкова по-зле от Азис, от друга вероятно може да е доста по-сериозно предизвикателство. Предполагам, че човека просто го е домързяло, иначе от парламентарните речи може да се сглоби къде-къде по-циничен, а същевременно атрактивен, текст за перформанса.



Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано09.02.18 11:57



Много вярно. Ако не беше тъжно щеше да е много смешно. Аз още не съм разбрал тези комлексирани дребнави хорица какво точно имат да делят като никой от тях няма нищо и всичките влачат само едно мизерно съществуване.

Редактирано от az de на 09.02.18 12:03.



Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.02.18 13:13



Аз между другото този "оригвача" съм го чувал, което е малко странно, понеже рядко се разхождам по честотите на рипитрите, но съм го чувал на 70-те см, беше се появило някакво момиче, нахъсано такова, искаше да си говори, намери се и някакъв ученик и аз в този момент си помислих "бреееей млади хора, млади радиолюбителки, накъде отива този свят". То не че нямаше поне няколко човека дето искаха да си говорят с нея де. И някъде по това време дойде онзи с оригването, явно не беше доволен от нея и постоянно я прекъсваше с оригни. Накрая се разбраха да си довършат разговора някъде по 2м репитрите, та ги проследих - обаче пичът с който тя си говореше, имаше някакъв кофти проблем, носещата изглеждаше като да е наред, но модулацията беше много зле, не знам на какво се дължи това ма не се чуваше изобщо. Та човеко бутна нещо, та това се оправи, обаче със силно бръмчене. Както и да е, слушах ги известно време, а онзи с оригните го нямаше. Явно няма наклонности да работи на тия честоти, само горе си виси.

EOF


Тема Re: Let it be?нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано09.02.18 15:23



Ами, както го разказваш, "оригвача" си прилича на скучаещ пубертет. Докато "Напипай го" според мен е специално избрана песен, за да носи нарочно послание до адресата си, като правилно се подбират подходящи моменти.

Май само митичните пет хиляди лева награда са смесили двата случая в градските легенди, а наградата, ако я е имало, си е била за главата на "оригвача" и вероятно е била мотивирана от засегната чест, защо не и пред някоя девойка. "Азис"-а май атакува само на едро, аз не съм попадал някой да пуска чалга просто за да затисне някаква връзка. А и според мен музиката на Азис не е избрана толкова заради качествата на изпълнителя, само донякъде поради стила и, но главно заради подтекста в посланието и.





Тема Re: Let it be?нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано09.02.18 19:23



Хм, аз реших че си е някаква нормална практика, все пак щом в интернета има тролове, що да няма и в ефира. А то какво било....награда 5000 лева, виж ти. А награда от 5000 лева за оспамване в продължение на часове с чевермета и рецепти за компоти няма ли да обявят? Че заради такива не ходя по-често да слушам там, а този трола сега дори докарва обратният ефект - стана ми интересно, още повече като чух за наградата :)

Това с Азис сигурно си е било сеир. Дали е един и същ човек? Така от това което чета изглежда като да не е - онзи вероятно си води някаква война. А може пък да е оригвача, защо не - аз ако съм на него, като чуя такъв напоителен монотонен монолог, ами то сигурно и аз ще атакувам.

EOF


Тема Re: Let it be?нови [re: az de]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано10.02.18 01:23



Е аз няма да си променя мнението че е абсолютно ненужно да цапам и ефира, достатъчно си сера в интернет :) Но ми се видя интересно това де. Има нещо самурайско в радиолюбителските комуникации и то определено не е наложено със заплахи от наказания, сериозно, дори некадърник като мене - ако бях саботьор, щях да го направя така че да не ме хванат и накажат лесно (все пак най-малкото имам приличен опит от IP мрежите, където е значително по-лесно да те разберат кой си ако се държиш невъзпитано). Аз се учудвам на този непровален протокол и етикет, вижда ми се безкрайно логично и нормално простотията да вирее с порядъци по-свободно в радиоефира, отколкото в интернетите.

EOF


Тема ЧУДО - УС на БФРЛ се ИЗВИНЯВАнови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.02.18 12:10



Цитирам дословно пост на председателя на БФРЛ от закрития форум на федерацията. Не съм упълномощен да го правя, но тъй като се отнася до достойнството на уважаван колега, а не ми е известно да е публикувано на място със свободен публичен достъп, то го копирам буквално тук:

Здравейте,
От името на УС на БФРЛ се извинявам за цирка, които Ани Цанова прави по време на бюлетина. Нейното отношение към QSL бюрото по никакъв начин не отразява единодушното, изключително високо мнение на УС на БФРЛ за дейността на бюрото. Въпреки многократните опити да й се обясни, че бюлетина не е трибуна за изказване на лично мнение тя се държи доста неадекватно ....
Преобладаващото становище на УС на БФРЛ е, че бюлетин в този вид е крайно остарял и в неподходящ формат и затова до измисляне на по-подходящ формат е по-добре да не се излъчва в ефира, особено от името на LZ1BFR!!


Виктор Ценков - LZ3NN




Тема Re: ЧУДО - УС на БФРЛ се ИЗВИНЯВАнови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано10.02.18 12:43



Баткооо - смех та знае ли се.
Тези всички могат ли да се видят отстрани барабар с председателя на цирка ???



Тема Коментар за чудотонови [re: Alenadrow]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.02.18 13:14



За да не разводнявам чудодейното извинение на председателя на БФРЛ изнасям коментарите си в този отделен пост.

На първо място - евала на председателят, че е намерил сили да се извини, макар и той директно да не е обидил никой. Въпреки, че интриганството е запазена марка на това ръководство, то все пак беше защитено името на един човек, от който всички са видели само добро, при това след положени доброволни усилия.

За съжаление останалото са забележки. Личното ми мнение, а и наложена практика в обещството ни, е че извинението трябва да се поднася по сходен с обидата начин, което в случая би означавало просто да бъде изчетено в бюлетина. Най-добре щеше да бъде в същия бюлетин да бъде прочетено и официално решение за прекратяване на излъчването на същия този бюлетин.

Първо защото така формулирано "Преобладаващото становище на УС на БФРЛ е" оставя сериозна неяснота дали това преобладаващо становище е решение, дали бюлетин ще има, но не от името на LZ1BFR, а от нечие лично име, но ще се чете по "националните" репитри на федерацията или пък въобще бюлетин няма да има. Второ, но по-важно, след като изцепката е довела до такава публичност, малко мижаво ми се чини такова мнение да не се публикува поне в публичнодостъпната част на форума на БФРЛ. Дано да е публикувано и другаде, разбира се, но просто на мен не ми е известно.

По ужасяващата констатация, за мен, е че нищо от гореописаните неща нямаше да се случи, ако не беше ... "наказващия с Азис"! Няма какво да си заравяме главата в пясъка - без песента "Напипай го" на легендарния изпълнител, така любезно представена по време на бюлетина, Ани щеше да си изчете бюлетина с все конското в него, на почти всички колеги щеше да им влезе от едното ухо и да им излезе от другото, кучетата щяха да си лаят, а керванът да си върви.

А за мен е ужасяваща тази констатация, просто защото вече път назад няма - това ще бъде начина и това ще бъде химна! Независимо от противния текст и гнусния подтекст, независимо от просташкия чалга ритъм, фактът си е факт - за пръв път от години някой успя да предизвика някаква реакция в капсулираното самодостатъчно ръководство на БФРЛ. Чудото се случи, макар и по най-лошия от гледна точка на музикалната естетика начин.



Мисля, че няма смисъл да коментирам мухообразното поведение на ръководството. Според тях самите този бюлетин често не е отразявал въобще мнението на УС на БФРЛ, а нечие лично мнение. Бюлетинът на федерацията, четен от името на федерацията (LZ1BFR) бил отразявал екзистенциалните настройки на говорителя, а ръководство просто изчакало няколко месеца, или пък години, докато се сетило да установи, че Ани прави цирк по време на бюлетина. Машала!

Разбира се може да се обзаложим, че виновни затова няма да има. То даже и решение няма всъщност, добре поне че се извиниха на човека, макар и някак под сурдинка. Но все пак е интересно кой и как е допуснал този бюлетин да се превърне в цирк?

И най-сериозният въпрос - щом една Ани може публично в национален ефир да си говори каквото си иска от името на БФРЛ, без никой да реагира, докато не му пуснат Азис, то възможно ли е други хора да правят същото, просто не толкоз публично? По-конкретно - продължава ли един бивш предсетател на БФРЛ, понастоящем платена секретарка в същата федерация, по-известен като ВОР1 или просто като говедарския съсед на бат Сашо, съвсем между другото назначил навремето същия тоз бат Сашо за председател на БФРЛ със заповед, та дали този човек продължава да държи сакралния емайл bfra_hq@hotmail.com. Ползва ли си го лично, за свои цели, просто леко намеквайки, че пише от името на федерацията, без всъщност никъде да го заявява директно? Защото не само Ани е правила циркове в тази федерация - всъщност който не решил, той не е направил цирк.

Между другото и в закрития форум на федерацията, а сигурно и на други места, много колеги реагираха и се противопоставиха категорично на тия обидни своеволия. С което доказаха, че радиолюбителите все пак няма да допуснат пълен крах на ценностите и тотално потъпкване на достойнството. Та в bfra_hq да помислят, че творчеството на Азис ги очаква, щом само това им помага да се осъзнават.



Тема Re: ЧУДО - УС на БФРЛ се ИЗВИНЯВАнови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано10.02.18 13:16



Не знам дали могат, но явно музика им помага.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.