Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 01.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Ново 20нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано04.03.18 12:32



И все пак, може да прозвучи пристрастно, ама нали някой беше писал че са били обявявали награда от 5000 за който хване пичът с Азис. При положение че не е хванат, значи тези пари са налични, а Азис вече го няма и съответно тези пари само залежават, не могат ли сега да ги дадат за да платят разноските по това дело?

EOF


Тема Re: Ново 20нови [re: gat3way]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано04.03.18 12:59



То драмата с Азис я има още. Доброжелателят наведе в стойка Г част от елитните радиолюбители, така че на единият от репитрите да се спре аналоговата опция. Оригвачът плъзна на друг FM репитър. Говори се, че ще банват по айди ако плъзне и по цифровата DMR мрежа. Обаче след като айдитата са публично достъпни, дали няма пък да може да си сложи чуждо айди и тормози елитните радиолюбители още, пък те да си банват собствените айдита. Според мен на този не му е целта цялото бфрл или пък УС-то. Има 1-2 на които е вдигнал мерника и явно заради това ще страдат всички. Вероятно чете и тук и във фейсбук, не е случайно че пусна Лет ми би точно на следващия бюлетин след пускането на тази тема.



Тема Re: Ново 20нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано04.03.18 13:13



Това за 5000 лева нали се оказа, че са били за "оригвача"? Т.е. тази награда, ако е съществувала, не произхожда май от никой, свързан с БФРЛ, а е някой ядосан от младите, вероятно някой свързан с репитъра на горния банд, който е бил обект на агресията на "оригвача".

Аз Азис съм чул за пръв път на радиотренировката и после един-два пъти като Анна четеше бюлетина. Поне аз не съм чувал да е имало други дразнещи затискания, песни или звуци на Р1 и Р2 - т.е. за "Азис от бюлетина", ако приемем, че е различен от "оригвача", както изглежда, не мисля, че някога е имало награда. Честно казано не мисля, че и за "оригвача" е имало - по-скоро имаше фората на слух, един вид психологически натиск да му окажат, макар че май ефекта беше обратен.

По информацият от фейса "оригвача" си действа - има съобщение, че от 5 март спират аналоговото ретранслиране през 439.100 и остава само на DMR, като изтъкват като причина, че просто вече нямат нерви да се занимават и да търпят. Единственото, което на мен ми прави впечатление, е че във фейса по темата коментира активно Стефан, който е отговорник по бедствията в БФРЛ, като за репитъра употребява "ние" - т.е. той има нещо общо с това, имаше и общо с тренировката, на която се чу Азис по Р1.

По моята логика връзката между "оригвача", "Азис" и БФРЛ е Стефан. Безкрайно съм далеч от интригите им, но на мен такава злоба ми прилича на някой жестоко засегнат. Ако беше луд или идиот, то все щеше да се изяви и на други места по подобен начин, а по всичко изглежда, че се е фокусирал точно върху LZ0DMR, при това за цели 8 (осем!) месеца, според самия Стефан. Такава съсредоточена злоба според мен изисква личен мотив и е крайно невероятно никой да не се досеща кой е, особено от раздразнените.

Тъй че, ако са ми верни разсъжденията, 5000 лева никога не са били предлагани като награда, защото тези, които са най-нервирани, е твърде вероятно да знаят или поне да се досещат кой е този, който ги ненавижда чак пък в такава степен.

Разбира се е възможно и да не съм прав и "оригвача" да е просто някой, който да се е вманиачил точно в разглеждания репитър, а "Азис" по Р1 баш по време на тренировка за аварии, с която е свързан и Стефан, да подражание или взаимстване на репертоара. Но аз просто ми е трудно да си представя такава мания, която би била продължила цели 8 месеца, при това със завидна настойчивост и последователност - това е адски дълго, а освен това "оригвача", ако приемем, че му е било скучно, все щеше да започне да се изявява на много повече места - защо се е ограничил до един репитър и до определени изяви на друг е много трудно да се обясни с някаква обща диагноза.



Тема Re: Ново 20нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано04.03.18 13:22



Писали сме заедно. Напълно споделям и аз теорията, че е лична вражда.

Сега чакаме да видим какво променя това на "цифровия фронт", защото аз не виждам как DMR-а ще реши проблема, освен човека ако няма пари за DMR радио - тия фантазии с ID-та и аз ги четох, но ID-тата на DMR-а ще имат точно обратния ефект - човека ще може да си нарочва произволни хора. Както си написал, ако това стане, то и ние ще можем да се ориентираме в интригата. Освен пък ако не реши да си слага ID-та абсолютно на случаен принцип, в който случай кашата ще стане пълна.



Абе предстои интересен пролетно-летен сезон - такъв май не е имало от много отдавана.



Тема Re: Ново 20нови [re: Alenadrow]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано04.03.18 13:38



Явно не съм разбрал добре, мислех че от БФРЛ давали тази награда за да изловят Азис. А тоя оригвача както споменах съм го чувал и въпреки че е смешно, малко дразни, веднъж да попаднеш на момиче-радиолюбител в ефира и тоя почна да пърди и да се оригва в момента в който тая вземе че каже нещо. После, заради него не разбрах кой ми е съседа в квартала дето се изявява там.

Ама като му оставят само DMR-а кой ще говори там, то трафик да видиш там е рядкост. Нищо де, аз пак ще си слушам, мен не ми пречи :)

EOF


Тема Re: Ново 20нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано04.03.18 15:07



Това, между другото, не е някаква новост в радиолюбителството. Преди десетина години беше масово разпростанено "затискането", което си е почти същото, но без издаване на звуци. Но тогава това беше по време на "репитърната война" - затискане имаше и на старите ламби на Р1 и Р2, но имаше и на два-три от разпространените по онова време репитри на горния банд. Т.е. аз мисля, че тогава две или повече групи просто се бъзикаха къде от скука, къде от яд, къде от завист.

Но чак такава злоба не е била - при сегашния случай сякаш става въпрос за много по-силна емоция. Ще видим де, то бъдещето ще покаже.

Интересното е, че този LZ0DMR аз го помня като първия DMR репитър в България, даже беше единствен, хора имаше малко на него, но пък все дружелюбни без изключения. По онова време си имахме и собствен сървър в brandmeister.network, очевидно поддържан от същите хора. И после всичко това изчезна - тогава не бях се занимавал с радиата около половин година, че се отвори работа, а като погледнах пак българския сървър вече го нямаше, съответно и репитъра не беше вързан, бяха се появили някакви нови DMR групи - с две думи всичко беше различно. Не знам дали това има някаква връзка с "оригвача" или не, но ако наистина се подвизава от почти година, то нещата сякаш съвпадат по време. Но така и не разбрах защо е изчезнал българския сървър, защо са реформирани групите, защо са "развързали" LZ0DMR.

Абе бе хубавото е, че иде интересен сезон - този път бат Сашо няма да е соло играч, ако въобще играе. Аз не бих казал, че издаването на неприлични звуци ме радва, но не съм и склонен да драматизирам чак толкоз. Вярно, че не е много изящно, но не един сеир се заформи покрай този Азис - както казваш ти, от сега съм се заредил с пуканки и чакам второ действие, където би трябвало да е истинския екшън.

Малко ми е неудобно от това мое воайорство, но как мога да устоя на този посевместен ексхибиционизъм?



Тема Re: Ново 20нови [re: Alenadrow]  
Автор MoTuKa ()
Публикувано04.03.18 17:18



Драмата с DMR, доколкото съм запознат с историята е била, че е имало група, която е решила да слага още репитри из страната. Те са поискали от сисадмина на мастър бг сървъра да им даде админ права, за целите на развитие на мрежата. Такива не са били дадени и нещата ескалират. Тогавашният админ на мастъра е и бил тясно свързан с dstar-а, опитвал се е да контролира и двете цифрови мрежи.
В крайна сметка има нов български мастър сървър 2841, с няколко админа. В него не е линкнат lz0dmr (свързан е с xlx359) Това са двата цифрови лагера в момента - BM2841 и XLX359. Във втория се подвизава Стефан.



Тема Re: Ново 20нови [re: MoTuKa]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано04.03.18 21:01



Благодаря за информацията - може пък и някъде там да е разковничето? Хубава работа, ама българска.



Но вината на БФРЛ, че не можа да обедини тези млади хора, а даже напротив, не е малка. Винаги по-младите са и по-буйни, но едва ли е необходимо всяко поколение да минава през едни и същи грешки.

Сега чак, като ми каза, виждам че се е появил български сървър - всъщност по едно време си мислех, че са се обединили около XLX359, но явно не е било обединение. Крайно време е да се постегна да видя какво къде се чува с новото цифрово разделение.



Тема Re: Ново 20нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано05.03.18 20:17



Е са ще видите като напече малко преди Казанлък.
Бат Сашо и той чака да се изяЯви ма дали ще има възможност тоя сезон или само ще заляга из храсталака не знам че кафявото вече захвърча обилно.

След мега публикацията за невероятния "балкански (мега) контест" с цели 70 участници в сайта на беферето имаме и следната точка в реда на УС:

В отговор на:


5. Разглеждане на отношението на СПОРТЕН РАДИОКЛУБ СОФИЯ към БФРЛ.



Почна се - слагайте дъждобраните и скиорските очила че доста ще пръска навсякъде.

Редактирано от az de на 05.03.18 20:34.



Тема Re: Ново 20нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано05.03.18 21:06



Да - прилича на началото на края.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.