Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 05.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Трансформациинови [re: lz1yq]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано26.02.18 21:27



Аз съм нагъл, че не ви правя сайта?!?! И понеже аз не правя сайта на БФРЛ, затова България е на "това ниво"?!?!

Е, добре, поне на въпроса "защо федерацията има сайт, УС на БФРЛ съвет има отговорник за този сайт, а сайта не е пипнат десет години?" вече има отговор - защото Alenadrow от клубвете на дир-а слуша Азис и не го е направил. Машала, гениално, напълно авангарден пробив в оправдания тип "кой ни с.а в гащите"!

Пък покрай това разбрахме и защо България била на "това ниво" - какъв аналитичен потенциал само има в "УС на БФРЛ".

П.П. Понеже забрави да споменеш защо не успяхте да се самоизберете, ако искаш следващия път да дойда аз да ви да самоизбера - не за друго, ми да не се преуморите, пък и да не излезнат Азис или Alendrow виновни ако пак ви осъдят за мързел, тъпотия или некадърност да изберете сами себе си.



Тема Ново 20нови [re: радиолюбител]  
Автор az de (новак)
Публикувано28.02.18 01:02



Гледам и не вярвам на очите си.
Цитат Из протокола от решенията на последното събрание на беферето

В отговор на:

6.5

Реши да открие набирателна сметка за финансово подпомагане на БФРЛ с оглед изплащането на СПОРТЕН радиоклуб София на сумата от 1840 лева, представляваща съдебно-деловодните им разноски по дело 24/2017 г.



Цитирам и оставям да коментирате аз съм безмълвен очевидно ненормален и с висока температура тия дни да ми се привижда такова нещо.
Чудя се платилите членство на тая организация как са.
За тези дето ще даряват в сметката - очевидно диагнозата също е ясна освен ако датението не направи самият УС. Групово барабар с председателя. А дано - ма надали.

Редактирано от az de на 28.02.18 01:15.



Тема Re: Ново 20нови [re: az de]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано28.02.18 12:16



Кажете поне сметката да преведем малко пари.

Алендаров - ти трябва най-много да преведеш. Трябва да помогнеш на федерацията за да се оправи. Само с хулене не става. Трябва действие. Ето това е добро начало - да платиш въпросните 1800 и нещо си лева.



Тема Re: Ново 20нови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.02.18 13:14



Точно това и аз си мислех - след като аз съм виновен, че сайта на БФРЛ е на дереджето, на което си беше преди десетина години, защото аз слушам Азис, защо пък да не трябва и да платя съдебните разноски по загубеното дело аз? Сигурно докато съм слушал Азис съм пропуснал да посетя седянката, наречена ОС на БФРЛ, като наблюдател разбира се, и там да им напомням през една минута какъв устав са си съставили и приели самите те, че да не вземат да го оплескат както винаги.



Чудя се как за толкоз години на тия хора не им влезна нещо по-разнообразно в главите, което да не е измислено преди половин век от ЦК на БКП. Сега наред е лозунга "другари - дайте да дадем, за да спасим БФРЛ". Разбира се виновни не са "ръководството", нищо че не си знаят, още по-малко пък спазват, собственоръчно изготвения и приет от тях устав, а е виновен "врагът с партиен билет", в този случай един спортен клуб, който по някакво случайност е също част от седянката, но вероятно не най-усвояващата част, каквато е бил в миналото. А сметката ще платят "масите" - така де, цирка също е с пари.

Но каквото и да стане винаги в обръщения ще бъде заветът "само с приказки не става, трябва дела", обикновено най-силно пропагандиран от хора, чието главно забавление е на сбирките на т.н. "УС на БФРЛ" да си прикзват какво не е свършено и как някой друг винаги им е виновен, разбира се.



Тема Re: Ново 20нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано28.02.18 13:21



Официално мисля, че няма платили "членство", а има "спонсори". За членство плащат само клубовете, на база на броя на състезателите май. Не им знам много юридическите бакии, то е видно, че и те не си ги знаят, щом толкоз лесно успяват да се осъдят настоящи от бивши, но старчетата със стокхолмския синдром, които заделят понякога буквално от залъка си, за да отидат до Казанлък и да се наредят на опашка, за да "внесат членски внос" определено не са абсолютно никакви в тази организация - в най-буквалния смисъл на думата. Нито са "платили членство", нито са "спортисти" - просто пълнеж в сметките на повелителите на мухите. За което не пречи да им се начислява такса де.





Тема Re: Ново 20нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано01.03.18 03:15



Всичко разбрах ама не ми стана вярно ли ус (да не се чете управителен съвет, да се чете у...хме се)-то на беферето е толкова дебелокожо че очаква някой наистина да внесе пари по тая сметка и да плАти за тяхната некадърност ?!
Вярно да вземат и я обявят сметката публично да мерим температурата на дарителите по нея и да им окажем първа помощ.

Ще рече - ние ще акаме вие ще чистите. Гениално. Така в синтезиран вид никой управляващ не го е заявявал. Евала.

Редактирано от az de на 01.03.18 03:35.



Тема Re: Ново 20нови [re: az de]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано01.03.18 07:56



Според мен са даже още по-дебелокожи. Личната ми теория е, че те откриват тази сметка, защото такъв юридически съвет са получили - в противен случай рискуват да бъдат обвинени пък в отклоняване на средства, които те самите са гласували за друго. В този смисъл част от УС ще преведе пари по тази сметка, не вярвам да са толкова наивни, че да си мислят нещо друго, макар че може пък и да се опитат да разиграят милата сцена "бедни пенсионери даряват последните си стотинки за да спасят БФРЛ" - няма да се изненадам твърде много.



Но това далече не е загуба за тях, даже им е евтино. Тази сравнително скромна сума им осигурява възможност за мащабен ПР през следващите месеци, докато са на власт дори. Схемата е проста и вече е задействана - от тук нататък за каквито и пари да става въпрос, винаги първия аргумент ще бъде "Ако не бяха враговете с партиен билет, то сега щяхме да инвестираме тези пари, вместо да им плащаме на тях".

Веднага във "форума" на БФРЛ трасираха пътя на манипулацията - "Ако не ни бяха осъдили бившите ни авери, с тези пари можехме да платим за добър хостинг за сайта на федерацията за цели три години". Да се чете, че те са едни добри и загрижени хора, но просто ретроградните сили са обезкървили техния устрем да развиват нещата.

Разбира се такива евтини ченгеджийски манипулации разчитат на късата памет и същевременно засилват омразата към съперника. Колко хора ще запитат публично - "добре де, за изминалите десет години не бяхте осъдени да плащате за разноски - тогава защо не платихте за добър хостинг"? И да попита някой, ще му сложат един бан в техния форум и ще "решат проблема".

По-наивните може и да се подхлъзнат по теорията, че всичко е било наред, но спечеленото дело от бившия е поставило прът в колелото и е спряло възхода на каруцата на БФРЛ. Е, повечето ще се сетят, че тя каруцата си е била неподвижна, така че и с прът и без прът кинетичната енергия и е била все около нулата. Но те не целят да заблудят всички, а само да се "утвърдят" пред тези, които така или иначе имат настройка да им се връзват на номерата.

Не на последно място срещу една скромна сума няколко човека ще заредят егото си на добра цена. Председателят ще трябва да плати най-много в "дарителската сметка", защо той има няколко гласа в БФРЛ - просто няколко спортни клуба, които са нарушили устава, са негова собственост или са контролирани от него. Но това ще бъде изкарано като безгранична щедрост - "без Него сега федерацията нямаше да я има!".

Както вече съм споделял, според мен тези хора са тотално импотентни да изобретят каквото и да е новаторско. Действат си по класическите схеми познати ни от близкото или по-далечното минало и без да си дават много зор се считат за големи играчи. Само дето отдавна не контролират играта, но още не искат да си го признаят, а предпочитат да живеят в собствения си илюзорен свят, където те са значими и водещи фигури, без които едно елитно хоби не може да същесвува.



Тема Re: Ново 20нови [re: Alenadrow]  
Автор az de (новак)
Публикувано02.03.18 00:07



@Аleandrow : Надявам се да си прав. Дано да имат достойнството сами да напълнят сметката така както добре са напълнили памперсите щото иначе - няма такъв фарс.
Иначе че все друг ще им е виновен и параноята - вечна то това си е взаимстван модел от ЦК и ЧК нищо ново.
Аз се опитвам именно да разбера дали ще успеят да надминат върха на абсурда който разбира се е относителен но все пак просто към момента няма друга такава представителна извадка освен Гинка от ЧЕЗ ама тя е преходна а беферето май са вечни в нелепостта си. Дали не са намерили пътя към безсмъртието на глупостта и безочието - тепърва ще разберем. А и да не пропуснем да споменем тук и бат Сашо естествено или учителят Йода както му викат - той си чака да се изфръца ама нещо бледнее юнушата напоследък с неговите анкетки.

Редактирано от az de на 02.03.18 02:12.



Тема Re: Ново 20нови [re: az de]  
Автор gat3way (altered mind)
Публикувано03.03.18 12:26



Добре де, нали са осъдили БФРЛ, а не въпросните хора дето го ръководят, значи БФРЛ трябва да плаща, какво толкова странно има?

EOF


Тема Re: Ново 20нови [re: gat3way]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано04.03.18 09:31



То цялата история е странна. По принцип "бившия" ги е предупредил, че ще ги съди и е казал какво иска, те са се запънали на като магаре на мост и са му се изрепчили "хайде пък да те видим".

Реално срещу петдесетина лева всеки адвокат щеше да им каже, че по отношение на нарушаване на тайното гласуване, както те са си го приели, избор им е незаконен. Това, по-принцип, не е никакъв проблем, защото и да беше тайно гласуването, то резултата щеше да е същия - никакво съмнение няма в никой по този въпрос. Просто изключителен мързел и/или потресаваща юридическа неграмотност.

Понеже те се запъват, то пък "бившия", който явно се ориентира малко по-добре в правния свят, е решил да наплакя в иска всякакви други фантазии, които са му хрумнали. Системата е такава, че дори да осъдиш някой по една точка от десет, той плаща целия масраф. И така се започнало "я пиши и това, я да запишем и онова" и адвокатите са писали и сметката е набъбвала.

Съдът решава, при това справедливо, тъй като никой не обжалва, че в общи линии всичко е "дъра-бъра", освен съвсем очевидното нарушение на устава, че са гласували за избора си явно, а не тайно. И осъжда БФРЛ да плати масрафа.

Аз лично този ход с набирателната сметка не го разбирам много, предполагам, че е някакъв юридически съвет. БФРЛ действително са почти само тези 14 души, които са присъствали на събранието - колкото и да не ти се вярва, това е "цялата федерация". Ясно е, че ще дадат парите от себе си, но просто както всичко останало решиха да го направят по най-шумния възможен начин и това предизвика някои подигравки.

Такава е картинката - за следващото общо събрание са предвидили "обсъждане на поведението на СПОРТЕН РАДИОКЛУБ СОФИЯ" - нещо като другарски съд. "Бившият" пък отсега плаши със съд персонално за "настоящия" и с паралелно общо събрание за създаване на нова организация. Разбира се и двете организации се целят в сбирката в Казанлък, както скромно, но точно, предвидихме в този клуб.

Най-потресаващото е, че преди десетина години "сегашния" председател като се кандидатира публично обвиняваше "бившия" в съвсем същите неща, които сега върши той. Т.е. в тази история няма "добър" и "лош", няма "умен" и "глупав" - всички са като две капки боза, но напоследък са взели да плащат добри хонорари на адвокати, за да си го доказват един на друг.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.