Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:43 17.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: !нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано12.08.17 11:45



Ами, ето - виждаш ли, че не разбираш въобще смисъла?

Не е важно какво аз съм направил - важното е, че не е прието и учтиво ти да питаш по този арогантен начин. Просто не е твоя работа - ОК?

Също не е много възпитано и да се самоизтъкваш - ако другите не знаят какво си направил, то и да им го натякваш, вероятно не ги интересува особено. Все пак това е хоби, не могат хората да са ти задължени доживот, че си бил председател на БФРЛ, назначен със заповед от съседа си, противно на всякакви морални и законови пречки - тогава знаеше ли си правата и задълженията, а?



И не на последно място - нито тук, нито в радиолюбителското движение хората не са на ревю, където други хора да ги оценяват. Особено пък в радиолюбителските среди повечето се считаме за равни на другите. Изключение правят само няколко хахавелника като теб и другите ВОР-ове.

Егати баламурника - знаел си правата и задълженията. Ауууу каква потресаваща компетентност е да си знаеш правата и задълженията в едно хоби! Че ти си надминал себе си бе, браво! Сега вече можеш да станеш и филателист, след като показа как добре усвояваш права и задължения.

Много ме кефиш така като си излезеш от кожата и започнеш да сричаш. В такива моменти добре се вижда мотивацията ти да пишеш тъпотии по цял. "Другите да решат" - лелеееееееее, като си редставя как седиш и се чудиш дали първо за законността на петватовите токита да помислиш или да отделиш време да прецениш какво са решили другите... Направо не ти завиждам на натовареността, чак се чудя как ти остава време да се занимаваш и с нередностите, свързани с радиоактивния фон, с които се занимаваш в съседния форум "Физика". Как е - там правата и задълженията свързани с ествествения радиоактивен фон дали вече ги усвои? Или още търсиш 200 английски лири да се образоваш?!

Повярвай ми - всички, които ти казват, че се излагаш, всъщност ти правят услуга. Останалите леко те бутат по нанадолнището и зад гърба ти се търкалят от смях - даже не толкова на тъпотиите ти, колкото на абсурдния начин, по който придаваш важност на всяка глупост, която ти хрумне.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: scanner_]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано12.08.17 12:53



Абе аз чета този документ :

и в него пише:

Чл. 11
(2) да приема съобщения от или влиза във връзка с радиостанции от други радиослужби с изключение на случаите по раздел V;

Раздел V
Осигуряване на далекосъобщения, свързани с националната сигурност и отбраната на страната, както и при кризи, при въвеждане на режим "военно положение", режим "положение на война" или извънредно положение (Загл.изм. и доп. - ДВ, бр. 104 от 2005г)

(2) Регистрираните имат право да осъществяват аварийни радиовръзки в случай на крайна необходимост за спасяване на човешки живот и/или неотложна защита на собственост със значителна стойност при невъзможност за ползване на други далекосъобщителни мрежи и съоръжения


Може и аз да не съм разбрал нещо но така поне пише тук.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано12.08.17 13:33



Само с търсене в Гугъл не става - трябва и акъл.



Колко пъти вече да ти препоръчвам да повишиш правната си култура?! Например това, което го цитираш, какво е? Дали е валидно в момента? По всичко изглежда, че за човек с претенции да е действащ радиолюбител, дори не знаеш кой е основния нормативнен документ, който регламентира радиолюбителската дейност и как се казва той.

Едно, обаче, трябва да ти призная - този път поне не си цитирал закона за движение по пътищата. Но обща лицензия 207 към настоящия момент има толкоз общо с радиолюбителите в България, колкото и Стария Завет - може би добри и популярни четива, но без никаква правна актуалност.

Като си намерил сайта на КРС, що не отиде направо да го разгледаш? Точно три клика са с мишката, докъто стигнеш до нормативната база, действаща в момента. То даже акъл не се иска, просто малко обща когнитивност.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано12.08.17 14:27



Акъл? Това къде го продават?
Правната си култура ще я повиша когато ми се наложи. Към момента съм си щастливо тъп и неграмотен.
След като дадена разпоредба е навалидна какво прави на сайта на КРС?
Бъди така добър и посочи адреса на валидната разпоредба както и законите която прекратяват действието на едната и стартират действието на другата.

Що се отнася до радиолюбител - действащ не е определение според закона (от мойте скромни неграмотни познания. Радиолюбителя може да е лицензиран и правоспособен. За действащ не знам какво означава. Може пък и да е бездействащ.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано12.08.17 14:50



Нещо като е качено на някакъв сайт не значи, че е действащ нормативен акт - толкоз можеш ли да схванеш поне? Или и това те затруднява? Просто запомни - не всичко, което намериш с търсене в Интернет е действащ нормативен документ. За повечето хора това е съвсем очевидно заключение, но ти явно ще трябва да положиш известни усилия да го асимилираш.



Линк към актуалния нормативсен документ ти е дал даже в тази тема vehtiya в . Забележи, че човека не е (и не претендира да е) радиолюбител, но за минути се е ориентирал къде какво да прочете, за да се информира. А за секунди се е ориентирал, че ти си един неграмотен бърборко, който плещи най-различни абсурдни глупости и тъпотии, според каквото му се струва в момента угодно.

Действащ е прилагателно/определение в българският език, би трябвало да е разбираемо за повечето хора, които могат да четат текст на чист български. Не се изненадвам, че думата "действащ" те затруднява, но не мога да ти помогна с когнитивните ти способности - очевидно са сериозно увредени, за което най-искрено съжалявам. Като гледам правната ти неграмотност е абсолютно излишно да коментирам с теб кое кога е влязло в сила и кое какво кога е отменило - просто ще ти е непосилно да ме разбереш. Затова послушай съвета ми - в правото търсачките в Интернет са враг на тъпака, не негов приятел. Ако те интересува нещо истински - отиди на адвокат и си спести лутаниците. Пак няма да разбереш нищо, но поне човека ще се погрижи за теб поради професионалните си задължения. В краен слушай отиди на сайта на КРС и се опитай да достигнеш до интересуващия те нормативен документ просто следвайки най-нормалната логика - както казах са три клика точно от началната страница.

П.П. И идола ти бат Сашо ги правеше тия тъпотии преди години - търси нещо в Интернет, пльосва някакви линкове, ама на какво са и откъде - никой не знае. После го обучих да е по-внимателен, но всуе - тия дни пак беше изровил нещо, дето беше забравил да му прочете заглавието. Но това е друга тема. Просто ми прави впечатление как си приличат неуките хора, когато се опитват да блеснат с познания, каквито не притежават.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано12.08.17 18:53



По отношение подслушването на полицейските честоти си на доста по- различно мнение. Защо така?



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано12.08.17 22:03



Благодаря за линка.
Това, че е качено на официален сайт на въпросната комисия и не пише, че документа е недействащ е грешка на съответната институция. Има разлика между официална институция и аматьорски сайт.

Що се отнася до премахването на правото на радиолюбителите да излъчват на служебни честоти при бедствия предполагам е заради групата офроудаджии които се бяха вживяли в аварии и спасявания.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано13.08.17 07:41



Качено, ама в кой раздел? Къде в сайта на КРС има препратка към посочения от теб документ. Грешката си е лично твоя, колкото и да се опитваш да я прехвърлиш на нечия друга глава - остарели документи могат да се държат за архивни справки, например, затова интернет търсачките не са надежден механизъм за установяване на актуалността на някакъв нормативен документ.

Вижда се, че съответната институция си е свършила перфектно работата, щом абсолютно незапознат човек е успял да намери интересуващия го нормативен документ и да постне правилната препратка тук.

Що се отнася до това какво е премахнато - първо трябва да си запознат какво, кога, по какъв повод и защо е било добавено. Това е обсъждано даже в този форум през годините, но явно си бил твърде зает да пишеш и не ти е останало много време да четеш. Ако искаш се върни назад по темите и ще ти се разяснят много неща.

Всеки случай "офроудаджиите" нямат връзка с тези появявания и изчезвания на текстове, съдържащи сакрални кодови думи от речника на ВОР-овете.

Както казах - отдалеч личи, че не си действащ радиолюбител. Може да си лицензиран, което също ме съмнява, но определено нямаш никаква информация от радиолюбителските среди, включително нямаш информация, която е била дълго време публично обсъждана и остро дискутирана в тези среди.

Ако искаш да узнаеш нещо, което ти е неизвестно и непонятно, то има поне сто начина да го направиш, вместо от самото начало да претендираш за компетентност по въпроси, по които нямаш дори бегли познания. Поразтърси, попитай - доста ще намериш и сигурно някой ще ти отговори на останалото.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (ентусиаст)
Публикувано13.08.17 08:57



Благодаря, че ме поучаваш и се радвам, че светило като теб е мой пример в живота. Поклон за усилията да насочиш живота ми в правия път.
Навремето радиолюбителите бяха 2 вида. Телеграфисти и конструктори. Едните обичаха да общуват другите да запояват. Аз си изкарак клас Ц в началото на 90-те. Така и не научих телеграфията. Направих няколко трансивъра, няколко стъпала. Имам няколко хиляди или десетки хиляди връзки на КВ. Имам над 100 държави. Участвал съм и в 10-ина контеста. УКВ-то никога не ми е било тръпка. Я имам 5 обаждания по рипитър я не. Директните връзки може и да има 20. По радио не съм се обаждал не знам от кога. Станах радиолюбител първо заради електрониката и второ заради комуникациите. Сега едното ми е професия а другото го има на готово - всеобщо достъпно. Онези години полагахме страхотни усилия за да има надеждна и постоянна връзка което пак не-винаги се получаваше. Говорил съм от единия край на София до другия по дългия път. Ако това ти говори нещо. Покрай радиоклубовете кипеше много активен живот. Редовни сбирки, контести по планините от палатки с генератори и акумулатори. Качваш върха, разпъваш антени, жените готвят. По онези времена това беше радиолюбителството. Сега не знам какво е. Ти като един експерт и мой ментор в областа можеш да ми обясниш и да ме поучиш. Как да бъда действащ радиолюбител, как да спазвам новите норми на поведение и четене в интернет и т.н. Може би има нови технологии за направа на антени. Може и тях да ми обясниш. Може и лекция по право да ми дръпнеш.
А що се отнася до намирането на наредба 207 - в сайта на КРС в търсачката написах "радиолюбител" и това беше един от първите 20 резултата които ми излезе.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Samolet 5]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано13.08.17 09:50



Бравос, бравос, юнак!!!! От единия край на София, до другия по дългия път!!!На кой обхват.....? Това ме развесели.... Бате ти Саше, агент Бисер, говори с Нова Зеландия, Австралия и Западния бряг, а ти от единия до другия край на София... ха-ха-ха-ха......!!!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.