Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 21.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано07.08.17 14:41



Тъй като мойте познания по право са точно толкова колкото на баба ми по реактивни двигатели - може и ти да знаеш нещо по право. Сигурно по същия начин звучиш на един правист в областа на радиокомуникациите. Говориш уверено сигурно знаеш нещо.
Слагам $100 и купувам още едно радио за $100. Или за $30. Каквото си избереш ти. Китайско обикновенно.
Готов ли си да поемеш цялата отговорност за излъчването? Обяснявай, че не си искал или не си знаел или е било добронамерено. Просто искам от теб да изтощиш батерията на радиото излъчвайки носеща. Само натискаш и пускаш ПТТ-то докато не свърши батерията. Аз определям мястото и честотата. Ако докато свърши батерията не си набит и арестуван - печелиш. Мястото ще е общодостъпно без огради и забранителни табели.
Навит ли си?
Радиото го купуваме с фактура от магазина на твое име.
Ето ти една възможност да излезеш от виртуалния свят и да покажеш познанията си по право и радиокомуникации в реалния свят. Радвам се на твоите стабилни и задълбочени познания по всички видове комуникации. Ще се радвам още повече ако ги покажеш и докажеш в реалния свят. Обещавам да дойда да изгледам делото на живо в съдебната зала.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.08.17 15:07



Разбира се, че не съм готов ти да определяш мястото и честотата, освен при някои уточнения. Като радиолюбител имам право да използвам достатъчна за всякаква експериментална дейност част от заделения за нас радиочестотен спектър - ако ще се правят някакви експерименти, то ще е в диапазона заделен за радиолюбители - по това компромис не може да има, освен ако не ми покажеш документ, че имаш законно право да ползваш честота, която ти си предложил, на съответното място и друг, в който да ме упълномощиш аз да упражнявам това ти право.

Аз законите не нарушавам. Като радиолюбител не само, че нямам някакви допълнителни права, каквито фантазии се вихреха в кухата ти тиква, но всъщност съм абсолютно наясно, че абсолютно нищо не ми дава право да излъчвам на честоти, различни от тези за които имам лиценз. Т.е. аз мога да извършва подобно действие само преднамерено нарушавайки закона, а аз не искам и то съвсем не от страх него - в България точно не всеки може да бъде набит и арестуван задълго.

Просто съм принципен в това отношение.

Но защо тази тайнственост у теб да споделиш коя точно система считаш за толкова уязвима от едно токи? Ти си по голям ВОР и от най-големия ВОР бе - дори бат Сашо твърдеше, че се изискват някакви специални познания, сега пък ти стана терминатор с едно натиска на PPT-то.

И не, няма такова място, където човек натискащ PTT-то на токи ще бъде арестуван и пребит, ако не знае какво прави и/или не го прави умишлено. Съвсем фиктивно, както ти обичаш да обясняваш с фантазии - хвани някой пенсионер, който не е виждал токи, предложи му двеста лева (които мнозина ще приемат от недоимък, за съжаление) и го заведи да натиска PTT-то на съответното сакрално място. В най-най-най-най-най-лошия случай, който мога да си представя, някой просто ще се скара на дядото/бабата и в краен случай ще им свалят батерията - почти със сигурност няма да им пипнат дори радиото, ако си им оставил фактурата. Но това са фантазии като твоите, така че да ги оставим настрана.

Повтарям въпроса - коя е тая чутовно тъпа система, която едно 5 ватово токи ще я разкатае с натискане на PTT-то?!



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано07.08.17 16:24



Ти като начетен, ерудиран и знаещ професионалист защо не ни осведомиш как намаля напрегнатоста на полето с изменение на разстоянието?
Ти като си радиолюбител имаш ли клас или иницал или си радиолюбител защото обичаш да се любиш с радиото? Това название "радиолюбител" дадено ли ти е от съответните органи или си се самопровъзгласил като всичко останало което пропагандираш ?
И да се върнем на темата. Китайските радия могат ли да предават от 135 до 180 мегахерца с 5 вата? Кой те ограничава да предаваш само 144-146? Кой те ограничава да не купуваш такова радио? Колко цифрови и аналогови комуникации има в този честотен спектър?
Дадох ти достатъчно теми за размисъл. От тук нататък сте ти и фантазиите ти.



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.08.17 16:48



Всички поставени от теб въпроси са отдавна изяснени. Както казах закона изисква умисъл. Аз, като лицензиран радиолюбител, трябва да вложа умисъл, за да излъчвам на честоти, на които нямам право. Едни нормален човек, който си е купил "китайското" токи от магазина с фактура с убеждението, че може да си го ползва безпроблемно и напълно законно, може да се получи да наруши буквата на закона без никакъв умисъл, което няма да представлява квалифицирано престъпление.

Просто те питам коя точно система ще съсипеш, натискайки PTT-то на едно пет ватово токи? Толкоз е прост въпроса. Щом знаеш, коя е системата и се хващаш на бас, че може да се съсипе с едно натискане на PTT-то, то е лесно да го докажеш, като: 1) посочиш най-общо системата, 2) осигуриш демонстрационна система, работеща на чесота в радиолюбителския спектър или 3) осигуриш право на трети лица да излъчват на определени от теб честоти. Това трябва да направиш ти, за да защитиш своята теза.

Разни малоумнщини как някой трябвало умишлено да наруши закона, за да се види дали ти си прав или не си, са наказуеми. Според чл.20(3) от НК "Подбудител е този, който умишлено е склонил другиго да извърши престъплението." Няколко пъти ти обърнах внимание от нуждата да повишиш правната си култура. Ако се види, че някой съзнателно е осигурил токито, както предложи ти, предложил е пари, както предложи ти, извършил е инструктаж, което направи ти, той е наказуем в същата или, в някои случаи, по-голяма степен, като подбудител и съучастник - няма никакво значение, че друг е наиснал PTT-то. Разбира се ти имаш естествен имунитет, защото е съвсем очевидно, че не можеш да схванеш нито какво се обсъжда, нито какви биха били последствията от едно или друго действие или бездействие - т.е. ти си в състояние на перманентна невменяемост. Но ако натискането на PTT-то беше престъпление, склоняването друг да го направи и съучаститето ти щяха да са по-сериозно наказуеми от самото натискане на PTT-то.

Така че да оставим глупостите на страна и да се върнем в при спокойствието на изцяло законните действия, като напълно законно обсъдим коя система според теб може да бъде съсипана с натискането на PTT-то на "китайско" токи? Толкоз ли ти е трудно да схванеш въпроса или просто няма какво да кажеш и се чудиш какво да си изфантазираш за собствено успокоение?



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Alenadrow]  
Автор Samolet 5 (член)
Публикувано07.08.17 17:36



Като начало ти не отговори дали си се самопровъзгласил за радиолюбител или притежаваш съответния клас и инициал.
След това публикуване на информация за различни радиослужби и методи за тяхното смущаване не знам колко е незаконно но е неморално. Това, че дадена информация ми е достояние не означава, че трябва да стане достояние на всеки и произволен идиот с 50 лева в джоба да пречи на разни хора и техните комуникации.
И последно ако ти купя оръжие и ти дам 50 лева ще отидеш ли да убиеш всички министри и депутати ?



Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: Samolet 5]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано07.08.17 17:48



Това вече бат Сашо го каза - ти чак сега ли се сети?! Аз не те питам как ще съсипеш някоя конкретна система на някаква определена честота, просто питам какъв вид система ще съсипеш? Ще нарушиш комуникациите с БългарияСАТ 1? Ще нарушиш комуникациите между генералния щаб и контингентите ни зад граница? Ще нарушиш GSM връзките? Ще нарушиш комуникациите на НСО? Абсолютно никаква конкретна информация за честоти и географски координати не желая да получавам, просто ми е интересно кои точно служби считаш за по-големи идиоти от теб?

На малоумният ти въпрос ще отговоря така - ако ти е интересно какво ще стане, то вероятно би могъл да предложиш публично (даже и не чак толкова публично) петдест лева и оръжие на някой, за да убие всички министри и депутати, макар аз лично да не те съветвам да го правиш, а дори напротив, тъй като за подобна изява ще ти се стъжни твърде бързо, макар и за кратко. Както казах, като перманентно невменяем теб закон почти не те лови вероятно. Само че докато разберат, че си невменяем, можеш да срещнеш известни, да не кажа сериозни, неудобства - да го нарека така най-нежно. По-добре не опитвай, ако питаш мен.





Тема Re: Михлюзи...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано07.08.17 23:09



Представи си обаче следната ситуация ...
______________________________________________
Ти ся кво, завиждаш ли?





Тема Китайско...нови [re: Alenadrow]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.08.17 00:06







Тема Re: 3 месeца условно за р-станция без разрешителнонови [re: hidrazin4o]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано09.08.17 00:20



Браво Хидразинчо! Много добре си се аргументирал. Хареса ми решението на Пернишкия районен съд, особено в частта му Пледира четирите броя мобилни радиостанции да бъдат отнети в полза на държавата,с оглед чл.339а, ал.3 от НК, а останалите веществени доказателства-да бъдат върнати на подсъдимия. Ама това не трябва ли да важи и за други апаратури- за разни радари по покривите да речем?



Тема Re: Китайско...нови [re: vehtiya]  
Автор hidrazin4o (стар клубар)
Публикувано09.08.17 00:22



И за къв чеп ти е китайско токи? Ето един факт:
"Пернишкото радио е колкова кораво, че не само излъчва, но и заглушава съседните радиостанции."
Също както и другия факт:
"Пернишките медицински сестри са толкова корави, че правят инжекции без да слагат игла на спринцовката."






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.