Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 17.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: D- STARнови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано10.08.17 19:08



[LZ1FW]
Пусни в Гугъл търсене по "терористи радиостанция Сарафово".

В резултатите вярно няма CEPT, ама е добре човек да има няколко наум. Да има човек ум и поне едно на ум е много по темата.




Еееех Alenadrow,тъкмо си мислих, че си го очовечил малко, но ВСУЕ!

ВОРът козината си мени, но нрава НИКОГА!!!!!!!!ха-ха-ха-ха

Редактирано от NinoS на 10.08.17 19:17.



Тема Re: D- STARнови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано11.08.17 10:27



Не става - минат ли температурите трийсетина градуса и нещо им става на ВОР-овете. Терористите са можели да си купят PMR446 напълно легално от всеки магазин в Европа. Същото, разбира се, се отнася и до гепачите. И едните и другите са можели да използват някои от безбройните приложения за смартфони. Но не - важно е да се наблегне тук, как радиото е някакво свръхопасно оръжие, особено в ръцете на ВОР - ей го, щял да съсипва системи с пет ватово токи.

Другия хахавелник е ясен, ама бат Сашо е грамотен човек уж, може да пише правилно, умее да борави с радио, бил е даже председател на БФРЛ, макар и назначен от ВОР1.

Защо са му тия истерии покрай най-нормално хоби - един Господ знае. Ние простосмъртните никога няма да можем да разберем притесненията му за сисгурността на човечеството, така сериозно застрашена масовото производство на китайски токита.

Ама тия хора така са научени - винаги всичко да е забранено, ако не е специално разрешено за тях, а и винаги всичко да е свързано с някакви страховити събития - падащи самолети, атентати, много сринати комунакционни системи и един бат Сашо, седящ гордо изправен на димящите останки на нашата цивилизация и горчиво нашепващ - "Казвах ви аз, че тия разхайтени радиолюбители и разни нелицензирани елементи ще съсипят всичко с тия пет ватови токита и непълни инициали, ама никой не ме слушаше. Като не ги вкарахте по затворите - хак да ви е сега!"

Човека иска да се чувства специален, разбирам го, ама да вземе да се пусне по контести, където стартите ламБи най-често си избиват каквото имат за избиване с хиляда вата поне, що са му влезнали в главата тия абсурди с наредби, закони и апокалипсиси не става ясно от изявите му в Интернет, поне аз не мога да схвана тази му мания.



Тема Re: D- STARнови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано11.08.17 10:45



Не Alenadrow , контестите не са му стихия, не става с FT-450 и 7 м простор! Пък и тя главата отдавна не го слуша вече, особено юли август.Все-тогава му се привиждат терористи с токита и крупни производствени аварии.Ех този "гугъл", взе му здравето на завалията.

.Есента пък влиза в друг период, може да се нормализира малко от малко, чак декември-януари... и аре, на пролет с песен пак в същия период.



Тема Re: D- STARнови [re: NinoS]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано11.08.17 11:31



Бе то, че не са му стихия контестите, е ясно, ама даже на един не съм го чувал или поне видял в логовете да участва. Защо ли? При добро желание и с FT-450 и простор може да се направят няколко връзки, на телеграф и повечко от няколко. Вярно е, че не съм гледал внимателно, но ми е направило впечатление, че вечно е зает, няма време, няма антена, няма възможност - това, като трябва да се премери директно с другите що за капацитет е. Като трябва да дава акъл изведнъж вече проимва и време, и антени, и радиа и възможности - да дава акъл няма никакви проблеми.



Ванката, LZ1IA, хем е на бат Сашо стар познат, човека не работи от по-добри условия, обаче въпреки, че не е първа младост, контест не изпуска и се справя отлично, нищо, че работи с една жица хвърлена през прозореца на панелката. Ама Ванката е истинска "стара ламБа" - и от антени разбира, и от контести разбира, и от електроника разбира. И най-важното не си губи времето да търси някакви почти некасаещи го разпоредби във всякакви закони и други нормативни актове, и никога не плаши гаргите с някакви апокалиптични полюции.

Но, както казваш, още няколко седмици и горещините ще попреминат, дано бат Сашо се отърве от кошмарите си и да си поотпочине и той, че то само в страх от терористи и антитерористи трудно се живее, казват.



Тема Re: D- STARнови [re: Alenadrow]  
Автор NinoS (непознат)
Публикувано12.08.17 00:51



Да, така е, виж го милият колко е достолепен... КАНАРА, колко радиолюбител, въпреки годините, въпреки неговия живот... пиша за LZ1IA, познавам го от 1983г!!! И си губим времето с този плазмодий тук?! Съжалявам, че си изпуснах нервите........................... Саше,
в кой лог си бе ЗЮМБЮЛ ага? В лога на VK0IR от 97г, в лога на VK0EK от миналата гоина, в лога на ZL8X, FT4JA, в експедициите на бай Слав LZ1GC? И ти ЖАЛКИ чиновнико идваш тук да поучаваш хората? Смешник! Що не си гледаш малкото ти годинки до пенсия и не обикаляш говедарските кърища с токито ВОР-е?






Тема !нови [re: NinoS]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано12.08.17 08:45



Забавни смешници сте. Пишете си - не ми пречите.

Но съм длъжен да ви предупредя: от тъпота не се умира, но внимавайте да пукнете от злоба.



Тема Re: !нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано12.08.17 09:22



от тъпота не се умира, но внимавайте да пукнете от злоба

То това е съвсем очевидно, ако се умираше от тъпота нямаше да има казус с твоите малоумни постове в Интернет

. Само не разбрах защо трябва да внимаваме да пукаме от злоба?! В момента аз внимавам да не се задавя от смях, като ти чета тъпотиите за връзката на атентата в Сарафово с CEPT - направо много оригинални хрумвания.

Нещо за Ким Чен Ун и Доналд Тръмп няма ли да споделиш? Дали няма някой говорещ по радиостанция като ги изстрелват тия балистични ракети се чудя? Или там са някакви хептен специални радиа, дето тука няма как да ни ги обясниш?

Ама като се замисля, пак ние сме добре с тоя атентат с радистанции в Сарафово, че при другите атентати по Европа ползваха телефони и сега седят и мислят дали да не лицензират всички, желаещи да използват телефон и да направят подсъдно притежанието му?

Обаче най-много се притеснявам като чуя, че терористи са използвали Интернет за нещо - направо ми прималява каква скука ще настане, ако започнат да раздават лицензи за ползване на Интернет и ти не успееш да вземеш твоя, което няма да изненада никого особено - кой ще пише тъпотии наляво и надясно тогава?

Бат Сашо, не ставаш за гуро в радиолюбителското движение - кротни се. Нямаш необходимите качества, нямаш дори талант, защо се пънеш? То вярно, че юрист-любител е нонсенс, та сигурно ти е трудно да си намериш хоби, в което да блеснеш, ама то хобито се практикува с други цели бе човек. Блесни в службата, блесни в леглото с някоя мацка, помагай на старци да пресичат булеварди, в краен случай стани веган, въобще блесни някъде, където на някой му пука от блясъка. В радиолюбителството други неща ни правят впечатление, ама ще ми е дълго да ти ги обясня, а и щом до днес не си ги научил, значи шансовете за обяснение са незначителни.



Тема Re: !нови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано12.08.17 09:40



В отговор на:

В радиолюбителството други неща ни правят впечатление, ама ще ми е дълго да ти ги обясня




Ами опитай. Започни със себе си:
- писал ли си радиолюбителски компютърни програми?
- проверява ли си и отчитал ли си най-големия български КВ контест?
- участвал ли си в живота на българска радиолюбителска организация?
- организирал ли си КВ състезания с повече от десет участника?
- подпомагал ли си работата в основни български радиолюбителски дипломи?

Ако не се сещаш защо ги изброявам - всичко това съм го правил аз.

Защо си ми ядосан на мен ми е ясно. Ти нямаш разрешително за радиолюбителска радиостанция. А ако имаш не знаеш какви права ти дава то. Понеже не си знаеш правата не си знаеш и задълженията. Затова ти работиш извън обхватите и понеже си "велик" никой не може да ти прави забележка. Всъщност поради незнание ти не знаеш, че правиш нарушение. Пак по същата причина ти работиш с превишена мощност. Ако все пак си постигнал нещо то е било по нечестен път. Ти си обобщен образ на всичко, което не съм аз. Затова ме мразиш - защото никога няма да бъдеш това, което съм или съм бил.

Примири се и се успокой. Въпреки, че плюеш старите ти не си първа младост. А злобата наистина убива... за разлика от тъпотата.



Тема Re: !нови [re: LZ1FW]  
Автор Alenadrow (старо куче)
Публикувано12.08.17 10:28



Ето, че пак те напече.

Бат Сашо, каза ти се неведнъж, че радиолюбителите не си мерят нищо по начините, по които ти се опитваш да си го мериш. Има си контести за тази цел, там се вижда кой-кой е и колко е компетентен. Който иска да се мери - там е мястото. Има и други награди за заслужили радиолюбители, ама ти си толкоз далеч от заслужил радиолюбител, даже от радиолюбител въобще, че няма накъде повече.

Какво си писал, какво си отчитал и къде те е назначил говедарския ти съсед ВОР1 си е лично твоя работа, която не касае никой друг от това хоби.

Разрешително за радиолюбителска радиостанция нямам. И ти нямаш - пет пъти ти казах да ми покажеш разрешителното за твоето FT-450, където да е видно, че то се отнася именно за тази твоя радиостанция. Не можеш да покажеш. Аз, както и други няколко хиляди човека, имаме радиолюбителски лицензи, вероятно и ти имаш такъв, но кой-знае защо му викаш "разрешително за радиостанция" - така по-секси ли ти звучи, по-така някак си, а?



Другото са обичайните ти полюции - как само ти знаеш какви права и задължения дава радиолюбителския лиценз. Ами не си само ти - аз вярвам, че всички мои колеги, които са лицензирани радиолюбители, знаят отлично и правата и задълженията си. Може би поради тази причина не се чудят какви са те и не се ровят като обезумели по цял ден в Интернет, а си се занимават с хобито?

Злобата много добре се вижда чия е - в този форум само ти и слабоумния ти последовател от пост на пост коментирате какъв бил някой, който най-вероятно въобще не познавате. Ами не работи така обществото, бат Сашо, не можеш просто да кажеш, че някой е лош, тъп и не разбира и това изведнъж да се превърне в истина. Трабват доказателства.

Ето, например, в твоите постове добре се вижда, че си лош човек - непрекъснато плюеш по някого, дори и да не го познаваш, и непрекъснато възхваляваш себе си - това се нарича лош човек. Че си некомпетентен и не разбираш от почти от нито една от темите, които засягаш, се вижда изключително добре - винаги, когато ти зададат конкретен въпрос, по каквато и да е тема, се снишаваш да се позабрави, а после пак тръгваш напред с глупостите - на човечеството не е известен случай да си признал, че си сбъркал нещо - симптом, присъщ само за изключително некомпетентни хора. Че си тъп няма да ти обяснявам какви са доказателствата, защото да си тъп е като да си умрял - ти не го знаеш и няма вече как да го разбереш, само околните страдат. Но приеми, че в Интернет пространството има достатъчно твои материали, които поставят под много силно съмнение способността ти за нормално ефективно мислене, да се изразя така най-галатно.

Никога не съм плюл старите, объркал си се сериозно, напротив - често давам примери с истински стари ламБи - просто ти и другите петнисти ВОР-ове не сте от достойните да бъдат споменави, то затова и се грижите да се самовъзхвалявате. А пиша под почти всеки твой пост просто за да не ти оставям пространство, където комплексите ти да пречат на имиджа на радиолюбителското хоби. Пиша под твоите постове за да се знае, че ти си дребно изключение от голямата група на весели, дружелюбни, общителни, добри, образовани и приятни хора, които са намерили удоволствие в радиолюбителското хоби, а не го ползват като някакъв катализатор за полюциите си.

Това е положението - при радиолюбителството няма значение млади-стари, там старите ще помогнат на младите, ако някой им поиска тази помощ и са компетентни да я дадат. Някой път пък младите ще помогнат на старите - и с новите технологии, и като отметнат повечко работа вместо тях, в това също няма нищо срамно за нормален човек. И едните и другите си харесват хобито и си го упражняват най-добронамерено и най-нормално, с удоволствие. Никой не бълнува по цял ден някакви кошмари за терористи, паднали самолети, съсипани системи, наказателни дела, криминални преследвания и прочее.

Вярваш или не, но така живеят всички нормални хора, а радиолюбителите в огромното си мнозинство, почти пълно болшинство, са именно нормални хора. Затова и пиша под идиотските ти постове, за да не остане някой с впечатление, че радиолюбителите са някакви криминални типове, които с изключение на един-двама ВОР-орове, като теб, които ги охраняват и надзирават, междувременно бидейки в готовност да помагат при всякакви ужасни катаклизми, се чудят по цял ден как да гръмнат нещо, да съсипят някоя система, да избегнат затвора, да се укрият от властите и прочее имбецилни фантазии, населяващи иначе опразнената ти плешива кратуна.



Тема Re: !нови [re: Alenadrow]  
Автор LZ1FW (познат)
Публикувано12.08.17 11:11



Можеш ли без празни приказки и подло криене за гърбовете на други да кажеш ти какво си направил?

Пък нека другите решат славей ли си, гарга ли си или си просто лайно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.