Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:26 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Писмо До Дядо Коледа  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 00:17



Мили Дядо,

Когато като дете се покатерех на някое дърво, се чувствах невредима, над истинските и въображаеми опасности, защото вярвах, че се намирам по-близо до Райските Небеса.
Когато бях дете обичах приказките, в които добрата Фея изплуваше от белия облак и ангелски се усмихваше в ореол от златни искри и топлина.
Когато бях дете Коледа беше вълшебна приказка. Ти винаги идваше, разрошваше косите ми, вземаше ме на коляното си и ме питаше дали съм била добро дете. Винаги бях била. И ти винаги ми подаряваше любимия подарък. Защото знаеше кой е той от писмата, които сама ти пишех.
Откога не съм ти писала... Помниш ли ме... малкото любопитно момиче...?
Вече пораснах. Не се качвам по дърветата, само гледам изгревите през клоните им и търся мечтите си през пролуките в листата. Не чета за Феята, само притихвам вечер в тъмното и я очаквам да дойде в съня ми и да ме докосне с вълшебната си пръчица. И теб позабравих, но вярвам, че този път ще дойдеш да ми подариш Подаръка.

Подари ми Надежда - волята на Боговете. Надеждата, която ме кара никога да не забравям, че доброто тържествува, която ме крепи в моментите на отчаяние, която ме издига когато плача,
и никога няма да ме остави самотна в тъмнината. Надеждата, чиято светлина ще ме води до края и няма да ме изгуби докато съм жива...
Подари ми Щастие - благородството на Боговете. Това щастие, от което очите ми потъмняват и ми се завива свят, което ме кара да искам да го отдам на всеки друг, за да бъде и той по-щастлив. Щастието, от което сълзите напират парещи. Щастието, пърхащо в гърдите ми като птица, което ме кара да подскачам, да искам да прегърна и целуна целия голям свят и което ме изпълва с божествено вдъхновение...
Подари ми Любов - ласката на Боговете. Любовта, която кара сърцето ми да бие до пръсване и коленете ми да омекват... Тази вселенска доброта и обич, най-великата на която съм способна, за да мога да любя и да подарявам себе си безрезервно, да потъвам в забравата на екстаза, да усещам как Земята се върти, да вдъхвам Надежда, да причинявам Щастие и да дарявам Живот...

Върни ми и мечтите от детството - вкусът на смокиново сладко, аромата на окосена трева и импулса да се катеря по дърветата от тогава, когато Вярвах, Обичах и бях Щастлива.

Е, Дядо... До Коледа. Моята приказна Коледа. Ще те чакам до елхата в полунощ. И не забравяй пухкавото мече...
И много шоколад!

С обич,
твоя ВИ





Тема Bez komentarнови [re: ВИ]  
Авторxy (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 02:57



Kurvata pak e piana.



Тема Отг: Писмо До Дядо Коледанови [re: ВИ]  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 06:43



Драга Ви...винаги получавах писмата ти...
И не само написаните, но и не написаните писма.
Има и такива писма, които не се пишат и те са много повече от другите....
Дядо Коледа и Бог, не са различни неща Ви....
Ако се огледаш Ви...ще разбереш, ченяма защо да ми пишеш писма...ще ме видиш навсякъде и във всичко...дори и в Мулето....ха ха ха ха ха
Дори и в този така тъп коментар на Ху...който между нас, казано си е още малко дете, което сега е чуло и научило няколко мръсни думички и иска да покаже това....
Извини го...това му е от средата....това го е видяло от мама ....ха ха ха ха ха ха
Той е малко дете и още не се е научило да пише писма като теб Ви....не му се сърди.... бебенце е ха ха ха
ПРивет Ви...и добър ден от......ти се сещаш от кой.

Много готино писмо се написала Ви.....то идва от сърцето....



Тема Отг: Писмо До Дядо Коледанови [re: ВИ]  
АвторDrug Vasko (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 08:40



Желая ти го , Ви !
Бъди щастлива.



Тема Отг: Писмо До Дядо Коледанови [re: МУЛЕ]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 11:20



Privet, Mu!


Jelaia ti shtastie!



Тема Отг: Писмо До Дядо Коледанови [re: Drug Vasko]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 11:24



Da ti se vryshta, Vase :-)))
To e ot imeto na vsichki.



Тема Отг: Писмо До Дядо Коледанови [re: ВИ]  
АвторНикой (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 12:08



Само аз ли ще съм откровен и ще ти кажа истината?
Първо, дядо ти Коледа , който е известен на полицията и под други имена, отдавна не получава писмата ти, поне излежава заслужена доживотна присъда. В нормалните общества вдъхването на напразни надежди е особено жестоко престъпление, което не подлежи на опрощаване. Особената жестокост на престъплението се крие в насочеността му най-вече към психически неукрепналите млади души, които лесно се подлъгват, че новото Порше е въпрос на пожелание, а не на скъсване на задника от работа или съответно кражби. Освен всичко останало, влизането в чужда собственост през комини и надничането в хорските чорапи не са неща с които аз лично бих се гордял. За връзките на въпросното лице със Снежанка историята благовъзпитано мълчи, но някой все пак трябваше да обясни от къде по дяволите се вземат джуджетата. От своя страна лигата за защита на дивите животни - секция елени - още води дела за обезщетение на горките твари. Толкова за въпросното лице, което на всичкото отгоре очевидно е останало някъде из Средновековието, що се касае до модните тенденции в облеклото и прическите. Ако случайно го мернеш около Коледа дрънни една жица на ченгетата или най-добре не губи време и го отсреляй на място!

Никой - честен наблюдател

P.S. Бас ловя, че ако ти донесе шоколад сигурно ще е откраднат от някой щанд за стоки с изтекъл срок на годност. И не показвай мечето на съседското дете - ще си го разпознае!



Тема Отг: Писмо До Дядо Коледанови [re: Никой]  
АвторPYT (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 12:19



нямам думи направо.



Тема Отг: Писмо До Дядо Коледанови [re: Никой]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 12:47



Perfekten, kakto vinagi!


Hem smeshno, hem tyjno...




Тема Отг: Bez komentarнови [re: xy]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.00 13:33



Koito/koiato i da si, i na teb jelaia shtastie, zashtoto imash nujda ot nego.
Iavno me haresvash, shtom redovno zapochna da vzimash uchastie v moite postingi






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.