Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Съгласен съмнови [re: Цар Из Род]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано29.07.22 11:14



I presume, че си чел книгата "Майсторът и Маргарита", та докосвайки се до най-същественият извод от нея, а именно, "не разговаряй с непознати", бих казала, че нямам ютуба. Обаче, имам толкова много други прекрасни неща





Тема Re: Има линови [re: expat]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано29.07.22 11:19



Малко петъчно



От стая на крайморски хотел пада полугол мъж. Жената, настанена в стаята (чужденка), дава показания:

- Вечерям в ресторанта, а от съседната маса ми намига българин - както е прието у вас.

Поканих го на моята маса - както е прието у нас. След вечеря ме изпрати до хотела, но започна да ме тегли към храстите - както е прието у вас. Поканих го в моята стая - както е прието у нас.

Предложих му да се съблечем - както е прието у нас, но той остана по потник и чорапи - както е прието у вас. Казах му да се изкъпем - както е прието у нас, но той отказа, защото се е къпал в неделя - както е прието у вас.

Влезе съпругът ми и предложих да се запознаят - както е прието у нас, но той скочи през прозореца - както е прието у вас!



Тема Re: Съгласен съмнови [re: Trickyyy]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано29.07.22 17:46



"Майсторът и Маргарита" ми беше любимата книга в някакъв период в края на далечното минало хилядолетие (и може би също така в далечното начало на нашето такова). Вероятно изместена непосредствено след това от Der Steppenwolf, макар да не мога да го докажа.

Прекрасните неща са ... прекрасни. Но защо си толкова алчна с пикселите?
Бъди по-щедра с hd-то! И ще ти изпратя worship на прекрасните неща.
Нека да го накарат да не може повече!



[potja se s izplezen ezik]

Туба разбира се имаш, дори и да не го осъзнаваш.

Е-бане

Тема Излъгах.нови [re: Цар Из Род]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано29.07.22 17:50



Между даличния звършек на предишния обществен строй и последвалите продължили промени беше. Бъркам с едно десетилетие или може би си мечтая да съм пребивавал по-кратко на тази планета.

Другото обче е повече вярно!

Е-бане


Тема Re: Има линови [re: holi_day]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано30.07.22 13:56



Не искам да влизам в конфликт с никой особено в клубовете на дира, всеки си има друга гледна точка и тя даже и много полезна за останалите защото помага да се видят нещата от друг зрителен ъгъл.Към вас изпитвам по скоро приятелски чувства, както и към повечето потребители тук в Психоанализа и други клубове също.



Тема Re: Има линови [re: FlLERO99]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.08.22 11:18



разбирам,

но не и противоречието, което го има почти всеки от нас
на думи:
... всеки си има друга гледна точка и тя даже и много полезна за останалите защото помага да се видят нещата от друг зрителен ъгъл
но като цяло всеки си е запечатал куп предразсъдъци и етикети в главата
виж сам как си определил себе си в 50% от писанията си "аз съм такъв, такъв...", обосновавайки се защо и как във времето се е стигнало до това твое аз, така и за другите останалите 50% "те са еди какви са и нямат право да ги възприемам по друг начин"
това показва закостенялост на мисленето и оставането някъде преди години (които ти цитираш)
все едно да ти кажа, че в детската градина ме щипеха другите деца с някакъв садизъм и им беше готино, че никога не се оплаквам, нито разревавам и вечно бях в синини, значи хората са садистични щипалки и нямат право да са друго
дай шанс и на самия себе си да бъдеш и друг, това исках да ти кажа, а и на другите хора, защото всеки е различен дори сам по себе си във времето, а не константа независимо от времето и обстоятелствата

мен би ме учудило да видя в теб чувство за хумор


но все пак допускам, че имаш такова

понякога ми напомняш на човек, от който искат да обясни решението на математическа задача на 10 реда, от седмия ред надолу. а ти почваш от първия се прави това и това, на втори еди какво си и т.н. все едно не можеш да почнеш от там, докъдето е ясно решението.
при теб отговорите задължително започват с година и следва хронология на събития, които са предопределили последващите ти разсъждения. но не пропускаш ли нещо в такава последователност... изглежда подредено, но дали е близо до верния отговор...
има и такива хора, като ги прекъснеш, като разказват нещо, пак започват отначало, защото всичко в този своеобразен разказ са го подредили, нарекли, обосновали, че не дават да звучи по друг начин и искат да бъде възприет по определен начин, както ти много държиш твоите доводи и така както си подредил хронологично нещата във времето да е винаги такова, каквото си възприел ти, че е.
колкото и да мисли човек, че житейският му опит е достатъчно всеобхватен, че да е наясно и да има категорично мнение, често животът, съответно хората, поднасят неочакваности
често в подредените ти по хронология отговори се стига до изводи, но няма път напред. пример: българките са еди какви си, затова не общувам с тях. хоп, затворена тази пътека... леко мръдни от тази крайност, затова ти казах, че няма как да си опознал всички...
по този начин не отнемаш тяхната индивидуалност, всяка си е някаква независимо от това ти какво мислиш за нея. т.е. изводите ти са крайни и те правят невиждащ занапред
по-скоро си запази вариант: до тук съм видял, че хората са такива и такива, НО нека видя в момента и в бъдеще какви ще са



Тема Re: Съгласен съмнови [re: Цар Из Род]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано01.08.22 19:43



Не ми придиряй толкова на hd-тo, снимано е с телефонче.



Тема Забелязва сенови [re: Trickyyy]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано01.08.22 20:12



че ваканцията отминава...

В такова задръстване от години не бях попадала



Прибирам се от работа и минавам в близкия мол, да пусна един пакет в пощата, и....

200 метра минах за 2 часа Бяха затворили единя изход, но не бяха затворили входовете, така, че тези, които искахме да излезем от паркинка бяха повече от влизащите

Тези, които искаха да се включат от дясно, въобще не ги отразявах, обаче някой ми почука на стъклото и вика, моля те, пусни ме, цял чяс седя тука, а аз викам, ми то и аз цял час седя тука, ама какво да те правя, щом толкова хубаво помоли ще те пусна То бяха невероятни маневри с онова огромно порше, пуснах го пича, тръгна да маневрира, вика, дай малко назад, давам назад, ма викам, пич, не мога повече...изведнъж тоя пред мен се изтегли и аз викам на пича, давай сега ти назад, има място, оня зави и щастлив мина на милиметри от мен и му викам, браво, успя а, той вика, браво мацко, благодаря

Редактирано от Trickyyy на 01.08.22 20:19.



Тема Re: Има линови [re: holi_day]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано02.08.22 21:13



Отдавна на тема лични отношения и мое мнение и мнение на другите хора не разсъждавам по друг начин освен от гледна точка на генетиката, социалната антропология и икономиката.За мен всичко е наука, логика, математика, биология, психология, финанси.Това е събирано от моя скромен опит, а човек който забравя историята я повтаря.Да не говорим за повтаряемост на експеримента, а експерименти съм правил десетки с какво ли не.В общи линии няма начин да не платиш цената на нещо това първо, второ няма начин да надвишиш за дълго собствения си генетически, умствен и финансов потенциал.Не знам за каква "закостенялост на мисленето" пишеш след като събирам всякаква информация отвсякъде, записвам я на лаптопите ми и понякога на тетрадки, анализирам я, систематизирам я и въз основа на това си вадя изводите.Този процес който тръгна още през 1982ра година да уча, продължи с цялото училище почти 12 години, после 8 години следване продължава и до днес да се събира всякаква информация за всичко и да се трупа.Мозъка ми е на такъв режим вече повече от 40 години и не мога да се спра.

Това да бъда друг означава веднага да пропадна на по ниски нива, да ми падне оценката защото поне до 28 годишна възраст съм бил на максимума от себе си и всяка промяна означава падане надолу.

Моето чувство за хумор изобщо няма да ти хареса.

Верният отговор при мен е много прост.Искам повече отколкото заслужавам с минимални усилия.

Неочакваностите на живота са най вече неприятните му изненади.Оптимизмът е горчива подигравка към човечеството.Песимизмът е тъпчене на едно място, реализмът само той работи ефективно, но е много труден за постигане особено в бъдеще време защото бъдещето даже и след седмица е стотици променливи величини.

В отговорите ми винаги има път напред, но той е война каквато отдавна нямам намерение да водя.Нямам намерение да изгнивам по затворите и затова само наблюдавам ситуациите и чакам друг да свърши черната работа.Преди години установих съвсем случайно, че се прикрива информация, че до колкото помня 30 000 или 40 000 жени са били пребити на година от мъжете си в България, а новините за убийства на българки вече са почти всеки месец.Още през пролетта на 2001ва преди убийствата на българки да станат ежедневие аз написах в обявите на дира, че не е нужно аз да направя нещо, достатъчно е това положение което е в момента тогава да се запази и жените ще започнат да получават заслуженото.

Аз на старите си приятели почти не обръщам внимание, та ще приемам нови приятелства, това просто няма как да стане.Ако на младини съм имал огромно време като часове от деня и десетилетия напред живот, то сега нито имам такива часове през деня, нито имам дълъг живот пред мен.Ти може би не знаеш, но аз чета съновници вече над 30 години и в доста от нещата в бъдещето знам горе долу кога и какво ще стане, знам кой нов познат е читав или ще ми направи номер, знам горе долу от какво съм застрашен.Моята философия която е еволюирала през десетилетията за последните примерни 9 години почти нищо не ми е донесла в социален и работен план, но много ми е спестила.



Тема Re: Забелязва сенови [re: Trickyyy]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано03.08.22 00:52



Това от сборника "Креватние маневри на Трики" ли е?









Е-бане


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.