Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ващето мнениенови  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.01.21 19:42



Вашето мнение за оптимизма и песимизма... в темата на Файлъра е моето мнение и за двете.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.01.21 19:45



п.с.

И оптимистите и песимистите твърдят, че са реалисти... така че да пропуснем реализма. Той зависи от собствената призма през която гледа всеки човек.





Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано26.01.21 20:28



Можеше да го копираш тук, след като пускаш нова тема. Нямам възможност да ровя в друга тема, за да разбера мнението ти по въпроса.

По темата тук:

Не съм песимист, но не съм и оптимист. По-скоро циник. Защо е така ли?

Е, американските избори минаха, Тръмп и Байдън се състезаваха, а победи Троцки.

Вчера срещата в Давос(дигитална) се откри не от кой да е, а от самият XI, великият китайски предводител на СВЕТА.

Човечеството избра своят път и дали това ми харесва(песимистично погледнато) или не(оптимистично погледнато) вече няма никакво значение.

Казано цинично: Ще ги ручаме жабетата

Тъй де, експериментът с варенето на жабата продължава, затова няма никакъв смисъл да подскачаме оптимистично наоколо.

От друга страна, когато една врата се затвори, друга се отваря. Тук залагам своя оптимизъм. И даже доста ми е любопитно. Живяла съм го комунизъма, е верно, малка бях, но все пак, и сега ми е интересно как точно ще се развие той. Не може да е съвсем същия като предишния.

Бъдете циници



Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано26.01.21 21:40



Нито едното от двете.Признавам само твърд реализъм донякъде с известна нотка на песимизъм заради високите нива на хаос и ентропия.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано26.01.21 21:42



Няма как да пропуснем реализма защото той е най-най-близо до истината.Не зависи толкова от собствената призма на човека, а по скоро от способността да се прави собствен обективен и научен анализ на ситуацията и бъдещето с известна доза математика.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: Trickyyy]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано26.01.21 21:44



Чувал съм мнение, че циниците са най-близо до реализма.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: FlLERO99]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано26.01.21 22:04



Не искам да се заигравам с понятия, но реализмът е малко опасен, защото не знаеш кой каква "реалност" ще реши да ти сервира.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.01.21 22:11



Понякога да си песимист е частичен реализъм. Например, ако ме питаш относно тотото дали се печели от него, съм песимист, оптимистите ходят да пускат фишове, а реалността е, че шансът за печалба от 6/49 е малко под 1:14 милиона или по-точно 0.00000715112%.





Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано27.01.21 00:34



Песимист съм поради професионални обременения, както всеки инженер.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.01.21 00:42



Стамен Стаменов казваше, че българският народ ще пребъде въпреки предателствата.
Аз съм умерен оптимист.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.