Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Ващето мнениенови [re: holi_day]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано01.02.21 23:58



Пусни си съдебното решение през гугъл преводача. И моят превод е от там, затова не мога да обясня някои звучни решения като например "изискване за пропорционалност"

На български не знам как е юридическият термин, но става въпрос за пропорция между цел и средство, или по-точно между престъпление и наказание.

При празнуване на рожден ден през април 2020, полицията разваля купона и глобява празнуващите. Един от тях повдига дело и го печели.

Резонаментът на съдията е от значение тук, макар решението вече да е оспорено.

Интересно е да се прочете цялото дело.



Тема Re: Моето мнениенови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано02.02.21 19:58



Педерасти, сър!





Тема Погледайтенови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано08.02.21 21:58



Млечният Път







Тема NO LIVES MATTERнови [re: Trickyyy]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано09.02.21 09:41











Тема Re: Погледайтенови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано09.02.21 23:20









Тема Re: Погледайтенови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано10.02.21 21:22



Благодаря за поздравчето. Ето, черпя по случая с фалшиво KFC и печени картофки. Наскоро ги правих и беше възторжено одобрено ястие



Друг път, ако ще ми пускаш поздравче, моля, нека е нещо южно, топло, палмено и да има море че, в момента живея във филма Frozen, ама наистина съм Frozen






Тема Re: Погледайтенови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.02.21 09:45



Леле, как направи такава коричка на пилешкото??? Пилешки гърди ли е? Фантастично изглежда, сподели рецептата, моля.

Южно, топло, палмено и да има море за дамата начаса:





Редактирано от Nuke Dukem на 11.02.21 11:03.



Тема Re: Погледайтенови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано11.02.21 17:39



Ооо, наистина всичко си има тази песничка, благодаря, и реге даже

Love it!!!

Относно рецептата бе, ще я напиша, ама направи я де

Да кажа само, че я видях някъде из фейса и това, което ще напиша е това, което аз направих:

Примерно 700 гр. пилешко филе, нарязваш на ивички. Едно филенце на 4 надлъжно нарязани парчета.

В отделен съд слагаш половин чаша брашно, 1 яйце, лъжица-две зехтин(олио) и оттук натакък импровизираш: малко сол, черен пипер, червен пипер, кимион, магданоз, къри, каквото ти харесва на вкус. Малко лимон(може и оцет). Аз разтворих с течна сметана, може и мляко, може и вода. Идеята е да се получи нещо като каша, с която овкусяваш филенцата. Като ги овкусиш, ги мушкаш в хладилника за два-три часа.

като огладнееш, в дълбок съд начукваш царевичен чипс. На снимката чипсът е само със сол, но съм правила и с чипс с чили. Само не надребнявай чипса прекалено, да не стане като пясък, че ефекта се губи

Вадиш тавата на фурната, слагаш хартия за печене, овалваш маринованите филенца в чипса, едно по едно и подреждаш в тавичката.

30 минутки на 200 градуса.

Картофките пека преди това. Обелвам, нарязвам, зехтин(олио), сол, пипер, подправки на вкус, отново на 200 градуса за 30 минути. Ако печеш по-малки количества, може да печеш паралелно във фурната и картофките и пилето в по-малки тавички.

Поднасям с кетчуп и(или) дресинг от заквасена сметана с чесън, зехтин и копър. Или с каквото ти харесва.

И, искам снимка. Ама ха...



Тема Re: Погледайтенови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.02.21 19:04



В неделя ще се пробвам да сготвя по тази рецепта и ще заснема. А филенцата по някое време обръщаш ли ги да се опекат и от другата страна, или няма нужда?

А, също така дресингът от заквасена сметана с чесън, зехтин и копър... В какви пропорции това? И с миксер ли разбиваш сметаната?

Сори че те питам такива дреболии, ама нали знаеш, че на мен готвенето ми е като шофьорлъка... Първо ниво начинаещ.







Тема Re: Погледайтенови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано11.02.21 19:12



Филенцата не се обръщат.

Никакъв миксер за сметаната. То е толкова малко количеството, че с миксер само ще омажеш посудата.

Примерно:

300 гр. заквасена сметана, 1-2 скилидки чесън, лъжица нарязън копър, или магданоз, лъжица зехтин(олио). Аз не слагам сол, по простата причина, че филенцата са печени с чипс, който е доста солен. И никакъв миксер, просто смесваш с една лъжица.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.