Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Ващето мнениенови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.01.21 13:03



Кво значи да прощава - аз нямам какво да прощавам на никой, дори на себе си. Всеки правим това, което може според обстоятелствата и всеки сам си сърба попарата... дори и аз, както и всеки друг. Това е една много балансирана система и ако я дебалансираш - страдаш.





Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано27.01.21 13:16



Ще ли си щастлив оптимист, ако се наложи да живееш в бъчва? И толкова ти се хареса - устроиш се така добре, че да не виждаш смисъл в това да направиш нещо, за да промениш нещата. Би ли живял в бъчва, за да покажеш на обществото към каква деградация и разруха върви? Ако да, признавам те за истински циник.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано27.01.21 13:18



Ами прощаването връща баланса. Дори да него наричаш прощаване - означава разделяне с дебалансиращите фактори.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.01.21 13:21



Много зависи - дали ще имам храна, вода, въздух и слънце. Ако имам тези
неща - не мисля, че има за какво да се безпокоя където и да живея. Всяко живо същество има вопиюща нужда от тези неща... всеки го е страх от смъртта по един или друг начин. Ако животът ми е гарантиран - няма място за притеснение.





Тема Re: Ващето мнениенови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.01.21 13:23



Не я разбирам прошката и туйто. Някой направил нещо, дето ти се е отразило по някакъв начин зле... то говори зле за него... няма какво да се прощава... Абе аз ли съм странен или светът?!





Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано27.01.21 13:28



Че той животът е гарантиран.
Още преди хилядолетия Епикур е стигнал до извода, че докато сме живи, смъртта не съществува, а когато вече не сме живи в тяло - тя пак не съществува.
Струва ли си да се тревожим за нещо, което не съществува в живота ни?



Тема Re: Ващето мнениенови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано27.01.21 13:34



Смисълът на прошката е, че ти освобождаваш себе от негативното въздействие на неговото поведение. Правиш го за собствения си баланс. Но не извиняваш самото поведение - той остава отговорен за него.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано27.01.21 16:31



Навремето си живяла в класически комунизъм, сега - в културен.

Мдаа...новата култура си завира носа чак на нашата трапеза. При вас все още не, но на нас ще ни забранят месото. В скоро време.

ИКЕА например, постепенно замества емблематичните си кюфтенца в сметанов сос с вегетариански такива. До година-две ще спрат да предлагат оригинала от месо.

Само пример.



Тема Re: Ващето мнениенови [re: Trickyyy]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.01.21 17:05



защо ли свързвам икеа само с обзавеждане





Тема Re: Ващето мнениенови [re: holi_day]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано27.01.21 17:20



Освен мебели, ИКЕА е и място социално, като отличителният им белег е ресторанта с фантастичните шведски кюфтенца.

Ако искаш бърз, топъл и евтин обяд(вечеря), отиваш там. Децата много харесват кюфтенцата. Има и други неща за ядене де.

На мен ми е на 4 мин с колата и често сме ходили, когато децата бяха по-малки, примерно прибираш се от работа и няма нищо в хладилника, нямаш време да готвиш, щото челядта е гладна и не търпи и айде...бум в ИКЕА






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.