Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 03.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Да се похваля...нови  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.08.20 18:29



Станах шофьор на стари години.



Все още не съм де, остана само да премина успешно курс по първа долекарска помощ и после да си подам документите в КАТ, след което да си взема свидетелството за управление на МПС, но все пак преминах най-трудното, практическият шофьорски изпит.

Така че след някъде около средата на септември бъдете нащрек.





Тема Re: Да се похваля...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано13.08.20 18:52



> остана само да премина успешно курс по първа долекарска помощ

какво е това чудо? По мое време нямаше такова жувотно..

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Да се похваля...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.08.20 18:53



Честито, колега!



И аз станах шофьор на стари години, бях на 28, подкарах курсовете единствено защото във всяка обява за работа изискваха шоф книжка, нито имах кола, нито пари, не съм вярвал, че някога ще мога да имам кола.

Инструкторът много се кефеше на курсисти - висшисти, щот по време на курса той беше по-умния ... на полигона се събирахме няколко коли, ние курсистите въртим из полигона на свръхбавна скорост, инструкторите се събрали на групичка и се хвалят един на друг колко са им зле курсистите - един от инструкторите показно крещеше из целия полигон към ученика си "доктореееееее, тъ ибъ в некадърника, доктореееее ... следваха графични описания как докторът е бил заченат .... страшно му беше кеф на това нискочело говедо да крещи на доктора пред публика



Тема Re: Да се похваля...нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.08.20 18:55



И по мое нямаше. Като гледам сега децата ми по какъв учебник учат - има два пъти повече знаци и правила, никакъв шанс нямам, ако сега трябва да държа теория





Тема Re: Да се похваля...нови [re: DarkSide]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано13.08.20 20:16



моите дьщери се готвят за шофьорска кинжка като станат 16 год. Гледам имат 25 вьпроса в конспекта им и това е. Ама преди да ги пусна зад сами волана ще се разкарваме заедно доста из паркингите и селските пътища.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Да се похваля...нови [re: DarkSide]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.08.20 20:24



Благодаря, колега!



Извадих голям късмет, че ми се падна да съм един от последните в група от 10 курсиста и явно на изпитващият вече му беше писнало да къса (а и – което беше по-важното – ми дойде редът чак към 13:30, та улиците бяха сравнително спокойни, още повече по това време на годината, когато народът плажува), та ме пусна по някакъв сравнително лесен маршрут, тъй като нямах нито стопове, нито кръгово, нито (където при продължаване направо за навлизане в пътя с предимство откъм Люлин 6 има да се пропускат първо пешеходци, после насрещнодвижещите се по пътя с предимство, после трамваи отпред и отдясно, и накрая, за капак, движещите се по пътя с предимство отдясно; и където на инструкторът му побеляваше косата и му се опъваха нервите докрай от ядосване всеки път, когато минавахме оттам ), нито , където в час пик можеш направо да станеш разноглед, докато преминеш...

Абе направо си ми го подари изпита, ама както и да е. Не че нямше ситуации де. Например на бул. Царица Йоана, където бях с предимство, малко преди Била-та не един, ами цели 2 автомобила ми го отнеха, ама просто намалих пред тях (преди да се намеси изпитващият, хе-хе ) и те се изнизаха преди мен.

Имах и една сериозна грешка, че на връщане към школата нещо се размечтах и , когато, движейки се в дясната лента (както е по правило) и трябвайки да продължа направо по Панчо Владигеров покрай Билата, се заблеях в трамвая отляво, мислейки си дали не трябва да му давам предимство (а то в този момент на мен ми светеше зелено, тоест на него тогава му е светел забраняващ сигнал – нещо, което изобщо не съобразих) и докато преминавах с останалите автомобили, неусетно се озовах насочил се в лентата за десен завой, обаче изпитващият натърти (разочарован), че продължаваме направо и аз – за ужас на хипотетичния колега зад мен, за който даже не погледнах в огледалата – в последния момент се отклоних наляво, "захапвайки" началото на двойната непрекъсната линия с дясната гума, за да вляза в лентата за направо (която е втората отдясно наляво в това положение). Както и една не чак толкова сериозна грешка, че баш в самия край, когато трябваше да отбия в една малка уличка до школата (т.е. да спра за престой), спрях без да подам правилният сигнал за отбиване вдясно, който е десен мигач (всъщност спрях без никакъв сигнал).

Имах и едно минаване на жълто, което беше полуинфарктна ситуация (добре че не се паникьосах и не натиснах спирачката, ами си продължих like a boss левия завой... Иначе щях да спра след стоп-линията на чорчик в кръстовището! )

Дадох няколко предимства на пешеходци, работих добре със скоростите, съединителя и газта, карах на ниски обороти и висока предавка (понеже така е по-икономично) спазвайки стриктно ограниченията на скоростта, озъртах се като шашав из огледалата и пътя, направих едно успоредно паркиране на заден ход в едно екстра-тясно паркомясто (с 3 маневри влизането и с 2 маневри излизането; даже накрая ме похвали, че съм се бил справил перфектно с това паркиране), поиграх си 1-2 пъти на кръстовищата с пръскалцето за стъклото и пуснах климатика, за да види, че мога да боравя с уредите по таблото и човекът прецени, че не му се занимава повече с мен.

И аз станах шофьор на стари години, бях на 28, подкарах курсовете единствено защото във всяка обява за работа изискваха шоф книжка, нито имах кола, нито пари, не съм вярвал, че някога ще мога да имам кола.

На "стари години" (аз какво да кажа, като съм на почти 37! ) без кола и пари, и без да вярваш, че някога ще можеш да имаш кола – обаче сега с лазерни фарове.

Инструкторът много се кефеше на курсисти - висшисти, щот по време на курса той беше по-умния ... на полигона се събирахме няколко коли, ние курсистите въртим из полигона на свръхбавна скорост, инструкторите се събрали на групичка и се хвалят един на друг колко са им зле курсистите - един от инструкторите показно крещеше из целия полигон към ученика си "доктореееееее, тъ ибъ в некадърника, доктореееее ... следваха графични описания как докторът е бил заченат .... страшно му беше кеф на това нискочело говедо да крещи на доктора пред публика

А, не, аз не съм имал такъв експириънс... В тази школа май всички са висшисти, или поне преподавателят на теорията и инструкторът са. Теорията беше суперсериозна и учителят беше голям печенега. Май инженер, не разбрах точно. Бил автомобилен състезател на младини, нещо в КАТ, после преподавател, камионджия в Белгия (където на местните плащали повече, лошите капиталисти), а сега преподавател и инструктор. От понеделник до четвъртък от 6 до 7:30 вечерта за около месец-два минах през целия материал и ми беше толкова увлекателно да му посещавам лекциите (не пропуснах нито една), че накрая не ми се приключваше ходенето там. Инструкторът – не по-малко готиняга. Нямаше скучно или неловко кормуване с него. И той висшист, ама не разбрах какво точно. Сега на 18-ти заминава на море.

Иначе не сме имали часове на полигон. Всички часове – на пътя, от 9 до 10:30 сутринта в мармалада. На полигона не се научавало нищо, ми обясни, обучението трябвало да се провежда в реални условия. Голям зор видя с мен, докато ме приучи да паркирам, без да му се налага да крещи "НЕЕЕЕ, НЕЕЕЕ, СПРИИИ!" (не хиперболизирам много ), обаче щом успя да издяла от чворесто дърво като мен шофьорче – значи трябва да е голям майстор.



Редактирано от Nuke Dukem на 13.08.20 22:15.



Тема Re: Да се похваля...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано13.08.20 20:50



Честито и как беше...безаварийно!



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Да се похваля...нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.08.20 21:00



какво е това чудо?

. Трябва да отида в КАТ с 50 лв, сертификат за такова (оригинал+копие), оригинал и копие на диплома за средно образование, и удостоверение за здравословното състояние на кандидат за придобиване на правоспособност за управление на МПС (медицинско, което придобих днес), и 10 дена по-късно ще имам правото да се подчинявам на пътните правила и закони в РБ зад волана на автомобил.

Мериха ми кръвното (110/70, било нормално), правиха ми електрокардиограма (била перфектна), разпознавах някакви шарени чисълца, направиха ми забележка, че трябва да отслабна с 10 килограма и срещу 20 лв ми дадоха удостоверението. Сега трябва да ме изтупат още поне 60 кинта за сертификата за първа долекарска помощ (т.нар. БЧК) и така книжката ми ще излезе общо гранд тотал минимум 1035 български лъвчета (понеже БЧК-то също е с изпит и съответно там също са възможни пропуски).



Редактирано от Nuke Dukem на 13.08.20 21:09.



Тема Re: Да се похваля...нови [re: DarkSide]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.08.20 21:15



има два пъти повече знаци и правила, никакъв шанс нямам, ако сега трябва да държа теория

Абе то нови знаци поне тук практически няма (освен може би онзи жълтият, който обозначава концентрация на ПТП), но ако искаш, можеш да си провериш шанса за теорията безплатно

. Аз изкълвах около стотина листовки от този сайт и накрая бях назубкал повечето въпроси до такава степен, че взех и външната теория пред ДАИ, и вътрешната (чието успешно преминаване е необходимо за явяване на фактическия теоретичен изпит пред ДАИ) – и двата с максимален резултат 97 точки.

Луд станах покрай тая книжка ти казвам, чак почнах да сънувам пътни знаци и автомобили.





Тема Re: Да се похваля...нови [re: Baldrian]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.08.20 21:25





И изпитващият каза същото накрая – приятно и безаварийно шофиране, и бъдете внимателен по пътищата.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.