Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:18 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.08.20 20:26



Да бе, така е, прав си. Де да можеше да отиде човек в един сервиз и да си плати за навъртане на няколко стотин хиляди километра опит... Ама не може. Времето е най-големият съдник.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.08.20 20:59



Не ти го пожелавам, но имай едно на ум, че от катастрофа никой не е застрахован и че вероятността за нея в началото е голяма. Другите шофьори са разсеяни, обясняват се с жените до тях, бъзикат радиото, говорят по телефон, пишат есемес, палят цигара, не дават мигач, потеглят, спират или завиват внезапно, също така внезапно заобикалят дупки и неравности по пътя, отнемат ти предимство или дори те изтласкват от пътя ако са по-големи от тебе. Мотоциклетите винаги са ти в мъртвия ъгъл, велосипедистите и пешеходците са със самоубийствени наклонности и твърдо вярват, че ти само в тях гледаш, че постоянно ги виждаш, че им четеш мислите и че рефлексите ти са мигновени.

Катастрофата, ако я преживееш, ти дава специална чувствителност и опитност в тялото, защото тялото помни удара, звуците, шока и всичко останало и някакси започва да предусеща нещата и те кара да си значително по-предпазлив ... познавам хора, които след лека катастрофа спряха изобщо да карат, то си е индивидуално, естествено, познавам и други, които си продължиха да карат и след тежка катастрофа със смъртен случай

Ако все още не съм те отказал напълно, не забравяй, че караш за кеф





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.08.20 21:43



Другите шофьори са разсеяни, обясняват се с жените до тях, бъзикат радиото, говорят по телефон, пишат есемес, палят цигара, не дават мигач, потеглят, спират или завиват внезапно, също така внезапно заобикалят дупки и неравности по пътя, отнемат ти предимство или дори те изтласкват от пътя ако са по-големи от тебе. Мотоциклетите винаги са ти в мъртвия ъгъл, велосипедистите и пешеходците са със самоубийствени наклонности и твърдо вярват, че ти само в тях гледаш, че постоянно ги виждаш, че им четеш мислите и че рефлексите ти са мигновени.



Освен това ако не дай боже катастрофираш, това по правило е челно в насрещнодвижещ се с превишена скорост тежкотоварен камион.

Често си е баш така, както го казваш. Поне 4-5 пъти ми се случиха такива ситуации по време на кормуването. Да не говорим, че поне още толкова пъти аз самият бях участник в такива. Инструкторът много наблягаше на това, че трябва да се науча да ги предвиждам. Един от принципите му беше, че шофирането е отговорност, а не удоволствие. Честно казано го разбирам. Голям готиняга. Чак взе да ми липсва.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.08.20 22:23



Не е задължително да е камион в насрещното, на мен първият път ми изскочи внезапно жена с джип сузуки голяма витара от улица без предимство. Миг преди това ми мина мисълта, че карам твърде бързо в тази тясна улица и натиснах спирачката, в следващия момент изскочи джипа, изобщо не го видях, защото на ътъла на пресечката имаше неправилно паркирал микробус на зебрата и закриваше видимостта, имах късмет, че бях започнал да натискам спирачката и да намалявам скоростта, ударих се челно в дясната предна гума на джипа, колата ми беше ситроен без еърбегове, ударът все пак не беше много силен и ако имаше еърбег щяхме сигурно повече да пострадаме ... след това ситроенът вече не ставаше за нищо и го бракуваха, а жена ми от тогава я е страх като се вози

Вторият път имах мотоциклетист в мъртвия ъгъл и тръгнах да се престроявам без мигач, защото бях сигурен че съм сам на пътя и той се заби в мене, третият и четвъртият път ме удряха отзад напълно неочаквано и изневиделица, усещането е много неприятно, от тогава се чувствам кофти като спирам на светофар и гледам в огледалото как ме доближава следващата кола и се питам този сега дали ще спре или ще се забие в мене ...



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано16.08.20 15:26



Ще се справиш, ако колата е със сходни данни като учебната, ще е перфектно.


Апропо и майка ми кара Хонда и каза че е много доволна.
Аз не знам как е, защото тя не ми дава да й карам колата.
За незнамколко години, ако събера 10 пъти возене в нея, ще е много, но не съм забелязала да е проблемна кола.

Апропо имаш добра нагласа, че си готов да мислиш за предотвратяване на проблеми.
Моята задача днес след като се събудих, беше да преместя колата от светофара.
Цялата ни улица е един огромен строеж, който ще продължи няколко месеца.

Хората нямат достъп до гаражите си и всички трябва да паркираме в съседната улица, която и без нас е пълна с паркирани коли изцяло в едната лента, а в другата -наполовина на тротоара, наполовина на асфалта.

Единственото място снощи посред нощ беше на 4 м пред сфетофара.
Като се събудих първо обиколих улицата да видя за друго място и преместих колата.




Пред нас:





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.08.20 11:55



Ако все още не съм те отказал напълно, не забравяй, че караш за кеф

В София за кеф можеш да караш само в събота през юли.



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.08.20 15:30



Ще се справиш... Апропо имаш добра нагласа, че си готов да мислиш за предотвратяване на проблеми.

Благодаря за комплимента, дано да се справя. Сега остана да си намеря и работа и след това ще мога да си помечтая за приятелка. Падам си по една дама в момента, обаче лентяи, негодници и безделници не я заслужават. Каза, че в момента по-скоро си няма приятел и няма нищо против да излезем, обаче не може да каже кога – когато има възможност някой ден, ще ми каже. Тоест (каквото от моята гледна точка това означава) – да си търся някаква работа дотогава, каквато и да е, че ако се случи тази среща, поне да не съм капо.





Тема Re: Да се похваля...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано18.08.20 21:12



Поздравления! И аз на дърти години взех книжка( макар, че си карах отдавна), та напълно разбирам какъв ужас е на по-напреднала възраст да се карат курсове и особено практическия изпит! Листовките са малоумни и се учат за по-малко от седмица.
Сега вече ще ти е много по-лесно-каране му е майката!



Тема Re: Да се похваля...нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано18.08.20 21:15



Малоумна измишльотина, от БЧК да вземат по 50 кинта от курсант. Най-обикновен обир, без никакъв практически смисъл.



Тема Re: Да се похваля...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор The bad reptile (Крокодил)
Публикувано18.08.20 21:20



При БЧК-то няма начин да не минеш! Няколко часа ще слушаш глупости. накрая има пародия на изпит, на който никой, никога до сега не е бил скъсан. Смисълът е просто да ти вземат 50-то кинта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.