Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Най-хубавите години  
Автор blood9 ()
Публикувано03.07.20 18:01



Най-хубавите години са до 9-10 годишна възраст.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.07.20 20:25



Когато бях малка мислех, че детството е робство.




Тема Re: Най-хубавите годининови [re: Luchezara]  
Автор blood9 ()
Публикувано03.07.20 20:26



Ти си извратена.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.07.20 20:26



взех че се замислих пък сега ...
ми не можах да ги измисля тези най-хубави години бе, Блъди
всяка възраст все нещо най-хубаво си имам

ти защо си си заплюл тази възраст?

Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!


Тема Re: Най-хубавите годининови [re: jumbles]  
Автор blood9 ()
Публикувано03.07.20 20:27



Защото после разбираш в коя паралелна вселена се намираш.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.07.20 20:32



и какво става, като го разбереш това?



__________________
Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: Най-хубавите годининови [re: jumbles]  
Автор blood9 ()
Публикувано03.07.20 21:13



Примиряваш се.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано03.07.20 21:18



Защо тези години? Не си ходил на ясла и детска градина, гледали са те в къщи или просто имаш хубави спомени?



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: vida1929]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.07.20 21:21



/ гледали са те в къщи /
Имено и за мен от блъди изброените години са най хубави, мама и тати се грижат за всичко, пей сърце - живот.

Тате дай 10 кинта ще излизам с гадже, а после като пораснеш трябва сам да си ги вадиш тез 10 кинта.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор jumbles ()
Публикувано03.07.20 21:26



всичко се случва само в твоето съзнание



__________________
Мен ли наричаш Луд? Би трябвало да сляза от този Еднорог и да те зашлевя!

Тема Re: Най-хубавите годининови [re: Zirzi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано03.07.20 21:24



Питам го, защото сигурно някакви спомени внезапно са му избликнали, за да пуска тази тема.
Да, хубаво е да си си в къщи.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано03.07.20 22:24



Защо така, Блъди?



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано04.07.20 00:10



Ми не е задължително. Наситина годините до 9-10 не бяха лоши. Ни най-малко не се оплаквам и в момента на 49 - все още се чувствам красив, умен , прилично дебел мъж в разцвета на силите си (както казваше Карлсон).

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано04.07.20 09:05



Това е тъпо, в тая възраст вече имаше контролни тестове, май и оценки в училище имаше.



Аз мисля че най-яките години са 35-40. (Ако децата ти са раждани през твоите 20+ години с родителски семестър и си успял да добиеш висока квалификация)

Това са годините в които имаш вариант да купиш Г-класа и да нямаш място в гаража, или жена ти също да харесва Хеллк@т и да не кара женско кабрио, та да има място в гаража.

Най-много да се занимаваш с проблеми като цвят на плочките на пода и къде да прекараш отпуската. Други сътресения няма, ако всичко през предхождащите 30 г е минало по план.



Тема Re:нови [re: blood9]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.07.20 09:18



Не, не съм. Отношението към децата е такова, че ги занимават с глупости и нямат думата.
Най-вероятно ти си извратен, щом говориш така на другите хора.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 10:40



Глупости. Ти от детската градина ли искаш да почват да работят.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 10:41



Разбираш какви са хората.



Тема Re:нови [re: blood9]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано04.07.20 10:43



Явно си израстнал в доста родителско-изолирана ситуация и оставен да правиш каквото искаш.

Повечето родители имат по-ясни рамки в темата “кой е шефа вкъщи”





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: Vitalite]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 10:44



Научаваш и си припомняш доста неща.



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 10:45



И това не е така.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: Deern]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 10:46



При мен на 38 като дойдоха онези, същества малко по-различни от нас. Подарък и аз не знам как да го обясня.

Редактирано от blood9 на 04.07.20 10:50.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.07.20 11:01



Опитвам се.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 11:03



Е, аз още тогава ги разбрах. Не е същото което съм поискал да е през този живот.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 11:12



Разочаровах и тях.



Тема Re:нови [re: blood9]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано04.07.20 11:37



Тогава не виждам какво ти харесва родителите ти да определят всичко.
Аз нямах търпение да правя нещата сама.

Както писах долу, възрастта 35-40 г е тази, в която със сигурност си стигнал там за където си тръгнал. (може и доста по-рано)



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 11:44



"Аз нямах търпение да правя нещата сама. " Само това ли? Ние никога не правим нещата сами. Нагласено е. Контролират ни същества четири или повече измерни.




"Както писах долу, възрастта 35-40 г е тази, в която със сигурност си стигнал там за където си тръгнал."

Може и така да се каже.



Тема Re:нови [re: blood9]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано04.07.20 11:59



Ако мечтаеш на 40г за времето, в което си бил на 10г и мама и тате са ти бърсали задника, предполагам че никога не си имал необуздания порив да правиш нещата сам, без значение дали още на първата крачка ще се пльоснеш на физиономията си.



Разбира се че има значение дали има някой, който да те хване в полета, но има и голямо значение дали знаеш, че полетиш ли, ще се озовеш веднага в позицията на 10годишен (даже по-зле)


Също има и значение колко си работил над това “можене”



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: Deern]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано04.07.20 12:30



Най-хубавите години ми бяха тия, дето не са минали по план.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор blue jewel ()
Публикувано04.07.20 14:31



И за мен беше така. Дотогава си безгрижен. Живееш леко и щастливо, чист си и неопетнен от живота.
После започваш да усещаш разни несправедливости... да трупаш горчилка... виждаш лицемерието, прикритата и неприкрита злоба, егоизма... понасяш обиди и поражения, които може да те направят по-силен, но може и да те изкривят необратимо... после идва и остаряването... абе детството си е детство. Слънце, чиста радост и безгрижие.
Може би единственото по-хубаво на зрялата възраст е, че си независим и правиш сам изборите в живота си, без да ти се бъркат, без да те поучават, без да те командват. Поне в повечето случаи.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blue jewel]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано04.07.20 14:54



Ей, Синяк, де оди?



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.07.20 15:04



Радвам се да те видя. Добър пост.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 15:45



Има доста чувства и копнежи, които като пораснеш е трудно да изпиташ. Готино е, въпреки че хората не те разбират.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано04.07.20 16:01



Не съм сигурен. Всяка година от живота ни предлага какво ли не. Иначе - беше славно време... ама така или иначе отмина безвъзвратно.





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано04.07.20 16:04



Друга разговорна дума за огорчени от живота човеци е “сдухани” или “изхабени”. Въобще не очаквах че този вариант ще го дадеш като задължителен.





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: Raffaa]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.07.20 20:46



Из сините дебри на битието. И пак мисля да потъна за известно време в тях.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано01.09.20 11:09



Най добрата година е -1, т.е. преди родители ти още да са се наебали и направили теб като страничен продукт на "любовта" си. Всичко след това е мизерия. Единственото предимство да си на 10, е че не знаеш нищо за света и живота, а мечтите ти се подхранват от прикази и кино - то принцове и принцеси, то доброто побеждавало, то някой ти ценял работата. Още можеш да храниш надежди, че те чака нещо по-добро. Но пък "възрастните" те третират като безгласна буква и реално не си свободен човек. Свободата - след 18. Тогава обаче започваш да разбираш колко фалшиви са били всичките приказките. До към 30 чистиш илюзиите които са ти създавали до 18. Повечето дори не успяват да се освободят от тях. Но тези които успеят, ги чакат още двайсетина години по-нормален живот, докато тялото им не вземе да се разпада и да гълташ по шепа хапчета всяка сутрин, за да можеш да си завържеш обувките и спомниш къде си оставил ключовете. Има някои които се справят по-добре естествено от други. Но пак до голяма степен е въпрос на гени колко ще си здрав и до кога ще издържиш.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: specular]  
Автор blood9 ()
Публикувано01.09.20 11:23



Мислиш се за свободен ако се мислиш за най-умен, най-силен, най-можещ някои неща.


Как можеш да се мислиш за свободен, ако знаеш, че си тъп, слаб и другите са по-способни от теб.

А, като стана над 50 разбра какво е да не можеш много неща дето другите ги не могат и на 20. Старият лъв разбрал какво не могат някои млади лъвове, заради това че той е имал хубави гени по рождение, а те не.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: specular]  
Автор vida1929 ()
Публикувано01.09.20 11:47



За пръв път да сме на една вълна. Откак прехвърлих 50, все по -често разсъжденията ми са мрачни и подтискащи. Въпреки това, най-хубавите ми години са сега.

Не ми допада обаче , че обобщаваш, сякаш се отнася за всички и за цялото човечество.
Този черен песимизъм, или ако искаш друго го наречи, се отнася само за една част от хората, а също и за тези, които лавират-ту тъй, ту иначе- днес ми е леко на душата, утре съм в черна дупка.
Никога не казваш за себе си, не говориш в първо лице, но очевидно си песимист.

Редактирано от vida1929 на 01.09.20 12:52.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.09.20 18:20



въпрос на равносметка
след 5г може да решиш, че 2020г. е била най-хубавата в живота ти
нищо не се знае



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.09.20 18:22



Откак прехвърлих 50, все по -често разсъжденията ми са мрачни и подтискащи. Въпреки това, най-хубавите ми години са сега.

хормони-мормони?
кое мислиш, че влияе



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано01.09.20 19:10



Хормоните и емоциите са свързани и взаимно зависими.

Редактирано от vida1929 на 01.09.20 19:17.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано02.09.20 17:56



Съгласен като цяло но бих добавил още 2-3 години нагоре. Безгрижие, яко детство, цял ден игри и закачки, тук-таме по някоя беля, понякога попрекалена беля ама кой ти ги брои.





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.09.20 19:45



Бели си бил правил като малък, значи сега би трябвало да си кротък





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано02.09.20 19:56



Нямаше как да мине ден без да направя голяма щуротия.

Редовно се катерехме по покривите на блоковете в Младост 2 и изчиствахме някоя антена за тръби за фунийки... няколко пъти ни хващаха - щото се оказа, че сме спрели на този на 8-ия етаж телевизията, пък той последен етаж... и си ни чака човека, да слезем до асансьора и като ни почна и подгони... после го размотавах по различни апартаменти щото ми беше пипнал здраво ухото - ама най-накрая попадна на точния апартамент по някакъв начин и... да... баща ми по някаква случайност беше вътре и така...



Друг случай пак по покривите на блока хвърляме невинно ситен чакъл паркиралите и отчасти по движещите се автомобили... които пък бяха рядкост за наш късмет. Та на един старшинка от втория етаж на последния вход (дето живеех самият аз)... та същия ни побара и така...

Цяла книга с подобни истории мога да напиша



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.09.20 20:05



Баба ме е гледала през деня, докато майка ми е работела и вечер ме е прибирала. Преди години ги попитах каква съм била като дете. Двете изказаха противоречиви мнения.
Баба каза, че съм била проклетница, мама-била съм кротка като котенце.
И двете са били прави-толкоз съм бесняла по цял ден, че вечер каталясала съм заспивала в краката на мама. Демек двойна самоличност





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.09.20 20:58



Един ден на село, октомври-ноември, студено , с брат ми сме се запиляли и вечерта се усещат,че ни няма, тръгват да ни търсят и да звънят по хората да питат дали не са ни виждали. Една жена казала, че ни видяла в стопанския двор да дразним коня и да му дърпаме опашката. Друга казала, че ни видяла да газим в коритото на чешмата. Трета , че ни видяла как с количката за млеко се спущаме от хълма към пътя.
Четвърта ни видяла мокри, замръзнали и изгубени, ни довела в къщи. Само защото имахме много нещастен вид, не ни биха.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано02.09.20 21:21



трябва да ми разкажеш как



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано03.09.20 12:40



Нямам подготовка да пиша по такива теми. Има много материали в нета.
Само знам, че има връзка, има и цял раздел в медицината-психосоматика.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.09.20 22:41



Едва ли тогава има осъзнатост, по-скоро безгрижно детство



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: holi_day]  
Автор blood9 ()
Публикувано14.09.20 11:30



Има.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.09.20 11:47



Най-хубавите години от живота ми са били тези, които изживявам в момента, които и да са те.

Често съм се обръщала назад, и на 20, и на 30 и т.н., и неизменно съм стигала до този извод: от сега, по-хубаво няма.





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: aiumi]  
Автор blood9 ()
Публикувано14.09.20 11:49



Доста оптимистично.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: aiumi]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано16.09.20 21:48




да..защото живееш сега..



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: aiumi]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.20 14:45



Сигурно трябва да е така, но не е.
Има различни периоди в живота - по-тежки и по-леки. Детството, ако е нормално, е най-безгрижното време. Пубертетът често е тежък, после идва време да търсиш работа, да създаваш семейство, след това и всички проблеми свързани с децата и прехраната, и докато се обърнеш, си остарял. Нищо от това не може да се сравни с безгрижното детство, с необременената детска психика.
Но хубаво, че мислиш така.
Нали уж казват, че имаме само настоящето. Което обаче не го прави автоматично най-хубавото.

Редактирано от blue jewel на 17.09.20 14:46.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blue jewel]  
Автор aiumi ()
Публикувано17.09.20 17:56



В отговор на:

Нищо от това не може да се сравни с безгрижното детство, с необременената детска психика.




Може би там е ключът, моето детство не беше безгрижно, или поне нямам подобни спомени.
Не можех да отговоря на изискванията, които имаше към мен, непрекъснато се провалях и непрекъснато кроях планове за бягство, които не осъществих, или всъщност осъществих, но чак на 18г., когато отидох да уча в университет, избран, в голяма степен, и заради отдалечеността на града, в който се намира. :)))

после горях от нетърпение да започна работа, за да се освободя напълно от всякаква зависимост от родителите ми,
после семейството, децата, които се позабавиха и отново очаквах с нетърпение и т.н. и беше истинско щастие, когато дойдоха...

Работата е там (според мен), че с годините човек се научава как да живее и се чувства все повече "в кожата си". От пълната неадекватност в детството, през юношеските и младежки грешки и неудачи, към все по-голяма увереност и съпътстващата я стабилност.

Помня, преди години говорихме с една приятелка (да сме били по на 24-5г.), тя се гледаше в огледалото и се ужасяваше от първите си бръчки, каза, че от тук нататък само ще остаряваме, погрозняваме и нищо по-добро не ни очаква, а аз, по това време, за първи път бях почувствала някаква увереност, и и отговорих, че за мен всяка година е плюс, а не минус, защото с натрупването на житейски опит, се чувствам все по-добре.

За мен е така и до сега. Не е ли естествено? Човек си научава уроците и всичко започва да става по-лесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.