Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 17.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.07.20 15:04



Радвам се да те видя. Добър пост.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано04.07.20 15:45



Има доста чувства и копнежи, които като пораснеш е трудно да изпиташ. Готино е, въпреки че хората не те разбират.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано04.07.20 16:01



Не съм сигурен. Всяка година от живота ни предлага какво ли не. Иначе - беше славно време... ама така или иначе отмина безвъзвратно.





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано04.07.20 16:04



Друга разговорна дума за огорчени от живота човеци е “сдухани” или “изхабени”. Въобще не очаквах че този вариант ще го дадеш като задължителен.





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: Raffaa]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.07.20 20:46



Из сините дебри на битието. И пак мисля да потъна за известно време в тях.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано01.09.20 11:09



Най добрата година е -1, т.е. преди родители ти още да са се наебали и направили теб като страничен продукт на "любовта" си. Всичко след това е мизерия. Единственото предимство да си на 10, е че не знаеш нищо за света и живота, а мечтите ти се подхранват от прикази и кино - то принцове и принцеси, то доброто побеждавало, то някой ти ценял работата. Още можеш да храниш надежди, че те чака нещо по-добро. Но пък "възрастните" те третират като безгласна буква и реално не си свободен човек. Свободата - след 18. Тогава обаче започваш да разбираш колко фалшиви са били всичките приказките. До към 30 чистиш илюзиите които са ти създавали до 18. Повечето дори не успяват да се освободят от тях. Но тези които успеят, ги чакат още двайсетина години по-нормален живот, докато тялото им не вземе да се разпада и да гълташ по шепа хапчета всяка сутрин, за да можеш да си завържеш обувките и спомниш къде си оставил ключовете. Има някои които се справят по-добре естествено от други. Но пак до голяма степен е въпрос на гени колко ще си здрав и до кога ще издържиш.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: specular]  
Автор blood9 ()
Публикувано01.09.20 11:23



Мислиш се за свободен ако се мислиш за най-умен, най-силен, най-можещ някои неща.


Как можеш да се мислиш за свободен, ако знаеш, че си тъп, слаб и другите са по-способни от теб.

А, като стана над 50 разбра какво е да не можеш много неща дето другите ги не могат и на 20. Старият лъв разбрал какво не могат някои млади лъвове, заради това че той е имал хубави гени по рождение, а те не.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: specular]  
Автор vida1929 ()
Публикувано01.09.20 11:47



За пръв път да сме на една вълна. Откак прехвърлих 50, все по -често разсъжденията ми са мрачни и подтискащи. Въпреки това, най-хубавите ми години са сега.

Не ми допада обаче , че обобщаваш, сякаш се отнася за всички и за цялото човечество.
Този черен песимизъм, или ако искаш друго го наречи, се отнася само за една част от хората, а също и за тези, които лавират-ту тъй, ту иначе- днес ми е леко на душата, утре съм в черна дупка.
Никога не казваш за себе си, не говориш в първо лице, но очевидно си песимист.

Редактирано от vida1929 на 01.09.20 12:52.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.09.20 18:20



въпрос на равносметка
след 5г може да решиш, че 2020г. е била най-хубавата в живота ти
нищо не се знае



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.09.20 18:22



Откак прехвърлих 50, все по -често разсъжденията ми са мрачни и подтискащи. Въпреки това, най-хубавите ми години са сега.

хормони-мормони?
кое мислиш, че влияе




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.