Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blood9]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.09.20 11:47



Най-хубавите години от живота ми са били тези, които изживявам в момента, които и да са те.

Често съм се обръщала назад, и на 20, и на 30 и т.н., и неизменно съм стигала до този извод: от сега, по-хубаво няма.





Тема Re: Най-хубавите годининови [re: aiumi]  
Автор blood9 ()
Публикувано14.09.20 11:49



Доста оптимистично.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: aiumi]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано16.09.20 21:48




да..защото живееш сега..



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: aiumi]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.20 14:45



Сигурно трябва да е така, но не е.
Има различни периоди в живота - по-тежки и по-леки. Детството, ако е нормално, е най-безгрижното време. Пубертетът често е тежък, после идва време да търсиш работа, да създаваш семейство, след това и всички проблеми свързани с децата и прехраната, и докато се обърнеш, си остарял. Нищо от това не може да се сравни с безгрижното детство, с необременената детска психика.
Но хубаво, че мислиш така.
Нали уж казват, че имаме само настоящето. Което обаче не го прави автоматично най-хубавото.

Редактирано от blue jewel на 17.09.20 14:46.



Тема Re: Най-хубавите годининови [re: blue jewel]  
Автор aiumi ()
Публикувано17.09.20 17:56



В отговор на:

Нищо от това не може да се сравни с безгрижното детство, с необременената детска психика.




Може би там е ключът, моето детство не беше безгрижно, или поне нямам подобни спомени.
Не можех да отговоря на изискванията, които имаше към мен, непрекъснато се провалях и непрекъснато кроях планове за бягство, които не осъществих, или всъщност осъществих, но чак на 18г., когато отидох да уча в университет, избран, в голяма степен, и заради отдалечеността на града, в който се намира. :)))

после горях от нетърпение да започна работа, за да се освободя напълно от всякаква зависимост от родителите ми,
после семейството, децата, които се позабавиха и отново очаквах с нетърпение и т.н. и беше истинско щастие, когато дойдоха...

Работата е там (според мен), че с годините човек се научава как да живее и се чувства все повече "в кожата си". От пълната неадекватност в детството, през юношеските и младежки грешки и неудачи, към все по-голяма увереност и съпътстващата я стабилност.

Помня, преди години говорихме с една приятелка (да сме били по на 24-5г.), тя се гледаше в огледалото и се ужасяваше от първите си бръчки, каза, че от тук нататък само ще остаряваме, погрозняваме и нищо по-добро не ни очаква, а аз, по това време, за първи път бях почувствала някаква увереност, и и отговорих, че за мен всяка година е плюс, а не минус, защото с натрупването на житейски опит, се чувствам все по-добре.

За мен е така и до сега. Не е ли естествено? Човек си научава уроците и всичко започва да става по-лесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.