Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: На кого и..нови [re: Shokolada]  
Автор ellynora (x)
Публикувано29.11.19 05:52



Коледа и коледните подаръци и картички замърсяват околната среда. Нека всеки си купува само това, което му е необходимо. Подаръците са аболютно ненужни в повечето случай , неоправдан и безмислен разход на пари.



Тема Re: На кого и..нови [re: ellynora]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.11.19 01:36



Точно това си говорихме с колегите в таксито на връщане от работа, че в Германия например пластмасовите шишета и алуминиевите кенчета могат да се връщат в специална машина на входа на супермаркетите срещу €0.25 на шише, и по този начин се създава инициатива хората да си изхвърлят на правилното място боклуците, които могат да се рециклират и да навлезат обратно в търговския цикъл като продукт от рециклирана пластмаса или алуминий, вместо да свършват в кофата заедно с всички останали видове боклуци и оттам, в най-лошия случай, в околната среда. Надявам се да доживея деня, в който това ще се случва и по софийските магазини.

Впрочем има бледа светлина в тунела. Оказва се, че България е сред лидерите в европейския съюз по отношение рециклирането на пластмаса и стъкло.

Средно 42.4% от пластмасовият боклук в съюза се рециклира, а у нас – 52.6%, като страната с най-голям процент по този показател е Литва със 74.4%. При металите обаче средното за ЕС е 78.3%, докато при нас за жалост е само 59.4%, като в дъното са Португалия и Хърватска със съответно 42.9% и 16.4%. Като цяло сме на 17-то място от 28 държави по процент рециклируем боклук, който е рециклиран, със 63.8%, при средно 67% за ЕС, т.е. сме в долната половина и имаме доста да догонваме.



Според интерактивната таблица от този сайт () през 2017-та страната ни е рециклирала 35% от градския си боклук, което е над два пъти по-голям процент спрямо рециклираното през 2004, т.е. в последните 13 години сме отбелязали значителен прогрес в отношението ни към боклука.

Ако тази тенденция се задържи, след 40-50 години процентът на рециклиран боклук може да доближи 100, освен ако това не се окаже само утопия. Не съм сигурен дали е възможно същестуването на общество, в което абсолютно всичкият боклук се връща обратно в употреба и нищо не остава в околната среда. Вие как мислите?



Редактирано от Nuke Dukem на 30.11.19 04:11.



Тема Re: На кого и..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор ellynora (x)
Публикувано30.11.19 03:42



Не всичкият, но едно 90% трябва да се рециклира. Отделно и с въглеродните емисии във въздуха. Трябва да се намалят драстично, за да оцелее Земята.



Тема Re: На кого и..нови [re: ellynora]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.11.19 14:05



Ами ако вземем средната температура на планетата за периода 1951-1980 за репер, в момента температурата е с 0.8 °C по-висока, като от 1967 е в постоянен възход и за последните 70 години се е увеличила с около един градус.



Знаейки, че средната температура на Земята през 2017 е била 14.9 °C и че и изпаряването на океаните, което ще превърне Земята във венероподбна планета, тогава простите сметки показват, че ако тази тенденция се запази, на нас ни остават само около 2240 години преди това да се случи и някъде в 43-ти век животът на Земята ще бъде загубен завинаги.

Разбира се, никой няма да допусне това, но при всички положения мерките трябва да започнат преди да се достигне точката, отвъд която няма връщане. Лошото е, че водната пара е също парников газ и отчитайки, че повишаването на температурата води до още по-интензивно изпаряване от океаните – ефектът от отделянето на въглероден диоксид в атмосферата форсира затоплянето от парниковия ефект и се получава самозахранващ се процес.







Тема Re: На кого и..нови [re: dama spatia]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано06.12.19 20:05



Ааа аз тоз нещо не го понасям.





Тема Re: На кого и..нови [re: ellynora]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано06.12.19 20:08



Защо всеки се хвана за материалните подаръци. Коледа е нещо съвсем друго. Усещане, Дух, Магия, Светлина..
Подаръкът може да е всякакъв, а не ненужна вещ.





Тема Re: На кого и..нови [re: Shokolada]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано06.12.19 21:20



Пфф направо блесна тук с цялата същност на тоя тип човеци:

Подарък — сФирка,
Подарък — почесване по гърба,
Подарък — “черпя те с тая песен”,
Подарък — ела да пием една ракия
Подарък — муцко, манджата е готова — днес има мусака
Подарък — иди се прегледай бе, аз цял ден чистя зарад теб!





Подари му/й каквото си е пожелал/а и спести драмата.

Хората наистина не знаят кога да спестяват маловажните неща, касовите бонове проверихте ли бре?!



Тема Re: На кого и..нови [re: Shokolada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано06.12.19 21:19



Прави грандиозни концерти :))



Тема Re: На кого и..нови [re: dama spatia]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано06.12.19 21:50



Предполагам. На мен много клоунски ми изглежда.





Тема Re: На кого и..нови [re: Deern]  
Автор Shokolada (няма ме)
Публикувано06.12.19 21:54



Екстра! Само това ли успя да ти роди главата? Слаба фантазия, девойко.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.