Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: плува ли корабче? [re: 6aй xyй]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано29.12.12 17:57



Кода на целия ОС, или само на ядрото?
Ако не се лъжа, голяма част от сорса кода извън kernel-а, го НЯМА достъпен.
А иначе, сорса на Windows 2000 си го има отдавна leak-нал в нета.




Тема Re: плува ли корабче? [re: Naki]  
Автор 6aй xyй (bye bye)
Публикувано30.12.12 21:45



Което ни довежда до следващото предимство. В Убунту има уръкспейсове, в Уиндоус няма. Убунту може да се ползва с различни среди за графичен интерфейс (КДЕ, Гном, Юнити и т.н.) Уиндоус не може.



Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: ThunderFuck]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано02.01.13 23:03



В работа нямам избор - всите сме на Уин. У нас вече ме мързи да преинсталирам, затова на която машина е бил Уин си стои Уин и си стои Убунтуто, но с изключени ъпдейти щото му броя дните докато да го разкарам.

Иначе Убунту нещо ич вече не ме кефи и Юнити само ми преля чашата. След като лятото разтествах къде що е актуално, моя избор е твърдо за Дебиан.

Иначе който държи да си остане с Убунту бих го посъветвал да пробва Минт, ама с lxde.



Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: ThunderFuck]  
Автор Tokugawa (непознат )
Публикувано03.01.13 03:25



Откакто минах на Mac, не бих ползвал нищо друго. Преди гледах с недоверие към ползващите го, но опредлено не бих го заменил с нищо в момента. Не е Линукс, но пак е вид Unix.



Тема Re: все така уиндоуз хр [re: zaphod]  
Автор rabin ()
Публикувано03.01.13 14:44



виндовса бива. не е идеален, но създава най-малко ядове. останалите трябва да се мъчат с линукси и да пишат дълги заклинания на черни екрани.
Кога за последно си виждал Линукс отдалеч? Мен пък Вин7-цата ми изпили нервичките. Само да ми остане време да подкарам един критичен VPN и Win заминава където му е мястото. Реве ми се за Убунту, още не мога да прежаля, че се върнах на Уин. За капак с Уин7 имах повече проблеми с инсталацията.

а и ако не мога си позволя да дам 300 лв за уиндоус по-добре да ходя в селското стопанство.
Като заотваряш офис и броиш на всеки комп по 400 долара (и Офиса, чадо, и МС Прожекта, и...) и ще се сетиш. В началото, когато не си наясно ще тръгнат ли нещата и стискаш всяка стинка. Лично съм наблюдавал. Ако все пак Уин - после почват дебелите пари за сървъри, база и каквото там. До безкрай.

Редактирано от rabin на 03.01.13 15:05.



Тема Re: все така уиндоуз хр [re: rabin]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано03.01.13 15:11



стига дрънка глупости - дебелите сървъри и бази под уиндоус били скъпи. под линукс явно са без пари.
а ако ще отваряш офис без пари за софтуер... верно оди в селското стопанство - там са субсидиите.

Народът няма нужда от вредни сензации. Народът има нужда от полезни сензации.


Тема Re: все така уиндоуз хр [re: chupac]  
Автор rabin ()
Публикувано03.01.13 15:17



Toва, че по твоите разбирания говоря ерес, не е задължително да са глупости. Щото съм гледал, действал, че и патил лично. И да, и в момента си късам нервите с шибания Уин7. Ако е правен за тъпи серкетарки - не ми върши работа. Отворих тема по въпроса в един друг форум, ако толкова държиш - да давам линк за подробности.
п.с. Че няма да е без пари е факт. Ама политиката на М$ лично мен не ме кефи пред алтернативата. Повтарям, лично съм инсталвал с безплатни версии работещи неща. Под Уин те почват още след BIOS-а. Аз и колегите сме отхвърляли много неща, дето просто не са за нас. Кво, Били ще ми върне парите ли?

п.с.2. Не споря, че Уин е незаменим за тъпи секретарки и бледи геймъри. Не ме интересуват. Нашата секретарка се научи да баца с безплатния еквивалент на Офиса. Има някои неудобства, че министерствата са с МС Офис, ама се преживява. Дано тая несправедливост се оправи с времето. Зорлем чрез данъците пак съм платил на Били.

Редактирано от rabin на 03.01.13 15:24.



Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: Tokugawa]  
Автор 6aй xyй (bye bye)
Публикувано03.01.13 15:25



Това са пълни глупости. Откакто си купих Мак само съжалява, че си хвърлих парите. Краш на LibreOffice за добро утро. Краш на TeamViewer, за добро утро. Много е зле тази операционна система, и двамата пакета под Linux и Windows никога не са ми крашвали. В Мак всичко е на обратно, дори скрола на мишката. Много е зле тази операционна система.



Тема Re: все така уиндоуз хр [re: rabin]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано03.01.13 15:25



ясно - ти си от елита. всичко останало са тъпи секретарки и бледи геймъри.

Народът няма нужда от вредни сензации. Народът има нужда от полезни сензации.


Тема Re: все така уиндоуз хр [re: chupac]  
Автор 6aй xyй (bye bye)
Публикувано03.01.13 15:29



Ти дрънкаш глупости. За един малък бизнес, ако е добре организиран, продуктите с отворен код са много по-ефективни. Достатъчно предимства на Убунту изброих, дори чисто от гледната точка на потребителя. Ти явно от село идваш и за това ги даваш тези съвети, ами недей идва, остани си на село.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.