Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: Гойко]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано05.01.13 17:24



как да става я - по това време всички "десктоп" дистрибуции бяха на принципа - слагай фийчъри докато поеме, бъговете ще ги чисти някой друг. и накрая ставаше манджа с грозде.

Народът няма нужда от вредни сензации. Народът има нужда от полезни сензации.


Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: chupac]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано05.01.13 17:25



Чел съм за Мандрейк и Линдоус, но са си останали само напъни!
От Убунту на сам, напъните се увеличиха доста за да стане вещо и за десктоп с Линукс, но да си призная, има доста работа да се свърши, до като стане добър десктоп от Линукс. В смисъл, лесен за обикновените юзери.
Аз лично се надявам, че покрай игралната платформа която разработват Валве и Убунту, ще се подобри значително поддръжката на нов хардуер.
Поради тази причина и моя лаптоп е с Уиндоус, щото с него изкарва 4 часа на батерия, а с Убунту час и половина.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!


Тема Re: :) [re: Mandalay]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано05.01.13 17:30



иначе на всичките ми компютри ползвам Gentoo Linux понеже най ми допада

Чувал съм и за това нещо и като си представя, че ще го инсталирам по-бавно и от Уиндоус, заради някакви мижави проценти по-висока производителност и не съм си направил труда и на виртуалка да го кача

.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!

Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: chupac]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано05.01.13 17:35



Абе, то и сега е май още си е така, но фийчърите са повече и доста от тях излишни, но пък старите и добри са изчистени

, ама пък и в Уиндоус взеха да я възприемат май тази практика.

Ползването на Уиндоус, сериозно и необратимо уврежда начина ви на мислене!

Тема Това [re: backinblack]  
Автор Mandalay (empathy)
Публикувано05.01.13 17:40



са митове.
Беше преди време когато компютрите бяга по-слажи.
Ако не се лъжа последните live CD-та има и инсталатор. Ако пък някой го мързи толкова много може да ползва Sabayon Linux.

KDE 4.9.4 (цялото игри, PIM, devel) го компилирах за 6 часа.

Иначе ми беше интересно какво са направили RedHat и Canonical - те са големите играчи и малко или много определят какво се случва.

Последното което ме впечатли много приятно бепе Mint Linux с cinnamon desktop.

Това е положението - свиквай

Редактирано от Mandalay на 05.01.13 17:42.



Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: backinblack]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано05.01.13 18:23



да де - изчистени - за 10 години и след не знам си колко милиона. обаче когато същото го правят майкрософт и следва огън и жупел.

Народът няма нужда от вредни сензации. Народът има нужда от полезни сензации.


Тема Re: Беше - за Stardock [re: Mandalay]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано05.01.13 18:23



Мда, (п)оказаха се набързо Stardock (като) алчни копелета!


Аз ползвам от тях само Fences.
Първата версия - 1.x - имаше 2 варианта - орязан, но напълно безплатен + по-пълен платен. Във версия 2.x вече няма free вариант - само Trial, след което се плаща.
А вече че цената за upgrade на лиценза от Fences 1.x към 2.x е нереално висока да не говорим.


Редактирано от Naki на 05.01.13 18:25.



Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: backinblack]  
Автор chupac (chupacabron)
Публикувано05.01.13 19:03



аз пък не съм чел, ами съм ги мъчил навремето, както и май повечето дистрота.
при убунту имаше развитие по една проста причина - 1 човек с пари. затова и успя да мине дебиан, на който е базиран.
накратко спасението за *никсите като десктоп е само корпоративно развитие и много пари наляти за разработка. тогава обаче стигаме до заплащане на крайния продукт и май се обезсмисля цялото упражнение.

Народът няма нужда от вредни сензации. Народът има нужда от полезни сензации.


Тема Re: The state of the Linux distributions late 2012 [re: chupac]  
Автор croesus (калаш)
Публикувано05.01.13 19:25



Моделът на RedHat е печелившият - фрий версия без съпорт и здраво платена със съпорт. Бинарно са почти еднакви, като изключим лицензионния софтуер.



Тема Re: все така уиндоуз хр [re: Ebeneezer]  
Автор Ebeneezer (Goode)
Публикувано05.01.13 19:47



Айди, ва? Кой рива че инсталацията на Linux-a му отнемала време, щото не "наливал" направо имаджи. Ей тука (

) великаните от ORACLE са направили готови виртуалки: download и палиш. И няма как да се омажеш с конфигуриране или версии.
Да си призная, не съм ги пробвал, че имам други забавления в момента, ама от VirtualBox-a сам 'ноо доволен (и става все по-добър)

Всъщност ей сега ще пробвам една виртуалка ... само се чудя коя да е ...




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.