Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: BullDog]  
Автор r3gistracia (ентусиаст)
Публикувано20.05.12 14:25



всеки има нужда от допълнително обучение или обговаряне на професионални теми и въпроси, има семинари, Наков прави такъв, тука има много недоволни, но никой няма желание да прави нещо в областта. как аз разбирам това? или не са експерти критикуващите, или са, но неоценени, понеже никой не ги е канил да водят такъв семинар, или ги мързи сами да организират

хубаво е човек да пише и да изказва мнение по въпроса и по някакви теми, но и да направи нещо. ако пък някой разчита, че Наков ще си промени моделът на водене на такива неща заради форумните заяждания, на мен ми се струва, че както вървят заяжданията тука, най-много да стане още по-радикален.

просто не разбирам с тези критики какво по-точно целите и най-вече защо си мислите, че нещо постигате



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: Deern]  
Автор r3gistracia (ентусиаст)
Публикувано20.05.12 14:29



както казах по-долу, който смята, че може повече, може да се опита да го направи



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: r3gistracia]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано20.05.12 14:32



Това обучение се прави вътре във фирма, то е специално, специфично и тясно специализирано. Прави се във всички браншове.

Но не, българите не дърпат интересите си, не проявяват интерес и натиск. Те поемат единствено натиск отгоре да са самоуки или да поддържат подобни академии.

Същото поведение е в университетите. Никой не прави натиск да бъде въведени елементи на обучение отвън= от фирми, които назначават.



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: r3gistracia]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано20.05.12 14:34



Това както писах долу е фирмено обучение и даване на квалифицирания тон и посока на фирми. След като онези няколко стотин обучаващи се в Телерик са безпретенциозни и безволеви за да изискат подобно обучение, те взимат първото, което им се предложи - в случая долнопробен доцент - Наков.



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: r3gistracia]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано20.05.12 14:35



Хм, не те разбирам.

В момента навън е прекрасно време за бира, но аз си налягам парцалите и преговарям едни пълни глупости за един изпит. Повечето неща са от рода "никоаг не правате така, но знайте че на изпита ви питат какво ще стане ако направите точно така".
От както измислиха интернеда не виждам какъв им е проблема на хората да се обучават онлайн.

Не разбирам, защо да не мога да изкаже мнение, ако не мисля да водя подобни курсове. Намирам ги за профански, това стига ли? Обратно на Наков, мисля че хората трябва да ходят и да учат в Университет.

Ти какво пилешко препочиташ - от бройлер, дето са го угоили за 3 месеца в клетка, да не мърда, че да не отслабва, или от кокошките на баба ти, дето се моткат по двора и кълват квото им падне?

Кво целим с критиките ли? Нищо. Просто сме киселяци, завиждаме му за славата, пичките и ракията. Но това ни е еждневие и си носим кръста ...



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: r3gistracia]  
Автор ДoтHeт Hинджa C Kacka (карам ламбо)
Публикувано20.05.12 14:40



Чакай, много сериозно го взе. Това е за ташак, хората ходят със зелени каски и казват на лелки на 40 години "от всяка свирка дърво не става" (!!!), ти искаш ангажимент за световното образование и да правим нещо еквивалентно.

Много от нас правят много неща за прогреса на България към Силиконова Долина, просто не си слагаме каски и не държим да сме всеки ден в по пет различни медии, щото както казах, събирането на 1000 човека на едно място да отговарят на тикети няма да ни направи Silicon Valley. Ако беше така, вече щяхме да сме с 5,000-те хиляди такива човека на Околовръстното в HP.



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: Deern]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано20.05.12 14:41



1995 година, като работех в една топ българска фирма (в която след мен се е подвизавал дори самият Наков!), шефа каза - ше ви направим обучение по маркетинг скилс. И всички гледаме умно - баси, кви неща ше ме научат. Обаче един пич, Ицето, вика - аз пък не искам! Питам го после - как така, бе Ице, ти кво, на интересен ли се правиш? И той ми каза - не искам да ми промиват мозъка! Тогава не го разбрах. Сега го разбирам на 101%. Няма по-голям брейн уошинг от вътрешно фирмените обучения!



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: Deern]  
Автор r3gistracia (ентусиаст)
Публикувано20.05.12 14:43



не е точно така, както става ясно от слайда му, това е повече от фирмено обучение, то се прави от фирмата, но не е само за работещи в нея

за университетите не ми се коментира, защото някои от тях са арендатори на чалготеки, това им е бизнес, така че предполагам, че са много далеч от идеята да се интересуват от интелектуалните и професионални умения на студентите си, а по-скоро от това те да пият и.... :) така че меко казано не им пука от качеството на обучение, което предоставят - става дума за Студентски град, когато държиш студенти за да поркат, а не за да учат, ясното е, че целите ти вече са съвсем различни

относно частните, там предполагам могат да се направят повече неща, но зависи вече от самия университет, хората в него и фирмите, ако имат интерес, тоест там външен "натиск" не може да има, освен ако някой не отиде с външно финансиране по такива програми и идеи



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: BullDog]  
Автор r3gistracia (ентусиаст)
Публикувано20.05.12 14:45



зависи от обучението и от фирмата



Тема Re: Наков, коментарче нещо на това? [re: BullDog]  
Автор Deern ( ღ)
Публикувано20.05.12 14:45



Какъв е тоя маркетинг скилс курс? Това дори за икономисти е пълна глупост!

Имам предвид адекватни курсове по спецификата в бранша. Аз мога да ти кажа, че когато си обучаван в световно наложила се фирма и поработиш малко там, вече имаш най-добре работещия начин и където и да отидеш, веднага ти работи рефлекса за функциониращите неща.

Това имах предвид.
Това е начина младите обучаващи се да станат добри професионалисти и да дърпат напред, където и да работят по-късно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.