Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: *abi*]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано06.08.10 21:34



Сакън! От юдаизъм ще вземеш да стигнеш до хиндуизъм, че са се прераждали от едно в друго и най-накрая в хора...





Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: Roxy]  
Автор *abi* (eLgreco)
Публикувано06.08.10 21:40



Аз ги трансформирам в сили, не в червеи.
Това е абиизъм.
Ново течение.



I'm proud to be a citizen of Rep. Mangasaria

Тема Дяволът знае, какво предстои, но не ще анихилациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор Eжko_ (бодли_дрешко)
Публикувано07.08.10 11:02



Дяволът знае, какво предстои, но не иска анихилация, не иска да изчезне "яко дим", не иска да се превърне в нищо. Следователно, всеки, който последва безумието му, желае именно да пребъдва във вечността в този безумен мазохизъм. Защо ? Много просто: нима не виждаме безумието на "любов" между еднополови. Е, попитайте ги, дали искат да отидат в нищото, или, ако има възможност, ще предпочетат да си безумничат във вечността. . .


Редактирано от Maнyил Гpиropa на 07.08.10 22:25.



Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: _Sisilia]  
Автор oldfrog (ентусиаст)
Публикувано07.08.10 12:28



Ще ми отвориш много преводаческа работа през седмицата. Тази тема смятах да я пускам аз, но след време, когато си завърша преводите на спокойствие.

Казано накратко:
Да, Адските мъки са вечни и необратими. По-точно казано, мъките в геената са вечни и необратими. Обикновено са като синоними, но при положение, че и Адът ще бъде хвърлен в геената, мисля, че вече е по-ясно.

В съвременното Православие има едно направление наречено "Оптимистично богословие", което е всъщност възкресяване на старата Оригенова ерес за Апокатастасиса, всеобщото възстановяване.

Ще преведа и трите статии на Юрий Максимов, които са под общото заглавие "Вечни ли са адовите мъки!" Но това ще бъде чак за следващия уикенд, ако е рекъл Господ.



Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: _Sisilia]  
Автор oldfrog (ентусиаст)
Публикувано07.08.10 12:38



Бог е Свят, свят, свят. В стария завет "кладенци, кладенци" се превежда "покрита с кладенци", а смятай тройното повторение на свят за какво неповторимо съвършенство става на въпрос. Бог е свят във всичко, което е разкрил за Себе Си. Той Е Всемогъщ, Справедлив, Милостив, Дълготърпелив и естествено Любов, но... понеже е съвършен във всичко и нищо не доминира над останалото поради съвършенството, ето ти съвета Господен към Жабока дошъл в молитвено размишление.

"От гнева на справедливостта Ми
се скрийте в милостта на любовта Ми!"

И за това си е промислен начин. Покаяние от Вяра, което чрез Новорождението и изпълването със Светия Дух те поставя "В Христос", а за който е В Христос няма никакво осъждение.



Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: oldfrog]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано07.08.10 16:57



В съвременното Православие има едно направление наречено "Оптимистично богословие", което е всъщност възкресяване на старата Оригенова ерес за Апокатастасиса, всеобщото възстановяване.

Че Ориген също е учил за Апокатастиса е вярно. Но не е вярно, че тези негови схващания са били обявени за ерес.

На 5-м Вселенском соборе учение Оригена о предсуществовании душ было осуждено, но представления о всеобщем спасении не были осуждены Церковью.

По-късно учението за всобщото спасение е било развито от св. Григорий Нисийски, св. Исаак Сирин, а в наше време и от св. Силуан Атонски и много съвременни богослови.



Когато си в лодката, движи се брегът.
Когато си на брега, движи се лодката.


Тема Re: Дяволът знае, какво предстои, но не иска нихилациянови [re: Eжko_]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано07.08.10 21:57



Ъ?



Тема Re: Дяволът знае, какво предстои, но не ще анихилациянови [re: Eжko_]  
Автор Maнyил ГpиropaМодератор (eusebestatos)
Публикувано07.08.10 22:26



Тоест в Ада всеки грешник ще прави каквото си ще? Браво бе, Ежко, с това мнение спокойно ще вкараш всички ни в Ада :)

не е възможно християните да имат Църква, а да нямат император



Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: oldfrog]  
Автор _Sisilia ()
Публикувано08.08.10 18:56





Здравей, Жабчо!

Незнам дали много работа ще ти отворя, но стана сложно.
Какво всъщност е "Ад", какво е "Преизподня", какво е "Огнена геена"?

И ако всички сме за Ада,това налягане и температура от огъня, къде ще се изсипе, на Земята ли?
Започвам да се замислям за това, което каза Аби, но от друга страна си мисля, че всичко това ще се случи след Второто пришествие на Господа.

В Малахия четем:. Защото ето, ще дойде ден, пламтящ като пещ; тогава всички надменни и ония, които постъпват нечестиво, ще бъдат като слама, и ще ги изгори идещият ден, казва Господ Саваот, тъй че няма да остави у тях ни корен, ни клони. "

Дойде?

Редактирано от _Sisilia на 08.08.10 19:02.



Тема Re: Вечни ли са мъките в ада?нови [re: _Sisilia]  
Автор blue jewel ()
Публикувано08.08.10 23:44



Аз пък си мисля друго - ако вярваме на това, което проповядват свещениците, всички ще горим в ада. Или почти всички. Чела съм религиозни книги - там се твърди, че ще се спасят само дълбоко вярващите, които са се покаяли, приели са Исус, ходят редовно на църква и се опитват да спасят и другите около тях. Аз поне такива хора не познавам... всички други, колкото и да са били добри, каквито и заслуги да имат, ако не са вярващи, автоматично отиват в ада, така се твърди на много места.
Интересно в такъв случай, какво да кажем да разни племена, които са "накрая на света" и до тях християнските мисионери не са стигнали - и те ли ще горят във вечни мъки и какво са виновни, че няма кой да им разкаже за християнската вяра?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.